Lululemon Athletica Inc. (LULU) finansalları
NASDAQ · Consumer Cyclical · Apparel - Retail · Çalışan: 39.000 · CEO: Heidi O'Neill
- Fiyat
- $107,24 -%2,35
- Piyasa değeri
- $12,4 Mr
- Şirket değeri
- $13,2 Mr
- Son rapor
- Q2 '26 2026-09-03 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-12-10 EPS tahmini: $0,97
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $12,4 Mr EV $13,2 Mr
- Gelir
- $11,1 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- -%6 FY2027 konsensüsü
- Kâr marjı
- %12,8 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 8,8× İleriye dönük 11,2× (FY2027)
- P/S
- 1,1× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 5,1× TTM
- Serbest nakit akışı
- $1,35 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- $1,42 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $10,5 Mr FY2027 konsensüsü
- Kâr
- 2026-12-10 Gelir tahmini: $2,32 Mr
- Temettü
- – Temettü yok
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-09-03): gelir %1,7 altında, EPS %63,1 üzerindeGelir $2,42 Mr, beklenen $2,46 Mr (-%1,7); EPS $2,92, beklenen $1,79 (+%63,1).
- Gelir büyümesi yavaşlıyor: yıllık -%4,3Q2 '26 geliri: $2,42 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %4,7.
- Faaliyet marjı %17,8 (TTM), geçen yıla göre: -5,1 puanFaaliyet kârı büyümesi: -%21,1, gelir büyümesi: %1,7.
- Capex: gelirin %5,7 kadarı (geçen yıl %6,8)Son 4 çeyrekte $628 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre -%15,6). Serbest nakit akışı: $1,35 Mr = net kârın %95,5 kadarı.
- Hissedarlara $1,17 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %86,4 kadarıGeri alımlar: $1,17 Mr (geçen yıl $1,46 Mr), temettüler: $0, hisse bazlı ödemeler: $45,7 Mn (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %5,6Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 113 Mn, bir yıl önce: 120 Mn.
- Net borç: $751 MnNakit + kısa vadeli yatırımlar: $1,39 Mr, kiralamalar dahil borç: $2,14 Mr; geçen yıl net borç: $607 Mn.
Son çeyrek: Q2 '26
2026-08-02 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $2,42 Mr | $2,53 Mr | -%4,3 |
| Brüt marj | %60,5 | %58,5 | +2,0 puan |
| Faaliyet kârı | $454 Mn | $524 Mn | -%13,4 |
| Faaliyet marjı | %18,8 | %20,7 | -2,0 puan |
| Net kâr | $329 Mn | $371 Mn | -%11,2 |
| Seyreltilmiş EPS | $2,92 | $3,10 | -%5,8 |
| Faaliyet nakit akışı | $375 Mn | $329 Mn | +%14,0 |
| Capex | $150 Mn | $178 Mn | -%15,9 |
| Serbest nakit akışı | $225 Mn | $151 Mn | +%49,3 |
| Ar-Ge | $0 | $0 | – |
| Hisse bazlı ödemeler | $0 | -$1,84 Mn | +%100,0 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-09-03| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $2,42 Mr | $2,46 Mr | -%1,7 |
| HBK (konsensüs bazı) | $2,92 | $1,79 | +%63,1 |
2026-09-03 tarihli Q2 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q2 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Women's Product | $1,49 Mr | -%3,8 | %61,6 | $7 Mr | +%2,0 | |
| Men's Product | $621 Mn | -%0,5 | %25,7 | $2,7 Mr | +%2,4 | |
| Other Segments | $306 Mn | -%13,4 | %12,7 | $1,39 Mr | -%1,0 |
Bölgeye göre gelir
toplamdaki pay| Segment | Q2 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | $1,3 Mr | -%8,0 | %45,3 | $6,17 Mr | -%5,1 | |
| CHINA | $866 Mn | +%3,9 | %30,1 | $3,97 Mr | – | |
| CANADA | $286 Mn | -%11,0 | %9,9 | $1,38 Mr | -%3,2 | |
| Outside Of North America | $340 Mn | +%4,3 | %11,8 | $1,35 Mr | +%11,3 | |
| Hong Kong SAR, Taiwan, and Macau SAR | $51,4 Mn | +%7,9 | %1,8 | $210 Mn | – | |
| MEXICO | $28,9 Mn | +%31,8 | %1,0 | $108 Mn | +%45,0 |
Segment kârları
Raporlanan segment başına faaliyet kârı, her 10-Q / 10-K'nın segment notundan okunur (çoğu veri akışının sunmadığı kâr dağılımı).
