Plug Power Inc. (PLUG) finansalları
NASDAQ · Industrials · Electrical Equipment & Parts · Çalışan: 2.344 · CEO: Jose Luis Crespo
- Fiyat
- $1,37 -%3,87
- Piyasa değeri
- $1,91 Mr
- Şirket değeri
- $2,57 Mr
- Son rapor
- Q2 '26 2026-08-10 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-11-09 EPS tahmini: -$0,07
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $1,91 Mr EV $2,57 Mr
- Gelir
- $744 Mn Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%16 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- -%220,6 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- -1,0× İleriye dönük -3,3× (FY2026)
- P/S
- 2,6× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- -1,6× TTM
- Serbest nakit akışı
- -$536 Mn Son 12 ay
- Net kâr
- -$1,64 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $821 Mn FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2026-11-09 Gelir tahmini: $198 Mn
- Temettü
- – Temettü yok
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-08-10): gelir %5,4 üzerinde, EPS %80,1 altındaGelir $178 Mn, beklenen $169 Mn (+%5,4); EPS -$0,14, beklenen -$0,08 (-%80,1).
- Gelir büyümesi yavaşlıyor: yıllık %2,5Q2 '26 geliri: $178 Mn, önceki dört çeyreğin ortalaması: %15,8.
- Faaliyet marjı -%70,2 (TTM), geçen yıla göre: +203,5 puanFaaliyet kârı büyümesi: %71,7, gelir büyümesi: %10,6.
- Capex: gelirin %7,2 kadarı (geçen yıl %31,0)Son 4 çeyrekte $53,6 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre -%74,3). Serbest nakit akışı: -$536 Mn.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %23,5Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 1,39 Mr, bir yıl önce: 1,13 Mr.
- Net borç: $661 MnNakit + kısa vadeli yatırımlar: $162 Mn, kiralamalar dahil borç: $823 Mn; geçen yıl net borç: $851 Mn.
Son çeyrek: Q2 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $178 Mn | $174 Mn | +%2,5 |
| Brüt marj | -%0,9 | -%30,7 | +29,8 puan |
| Faaliyet kârı | -$64,1 Mn | -$154 Mn | +%58,2 |
| Faaliyet marjı | -%36,0 | -%88,3 | +52,3 puan |
| Net kâr | -$188 Mn | -$227 Mn | +%17,1 |
| Seyreltilmiş EPS | -$0,14 | -$0,20 | +%30,0 |
| Faaliyet nakit akışı | -$94,1 Mn | -$192 Mn | +%51,0 |
| Capex | $6,3 Mn | $38,6 Mn | -%83,7 |
| Serbest nakit akışı | -$100 Mn | -$230 Mn | +%56,4 |
| Ar-Ge | $13,4 Mn | $12,2 Mn | +%10,1 |
| Hisse bazlı ödemeler | $13 Mn | $13,1 Mn | -%1,0 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-08-10| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $178 Mn | $169 Mn | +%5,4 |
| HBK (konsensüs bazı) | -$0,14 | -$0,08 | -%80,1 |
2026-08-10 tarihli Q2 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q2 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sale Of Electrolyzers | $13,2 Mn | -%70,5 | %7,4 | $188 Mn | +%8,4 | |
| Sales Of Fuel Cell Systems | $31,9 Mn | +%105,2 | %17,9 | $65,5 Mn | – | |
| Services Performed On Fuel Cell Systems And Related Infrastructure | $29,8 Mn | +%82,3 | %16,7 | $113 Mn | +%90,4 | |
| Fuel Delivered To Customers | $39,5 Mn | +%14,7 | %22,1 | $145 Mn | – | |
| Sale Of Hydrogen Infrastructure | $8,22 Mn | -%29,1 | %4,6 | $30,3 Mn | -%50,1 | |
| Power Purchase Agreements | $26,9 Mn | +%14,0 | %15,1 | $114 Mn | +%31,4 | |
| Sale of cryogenic equipment | $26,7 Mn | -%0,5 | %15,0 | $77,6 Mn | – | |
| Sale Of Engineered Equipment | $1,84 Mn | +%510,0 | %1,0 | $8,08 Mn | -%47,2 | |
| Other Product And Services | $153 B | -%61,6 | %0,1 | $2,96 Mn | -%44,1 |
Bölgeye göre gelir
toplamdaki pay| Segment | Q2 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | $415 Mn | – | %71,9 | – | – | |
| North America | – | – | – | – | – | |
| Non-US | $162 Mn | – | %28,1 | – | – | |
| Europe | – | – | – | – | – | |
| Asia | – | – | – | – | – |
Marjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- -$483 Mn
- Capex
- -$53,6 Mn
- Geri alımlar
- -$122 B
- Temettüler
- -$16,5 Mn
- Satın almalar
- -$6,74 Mn
- Net borçlanma
- -$88,5 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- $23 Mn
- Serbest nakit akışı
- -$536 Mn
