Rockwell Automation, Inc. (ROK) finansalları
NYSE · Industrials · Industrial - Machinery · Çalışan: 26.000 · CEO: Blake D. Moret
- Fiyat
- $436,20 -%3,37
- Piyasa değeri
- $48,5 Mr
- Şirket değeri
- $51,7 Mr
- Son rapor
- Q3 '26 2026-08-04 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-11-05 EPS tahmini: $3,69
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $48,5 Mr EV $51,7 Mr
- Gelir
- $8,97 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%9 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %13,4 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 40,8× İleriye dönük 32,9× (FY2026)
- P/S
- 5,4× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 29,2× TTM
- Serbest nakit akışı
- $1,5 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- $1,2 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $9,06 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2026-11-05 Gelir tahmini: $2,41 Mr
- Temettü
- $5,52 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-08-04): gelir %3,0 üzerinde, EPS %3,3 üzerindeGelir $2,31 Mr, beklenen $2,24 Mr (+%3,0); EPS $3,49, beklenen $3,38 (+%3,3).
- Gelir büyümesi yavaşlıyor: yıllık %7,9Q3 '26 geliri: $2,31 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %10,5.
- Faaliyet marjı %21,7 (TTM), geçen yıla göre: +4,8 puanFaaliyet kârı büyümesi: %43,2, gelir büyümesi: %11,3.
- Vergi öncesi kârın %48,0 kadarını faaliyet dışı zararlar eritiyorVergi öncesi kâr $1,32 Mr, faaliyet kârı $1,95 Mr (TTM). İştirak zararları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi düşürür - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %2,5 kadarı (geçen yıl %2,5)Son 4 çeyrekte $228 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%12,9). Serbest nakit akışı: $1,5 Mr = net kârın %125,2 kadarı.
- Hissedarlara $1,43 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %95,3 kadarıGeri alımlar: $823 Mn (geçen yıl $474 Mn), temettüler: $611 Mn, hisse bazlı ödemeler: -$6 Mn (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %0,4Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 113 Mn, bir yıl önce: 113 Mn.
- Net borç: $3,13 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: $479 Mn, kiralamalar dahil borç: $3,61 Mr; geçen yıl net borç: $3,38 Mr.
- Software And Control Segment: gelir +%19,4, marj %34,8 (önceden %31,6)Q3 '26 döneminde en hızlı büyüyen raporlanan segment: gelir $751 Mn, faaliyet kârı $261 Mn (raporun segment notundan).
Son çeyrek: Q3 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $2,31 Mr | $2,14 Mr | +%7,9 |
| Brüt marj | %49,5 | %40,9 | +8,6 puan |
| Faaliyet kârı | $654 Mn | $388 Mn | +%68,6 |
| Faaliyet marjı | %28,3 | %18,1 | +10,2 puan |
| Net kâr | $408 Mn | $295 Mn | +%38,3 |
| Seyreltilmiş EPS | $3,62 | $2,60 | +%39,2 |
| Faaliyet nakit akışı | $724 Mn | $527 Mn | +%37,4 |
| Capex | $70 Mn | $38 Mn | +%84,2 |
| Serbest nakit akışı | $654 Mn | $489 Mn | +%33,7 |
| Ar-Ge | $0 | $0 | – |
| Hisse bazlı ödemeler | $74 Mn | $21 Mn | +%252,4 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-08-04| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $2,31 Mr | $2,24 Mr | +%3,0 |
| HBK (konsensüs bazı) | $3,49 | $3,38 | +%3,3 |
2026-08-04 tarihli Q3 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q3 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Intelligent Devices Segment | $1,08 Mr | +%11,6 | %46,7 | $4,13 Mr | -%9,8 | |
| Lifecycle Services Segment | $482 Mn | -%11,9 | %20,8 | $2,13 Mr | -%24,1 | |
| Software And Control Segment | $751 Mn | +%19,4 | %32,5 | $2,72 Mr | -%0,7 |
Bölgeye göre gelir
toplamdaki pay| Segment | Q3 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North America | $1,48 Mr | +%9,5 | %64,1 | $5,71 Mr | +%13,4 | |
| EMEA | $404 Mn | +%3,1 | %17,5 | $1,61 Mr | +%11,6 | |
| Asia Pacific | $288 Mn | +%8,3 | %12,5 | $1,08 Mr | +%6,9 | |
| Latin America | $139 Mn | +%5,3 | %6,0 | $570 Mn | -%0,2 |
Segment kârları
Raporlanan segment başına faaliyet kârı, her 10-Q / 10-K'nın segment notundan okunur (çoğu veri akışının sunmadığı kâr dağılımı).