Q2 '26 segmentleri
| Segment | Gelir | Y/Y | Faaliyet kârı | Y/Y | Marj | Geçen yılki marj | TTM faaliyet kârı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas Segment | – | – | $594 Mn | -%4,0 | – | – | $2,35 Mr |
| China Mainland Segment | – | – | $151 Mn | -%0,8 | – | – | $749 Mn |
| Other Country Segment | – | – | $75 Mn | -%7,7 | – | – | $336 Mn |
| Corporate (unallocated) | – | – | -$367 Mn | -%11,4 | – | – | -$1,46 Mr |
Segmente göre faaliyet kârı
çeyreklikSegment faaliyet marjı
çeyreklikDördüncü çeyrekler hesaplanır: 10-K tüm yılı bildirir, 10-Q'lardaki üç çeyrek çıkarılır.
Marjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- $1,98 Mr
- Capex
- -$628 Mn
- Geri alımlar
- -$1,17 Mr
- Temettüler
- $0
- Satın almalar
- $0
- Net borçlanma
- $0
- Hisse bazlı ödemeler
- $45,7 Mn
- Serbest nakit akışı
- $1,35 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %86,4
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 8,8× | 34,1× | 13,5× – 45,2× |
| EV / EBITDA | 5,1× | 18,7× | 7,8× – 26,9× |
| EV / Satışlar | 1,2× | 4,9× | 1,9× – 6,9× |
| Fiyat / FCF | 9,2× | 50,7× | 23,1× – 117,8× |
| Fiyat / Defter değeri | 2,5× | 11,7× | 4,3× – 15,8× |
| FCF getirisi | %10,9 | %2,7 | %0,8 – %4,3 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %19,7 | %24,9 | %19,7 – %29,2 |
| Özkaynak getirisi | %29,7 | %34,6 | %27,1 – %42,0 |
Analistler
Konsensüs hedefi $97,67 (-%8,9)
aralık $70,00 – $115,00 · tavsiye Hold
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | $10,5 Mr | -%5,7 | $9,59 | -%27,6 | 11,2× | 19 |
| FY2028 | $10,3 Mr | -%1,5 | $8,40 | -%12,4 | 12,8× | 21 |
| FY2029 | $10,5 Mr | +%2,0 | $8,54 | +%1,6 | 12,6× | 13 |
| FY2030 | $11,2 Mr | +%6,6 | $8,77 | +%2,6 | 12,2× | 6 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Raporlanan tüm kalemler
Lululemon Athletica Inc. şirketinin son 10-Q / 10-K raporlarında etiketlediği tüm kalemler (213), resmi SEC etiketi ve tanımıyla - notlar dahil (kiralama, vergiler, geri alımlar, çalışanlar, ...).