- Hissedarlara iade / FCF
- -%3,1
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -1,0× | – | – |
| EV / EBITDA | -1,6× | – | – |
| EV / Satışlar | 3,5× | 10,2× | 3,8× – 28,0× |
| Fiyat / FCF | -3,6× | – | – |
| Fiyat / Defter değeri | 3,3× | 1,9× | 0,9× – 3,4× |
| FCF getirisi | -%28,1 | -%34,6 | -%67,3 – -%3,5 |
| Yatırılan sermaye getirisi | -%29,6 | -%29,8 | -%65,5 – -%7,5 |
| Özkaynak getirisi | -%176,2 | -%72,6 | -%166,8 – -%10,0 |
Analistler
Konsensüs hedefi $2,65 (+%94,1)
aralık $1,20 – $5,00 · tavsiye Buy
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | $821 Mn | +%15,7 | -$0,42 | +%70,4 | -3,3× | 8 |
| FY2027 | $976 Mn | +%18,9 | -$0,16 | +%62,8 | -8,8× | 9 |
| FY2028 | $1,16 Mr | +%18,8 | -$0,09 | +%43,1 | -15,5× | 10 |
| FY2029 | $1,48 Mr | +%27,3 | -$0,02 | +%81,1 | -81,9× | 4 |
| FY2030 | $1,94 Mr | +%31,2 | $0,05 | +%380,0 | 29,2× | 4 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Raporlanan tüm kalemler
Plug Power Inc. şirketinin son 10-Q / 10-K raporlarında etiketlediği tüm kalemler (258), resmi SEC etiketi ve tanımıyla - notlar dahil (kiralama, vergiler, geri alımlar, çalışanlar, ...).
| Kalem (SEC etiketi) | Son çeyrek | Geçen yıl | Y/Y | Son FY | Önceki FY | Y/Y |
|---|---|---|---|---|---|---|
| -$14,2 Mn | -$5,52 Mn | -%157,4 | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | $144 Mn | $152 Mn | -%5,1 | $169 Mn | $181 Mn | -%6,8 |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | $126 Mn | $139 Mn | -%9,3 | $135 Mn | $157 Mn | -%14,3 |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | $39,3 Mn | – | – | $46,8 Mn | $37,7 Mn | +%24,1 |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | $0 | $4,63 Mn | -%100,0 | $28,5 Mn | $28,9 Mn | -%1,6 |
| Accrued Liabilities, Current | $106 Mn | $105 Mn | +%0,5 | $128 Mn | $103 Mn | +%24,1 |
| Accrued Salaries, Current | $34,2 Mn2025-12-31 | $14,6 Mn | +%133,8 | $34,2 Mn | $14,6 Mn | +%133,8 |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | $24,1 Mn2025-12-31 | $41,8 Mn | -%42,3 | $24,1 Mn | $41,8 Mn | -%42,3 |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | $2,45 Mn | $3,48 Mn | -%29,6 | $6,8 Mn | -$2,5 Mn | +%371,6 |
| Additional Paid in Capital | $9,23 Mr | $8,79 Mr | +%5,0 | $9,19 Mr | $8,43 Mr | +%9,0 |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | $1,08 Mn | $106 B | +%922,6 | $1,26 Mn | -$2,83 Mn | +%144,4 |
| Amortization of Intangible Assets | $900 B | $2 Mn | -%55,0 | $6,95 Mn | $23,4 Mn | -%70,4 |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 8,86 Mn | -82,4 Mn | +%110,7 | 433 Mn | 233 Mn | +%85,4 |
| Asset Impairment Charges | $19,4 Mn | $20,6 Mn | -%6,0 | $785 Mn | $949 Mn | -%17,3 |
| Assets | $2,19 Mr | $3,35 Mr | -%34,6 | $2,59 Mr | $3,6 Mr | -%28,0 |
| Assets, Current | $1,15 Mr | $1,33 Mr | -%13,8 | $1,41 Mr | $1,48 Mr | -%4,5 |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | $197 B | -$168 B | +%217,3 | -$23,5 Mn | -$15,8 Mn | -%48,2 |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | $59,9 Mn | – | – | $86,4 Mn | $93,9 Mn | -%8,0 |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | $35,8 Mn | – | – | $57,7 Mn | $136 Mn | -%57,5 |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -$3,78 Mn | -$6,63 Mn | +%43,0 | $25,8 Mn | $54,9 Mn | -%53,0 |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | $162 Mn | $141 Mn | +%15,0 | $369 Mn | $206 Mn | +%79,2 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | $672 Mn | $877 Mn | -%23,4 | $994 Mn | $1,04 Mr | -%4,5 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -$61,3 Mn | -$155 Mn | +%60,5 | $163 Mn | $70,7 Mn | +%130,5 |
| Cash, FDIC Insured Amount | $250 B2025-12-31 | $250 B | %0,0 | $250 B | $250 B | %0,0 |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | $0,01 | $0,01 | %0,0 | $0,01 | $0,01 | %0,0 |
| Common Stock, Shares Authorized | 3 Mr | 1,5 Mr | +%100,0 | 1,5 Mr | 1,5 Mr | %0,0 |
| Common Stock, Shares, Issued | 1,4 Mr | 1,17 Mr | +%19,9 | 1,39 Mr | 934 Mn | +%49,3 |
