PerpEquities

HGTECH Co., Ltd. (HUAGONGTECH) finansalları

SHZ · Industrials · Electrical Equipment & Parts · Çalışan: 9.462 · CEO: Xinqiang Ma

Fiyat
CN¥63,63 +%2,38
Piyasa değeri
CN¥64 Mr
Şirket değeri
CN¥67,8 Mr
Son rapor
Q3 '26 2026-09-30 tarihinde sunuldu
Sonraki rapor
2027-04-01
Gelir (TTM)CN¥16 Mr+%16,2 geçen yıla göreSon 4 çeyrek; çubuklar = her çeyrek
Faaliyet marjı (TTM)%10,7-1,0 puan geçen yıla göreFaaliyet kârı: CN¥1,71 Mr
Net kâr (TTM)CN¥1,82 Mr+%13,2 geçen yıla göreVergi sonrası, faaliyet dışı kazançlar dahil
Serbest nakit akışı (TTM)-CN¥1,04 Mr-%1.721,6 geçen yıla göreCapex: CN¥1,17 Mr
Seyreltilmiş EPS (TTM)CN¥1,81+%13,1 geçen yıla göreSon 4 çeyreğin toplamı
Net nakit-CN¥3,41 Mr-%31,0 geçen yıla göreNakit + kısa vadeli yatırımlar - borç

Değerleme ve temel rakamlar

Piyasa değeri
CN¥64 Mr
EV CN¥67,8 Mr
Gelir
CN¥16 Mr
Son 12 ay
Gelir büyümesi
–
Gelecek mali yıl
Kâr marjı
%11,4
Net kâr / gelir, TTM
P/E
35,2×
P/S
4,0×
Fiyat / satışlar, TTM
EV / EBITDA
35,9×
TTM
Serbest nakit akışı
-CN¥1,04 Mr
Son 12 ay
Net kâr
CN¥1,82 Mr
Son 12 ay
Gelir tahmini
–
Gelecek mali yıl
Kâr
2027-04-01
Temettü
CN¥0,25
Hisse başına, son 12 ay

Öne çıkanlar

Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.

  • Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %41,8Q3 '26 geliri: CN¥4,83 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %5,6.
  • Faaliyet marjı %10,7 (TTM), geçen yıla göre: -1,0 puanFaaliyet kârı büyümesi: %5,9, gelir büyümesi: %16,2.
  • Vergi öncesi kârın %19,4 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr CN¥2,13 Mr, faaliyet kârı CN¥1,71 Mr (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
  • Capex: gelirin %7,4 kadarı (geçen yıl %6,2)Son 4 çeyrekte CN¥1,17 Mr yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%37,0). Serbest nakit akışı: -CN¥1,04 Mr = net kârın -%57,3 kadarı.
  • Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %0,0Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 996 Mn, bir yıl önce: 996 Mn.
  • Net borç: CN¥3,41 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: CN¥2,88 Mr, kiralamalar dahil borç: CN¥6,3 Mr; geçen yıl net borç: CN¥2,61 Mr.

Son çeyrek: Q3 '26

2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.

Çeyrek ve geçen yıl

Q3 '26Geçen yılDeğişim
GelirCN¥4,83 MrCN¥3,41 Mr+%41,8
Brüt marj%20,7%25,0-4,2 puan
Faaliyet kârıCN¥560 MnCN¥339 Mn+%65,4
Faaliyet marjı%11,6%9,9+1,7 puan
Net kârCN¥480 MnCN¥410 Mn+%17,0
Seyreltilmiş EPSCN¥0,48CN¥0,41+%17,1
Faaliyet nakit akışı-CN¥90,5 MnCN¥315 Mn-%128,7
CapexCN¥207 MnCN¥172 Mn+%20,2
Serbest nakit akışı-CN¥298 MnCN¥143 Mn-%308,2
Ar-GeCN¥264 MnCN¥276 Mn-%4,2
Hisse bazlı ödemelerCN¥0CN¥0–

EPS ve konsensüs

son 8 rapor

Gelir

Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.

Gelir, faaliyet kârı ve büyüme

çeyreklik

Marjlar ve maliyet yapısı

Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.

Marjlar

çeyreklik

Gelirin yüzdesi olarak maliyetler

çeyreklik

Nakit akışı ve sermaye tahsisi

Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.

Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı

çeyreklik

Nakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı

mali yıllar

Son 4 çeyrek

nakit akış tablosu
Faaliyet nakit akışı
CN¥135 Mn
Capex
-CN¥1,17 Mr
Geri alımlar
-CN¥395 Mn
Temettüler
-CN¥322 Mn
Satın almalar
CN¥50,5 Mn
Net borçlanma
-CN¥748 Mn
Hisse bazlı ödemeler
CN¥0
Serbest nakit akışı
-CN¥1,04 Mr
Hissedarlara iade / FCF
-%69,0

Hisse sayısı ve EPS

çeyreklik, seyreltilmiş

Bilanço

Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.

Nakit, yatırımlar ve borç

çeyrek sonları

Değerleme ve getiriler

Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.

Çarpanlar ve getiriler

TTM ve 5 mali yıl
Şimdi5 yıl ort.Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri
P/E (TTM)35,2×34,8×18,2× – 54,0×
EV / EBITDA35,9×34,5×18,2× – 49,5×
EV / Satışlar4,2×3,2×1,3× – 5,7×
Fiyat / FCF-61,6×596,4× 5 yılın 4'i27,4× – 1.976,8×
Fiyat / Defter değeri5,1×4,1×2,0× – 7,2×
FCF getirisi-%1,6%1,0-%1,0 – %3,7
Yatırılan sermaye getirisi%7,6%8,0%6,2 – %9,2
Özkaynak getirisi%15,4%11,5%10,3 – %13,3

Finansal tablolar

Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.

Kaynaklar

Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.

Veri tarihi: 2026-11-02