PerpEquities

Akcja · Energetyka

Kontrakty perpetual Marathon Petroleum (MPC)

Perpetual futures MPC na 2 giełdach krypto – cena perpa vs akcja, funding, open interest i gdzie handlować MPCUSDT.

Marathon Petroleum to zintegrowana firma energetyczna zajmująca się rafinacją i sprzedażą produktów naftowych oraz usługami typu midstream w USA.

$390,25-8,1%NYSE otwarta
Otwórz w terminalu

Wykres ceny

Interaktywny wykres TradingView

Symbol TradingView NYSE:MPC

Zewnętrzny widżet TradingView (ok. 1 MB) ładuje się na żądanie.

Auto: cena referencyjna instrumentu bazowegoOtwórz w TradingView

Dane handlowe

Aktywność rynku perpetual

2/2 aktywnych rynków
Giełdy
2
Aktywne rynki
2/2
Wolumen 24h
327,5 tys. $
Otwarte pozycje
577,2 tys. $Pokrycie: 1/2 rynków
Najlepsza płynność
63,9 tys. $
MEXC
Najwęższy spread
+29,0 bps
MEXC
Najwyższy wolumen
196,6 tys. $
BingX
Struktura rozliczeń
USDT · 2/2
Wolumen perp/spot
0,00x
Wolumen spot 1,6 mld $
OI / free float
0,00%
Free float 109,2 mld $
Wyniki spot
1D-8,11%
5D-9,73%
1M-9,41%
6M+50,74%
YTD+141,46%
1Y+110,91%

Macierz giełd

2 rynków

Niektóre linki do platform są sponsorowane. Możemy otrzymać prowizję, a uprawnieni użytkownicy mogą czasami otrzymać zniżki na opłaty transakcyjne, bez dodatkowych kosztów.

Handluj
BingXHandlujMPC-USDTW obrocie$390,56-10,1% APR
-0,00920% co 8h
+65,6 bps11,7 tys. $196,6 tys. $-USDT-
MEXCHandlujMPC/USDTW obrocie$390,25-8,8% APR
-0,00800% co 8h
+29,0 bps63,9 tys. $130,9 tys. $577,2 tys. $USDT20x

Płynność handlu

Jakość egzekucji

Koszt wejścia i głębokość na giełdę przy $1k–$100k

Niska płynność · 2 z 2 giełd udźwignie $10k · Typowy koszt: +52,9 bps – +91,2 bps

Najtańsza realizacja: MEXC · +33,7 bps

Szacunek egzekucji taker z przybl. opłatami - realizacja maker nie jest gwarantowana.

Najlepsze giełdy dla tego instrumentu bazowego

Najlepsza płynność

MPC

Najwęższy spread

MPC

Najwyższy wolumen

MPC

Historia finansowania

Zapisane migawki giełdowe według rynku

Finanse spółki

Finanse w skrócie

Ostatni raport: Q3 '26 · złożony 2026-11-03 · następny raport: 2027-02-02 · Zaktualizowano 4h temu
Wszystkie finanse →

Wycena i kluczowe wskaźniki

Kapitalizacja
110,3 mld $
Zaktualizowano 4h temu
Przychody
175,2 mld $
Ostatnie 12 miesięcy
Wzrost przychodów
+36%
Następny rok obrotowy
Marża zysku
+8,4%
P/E
7,7
P/E porównywalnych 12,7
P/S
0,6
P/E porównywalnych
12,7
Podobne notowane perpetuals
Wolne przepływy pieniężne
20,8 mld $
Ostatnie 12 miesięcy
Zysk netto
14,6 mld $
Ostatnie 12 miesięcy
Prognoza przychodów
181,1 mld $
Następny rok obrotowy
Wyniki
2027-02-02
Szac. przychody 45,5 mld $ · Zaktualizowano 4h temu
Dywidenda
1,1 $
2026-11-18
Przychody (TTM)175 mld $+31,4% rok do rokuOstatnie 4 kwartały; słupki = poszczególne kwartały
Marża operacyjna (TTM)12,0%+8,4 pkt proc. rok do rokuZysk operacyjny: 21 mld $
Zysk netto (TTM)14,6 mld $+407,5% rok do rokuPo opodatkowaniu, wraz z zyskami nieoperacyjnymi
Wolne przepływy pieniężne (TTM)20,8 mld $+387,4% rok do rokuCapex: 4,41 mld $
Rozwodniony EPS (TTM)51,13 $+444,5% rok do rokuSuma ostatnich 4 kwartałów
Gotówka netto-20,8 mld $+33,9% rok do rokuGotówka + inwestycje krótkoterminowe - dług
  • Ostatni raport (2026-11-03): przychody powyżej o 21,2%, EPS powyżej o 6,1%Przychody 56,5 mld $ wobec oczekiwanych 46,6 mld $ (+21,2%); EPS 26,93 $ wobec 25,37 $ (+6,1%).
  • Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 61,0%Przychody za Q3 '26: 56 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 15,2%.
  • Marża operacyjna 12,0% (TTM), zmiana r/r: +8,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 344,1%, przychody: wzrost 31,4%.
  • Capex: 2,5% przychodów (rok temu 2,3%)Zainwestowano 4,41 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+41,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 20,8 mld $ = 142,5% zysku netto.

