Tapestry, Inc. (TPR) finansalları
NYSE · Consumer Cyclical · Luxury Goods · Çalışan: 19.000 · CEO: Joanne C. Crevoiserat
- Fiyat
- $134,17 +%7,07
- Piyasa değeri
- $26,6 Mr
- Şirket değeri
- $30,3 Mr
- Son rapor
- Q1 '27 2026-11-05 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-02-04 EPS tahmini: $3,02
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $26,6 Mr EV $30,3 Mr
- Gelir
- $8,19 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%7 FY2027 konsensüsü
- Kâr marjı
- %19,7 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 16,8× İleriye dönük 16,8× (FY2027)
- P/S
- 3,2× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 13,7× TTM
- Serbest nakit akışı
- $1,88 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- $1,61 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $8,54 Mr FY2027 konsensüsü
- Kâr
- 2027-02-04 Gelir tahmini: $2,65 Mr
- Temettü
- $1,66 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-11-05): gelir %2,5 üzerinde, EPS %16,7 üzerindeGelir $1,89 Mr, beklenen $1,85 Mr (+%2,5); EPS $1,82, beklenen $1,56 (+%16,7).
- Gelir büyümesi yavaşlıyor: yıllık %11,1Q1 '27 geliri: $1,89 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %14,3.
- Faaliyet marjı %24,5 (TTM), geçen yıla göre: +17,7 puanFaaliyet kârı büyümesi: %309,2, gelir büyümesi: %13,7.
- Capex: gelirin %2,2 kadarı (geçen yıl %1,8)Son 4 çeyrekte $182 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%40,2). Serbest nakit akışı: $1,88 Mr = net kârın %116,6 kadarı.
- Hissedarlara $1,79 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %95,4 kadarıGeri alımlar: $1,46 Mr (geçen yıl $2,72 Mr), temettüler: $335 Mn, hisse bazlı ödemeler: $113 Mn (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %5,1Q1 '27 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 205 Mn, bir yıl önce: 216 Mn.
- Net borç: $3,45 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: $782 Mn, kiralamalar dahil borç: $4,23 Mr; geçen yıl net borç: $3,46 Mr.
- Coach: gelir +%16,2, marj %35,5 (önceden %34,1)Q1 '27 döneminde en hızlı büyüyen raporlanan segment: gelir $1,66 Mr, faaliyet kârı $590 Mn (raporun segment notundan).
Son çeyrek: Q1 '27
2026-09-26 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q1 '27 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $1,89 Mr | $1,7 Mr | +%11,1 |
| Brüt marj | %78,6 | %76,3 | +2,3 puan |
| Faaliyet kârı | $424 Mn | $328 Mn | +%29,2 |
| Faaliyet marjı | %22,4 | %19,3 | +3,1 puan |
| Net kâr | $360 Mn | $275 Mn | +%31,0 |
| Seyreltilmiş EPS | $1,76 | $1,28 | +%37,5 |
| Faaliyet nakit akışı | $197 Mn | $113 Mn | +%75,0 |
| Capex | $48 Mn | $32,4 Mn | +%48,1 |
| Serbest nakit akışı | $149 Mn | $80,2 Mn | +%85,8 |
| Ar-Ge | $0 | $0 | – |
| Hisse bazlı ödemeler | $31 Mn | $22,4 Mn | +%38,4 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-11-05| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $1,89 Mr | $1,85 Mr | +%2,5 |
| HBK (konsensüs bazı) | $1,82 | $1,56 | +%16,7 |
2026-11-05 tarihli Q1 '27 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q1 '27 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coach Segment | $1,66 Mr | +%16,2 | %87,7 | $7,15 Mr | +%22,0 | |
| Kate Spade & Company | $233 Mn | -%10,5 | %12,3 | $1,05 Mr | -%10,8 | |
| Stuart Weitzman | – | – | – | – | – |
Bölgeye göre gelir
toplamdaki pay| Segment | Q1 '27 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North America | $1,11 Mr | +%2,9 | %58,6 | $4,73 Mr | +%9,0 | |
| Non-US | $182 Mn | +%16,5 | %9,6 | $1,47 Mr | +%16,2 | |
| Greater China | $385 Mn | +%42,0 | %20,3 | $1,51 Mr | +%37,9 | |
| Other Asia | $217 Mn | +%9,0 | %11,5 | $711 Mn | +%3,8 |
Segment kârları
Raporlanan segment başına faaliyet kârı, her 10-Q / 10-K'nın segment notundan okunur (çoğu veri akışının sunmadığı kâr dağılımı).
