Comfort Systems USA, Inc. (FIX) finansalları
NYSE · Industrials · Engineering & Construction · Çalışan: 22.700 · CEO: Brian E. Lane
- Fiyat
- $1.232,66 -%7,06
- Piyasa değeri
- $43,4 Mr
- Şirket değeri
- $41,6 Mr
- Son rapor
- Q3 '26 2026-10-22 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-02-18 EPS tahmini: $13,96
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $43,4 Mr EV $41,6 Mr
- Gelir
- $12,5 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%51 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %13,0 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 26,6× İleriye dönük 24,2× (FY2026)
- P/S
- 3,5× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 18,3× TTM
- Serbest nakit akışı
- $2,44 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- $1,63 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $13,7 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2027-02-18 Gelir tahmini: $3,82 Mr
- Temettü
- $3,00 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-10-22): gelir %10,7 üzerinde, EPS %8,2 üzerindeGelir $3,77 Mr, beklenen $3,4 Mr (+%10,7); EPS $13,91, beklenen $12,85 (+%8,2).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %53,7Q3 '26 geliri: $3,77 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %45,9.
- Faaliyet marjı %16,7 (TTM), geçen yıla göre: +3,3 puanFaaliyet kârı büyümesi: %88,0, gelir büyümesi: %50,7.
- Capex: gelirin %4,5 kadarı (geçen yıl %1,6)Son 4 çeyrekte $566 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%336,7). Serbest nakit akışı: $2,44 Mr = net kârın %149,6 kadarı.
- Hissedarlara $328 Mn iade edildi = serbest nakit akışının %13,4 kadarıGeri alımlar: $222 Mn (geçen yıl $140 Mn), temettüler: $106 Mn, hisse bazlı ödemeler: $37,3 Mn (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %0,6Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 35,2 Mn, bir yıl önce: 35,4 Mn.
- Net nakit: $1,78 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: $2,16 Mr, kiralamalar dahil borç: $374 Mn; geçen yıl net nakit: $457 Mn.
Son çeyrek: Q3 '26
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $3,77 Mr | $2,45 Mr | +%53,7 |
| Brüt marj | %24,8 | %24,8 | 0,0 puan |
| Faaliyet kârı | $625 Mn | $379 Mn | +%64,8 |
| Faaliyet marjı | %16,6 | %15,5 | +1,1 puan |
| Net kâr | $489 Mn | $292 Mn | +%67,7 |
| Seyreltilmiş EPS | $13,91 | $8,25 | +%68,6 |
| Faaliyet nakit akışı | $1,01 Mr | $553 Mn | +%82,6 |
| Capex | $211 Mn | $35,3 Mn | +%496,1 |
| Serbest nakit akışı | $800 Mn | $518 Mn | +%54,4 |
| Ar-Ge | $0 | $0 | – |
| Hisse bazlı ödemeler | $2,64 Mn | $3,55 Mn | -%25,8 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-10-22| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $3,77 Mr | $3,4 Mr | +%10,7 |
| HBK (konsensüs bazı) | $13,91 | $12,85 | +%8,2 |
2026-10-22 tarihli Q3 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q3 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mechanical Segment | $2,58 Mr | +%42,7 | %68,6 | $8,76 Mr | +%17,0 | |
| Electrical Segment | $1,18 Mr | +%84,8 | %31,4 | $3,78 Mr | +%59,4 |
Segment kârları
Raporlanan segment başına faaliyet kârı, her 10-Q / 10-K'nın segment notundan okunur (çoğu veri akışının sunmadığı kâr dağılımı).
Q3 '26 segmentleri
| Segment | Gelir | Y/Y | Faaliyet kârı | Y/Y | Marj | Geçen yılki marj | TTM faaliyet kârı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mechanical Segment | – | – | $470 Mn | +%63,2 | – | – | $1,6 Mr |
| Electrical Segment | – | – | $174 Mn | +%60,4 | – | – | $592 Mn |
Segmente göre faaliyet kârı
çeyreklikSegment faaliyet marjı
çeyreklikDördüncü çeyrekler hesaplanır: 10-K tüm yılı bildirir, 10-Q'lardaki üç çeyrek çıkarılır.
Marjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- $3,01 Mr
- Capex
- -$566 Mn
- Geri alımlar
- -$222 Mn
- Temettüler
- -$106 Mn
- Satın almalar
- -$414 Mn
- Net borçlanma
- -$179 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- $37,3 Mn
- Serbest nakit akışı
- $2,44 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %13,4
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 26,6× | 25,2× | 16,8× – 32,3× |
| EV / EBITDA | 18,3× | 17,1× | 13,6× – 22,7× |
| EV / Satışlar | 3,3× | 1,9× | 1,1× – 3,6× |
| Fiyat / FCF | 17,8× | 21,0× | 13,5× – 32,0× |
| Fiyat / Defter değeri | 13,0× | 7,3× | 4,1× – 13,5× |
| FCF getirisi | %5,6 | %5,2 | %3,1 – %7,4 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %41,7 | %22,0 | %10,2 – %33,6 |
| Özkaynak getirisi | %55,2 | %28,0 | %17,8 – %41,8 |
Analistler
Konsensüs hedefi $1.935,33 (+%57,0)
aralık $1.808,00 – $2.200,00 · tavsiye Buy
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | $13,7 Mr | +%50,7 | $50,93 | +%76,4 | 24,2× | 7 |
| FY2027 | $17,4 Mr | +%26,7 | $66,81 | +%31,2 | 18,5× | 7 |
| FY2028 | $20,2 Mr | +%16,0 | $79,84 | +%19,5 | 15,4× | 5 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Raporlanan tüm kalemler
Comfort Systems USA, Inc. şirketinin son 10-Q / 10-K raporlarında etiketlediği tüm kalemler (218), resmi SEC etiketi ve tanımıyla - notlar dahil (kiralama, vergiler, geri alımlar, çalışanlar, ...).
| Kalem (SEC etiketi) | Son çeyrek | Geçen yıl | Y/Y | Son FY | Önceki FY | Y/Y |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | $946 Mn | $665 Mn | +%42,2 | $696 Mn | $655 Mn | +%6,3 |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | $21,8 Mn2025-12-31 | $17,6 Mn | +%23,9 | $21,8 Mn | $17,6 Mn | +%23,9 |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | $24,4 Mn | $18,6 Mn | +%30,8 | $19,7 Mn | $15,3 Mn | +%28,9 |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | $2,4 Mn | $2,87 Mn | -%16,4 |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | $1,97 Mn | $1,93 Mn | +%2,3 | $6,61 Mn | $6,95 Mn | -%4,9 |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | $293 Mn2025-12-31 | $250 Mn | +%17,2 | $293 Mn | $250 Mn | +%17,2 |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | $396 Mn | $363 Mn | +%9,2 | $363 Mn | $351 Mn | +%3,6 |
| Allowance for Doubtful Other Receivables, Current | $223 B | $435 B | -%48,7 | $325 B | $553 B | -%41,2 |
| Amortization of Debt Issuance Costs | $232 B | $446 B | -%48,0 | $1,02 Mn | $687 B | +%48,2 |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | – | – | – | $1,02 Mn | $687 B | +%48,2 |
| Amortization of Intangible Assets | $25,7 Mn | $19,5 Mn | +%31,6 | $20,1 Mn | $97,3 Mn | -%79,3 |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | $1,91 Mn | $1,35 Mn | +%41,8 | $10,9 Mn | $8,87 Mn | +%22,5 |
| Assets | $9,81 Mr | $5,78 Mr | +%69,7 | $6,44 Mr | $4,71 Mr | +%36,7 |
| Assets, Current | $6,78 Mr | $3,7 Mr | +%83,0 | $4,11 Mr | $2,79 Mr | +%47,3 |
| Billed Contracts Receivable | $3,84 Mr | $2,31 Mr | +%66,4 | $2,58 Mr | $1,86 Mr | +%38,5 |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | $4,3 Mn | $12,1 Mn | -%64,5 | $33,5 Mn | $88,1 Mn | -%62,0 |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | $2,16 Mr | $861 Mn | +%150,8 | $982 Mn | $550 Mn | +%78,5 |
| Cash Surrender Value of Life Insurance | $10,5 Mn2025-12-31 | $9 Mn | +%16,7 | $10,5 Mn | $9 Mn | +%16,7 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | $2,16 Mr | $861 Mn | +%150,8 | $982 Mn | $550 Mn | +%78,5 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | $303 Mn | $529 Mn | -%42,7 | $432 Mn | $345 Mn | +%25,3 |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | $0,90 | $0,50 | +%80,0 | $1,95 | $1,20 | +%62,5 |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | $0,01 | $0,01 | %0,0 | $0,01 | $0,01 | %0,0 |
| Common Stock, Shares Authorized | 103 Mn | 103 Mn | %0,0 | 103 Mn | 103 Mn | %0,0 |
| Common Stock, Shares, Issued | 41,1 Mn | 41,1 Mn | %0,0 | 41,1 Mn | 41,1 Mn | %0,0 |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 35 Mn | 35,3 Mn | -%0,8 | 35,2 Mn | 35,6 Mn | -%1,1 |
| Common Stock, Value, Issued | $411 B | $411 B | %0,0 | $411 B | $411 B | %0,0 |
