Expedia Group, Inc. (EXPE) finansalları
NASDAQ · Consumer Cyclical · Travel Services · Çalışan: 16.000 · CEO: Ariane Gorin
- Fiyat
- $285,93 +%1,13
- Piyasa değeri
- $32,7 Mr
- Şirket değeri
- $31,7 Mr
- Son rapor
- Q2 '26 2026-08-06 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-11-04 EPS tahmini: $8,85
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $32,7 Mr EV $31,7 Mr
- Gelir
- $15,7 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%10 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %13,0 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 17,1× İleriye dönük 13,6× (FY2026)
- P/S
- 2,1× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 8,1× TTM
- Serbest nakit akışı
- $5,04 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- $2,04 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $16,2 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2026-11-04 Gelir tahmini: $4,73 Mr
- Temettü
- $1,84 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-08-05): gelir %3,4 üzerinde, EPS %10,3 üzerindeGelir $4,32 Mr, beklenen $4,17 Mr (+%3,4); EPS $5,76, beklenen $5,22 (+%10,3).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %14,0Q2 '26 geliri: $4,32 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %10,3.
- Faaliyet marjı %18,8 (TTM), geçen yıla göre: +8,3 puanFaaliyet kârı büyümesi: %101,4, gelir büyümesi: %12,0.
- Vergi öncesi kârın %10,6 kadarını faaliyet dışı zararlar eritiyorVergi öncesi kâr $2,67 Mr, faaliyet kârı $2,95 Mr (TTM). İştirak zararları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi düşürür - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %1,1 kadarı (geçen yıl %1,5)Son 4 çeyrekte $172 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre -%20,4). Serbest nakit akışı: $5,04 Mr = net kârın %247,7 kadarı.
- Hissedarlara $1,93 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %38,3 kadarıGeri alımlar: $1,92 Mr (geçen yıl $1,74 Mr), temettüler: $14 Mn, hisse bazlı ödemeler: $307 Mn (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %6,8Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 124 Mn, bir yıl önce: 133 Mn.
- Net nakit: $1,44 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: $7,13 Mr, kiralamalar dahil borç: $5,69 Mr; geçen yıl net nakit: $189 Mn.
Son çeyrek: Q2 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $4,32 Mr | $3,79 Mr | +%14,0 |
| Brüt marj | %90,7 | %90,0 | +0,6 puan |
| Faaliyet kârı | $1,03 Mr | $531 Mn | +%94,2 |
| Faaliyet marjı | %23,9 | %14,0 | +9,9 puan |
| Net kâr | $878 Mn | $330 Mn | +%166,1 |
| Seyreltilmiş EPS | $7,16 | $2,48 | +%188,7 |
| Faaliyet nakit akışı | $1,48 Mr | $1,12 Mr | +%31,8 |
| Capex | $199 Mn | $200 Mn | -%0,5 |
| Serbest nakit akışı | $1,28 Mr | $921 Mn | +%38,9 |
| Ar-Ge | $325 Mn | $325 Mn | %0,0 |
| Hisse bazlı ödemeler | $217 Mn | $105 Mn | +%106,7 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-08-05| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $4,32 Mr | $4,17 Mr | +%3,4 |
| HBK (konsensüs bazı) | $5,76 | $5,22 | +%10,3 |
2026-08-05 tarihli Q2 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q2 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lodging | – | – | – | – | – | |
| B2C | $2,68 Mr | – | %62,0 | – | – | |
| B2B | $1,49 Mr | – | %34,6 | – | – | |
| trivago | $145 Mn | – | %3,4 | – | – | |
| Air | – | – | – | – | – |
Segment kârları
Raporlanan segment başına faaliyet kârı, her 10-Q / 10-K'nın segment notundan okunur (çoğu veri akışının sunmadığı kâr dağılımı).
Q2 '26 segmentleri
| Segment | Gelir | Y/Y | Faaliyet kârı | Y/Y | Marj | Geçen yılki marj | TTM faaliyet kârı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| B2 C | $2,68 Mr | +%8,0 | – | – | – | %22,9 | – |
| Business To Business | – | – | – | – | – | %21,2 | – |
| Trivago | $145 Mn | +%48,0 | – | – | – | -%7,1 | – |
| Corporate And Eliminations | – | – | – | – | – | – | – |
Segmente göre faaliyet kârı
çeyreklikSegment faaliyet marjı
çeyreklikDördüncü çeyrekler hesaplanır: 10-K tüm yılı bildirir, 10-Q'lardaki üç çeyrek çıkarılır.
Marjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- $5,22 Mr
- Capex
- -$172 Mn
- Geri alımlar
- -$1,92 Mr
- Temettüler
- -$14 Mn
- Satın almalar
- -$400 Mn
- Net borçlanma
- -$842 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- $307 Mn
- Serbest nakit akışı
- $5,04 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %38,3
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 17,1× | 28,5× 5 yılın 4'i | 19,8× – 38,9× |
| EV / EBITDA | 8,1× | 15,1× | 10,1× – 28,2× |
| EV / Satışlar | 2,0× | 2,3× | 1,4× – 3,7× |
| Fiyat / FCF | 6,5× | 9,5× | 4,9× – 11,9× |
| Fiyat / Defter değeri | 28,6× | 15,4× | 6,0× – 27,7× |
| FCF getirisi | %15,4 | %11,7 | %8,4 – %20,2 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %25,9 | %7,9 | -%0,6 – %16,1 |
| Özkaynak getirisi | %184,8 | %49,6 | %0,6 – %100,8 |
Analistler
Konsensüs hedefi $336,24 (+%17,6)
aralık $235,00 – $430,00 · tavsiye Hold
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | $16,2 Mr | +%10,1 | $21,05 | +%114,6 | 13,6× | 20 |
| FY2027 | $17,4 Mr | +%7,0 | $24,73 | +%17,4 | 11,6× | 22 |
| FY2028 | $18,6 Mr | +%7,1 | $28,43 | +%15,0 | 10,1× | 19 |
| FY2029 | $19,9 Mr | +%7,2 | $31,13 | +%9,5 | 9,2× | 8 |
| FY2030 | $20,8 Mr | +%4,5 | $33,99 | +%9,2 | 8,4× | 14 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Raporlanan tüm kalemler
Expedia Group, Inc. şirketinin son 10-Q / 10-K raporlarında etiketlediği tüm kalemler (237), resmi SEC etiketi ve tanımıyla - notlar dahil (kiralama, vergiler, geri alımlar, çalışanlar, ...).
| Kalem (SEC etiketi) | Son çeyrek | Geçen yıl | Y/Y | Son FY | Önceki FY | Y/Y |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Other, Current | $1,33 Mr | $1,2 Mr | +%10,9 | $1,1 Mr | $1,04 Mr | +%6,2 |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | $5,78 Mr | $4,95 Mr | +%16,8 | $4,17 Mr | $3,21 Mr | +%29,7 |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | $95 Mn | $75 Mn | +%26,7 | $74 Mn | $55 Mn | +%34,5 |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | $6 Mn | $4 Mn | +%50,0 | – | – | – |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | $17 Mn | $21 Mn | -%19,0 | $82 Mn2020-12-31 | – | – |
| Accrued Income Taxes, Current | $55 Mn | $16 Mn | +%243,8 | $56 Mn | $51 Mn | +%9,8 |
| Accrued Liabilities, Current | $905 Mn | $923 Mn | -%2,0 | $1,03 Mr | $766 Mn | +%34,1 |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | $3,07 Mr2025-12-31 | $2,81 Mr | +%9,1 | $3,07 Mr | $2,81 Mr | +%9,1 |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -$187 Mn | -$187 Mn | %0,0 | -$191 Mn | -$232 Mn | +%17,7 |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | $16,8 Mr | $16,3 Mr | +%2,9 | $16,6 Mr | $16 Mr | +%3,3 |
| Advertising Expense | – | – | – | $3,9 Mr | $4 Mr | -%2,5 |
| Amortization of Intangible Assets | $11 Mn | $11 Mn | %0,0 | $40 Mn | $57 Mn | -%29,8 |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | $142 Mn | $132 Mn | +%7,6 | $488 Mn | $531 Mn | -%8,1 |
| Assets | $29,1 Mr | $27 Mr | +%7,7 | $24,5 Mr | $22,4 Mr | +%9,2 |
| Assets, Current | $16,3 Mr | $14,7 Mr | +%10,6 | $12,2 Mr | $9,82 Mr | +%24,3 |
| Assets, Fair Value Disclosure | $2,15 Mr | – | – | $1,56 Mr | $1,7 Mr | -%8,0 |
| Capitalized Computer Software, Amortization | – | – | – | $749 Mn | $671 Mn | +%11,6 |
| Capitalized Computer Software, Net | $1,3 Mr2025-12-31 | $1,1 Mr | +%18,2 | $1,3 Mr | $1,1 Mr | +%18,2 |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | $6,68 Mr | $6,3 Mr | +%6,0 | $5,41 Mr | $4,18 Mr | +%29,4 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | $9,08 Mr | $8,46 Mr | +%7,4 | $6,98 Mr | $5,57 Mr | +%25,2 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | $1,3 Mr | $721 Mn | +%79,6 | $1,4 Mr | -$87 Mn | +%1.711,5 |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | $0,48 | $0,40 | +%20,0 | $1,60 | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | $0,00 | $0,00 | %0,0 | $0,00 | $0,00 | %0,0 |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,6 Mr | 1,6 Mr | %0,0 | 1,6 Mr | 1,6 Mr | %0,0 |