Q1 '27 segmentleri
| Segment | Gelir | Y/Y | Faaliyet kârı | Y/Y | Marj | Geçen yılki marj | TTM faaliyet kârı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Coach | $1,66 Mr | +%16,2 | $590 Mn | +%21,1 | %35,5 | %34,1 | $2,64 Mr |
| Kate Spade Company | $233 Mn | -%10,4 | -$20 Mn | -%433,3 | -%8,6 | %2,3 | -$36 Mn |
| Stuart Weitzman | – | – | $0 | +%100,0 | – | -%6,7 | $0 |
Segmente göre faaliyet kârı
çeyreklikSegment faaliyet marjı
çeyreklikDördüncü çeyrekler hesaplanır: 10-K tüm yılı bildirir, 10-Q'lardaki üç çeyrek çıkarılır.
Marjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- $2,06 Mr
- Capex
- -$182 Mn
- Geri alımlar
- -$1,46 Mr
- Temettüler
- -$335 Mn
- Satın almalar
- -$110 Mn
- Net borçlanma
- -$56,5 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- $113 Mn
- Serbest nakit akışı
- $1,88 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %95,4
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 16,8× | 30,8× | 9,4× – 102,5× |
| EV / EBITDA | 13,7× | 16,5× | 8,0× – 41,2× |
| EV / Satışlar | 3,7× | 2,5× | 1,6× – 4,1× |
| Fiyat / FCF | 14,2× | 13,1× | 8,4× – 17,3× |
| Fiyat / Defter değeri | 77,7× | 15,3× | 3,3× – 43,0× |
| FCF getirisi | %7,1 | %8,2 | %5,8 – %11,9 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %31,3 | %15,0 | %6,6 – %29,4 |
| Özkaynak getirisi | %284,2 | %69,8 | %21,4 – %220,7 |
Analistler
Konsensüs hedefi $165,90 (+%23,6)
aralık $140,00 – $200,00 · tavsiye Buy
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | $8,54 Mr | +%6,7 | $7,97 | +%9,7 | 16,8× | 12 |
| FY2028 | $8,99 Mr | +%5,2 | $8,91 | +%11,8 | 15,1× | 12 |
| FY2029 | $9,59 Mr | +%6,7 | $10,19 | +%14,3 | 13,2× | 4 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Raporlanan tüm kalemler
Tapestry, Inc. şirketinin son 10-Q / 10-K raporlarında etiketlediği tüm kalemler (308), resmi SEC etiketi ve tanımıyla - notlar dahil (kiralama, vergiler, geri alımlar, çalışanlar, ...).
| Kalem (SEC etiketi) | Son çeyrek | Geçen yıl | Y/Y | Son FY | Önceki FY | Y/Y |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | -$2,2 Mn | – | – | |
| – | – | – | -%0,1 | – | – | |
| – | – | – | $84,2 Mn | – | – | |
| – | – | – | %4,5 | – | – | |
| – | – | – | $84,6 Mn | – | – | |
| – | – | – | $30,3 Mn | – | – | |
| Accounts Payable, Current | $679 Mn | $496 Mn | +%37,0 | $582 Mn | $456 Mn | +%27,7 |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | $343 Mn | $290 Mn | +%18,5 | $237 Mn | $239 Mn | -%0,9 |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | $7 Mn | $5,8 Mn | +%20,7 | $6,1 Mn | $5,7 Mn | +%7,0 |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | $2 Mn | $1 Mn | +%100,0 | $6,1 Mn | $3,6 Mn | +%69,4 |
| Accrued Income Taxes, Current | – | – | – | $56,8 Mn2025-06-28 | $49,7 Mn | +%14,3 |
| Accrued Liabilities, Current | $633 Mn | $658 Mn | -%3,8 | $755 Mn | $737 Mn | +%2,4 |
| Accrued Marketing Costs, Current | $47,9 Mn2026-06-27 | $84,1 Mn | -%43,0 | $47,9 Mn | $84,1 Mn | -%43,0 |
| Accrued Rent, Current | – | – | – | $21,7 Mn2025-06-28 | $17,5 Mn | +%24,0 |
| Accrued Rent, Noncurrent | – | – | – | $29,6 Mn2025-06-28 | $32,2 Mn | -%8,1 |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -$231 Mn | -$228 Mn | -%1,3 | -$219 Mn | -$261 Mn | +%16,3 |
| Additional Paid in Capital | $4,12 Mr | $3,99 Mr | +%3,2 | $4,12 Mr | $3,67 Mr | +%12,1 |
| Advertising Expense | – | – | – | $963 Mn | $745 Mn | +%29,3 |
| Amortization of Intangible Assets | $700 B2026-06-27 | $800 B | -%12,5 | $3,1 Mn | $5,2 Mn | -%40,4 |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 500 B | 600 B | -%16,7 | 600 B | 700 B | -%14,3 |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | $31 Mn | $24 Mn | +%29,2 | $107 Mn | $91,4 Mn | +%17,5 |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | $0 | $855 Mn | -%100,0 |
| Asset Retirement Obligations, Noncurrent | $65 Mn2026-06-27 | $58,4 Mn | +%11,3 | $65 Mn | $58,4 Mn | +%11,3 |
| Assets | $6,62 Mr | $6,36 Mr | +%4,0 | $6,69 Mr | $6,58 Mr | +%1,7 |
