Geely Automobile Holdings Limited (GEELY) finansalları
HKSE · Consumer Cyclical · Auto - Manufacturers · Çalışan: 73.000 · CEO: Jia Yue Gan
- Fiyat
- HK$13,71 -%0,94
- Piyasa değeri
- HK$148 Mr
- Şirket değeri
- CN¥74 Mr
- Son rapor
- Q2 '26 2026-06-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-03-24
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- HK$148 Mr EV CN¥74 Mr
- Gelir
- CN¥357 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%38 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %4,5 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 7,5×
- P/S
- 0,4× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 2,1× TTM
- Serbest nakit akışı
- CN¥47,1 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- CN¥16,1 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- CN¥476 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2027-03-24
- Temettü
- HK$0,50 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Gelir büyümesi yavaşlıyor: yıllık %13,9Q2 '26 geliri CN¥171 Mr; önceki dört yarıyılın ortalaması %38,0.
- Faaliyet marjı %4,1 (TTM), geçen yıla göre: -1,6 puanFaaliyet kârı büyümesi: -%9,0, gelir büyümesi: %26,1.
- Vergi öncesi kârın %23,0 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr CN¥19 Mr, faaliyet kârı CN¥14,6 Mr (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %1,3 kadarı (geçen yıl %0,9)Son 2 yarıyılda CN¥4,63 Mr yatırım yapıldı (bir yıl öncesine göre +%88,5). Serbest nakit akışı CN¥47,1 Mr = net kârın %292,5'i.
- Hissedarlara CN¥10,2 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %21,8 kadarıGeri alımlar: CN¥7,21 Mr (geçen yıl CN¥1,7 Mr), temettüler: CN¥3,04 Mr, hisse bazlı ödemeler: -CN¥682 Mn (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %7,6Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 11,1 Mr, bir yıl önce: 10,3 Mr.
- Net nakit: CN¥56,6 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: CN¥69,5 Mr, kiralamalar dahil borç: CN¥13 Mr; geçen yıl net nakit: CN¥1,1 Mr.
Son çeyrek: Q2 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | CN¥171 Mr | CN¥150 Mr | +%13,9 |
| Brüt marj | %14,8 | %16,4 | -1,6 puan |
| Faaliyet kârı | CN¥8,77 Mr | CN¥5,38 Mr | +%63,1 |
| Faaliyet marjı | %5,1 | %3,6 | +1,5 puan |
| Net kâr | CN¥8,97 Mr | CN¥9,29 Mr | -%3,5 |
| Seyreltilmiş EPS | CN¥0,81 | CN¥0,90 | -%10,0 |
| Faaliyet nakit akışı | CN¥20 Mr | CN¥15 Mr | +%33,0 |
| Capex | CN¥2,11 Mr | CN¥1,51 Mr | +%40,2 |
| Serbest nakit akışı | CN¥17,9 Mr | CN¥13,5 Mr | +%32,2 |
| Ar-Ge | CN¥9,07 Mr | CN¥7,33 Mr | +%23,8 |
| Hisse bazlı ödemeler | CN¥0 | CN¥682 Mn | -%100,0 |
Gelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 2 yarıyıl
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- CN¥51,7 Mr
- Capex
- -CN¥4,63 Mr
- Geri alımlar
- -CN¥7,21 Mr
- Temettüler
- -CN¥3,04 Mr
- Satın almalar
- -CN¥1,31 Mr
- Net borçlanma
- -CN¥10,3 Mr
- Hisse bazlı ödemeler
- -CN¥682 Mn
- Serbest nakit akışı
- CN¥47,1 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %21,8
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 7,5× | 17,8× | 8,5× – 36,1× |
| EV / EBITDA | 2,1× | 7,9× | 4,4× – 16,8× |
| EV / Satışlar | 0,2× | 0,6× | 0,3× – 1,4× |
| Fiyat / FCF | 2,7× | 11,4× | 3,9× – 18,4× |
| Fiyat / Defter değeri | 1,3× | 1,6× | 0,9× – 2,5× |
| FCF getirisi | %37,6 | %12,5 | %5,4 – %25,7 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %10,4 | %2,5 | -%6,2 – %7,8 |
| Özkaynak getirisi | %17,2 | %11,6 | %6,6 – %19,2 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | CN¥476 Mr | +%37,9 | CN¥2,08 | +%27,5 | – | 14 |
| FY2027 | CN¥555 Mr | +%16,5 | CN¥2,49 | +%19,6 | – | 18 |
| FY2028 | CN¥624 Mr | +%12,6 | CN¥2,92 | +%17,3 | – | 9 |
| FY2029 | CN¥564 Mr | -%9,7 | CN¥1,49 | -%48,8 | – | 9 |
| FY2030 | CN¥563 Mr | -%0,2 | CN¥1,50 | +%0,4 | – | 8 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02 · Tutarlar raporlandığı gibi CNY cinsinden; fiyat ve piyasa değeri HKD cinsinden.