| Kalem (SEC etiketi) | Son çeyrek | Geçen yıl | Y/Y | Son FY | Önceki FY | Y/Y |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | $347 Mn | $373 Mn | -%7,1 | $331 Mn | $271 Mn | +%22,1 |
| Accrued Income Taxes, Current | $67,4 Mn | $26,7 Mn | +%151,9 | $43,9 Mn | $183 Mn | -%76,0 |
| Accrued Liabilities, Current | $585 Mn | $424 Mn | +%38,0 | $663 Mn | $559 Mn | +%18,5 |
| Accrued Marketing Costs, Current | $27,9 Mn | – | – | $71,2 Mn | $45,4 Mn | +%56,9 |
| Accrued Rent, Current | $17,3 Mn | $28,1 Mn | -%38,3 | $20,7 Mn | $18 Mn | +%15,2 |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | $2,02 Mr | $1,66 Mr | +%22,0 | $1,86 Mr | $1,46 Mr | +%27,5 |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -$268 Mn | -$331 Mn | +%19,0 | -$231 Mn | -$424 Mn | +%45,6 |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | $695 Mn | $632 Mn | +%9,9 | $669 Mn | $638 Mn | +%4,9 |
| Advertising Expense | – | – | – | $618 Mn | $541 Mn | +%14,0 |
| Amortization of Intangible Assets | $1,89 Mn | $1,73 Mn | +%9,4 | $6,96 Mn | $2,74 Mn | +%154,5 |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 0 | -100 B | +%100,0 | 128 B | 64,2 B | +%98,9 |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | $21,1 Mn | -$1,84 Mn | +%1.243,7 | $62,2 Mn | $90 Mn | -%30,9 |
| Assets | $8,48 Mr | $7,52 Mr | +%12,8 | $8,46 Mr | $7,6 Mr | +%11,2 |
| Assets, Current | $3,95 Mr | $3,53 Mr | +%11,8 | $4,26 Mr | $3,98 Mr | +%7,1 |
| Buildings and Improvements, Gross | $28,3 Mn | $28,6 Mn | -%1,1 | $32,2 Mn2017-01-29 | $30,9 Mn | +%4,2 |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Liabilities | – | – | – | $15,7 Mn2024-09-10 | – | – |
| Capitalized Computer Software, Accumulated Amortization | $322 Mn2026-02-01 | $224 Mn | +%43,8 | $322 Mn | $224 Mn | +%43,8 |
| Capitalized Computer Software, Gross | $1,67 Mr | $1,42 Mr | +%17,9 | $67,9 Mn2023-01-29 | $35,8 Mn | +%89,7 |
| Capitalized Computer Software, Net | $192 Mn2026-02-01 | $162 Mn | +%18,7 | $192 Mn | $162 Mn | +%18,7 |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | $217 Mn | $176 Mn | +%22,8 | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | $1,39 Mr | $1,16 Mr | +%20,2 | $1,81 Mr | $1,98 Mr | -%8,9 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -$125 Mn | -$169 Mn | +%26,2 | -$177 Mn | -$260 Mn | +%31,8 |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | $0,01 | $0,01 | %0,0 | $0,01 | $0,01 | %0,0 |
| Common Stock, Shares Authorized | 400 Mn | 400 Mn | %0,0 | 400 Mn | 400 Mn | %0,0 |
| Common Stock, Shares, Issued | 107 Mn | 114 Mn | -%6,4 | 111 Mn | 116 Mn | -%4,1 |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 107 Mn | 114 Mn | -%6,4 | 111 Mn | 116 Mn | -%4,1 |
| Common Stock, Value, Issued | $533 B | $570 B | -%6,5 | $557 B | $581 B | -%4,1 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | $278 Mn | $376 Mn | -%26,1 | $1,77 Mr | $1,65 Mr | +%7,2 |
| Construction in Progress, Gross | $170 Mn | $290 Mn | -%41,4 | – | – | – |
| Contract with Customer, Refund Liability, Current | $52 Mn | $4,9 Mn | +%961,3 | $70,6 Mn | $73,9 Mn | -%4,4 |
| Cost of Goods and Services Sold | $954 Mn | $1,05 Mr | -%9,0 | $4,82 Mr | $4,32 Mr | +%11,6 |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $177 Mn | $86,9 Mn | +%104,2 |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $495 Mn | $584 Mn | -%15,3 |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $709 Mn | $703 Mn | +%0,8 |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $36,8 Mn | $32 Mn | +%15,0 |