Przychody, zysk operacyjny i wzrost

kwartalnie

Przychody według linii biznesowych

ostatni kwartał
PozycjaPrzychodyr/rUdział
Refining And Marketing53,1 mld $+62,6%94,8%
Midstream1,58 mld $+8,8%2,8%
Renewable Diesel1,36 mld $+91,8%2,4%
W pełnych finansachRachunek zysków i strat, bilans i przepływy pieniężne (12 kwartałów / 10 lat) · marże i struktura kosztów · alokacja kapitału i skup akcji · wycena na tle zakresu 5-letniego · prognozy analityków · wszystkie pozycje (315), które Marathon Petroleum Corporation zgłosiła do SEC

Następny katalizator

Katalizatory

Wyniki
2027-02-02
Szac. przychody 45,5 mld $ · Zaktualizowano 4h temu
Dywidenda
1,1 $
2026-11-18

Brak nietypowej aktywności perp.

Dane research

Analitycy, raporty i porównanie peerów

Prognozy

6
DataPrognoza EPSPrognoza przychodówWzrostAnalitycy
FY 202665,84181,1 mld $+36%5
FY 202759,23167,4 mld $+26%10
FY 202829,66157,8 mld $+19%5
FY 202937,48162,3 mld $+22%1
FY 203016,99170,7 mld $+29%1
Q1 202715,4644,6 mld $+29%13

Wydarzenia spółki

6
2027-02-02WynikiWynik - / Prognoza 21,58-
2026-11-18Dywidenda1,1 $-
2026-11-03Wyniki · Przed otwarciem rynkuWynik 26,93 / Prognoza 25,37Powyżej prognozy
2026-08-19Dywidenda1 $-
2026-08-04WynikiWynik 17,73 / Prognoza 14,27Powyżej prognozy
2026-05-20Dywidenda1 $-

Porównanie ze spółkami podobnymi

Podobne notowane perpetuals

Dane spółek

Analiza spółki

Aktualizacja: 2 lis 2026, 14:50 UTC

Profil spółki

Sektor
Energy
Branża
Oil & Gas Refining & Marketing
Prezes
Maryann T. Mannen
Pracownicy
18 500
Data IPO
24 cze 2011
Kraj
US
Giełda
New York Stock Exchange
Strona
Wskaźnik Altmanai3,97
Wskaźnik Piotroskiegoi8/9
Ocena ogólnaiB+
Zysk właścicielskii14,62 mld USD50,24 USD na akcję
Rating ryzyka ESGiBPozycja w branży: 1 out of 20

Czynniki ratingu

Zwrot z kapitałui
5
Zwrot z aktywówi
5
Dług do kapitałui
1
Cena do zyskui
3
Cena do wartości księgoweji
1
Historia kapitalizacji
129,42 mld USD+44.8%sie 26 – paź 26
89,35 mld USD113,59 mld USD137,84 mld USDMaksimum: 137,84 mld USD · 2026-10-19Minimum: 89,35 mld USD · 2026-08-03Obecnie: 129,42 mld USD · 2026-10-30sie 26wrz 26paź 26
Obecnie: 129,42 mld USD · 2026-10-30Maksimum: 137,84 mld USD · 2026-10-19Minimum: 89,35 mld USD · 2026-08-03
Najwięksi posiadacze wśród funduszy
FunduszWagaPosiadane akcje
VTI0,15%8,9 mln
VOO0,17%7,4 mln
VO1,1%6 mln
XLE4,6%4,8 mln
IVV0,19%3,7 mln
1657.T0,15%3,7 mln
XSP.TO0,18%3,7 mln
XWD.TO0,13%3,7 mln
SPY0,18%3,4 mln
VCPA.S0,08%3,4 mln
FXAIX0,17%3,2 mln
AFTY1,96%2,9 mln