Q3 '26 segmentleri
| Segment | Gelir | Y/Y | Faaliyet kârı | Y/Y | Marj | Geçen yılki marj | TTM faaliyet kârı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Intelligent Devices Segment | $1,08 Mr | +%11,6 | $216 Mn | +%18,7 | %20,0 | %18,8 | $807 Mn |
| Software And Control Segment | $751 Mn | +%19,4 | $261 Mn | +%31,2 | %34,8 | %31,6 | $901 Mn |
| Lifecycle Services Segment | $482 Mn | -%11,9 | $73 Mn | %0,0 | %15,1 | %13,3 | $327 Mn |
Segmente göre faaliyet kârı
çeyreklikSegment faaliyet marjı
çeyreklikDördüncü çeyrekler hesaplanır: 10-K tüm yılı bildirir, 10-Q'lardaki üç çeyrek çıkarılır.
Marjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- $1,73 Mr
- Capex
- -$228 Mn
- Geri alımlar
- -$823 Mn
- Temettüler
- -$611 Mn
- Satın almalar
- $0
- Net borçlanma
- $167 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- -$6 Mn
- Serbest nakit akışı
- $1,5 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %95,3
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 40,8× | 30,7× | 23,8× – 45,5× |
| EV / EBITDA | 29,2× | 23,6× | 17,6× – 30,5× |
| EV / Satışlar | 5,8× | 4,4× | 3,7× – 5,4× |
| Fiyat / FCF | 32,3× | 34,1× | 27,0× – 47,9× |
| Fiyat / Defter değeri | 14,0× | 10,4× | 8,7× – 14,3× |
| FCF getirisi | %3,1 | %3,1 | %2,1 – %3,7 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %19,7 | %12,9 | %7,7 – %16,6 |
| Özkaynak getirisi | %33,3 | %36,2 | %23,8 – %56,8 |
Analistler
Konsensüs hedefi $485,44 (+%11,3)
aralık $426,00 – $520,00 · tavsiye Hold
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | $9,06 Mr | +%8,7 | $13,24 | +%72,6 | 32,9× | 18 |
| FY2027 | $9,59 Mr | +%5,8 | $14,90 | +%12,6 | 29,3× | 18 |
| FY2028 | $10,2 Mr | +%6,2 | $16,60 | +%11,4 | 26,3× | 10 |
| FY2029 | $10,7 Mr | +%4,8 | $18,11 | +%9,1 | 24,1× | 3 |
| FY2030 | $10,9 Mr | +%2,2 | $18,83 | +%3,9 | 23,2× | 1 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Raporlanan tüm kalemler
Rockwell Automation, Inc. şirketinin son 10-Q / 10-K raporlarında etiketlediği tüm kalemler (328), resmi SEC etiketi ve tanımıyla - notlar dahil (kiralama, vergiler, geri alımlar, çalışanlar, ...).
| Kalem (SEC etiketi) | Son çeyrek | Geçen yıl | Y/Y | Son FY | Önceki FY | Y/Y |
|---|---|---|---|---|---|---|
| $612 Mn | – | – | – | – | – | |
| $666 Mn | – | – | – | – | – | |
| $1,28 Mr | – | – | – | – | – | |
| $131 Mn | – | – | – | – | – | |
| $71 Mn | – | – | – | – | – | |
| $122 Mn | – | – | – | – | – | |
| $73 Mn | – | – | – | – | – | |
| $111 Mn | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | $935 Mn | $840 Mn | +%11,3 | $930 Mn | $860 Mn | +%8,1 |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | $17 Mn | $25 Mn | -%32,0 | $21 Mn | $22 Mn | -%4,5 |
| Accrued Environmental Loss Contingencies, Current | $34 Mn | – | – | $34 Mn | $15 Mn | +%126,7 |
| Accrued Income Taxes, Current | $122 Mn | $161 Mn | -%24,2 | $163 Mn | $139 Mn | +%17,3 |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | $2,05 Mr | $1,96 Mr | +%4,6 | $2 Mr | $1,86 Mr | +%7,3 |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -$669 Mn | -$737 Mn | +%9,2 | -$657 Mn | -$772 Mn | +%14,9 |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | $2,36 Mr | $2,26 Mr | +%4,7 | $2,28 Mr | $2,19 Mr | +%4,3 |
| Amortization of Intangible Assets | $32 Mn | $38 Mn | -%15,8 | $152 Mn | $155 Mn | -%1,9 |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 300 B | 400 B | -%25,0 | 500 B | 500 B | %0,0 |
| Assets | $11,1 Mr | $11,2 Mr | -%0,9 | $11,2 Mr | $11,2 Mr | -%0,1 |
| Assets, Current | $3,95 Mr | $3,91 Mr | +%0,9 | $3,91 Mr | $3,88 Mr | +%0,8 |
| Buildings and Improvements, Gross | $490 Mn2025-09-30 | $464 Mn | +%5,6 | $490 Mn | $464 Mn | +%5,6 |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -$16 Mn | $1 Mn | -%1.700,0 | $56 Mn | $42 Mn | +%33,3 |
| Capitalized Computer Software, Accumulated Amortization | $90 Mn | – | – | – | – | – |
| Capitalized Computer Software, Gross | $110 Mn | – | – | $636 Mn | $586 Mn | +%8,5 |