| Deferred Compensation Liability, Current | $123 Mn | $149 Mn | -%17,6 | $188 Mn | $205 Mn | -%8,1 |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$41,4 Mn | $61,4 Mn | -%167,5 |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $2,09 Mn | -$17,1 Mn | +%112,3 |
| Deferred Income Tax Assets, Net | $24,5 Mn | $21,4 Mn | +%14,6 | $24 Mn | $17,1 Mn | +%40,7 |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$49,1 Mn | $58,4 Mn | -%184,0 |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | $57 Mn | $62,4 Mn | -%8,7 | $52,3 Mn | $98,2 Mn | -%46,8 |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$9,73 Mn | $14 Mn | -%169,3 |
| Deferred Tax Assets, Gross | $594 Mn2026-02-01 | $488 Mn | +%21,8 | $594 Mn | $488 Mn | +%21,8 |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | $77,9 Mn2026-02-01 | $71,6 Mn | +%8,8 | $77,9 Mn | $71,6 Mn | +%8,8 |
| Deferred Tax Assets, Inventory | $32,6 Mn2026-02-01 | $33,8 Mn | -%3,5 | $32,6 Mn | $33,8 Mn | -%3,5 |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | $577 Mn2026-02-01 | $480 Mn | +%20,1 | $577 Mn | $480 Mn | +%20,1 |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | $2,27 Mn2026-02-01 | $2,17 Mn | +%4,3 | $2,27 Mn | $2,17 Mn | +%4,3 |
| Deferred Tax Assets, Other | $30,7 Mn2026-02-01 | $26 Mn | +%17,9 | $30,7 Mn | $26 Mn | +%17,9 |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Foreign | $15,3 Mn2026-02-01 | $5,77 Mn | +%164,9 | $15,3 Mn | $5,77 Mn | +%164,9 |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | $14,7 Mn2026-02-01 | $20,9 Mn | -%29,4 | $14,7 Mn | $20,9 Mn | -%29,4 |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | $17,5 Mn2026-02-01 | $7,9 Mn | +%121,7 | $17,5 Mn | $7,9 Mn | +%121,7 |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | $605 Mn2026-02-01 | $561 Mn | +%7,8 | $605 Mn | $561 Mn | +%7,8 |
| Deferred Tax Liabilities, Net | $28,2 Mn2026-02-01 | $81,1 Mn | -%65,2 | $28,2 Mn | $81,1 Mn | -%65,2 |
| Deferred Tax Liabilities, Other | $4,16 Mn2026-02-01 | $4,44 Mn | -%6,4 | $4,16 Mn | $4,44 Mn | -%6,4 |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | $205 Mn2026-02-01 | $181 Mn | +%13,5 | $205 Mn | $181 Mn | +%13,5 |
| Deferred Tax Liabilities, Undistributed Foreign Earnings | $80,7 Mn2026-02-01 | $107 Mn | -%24,6 | $80,7 Mn | $107 Mn | -%24,6 |
| Defined Contribution Plan, Cost | $6,2 Mn | $6 Mn | +%3,3 | $23,7 Mn | $22,2 Mn | +%6,8 |
| Depreciation | – | – | – | $490 Mn | $443 Mn | +%10,5 |
| Depreciation, Depletion and Amortization | $142 Mn | $120 Mn | +%18,9 | $496 Mn | $447 Mn | +%11,1 |
| Derivative Asset | $6,28 Mn | $714 B | +%778,9 | $31 Mn | $76,8 Mn | -%59,7 |
Kaynak: SEC companyfacts (her 10-Q / 10-K'nın XBRL'i). Nakit akışı çeyrekleri, 10-Q'nun etiketlediği yıl başından itibaren rakamlardan hesaplanır. Segment dağılımları boyutlarla etiketlenir ve bunun yerine segment bölümünde gösterilir.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır. Segment kârları ve raporlanan tüm kalemler: SEC EDGAR (XBRL). İncelenen raporlar: 10-Q 2026-08-02, 10-Q 2026-05-03, 10-K 2026-02-01, 10-Q 2025-11-02, 10-Q 2025-08-03, 10-Q 2025-05-04, 10-K 2025-02-02, 10-Q 2024-10-27, 10-Q 2024-07-28
Veri tarihi: 2026-11-02