| Construction Contractor, Receivable, Retainage | $507 Mn2025-12-31 | $329 Mn | +%53,9 | $507 Mn | $329 Mn | +%53,9 |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | $159 Mn | $163 Mn | -%2,5 | $88,8 Mn | $91,7 Mn | -%3,1 |
| Contract with Customer, Asset, Allowance for Credit Loss, Current | $458 B | $470 B | -%2,6 | $255 B | $271 B | -%5,9 |
| Contract with Customer, Asset, Credit Loss Expense (Reversal) | $0 | $0 | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Asset, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Estimate of Transaction Price | – | – | – | -$7,5 Mn | $59,9 Mn | -%112,5 |
| Contract with Customer, Asset, Increase (Decrease) for Contract Acquired in Business Combination | – | – | – | $4,6 Mn | $3,7 Mn | +%24,3 |
| Contract with Customer, Liability, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Estimate of Transaction Price | – | – | – | $910 Mn | $32,2 Mn | +%2.726,4 |
| Contract with Customer, Liability, Current | $3,87 Mr | $1,73 Mr | +%123,3 | $2,12 Mr | $1,15 Mr | +%84,5 |
| Contract with Customer, Liability, Increase (Decrease) for Contract Acquired in Business Combination | – | – | – | $60,9 Mn | $208 Mn | -%70,7 |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | $170 Mn | $72,9 Mn | +%133,2 | $1 Mr | $817 Mn | +%22,4 |
| Cost of Revenue | $2,83 Mr | $1,84 Mr | +%53,6 | $1,43 Mr | $5,55 Mr | -%74,3 |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $236 Mn | $171 Mn | +%38,0 |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $276 Mn | $211 Mn | +%31,0 |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $40,5 Mn | $39,9 Mn | +%1,5 |
| Debt and Lease Obligation | $145 Mn2025-12-31 | $68,3 Mn | +%112,5 | $145 Mn | $68,3 Mn | +%112,5 |
| Debt Related Commitment Fees and Debt Issuance Costs | – | – | – | $3,83 Mn | $1,43 Mn | +%167,2 |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$3,12 Mn | -$54,1 Mn | +%94,2 |
| Deferred Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$5,28 Mn | -$66,6 Mn | +%92,1 |
| Deferred Income Tax Assets, Net | $85,6 Mn | $77,9 Mn | +%9,9 | $84,1 Mn | $85,4 Mn | -%1,5 |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -$4,67 Mn | $6,44 Mn | -%172,5 | -$5,28 Mn | -$66,6 Mn | +%92,1 |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | $3,89 Mn | $2,23 Mn | +%74,9 | $3,89 Mn | $2,23 Mn | +%74,9 |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$2,16 Mn | -$12,5 Mn | +%82,7 |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | $19,6 Mn2025-12-31 | $21,1 Mn | -%6,8 | $19,6 Mn | $21,1 Mn | -%6,8 |
| Deferred Tax Assets, Gross | $217 Mn2025-12-31 | $181 Mn | +%19,9 | $217 Mn | $181 Mn | +%19,9 |
| Deferred Tax Assets, Net | $80,2 Mn2025-12-31 | $83,2 Mn | -%3,6 | $80,2 Mn | $83,2 Mn | -%3,6 |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | $217 Mn2025-12-31 | $178 Mn | +%21,7 | $217 Mn | $178 Mn | +%21,7 |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | $2,02 Mn2025-12-31 | $2,96 Mn | -%31,7 | $2,02 Mn | $2,96 Mn | -%31,7 |
| Deferred Tax Assets, Other | $2,21 Mn2025-12-31 | $1,69 Mn | +%31,4 | $2,21 Mn | $1,69 Mn | +%31,4 |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | $6,98 Mn2025-12-31 | $5,33 Mn | +%30,9 | $6,98 Mn | $5,33 Mn | +%30,9 |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | $84 Mn2025-12-31 | $63,5 Mn | +%32,3 | $84 Mn | $63,5 Mn | +%32,3 |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Allowance for Doubtful Accounts | $5,1 Mn2025-12-31 | $4,14 Mn | +%23,1 | $5,1 Mn | $4,14 Mn | +%23,1 |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | $121 B2025-12-31 | $2,75 Mn | -%95,6 | $121 B | $2,75 Mn | -%95,6 |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | $137 Mn2025-12-31 | $95 Mn | +%43,8 | $137 Mn | $95 Mn | +%43,8 |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | $79,8 Mn2025-12-31 | $57,7 Mn | +%38,4 | $79,8 Mn | $57,7 Mn | +%38,4 |
Kaynak: SEC companyfacts (her 10-Q / 10-K'nın XBRL'i). Nakit akışı çeyrekleri, 10-Q'nun etiketlediği yıl başından itibaren rakamlardan hesaplanır. Segment dağılımları boyutlarla etiketlenir ve bunun yerine segment bölümünde gösterilir.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler, tahminler: Financial Modeling Prep. Segment kârları ve raporlanan tüm kalemler: SEC EDGAR (XBRL). İncelenen raporlar: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Veri tarihi: 2026-11-02