| Capitalized Computer Software, Net | $20 Mn | – | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | $479 Mn | $495 Mn | -%3,2 | $468 Mn | $471 Mn | -%0,6 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | $479 Mn | $495 Mn | -%3,2 | $468 Mn | $471 Mn | -%0,6 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Disposal Group, Including Discontinued Operations | $47 Mn2026-03-31 | $0 | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | $470 Mn2026-03-31 | $450 Mn | +%4,4 | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | $9 Mn | $45 Mn | -%80,0 | -$3 Mn | -$609 Mn | +%99,5 |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 10,6 Mn2025-09-30 | 12,2 Mn | -%13,1 | 10,6 Mn | 12,2 Mn | -%13,1 |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | $1,38 | $1,31 | +%5,3 | $5,24 | $5,00 | +%4,8 |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | $1,00 | $1,00 | %0,0 | $1,00 | $1,00 | %0,0 |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 Mr2025-09-30 | 1 Mr | %0,0 | 1 Mr | 1 Mr | %0,0 |
| Common Stock, Shares, Issued | 141 Mn | 141 Mn | %0,0 | 141 Mn | 181 Mn | -%22,1 |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 112 Mn2025-09-30 | 113 Mn | -%0,6 | 112 Mn | 113 Mn | -%0,6 |
| Common Stock, Value, Issued | $141 Mn | $141 Mn | %0,0 | $141 Mn | $181 Mn | -%22,1 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | $1 Mn | -$1 Mn | +%200,0 | -$120 Mn | -$5 Mn | -%2.300,0 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | $378 Mn | $391 Mn | -%3,3 | $984 Mn | $971 Mn | +%1,3 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | $379 Mn | $390 Mn | -%2,8 | $864 Mn | $966 Mn | -%10,6 |
| Construction in Progress, Gross | $130 Mn2025-09-30 | $178 Mn | -%27,0 | $130 Mn | $178 Mn | -%27,0 |
| Contract with Customer, Liability | $714 Mn | $720 Mn | -%0,8 | $695 Mn | $653 Mn | +%6,4 |
| Contract with Customer, Liability, Current | $651 Mn | $648 Mn | +%0,5 | $621 Mn | $584 Mn | +%6,3 |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | $81 Mn | $32 Mn | +%153,1 | $545 Mn | $584 Mn | -%6,7 |
| Contract with Customer, Performance Obligation Satisfied in Previous Period | $0 | $0 | – | $0 | $0 | – |
| Cost of Goods and Services Sold | $1,17 Mr | $1,1 Mr | +%6,5 | $4,33 Mr | $4,41 Mr | -%2,0 |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $97 Mn | $78 Mn | +%24,4 |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $169 Mn | $128 Mn | +%32,0 |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $282 Mn | $220 Mn | +%28,2 |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $16 Mn | $14 Mn | +%14,3 |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$87 Mn | -$42 Mn | -%107,1 |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$11 Mn | -$12 Mn | +%8,3 |
| Deferred Income Tax Assets, Net | $620 Mn | $550 Mn | +%12,7 | $596 Mn | $517 Mn | +%15,3 |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$114 Mn | -$68 Mn | -%67,6 |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$16 Mn | -$14 Mn | -%14,3 |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | $16 Mn2025-09-30 | $15 Mn | +%6,7 | $16 Mn | $15 Mn | +%6,7 |
| Deferred Tax Assets, Gross | $895 Mn2025-09-30 | $784 Mn | +%14,2 | $895 Mn | $784 Mn | +%14,2 |
| Deferred Tax Assets, Inventory | $24 Mn2025-09-30 | $23 Mn | +%4,3 | $24 Mn | $23 Mn | +%4,3 |
| Deferred Tax Assets, Net | $556 Mn2025-09-30 | $477 Mn | +%16,6 | $556 Mn | $477 Mn | +%16,6 |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | $766 Mn2025-09-30 | $686 Mn | +%11,7 | $766 Mn | $686 Mn | +%11,7 |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | $62 Mn2025-09-30 | $70 Mn | -%11,4 | $62 Mn | $70 Mn | -%11,4 |
Kaynak: SEC companyfacts (her 10-Q / 10-K'nın XBRL'i). Nakit akışı çeyrekleri, 10-Q'nun etiketlediği yıl başından itibaren rakamlardan hesaplanır. Segment dağılımları boyutlarla etiketlenir ve bunun yerine segment bölümünde gösterilir.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler, tahminler: Financial Modeling Prep. Segment kârları ve raporlanan tüm kalemler: SEC EDGAR (XBRL). İncelenen raporlar: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-K 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-K 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Veri tarihi: 2026-11-02