MediaTek Inc. (MEDIATEK) finansalları
TAI · Technology · Semiconductors · Çalışan: 6.999 · CEO: Lih Shyng Tsai
- Fiyat
- NT$3.970,00 +%1,40
- Piyasa değeri
- NT$6,34 Tn
- Şirket değeri
- NT$6,19 Tn
- Son rapor
- Q3 '26 2026-09-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-01-28 EPS tahmini: NT$23,74
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- NT$6,34 Tn EV NT$6,19 Tn
- Gelir
- NT$620 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%13 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %16,1 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 63,7× İleriye dönük 56,3× (FY2026)
- P/S
- 10,2× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 53,0× TTM
- Serbest nakit akışı
- – Son 12 ay
- Net kâr
- NT$99,5 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- NT$672 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2027-01-28 Gelir tahmini: NT$213 Mr
- Temettü
- NT$53,50 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-10-29): gelir %5,2 üzerinde, EPS %9,2 üzerindeGelir NT$171 Mr, beklenen NT$163 Mr (+%5,2); EPS NT$17,50, beklenen NT$16,03 (+%9,2).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %18,3Q3 '26 geliri: NT$168 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %3,8.
- Faaliyet marjı %15,3 (TTM), geçen yıla göre: -2,4 puanFaaliyet kârı büyümesi: -%8,2, gelir büyümesi: %6,1.
- Vergi öncesi kârın %18,2 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr NT$116 Mr, faaliyet kârı NT$94,7 Mr (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %0,0Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 1,59 Mr, bir yıl önce: 1,59 Mr.
- Net nakit: NT$157 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: NT$198 Mr, kiralamalar dahil borç: NT$41,4 Mr; geçen yıl net nakit: NT$181 Mr.
Son çeyrek: Q3 '26
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | NT$168 Mr | NT$142 Mr | +%18,3 |
| Brüt marj | %46,3 | %46,5 | -0,2 puan |
| Faaliyet kârı | NT$27,1 Mr | NT$22,2 Mr | +%22,1 |
| Faaliyet marjı | %16,1 | %15,6 | +0,5 puan |
| Net kâr | NT$27,9 Mr | NT$25,2 Mr | +%10,6 |
| Seyreltilmiş EPS | NT$17,50 | NT$15,82 | +%10,6 |
| Faaliyet nakit akışı | – | NT$39,2 Mr | – |
| Capex | – | NT$4,82 Mr | – |
| Serbest nakit akışı | – | NT$34,4 Mr | – |
| Ar-Ge | NT$0 | NT$36,4 Mr | -%100,0 |
| Hisse bazlı ödemeler | – | NT$561 Mn | – |
Açıklanan vs konsensüs
2026-10-29| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | NT$171 Mr | NT$163 Mr | +%5,2 |
| HBK (konsensüs bazı) | NT$17,50 | NT$16,03 | +%9,2 |
2026-10-29 tarihli Q3 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Serbest nakit akışı
- –
- Hissedarlara iade / FCF
- –
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 63,7× | 17,8× | 8,4× – 21,6× |
| EV / EBITDA | 53,0× | 12,2× | 5,7× – 14,7× |
| EV / Satışlar | 10,0× | 3,2× | 1,6× – 3,9× |
| Fiyat / FCF | 71,4× | 21,5× | 7,6× – 57,6× |
| Fiyat / Defter değeri | 14,9× | 4,5× | 2,2× – 5,7× |
| FCF getirisi | %1,4 | %7,4 | %1,7 – %13,2 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %16,4 | %19,7 | %15,5 – %23,4 |
| Özkaynak getirisi | %24,3 | %25,3 | %20,9 – %26,8 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | NT$672 Mr | +%12,8 | NT$70,49 | +%6,8 | 56,3× | 18 |
| FY2027 | NT$1,16 Tn | +%72,0 | NT$146,99 | +%108,5 | 27,0× | 23 |
| FY2028 | NT$2,01 Tn | +%73,5 | NT$282,12 | +%91,9 | 14,1× | 18 |
| FY2029 | NT$2,11 Tn | +%5,2 | NT$296,94 | +%5,3 | 13,4× | 9 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02