PerpEquities

Tower Semiconductor Ltd. (TSEM) finansalları

NASDAQ · Technology · Semiconductors · Çalışan: 5.613 · CEO: Russell C. Ellwanger

Fiyat
$166,48 -%11,41
Piyasa değeri
$18,9 Mr
Şirket değeri
$19,2 Mr
Son rapor
Q2 '26 2026-08-04 tarihinde sunuldu
Sonraki rapor
2026-11-02 EPS tahmini: $1,07
Gelir (TTM)$1,71 Mr+%14,9 geçen yıla göreSon 4 çeyrek; çubuklar = her çeyrek
Faaliyet marjı (TTM)%16,2+4,4 puan geçen yıla göreFaaliyet kârı: $276 Mn
Net kâr (TTM)$290 Mn+%47,4 geçen yıla göreVergi sonrası, faaliyet dışı kazançlar dahil
Serbest nakit akışı (TTM)$305 Mn+%5.604,8 geçen yıla göreCapex: $569 Mn
Seyreltilmiş EPS (TTM)$2,53+%45,4 geçen yıla göreSon 4 çeyreğin toplamı
Net nakit$1,34 Mr+%29,9 geçen yıla göreNakit + kısa vadeli yatırımlar - borç

Değerleme ve temel rakamlar

Piyasa değeri
$18,9 Mr
EV $19,2 Mr
Gelir
$1,71 Mr
Son 12 ay
Gelir büyümesi
+%26
FY2026 konsensüsü
Kâr marjı
%16,9
Net kâr / gelir, TTM
P/E
66,3×
İleriye dönük 42,8× (FY2026)
P/S
11,2×
Fiyat / satışlar, TTM
EV / EBITDA
33,8×
TTM
Serbest nakit akışı
$305 Mn
Son 12 ay
Net kâr
$290 Mn
Son 12 ay
Gelir tahmini
$1,97 Mr
FY2026 konsensüsü
Kâr
2026-11-02
Gelir tahmini: $522 Mn
Temettü
–
Temettü yok

Öne çıkanlar

Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.

  • Son rapor (2026-08-04): gelir %1,2 üzerinde, EPS %16,1 üzerindeGelir $460 Mn, beklenen $455 Mn (+%1,2); EPS $0,88, beklenen $0,76 (+%16,1).
  • Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %23,7Q2 '26 geliri: $460 Mn, önceki dört çeyreğin ortalaması: %10,5.
  • Faaliyet marjı %16,2 (TTM), geçen yıla göre: +4,4 puanFaaliyet kârı büyümesi: %57,9, gelir büyümesi: %14,9.
  • Vergi öncesi kârın %14,4 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr $323 Mn, faaliyet kârı $276 Mn (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
  • Capex: gelirin %33,3 kadarı (geçen yıl %30,1)Son 4 çeyrekte $569 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%27,1). Serbest nakit akışı: $305 Mn = net kârın %105,2 kadarı.
  • Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %1,0Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 114 Mn, bir yıl önce: 113 Mn.
  • Net nakit: $1,34 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: $1,48 Mr, kiralamalar dahil borç: $142 Mn; geçen yıl net nakit: $1,03 Mr.

Son çeyrek: Q2 '26

2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.

Çeyrek ve geçen yıl

Q2 '26Geçen yılDeğişim
Gelir$460 Mn$372 Mn+%23,7
Brüt marj%29,9%21,5+8,4 puan
Faaliyet kârı$90,3 Mn$39,9 Mn+%126,5
Faaliyet marjı%19,6%10,7+8,9 puan
Net kâr$90,8 Mn$46,6 Mn+%95,0
Seyreltilmiş EPS$0,79$0,41+%92,7
Faaliyet nakit akışı$177 Mn$123 Mn+%44,3
Capex$187 Mn$111 Mn+%68,6
Serbest nakit akışı-$9,62 Mn$11,9 Mn-%180,7
Ar-Ge$23,6 Mn$19,4 Mn+%21,4
Hisse bazlı ödemeler$0$0–

Açıklanan vs konsensüs

2026-08-04
GerçekleşenKonsensüskonsensüse göre
Gelir$460 Mn$455 Mn+%1,2
HBK (konsensüs bazı)$0,88$0,76+%16,1

2026-08-04 tarihli Q2 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.

EPS ve konsensüs

son 8 rapor

Gelir

Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.

Gelir, faaliyet kârı ve büyüme

çeyreklik

Marjlar ve maliyet yapısı

Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.

Marjlar

çeyreklik

Gelirin yüzdesi olarak maliyetler

çeyreklik

Nakit akışı ve sermaye tahsisi

Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.

Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı

çeyreklik

Nakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı

mali yıllar

Son 4 çeyrek

nakit akış tablosu
Faaliyet nakit akışı
$874 Mn
Capex
-$569 Mn
Geri alımlar
$0
Temettüler
$0
Satın almalar
$0
Net borçlanma
-$27,3 Mn
Hisse bazlı ödemeler
$0
Serbest nakit akışı
$305 Mn
Hissedarlara iade / FCF
-%0,0

Hisse sayısı ve EPS

çeyreklik, seyreltilmiş

Bilanço

Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.

Nakit, yatırımlar ve borç

çeyrek sonları

Değerleme ve getiriler

Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.

Çarpanlar ve getiriler

TTM ve 5 mali yıl
Şimdi5 yıl ort.Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri
P/E (TTM)66,3×28,2×6,5× – 60,5×
EV / EBITDA33,8×11,8×3,9× – 24,4×
EV / Satışlar11,2×4,1×2,3× – 8,5×
Fiyat / FCF62,8×135,1× 5 yılın 4'i14,5× – 457,0×
Fiyat / Defter değeri6,2×2,7×1,4× – 4,6×
FCF getirisi%1,6%2,6-%0,3 – %6,9
Yatırılan sermaye getirisi%7,4%10,2%5,7 – %18,0
Özkaynak getirisi%9,8%12,0%7,6 – %21,3

Analistler

Konsensüs hedefi $302,00 (+%81,4)
aralık $270,00 – $330,00 · tavsiye Buy

Güçlü al0
Al10
Tut4
Sat0
Güçlü sat0

Görünüm

Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.

Konsensüs tahminleri

Mali yılGelirBüyümeEPSBüyümeBugünkü fiyatla P/EAnalistler (EPS)
FY2026$1,97 Mr+%26,1$3,89+%100,642,8×7
FY2027$2,76 Mr+%39,7$6,82+%75,324,4×7
FY2028$3,59 Mr+%30,2$10,49+%53,815,9×3
FY2029$4,91 Mr+%36,6$14,39+%37,211,6×1

Finansal tablolar

Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.

Kaynaklar

Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.

Veri tarihi: 2026-11-02