| Common Stock, Value, Issued | $14 Mn | $11,7 Mn | +%19,9 | $13,9 Mn | $9,34 Mn | +%49,3 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -$1,9 Mn | -$1,63 Mn | -%16,4 | -$62,1 Mn | -$204 B | -%30.328,4 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -$189 Mn | -$218 Mn | +%13,4 | -$1,62 Mr | -$2,1 Mr | +%22,8 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -$191 Mn | -$220 Mn | +%13,1 | -$1,68 Mr | -$2,1 Mr | +%19,8 |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | $103 Mn | $97,7 Mn | +%5,6 | $105 Mn | $94,1 Mn | +%11,9 |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | $18,5 Mn | $23,1 Mn | -%20,0 | $24,1 Mn | $24 Mn | +%0,7 |
| Contract with Customer, Asset, Allowance for Credit Loss, Writeoff | $28,1 Mn2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Asset, Reclassified to Receivable | $21 Mn | – | – | $21,3 Mn | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | $21,7 Mn | $29,4 Mn | -%26,1 | $128 Mn | $161 Mn | -%20,5 |
| Contribution of Property | $492 B2025-12-31 | – | – | $2,83 Mn | $10,5 Mn | -%73,0 |
| Convertible Notes Payable, Current | $2,5 Mn2026-03-31 | $58,4 Mn | -%95,7 | $2,58 Mn | $58,3 Mn | -%95,6 |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | $578 Mn | – | – | $431 Mn | $321 Mn | +%34,2 |
| Cost of Revenue | $180 Mn | $227 Mn | -%20,9 | $952 Mn | $1,25 Mr | -%24,1 |
| Cost, Depreciation | – | – | – | $25,4 Mn | $42,8 Mn | -%40,7 |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $346 B | $469 B | -%26,2 |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss, Current | $48,7 Mn2025-09-30 | – | – | $02023-12-31 | $0 | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Gain (Loss) | – | – | – | -$12,8 Mn2023-12-31 | -$1,4 Mn | -%818,0 |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$165 Mn | -$215 Mn | +%23,4 |
| Deferred Income Taxes and Other Liabilities, Noncurrent | $13 B2025-12-31 | $19 B | -%31,6 | $13 B | $19 B | -%31,6 |
| Deferred Revenue, Current | $60,3 Mn | $107 Mn | -%43,7 | $66,7 Mn | $144 Mn | -%53,7 |
| Deferred Revenue, Noncurrent | $26,1 Mn | $40,6 Mn | -%35,6 | $34,2 Mn | $58,5 Mn | -%41,6 |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | $14,6 Mn2025-12-31 | $2,65 Mn | +%451,9 | $14,6 Mn | $2,65 Mn | +%451,9 |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | $16,9 Mn2025-12-31 | $23,1 Mn | -%26,7 | $16,9 Mn | $23,1 Mn | -%26,7 |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | $4,65 Mn2025-12-31 | – | – | $4,65 Mn | – | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | $1,49 Mr2025-12-31 | $1,17 Mr | +%27,3 | $1,49 Mr | $1,17 Mr | +%27,3 |
| Deferred Tax Assets, Net | $13 B2025-12-31 | $19 B | -%31,6 | $13 B | $19 B | -%31,6 |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | $42,7 Mn2025-12-31 | $61,1 Mn | -%30,2 | $42,7 Mn | $61,1 Mn | -%30,2 |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | $846 Mn2025-12-31 | $672 Mn | +%25,9 | $846 Mn | $672 Mn | +%25,9 |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | $26 Mn2025-12-31 | $24,8 Mn | +%5,1 | $26 Mn | $24,8 Mn | +%5,1 |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | $43 Mn2025-12-31 | $42 Mn | +%2,5 | $43 Mn | $42 Mn | +%2,5 |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Other | $77,9 Mn2025-12-31 | $70,2 Mn | +%11,0 | $77,9 Mn | $70,2 Mn | +%11,0 |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | $1,45 Mr2025-12-31 | $1,11 Mr | +%30,5 | $1,45 Mr | $1,11 Mr | +%30,5 |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | $42,6 Mn2025-12-31 | $61,1 Mn | -%30,2 | $42,6 Mn | $61,1 Mn | -%30,2 |
Kaynak: SEC companyfacts (her 10-Q / 10-K'nın XBRL'i). Nakit akışı çeyrekleri, 10-Q'nun etiketlediği yıl başından itibaren rakamlardan hesaplanır. Segment dağılımları boyutlarla etiketlenir ve bunun yerine segment bölümünde gösterilir.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır. Segment kârları ve raporlanan tüm kalemler: SEC EDGAR (XBRL). İncelenen raporlar: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Veri tarihi: 2026-11-02