| Common Stock, Shares, Issued | 294 Mn | 289 Mn | +%1,5 | 291 Mn | 288 Mn | +%1,4 |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 114 Mn | 119 Mn | -%3,8 | 117 Mn | 123 Mn | -%5,1 |
| Common Stock, Value, Issued | $0 | $0 | – | $0 | $0 | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -$4 Mn | -$1 Mn | -%300,0 | $17 Mn | -$15 Mn | +%213,3 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | $875 Mn | $362 Mn | +%141,7 | $1,35 Mr | $1,2 Mr | +%13,0 |
| Construction in Progress Expenditures Incurred but Not yet Paid | – | – | – | $8 Mn | $2 Mn | +%300,0 |
| Construction in Progress, Gross | $83 Mn2025-12-31 | $196 Mn | -%57,7 | $83 Mn | $196 Mn | -%57,7 |
| Contract with Customer, Liability, Current | $175 Mn | $167 Mn | +%4,8 | $163 Mn | $164 Mn | -%0,6 |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | $403 Mn | $377 Mn | +%6,9 | $1,46 Mr | $1,44 Mr | +%0,9 |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $7 Mn | $68 Mn | -%89,7 |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $177 Mn | $146 Mn | +%21,2 |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $212 Mn | $244 Mn | -%13,1 |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $28 Mn | $30 Mn | -%6,7 |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $78 Mn | $77 Mn | +%1,3 |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$10 Mn | -$21 Mn | +%52,4 |
| Deferred Income Tax Assets, Net | $346 Mn | $496 Mn | -%30,2 | $432 Mn | $496 Mn | -%12,9 |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | $82 Mn | $47 Mn | +%74,5 | $78 Mn | $74 Mn | +%5,4 |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | $19 Mn | $21 Mn | -%9,5 | $20 Mn | $19 Mn | +%5,3 |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $10 Mn | $18 Mn | -%44,4 |
| Deferred Tax Assets, Gross | $1,08 Mr2025-12-31 | $1,1 Mr | -%1,8 | $1,08 Mr | $1,1 Mr | -%1,8 |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | $207 Mn2025-12-31 | $391 Mn | -%47,1 | $207 Mn | $391 Mn | -%47,1 |
| Deferred Tax Assets, Investments | $119 Mn2025-12-31 | $108 Mn | +%10,2 | $119 Mn | $108 Mn | +%10,2 |
| Deferred Tax Assets, Net | $412 Mn2025-12-31 | $477 Mn | -%13,6 | $412 Mn | $477 Mn | -%13,6 |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | $869 Mn2025-12-31 | $919 Mn | -%5,4 | $869 Mn | $919 Mn | -%5,4 |
| Deferred Tax Assets, Other | $133 Mn2025-12-31 | $84 Mn | +%58,3 | $133 Mn | $84 Mn | +%58,3 |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | $135 Mn2025-12-31 | $103 Mn | +%31,1 | $135 Mn | $103 Mn | +%31,1 |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | $54 Mn2025-12-31 | $47 Mn | +%14,9 | $54 Mn | $47 Mn | +%14,9 |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | $206 Mn2025-12-31 | $176 Mn | +%17,0 | $206 Mn | $176 Mn | +%17,0 |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill and Intangible Assets | $315 Mn2025-12-31 | $308 Mn | +%2,3 | $315 Mn | $308 Mn | +%2,3 |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | $457 Mn2025-12-31 | $442 Mn | +%3,4 | $457 Mn | $442 Mn | +%3,4 |
| Deferred Tax Liabilities, Other | $1 Mn2025-12-31 | $2 Mn | -%50,0 | $1 Mn | $2 Mn | -%50,0 |
| Defined Contribution Plan, Employer Discretionary Contribution Amount | – | – | – | $71 Mn | $69 Mn | +%2,9 |
| Defined Contribution Plan, Employer Matching Contribution, Percent of Employees' Gross Pay | – | – | – | %6,0 | %6,0 | %0,0 |
| Defined Contribution Plan, Maximum Annual Contributions Per Employee, Percent | – | – | – | %50,0 | %50,0 | %0,0 |
| Depreciation | $217 Mn | $212 Mn | +%2,4 | $847 Mn | $781 Mn | +%8,5 |
| Depreciation, Depletion and Amortization | $228 Mn | $223 Mn | +%2,2 | $887 Mn | $838 Mn | +%5,8 |
Kaynak: SEC companyfacts (her 10-Q / 10-K'nın XBRL'i). Nakit akışı çeyrekleri, 10-Q'nun etiketlediği yıl başından itibaren rakamlardan hesaplanır. Segment dağılımları boyutlarla etiketlenir ve bunun yerine segment bölümünde gösterilir.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır. Segment kârları ve raporlanan tüm kalemler: SEC EDGAR (XBRL). İncelenen raporlar: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Veri tarihi: 2026-11-02