Historia trafności analityków

Jak radzą sobie analitycy pokrywający MPC: rekomendacje, trafność cen docelowych i zmierzona reakcja po ich wezwaniach.

12 miesięcy3 lata
Rekomendacje119337
Analitycy2126
Kupuj / trzymaj / sprzedaj82 / 36 / 1218 / 117 / 2
Podwyższenia / obniżenia / rozpoczęcia1 / 1 / 32 / 4 / 8
Ceny docelowe osiągnięte / nieosiągnięte96 / 22 (81%)300 / 22 (93%)
Śr. zwrot po rekomendacji (TipRanks)+58,3%+111,0%
Najlepsza / najgorsza rekomendacja+148,6% / -22,8%+220,4% / -22,8%

Po rekomendacjach kupna na tej spółce: medianowy ruch po 21 dniach +4,1% wobec S&P 500 +2,3% (n = 214)

Najtrafniejsi na tej spółce

Udział cen docelowych analityka dla tej spółki, które kurs osiągnął w ciągu 12 miesięcy (nasz pomiar z ostatnich 3 lat, co najmniej 8 celów). Opisuje przeszłe rekomendacje, nie szanse obecnej.

  1. Jason GabelmanTD Cowen92% trafności na tej spółce · 12 celów zmierzonychKupujcel 478 USD4 lis 2026
  2. Justin JenkinsRaymond James88% trafności na tej spółce · 8 celów zmierzonychKupujcel 560 USD19 paź 2026
  3. Paul ChengScotiabank83% trafności na tej spółce · 18 celów zmierzonychKupujcel 174 USD27 lut 2026

Najnowsze rekomendacje

DataAnalitykRekomendacjaCel
4 lis 2026Sergey PigarevFreedom Capital MarketsTrzymajUtrzymano425 USD
4 lis 2026Sergey PigarevFreedom Capital MarketsTrzymajUtrzymano425 USD
4 lis 2026Jason GabelmanTD CowenKupujUtrzymano478 USD
4 lis 2026Joe LaetschMorgan StanleyKupujUtrzymano458 USD
4 lis 2026Sam MargolinWells FargoKupujPotwierdzono564 USD
Konsensus z ostatnich 12 miesięcy kupuj trzymaj sprzedaj śr. cel zamknięcie miesiąca
Miesięczne udziały rekomendacji kupuj, trzymaj i sprzedaj ze średnią ceną docelową i kursem zamknięcia na koniec miesiąca150 USD200 USD250 USD300 USD350 USD400 USD450 USDgru 25 · Kupuj 11 · Trzymaj 7 · Sprzedaj 0gru 25sty 26 · Kupuj 10 · Trzymaj 6 · Sprzedaj 0lut 26 · Kupuj 10 · Trzymaj 6 · Sprzedaj 0lut 26mar 26 · Kupuj 10 · Trzymaj 6 · Sprzedaj 0kwi 26 · Kupuj 11 · Trzymaj 6 · Sprzedaj 0kwi 26maj 26 · Kupuj 11 · Trzymaj 6 · Sprzedaj 1cze 26 · Kupuj 11 · Trzymaj 6 · Sprzedaj 1cze 26lip 26 · Kupuj 13 · Trzymaj 7 · Sprzedaj 1sie 26 · Kupuj 11 · Trzymaj 8 · Sprzedaj 0sie 26wrz 26 · Kupuj 10 · Trzymaj 9 · Sprzedaj 0paź 26 · Kupuj 10 · Trzymaj 8 · Sprzedaj 0paź 26lis 26 · Kupuj 10 · Trzymaj 8 · Sprzedaj 0gru 25 · śr. cel 205 USDsty 26 · śr. cel 200 USDlut 26 · śr. cel 203 USDmar 26 · śr. cel 220 USDkwi 26 · śr. cel 234 USDmaj 26 · śr. cel 251 USDcze 26 · śr. cel 257 USDlip 26 · śr. cel 281 USDsie 26 · śr. cel 308 USDwrz 26 · śr. cel 355 USDpaź 26 · śr. cel 443 USDlis 26 · śr. cel 443 USDgru 25 · zamknięcie miesiąca 163 USDsty 26 · zamknięcie miesiąca 176 USDlut 26 · zamknięcie miesiąca 198 USDmar 26 · zamknięcie miesiąca 244 USDkwi 26 · zamknięcie miesiąca 248 USDmaj 26 · zamknięcie miesiąca 249 USDcze 26 · zamknięcie miesiąca 256 USDlip 26 · zamknięcie miesiąca 316 USDsie 26 · zamknięcie miesiąca 373 USDwrz 26 · zamknięcie miesiąca 395 USDpaź 26 · zamknięcie miesiąca 445 USDlis 26 · zamknięcie miesiąca 445 USD