| Assets, Current | $2,74 Mr | $2,62 Mr | +%4,6 | $2,88 Mr | $2,91 Mr | -%0,8 |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | $29 Mn | $31 Mn | -%6,5 | $35,2 Mn | $25,7 Mn | +%37,0 |
| Capitalized Computer Software, Amortization | $13,4 Mn2026-06-27 | $18,4 Mn | -%27,2 | $56,4 Mn | $62 Mn | -%9,0 |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | $599 Mn | $720 Mn | -%16,7 | $975 Mn | $1,1 Mr | -%11,4 |
| Cash Flow Hedge Gain (Loss) to be Reclassified within Twelve Months | $11 Mn | $11,1 Mn | -%0,9 | $16,3 Mn | $1,3 Mn | +%1.153,8 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | $599 Mn | $719 Mn | -%16,7 | $975 Mn | $1,1 Mr | -%11,4 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -$376 Mn | -$381 Mn | +%1,3 | -$125 Mn | -$5,04 Mr | +%97,5 |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | $0,46 | $0,40 | +%15,6 | $1,60 | $1,40 | +%14,3 |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | $0,01 | $0,01 | %0,0 | $0,01 | $0,01 | %0,0 |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 Mr | 1 Mr | %0,0 | 1 Mr | 1 Mr | %0,0 |
| Common Stock, Shares, Issued | 198 Mn | 206 Mn | -%3,8 | 200 Mn | 208 Mn | -%3,7 |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 198 Mn | 206 Mn | -%3,8 | 200 Mn | 208 Mn | -%3,7 |
| Common Stock, Value, Issued | $2 Mn | $2,1 Mn | -%4,8 | $2 Mn | $2,1 Mn | -%4,8 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | $347 Mn | $308 Mn | +%12,7 | $1,57 Mr | $67,9 Mn | +%2.212,7 |
| Construction in Progress, Gross | $68,7 Mn2026-06-27 | $40,8 Mn | +%68,4 | $68,7 Mn | $40,8 Mn | +%68,4 |
| Contract with Customer, Liability, Current | $43 Mn | $47,4 Mn | -%9,3 | $35,1 Mn | $38 Mn | -%7,6 |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | $4 Mn | $2 Mn | +%100,0 | -$10,9 Mn | $24,2 Mn | -%145,0 |
| Cost of Revenue | $406 Mn | $404 Mn | +%0,5 | $1,78 Mr | $1,72 Mr | +%3,1 |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $122 Mn | $60,6 Mn | +%100,7 |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $130 Mn | $88,8 Mn | +%46,2 |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $282 Mn | $173 Mn | +%63,3 |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $30,7 Mn | $23,3 Mn | +%31,8 |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | $15 Mn | $18 Mn | -%16,7 | $15,9 Mn | $18,7 Mn | -%15,0 |
| Debt Securities, Available-for-sale | $149 Mn2026-06-27 | $0 | – | $149 Mn | $0 | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | $149 Mn2026-06-27 | $0 | – | $149 Mn | $0 | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Noncurrent | $02026-06-27 | $0 | – | $0 | $0 | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Gain (Loss) | – | – | – | $0 | $2,6 Mn | -%100,0 |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Gain (Loss) | – | – | – | $0 | $0 | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $44,2 Mn | -$144 Mn | +%130,7 |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$2,1 Mn | $16,3 Mn | -%112,9 |
| Deferred Income Tax Assets, Net | $36 Mn | $33,1 Mn | +%8,8 | $35,7 Mn | $33,8 Mn | +%5,6 |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | $15 Mn | $59 Mn | -%74,6 | $50,8 Mn | -$140 Mn | +%136,3 |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | $183 Mn | $151 Mn | +%21,0 | $173 Mn | $79,8 Mn | +%116,5 |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $8,7 Mn | -$12 Mn | +%172,5 |
| Deferred Tax Assets, Gross | $480 Mn2026-06-27 | $548 Mn | -%12,5 | $480 Mn | $548 Mn | -%12,5 |
| Deferred Tax Assets, Inventory | $15,4 Mn2026-06-27 | $16,4 Mn | -%6,1 | $15,4 Mn | $16,4 Mn | -%6,1 |
Kaynak: SEC companyfacts (her 10-Q / 10-K'nın XBRL'i). Nakit akışı çeyrekleri, 10-Q'nun etiketlediği yıl başından itibaren rakamlardan hesaplanır. Segment dağılımları boyutlarla etiketlenir ve bunun yerine segment bölümünde gösterilir.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır. Segment kârları ve raporlanan tüm kalemler: SEC EDGAR (XBRL). İncelenen raporlar: 10-Q 2026-09-26, 10-K 2026-06-27, 10-Q 2026-03-28, 10-Q 2025-12-27, 10-Q 2025-09-27, 10-K 2025-06-28, 10-Q 2025-03-29, 10-Q 2024-12-28, 10-Q 2024-09-28
Veri tarihi: 2026-11-06