Udział analityków na rekomendację w każdym miesiącu (ostatnia rekomendacja analityka w ciągu 180 dni). Cele i zamknięcia w USD.

Dane TipRanks · obliczono 5 lis 2026 · 119 rekomendacji

Najczęstsze pytania

Gdzie mogę handlować kontraktami perpetual MPC?

Kontrakty perpetual Marathon Petroleum (MPC) są notowane na 2 giełdach krypto, w tym BingX, MEXC. PerpEquities porównuje je według ceny na żywo, stawki finansowania, otwartego zainteresowania i płynności.

Czy mogę handlować MPC przez całą dobę?

Tak. W przeciwieństwie do bazowej akcji, perpetuale MPC są notowane 24/7 — również w weekendy i poza standardowymi godzinami sesji.

Jaka jest stawka finansowania perpetualów MPC?

Obecnie stawka fundingu perpa MPC wynosi -9,4% w skali roku (mediana giełd), w przedziale od -10,1% do -8,8% na 2 giełdach. Dodatnia stawka oznacza, że longi płacą shortom. PerpEquities pokazuje bieżącą stawkę i historię dla każdej giełdy.

Jak cena perpa MPC ma się do akcji Marathon Petroleum?

Medianowa cena mark perpa MPC to 390,4 $ wobec referencyjnej ceny akcji 390,3 $, czyli baza 0,0%. Perpy podążają za akcją przez cenę indeksową; różnica rośnie, gdy funding lub płynność rozjeżdżają się między giełdami.

Czym jest kontrakt perpetual MPC?

Perpetual MPC to instrument pochodny śledzący cenę Marathon Petroleum bez daty wygaśnięcia. Pozwala zajmować pozycje długie i krótkie na Marathon Petroleum na giełdach krypto przez całą dobę.

Czym jest perpetual MPCUSDT?

MPCUSDT to symbol, pod którym większość giełd krypto notuje perpetual Marathon Petroleum rozliczany w USDT (Tether). Śledzi kurs akcji MPC przez indeks, handluje się nim 24/7 z dźwignią i nigdy nie wygasa.

Osadź ten instrument

MPC perpetuals · perpequities.comMPC perpetuals · perpequities.com
<a href="https://perpequities.com/pl/stocks/mpc-perp"><img src="https://perpequities.com/badge/mpc-perp.svg" width="240" height="64" alt="MPC perpetuals · perpequities.com" loading="lazy"></a>

Następny krok

Bądź na bieżąco z perpami MPC

Sygnały z udokumentowaną skutecznością

Analitycy trafiający 70 %+ celów na naszych perpach, zakupy kongresmenów powyżej 500 tys. $, pozycje 13F powyżej 5 mln $, spready fundingu płacące od dni. Każdy post z dowodem. Za darmo, bez rejestracji.

Dołącz na Telegramie

Cotygodniowy przegląd e-mailem

Listingi, funding i ruchy istotne dla MPC — jeden e-mail w każdą niedzielę.

Lista obserwowanych i alerty

Alerty cenowe i fundingowe dla MPC — przez push lub Telegram.

Ustaw alert

Śledź feed na żywo

Dzienni liderzy ruchu, nowe listingi i ekstremalny funding — na bieżąco.

Obserwuj na X