Yangtze Optical Fibre and Cable Joint Stock Limited Company (YOFC) finansalları
HKSE · Technology · Communication Equipment · Çalışan: 10.596 · CEO: Dan Zhuang
- Fiyat
- HK$107,20 +%11,49
- Piyasa değeri
- HK$153 Mr
- Şirket değeri
- CN¥217 Mr
- Son rapor
- Q3 '26 2026-09-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-03-26
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- HK$153 Mr EV CN¥217 Mr
- Gelir
- CN¥23 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%88 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %28,1 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 34,6×
- P/S
- 9,2× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 25,5× TTM
- Serbest nakit akışı
- CN¥4,67 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- CN¥6,45 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- CN¥26,8 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2027-03-26
- Temettü
- HK$0,34 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %139,4Q3 '26 geliri: CN¥9,31 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %32,3.
- Faaliyet marjı %34,2 (TTM), geçen yıla göre: +29,1 puanFaaliyet kârı büyümesi: %1.012,2, gelir büyümesi: %66,8.
- Capex: gelirin %8,5 kadarı (geçen yıl %9,5)Son 4 çeyrekte CN¥1,96 Mr yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%49,9). Serbest nakit akışı: CN¥4,67 Mr = net kârın %72,3 kadarı.
- Hissedarlara CN¥243 Mn iade edildi = serbest nakit akışının %5,2 kadarıGeri alımlar: CN¥193 Mn (geçen yıl CN¥2,52 Mn), temettüler: CN¥50,1 Mn, hisse bazlı ödemeler: CN¥0 (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %9,3Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 822 Mn, bir yıl önce: 752 Mn.
- Net borç: CN¥776 MnNakit + kısa vadeli yatırımlar: CN¥9,5 Mr, kiralamalar dahil borç: CN¥10,3 Mr; geçen yıl net borç: CN¥6,11 Mr.
Son çeyrek: Q3 '26
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | CN¥9,31 Mr | CN¥3,89 Mr | +%139,4 |
| Brüt marj | %57,4 | %29,7 | +27,7 puan |
| Faaliyet kârı | CN¥3,97 Mr | CN¥375 Mn | +%958,1 |
| Faaliyet marjı | %42,6 | %9,6 | +33,0 puan |
| Net kâr | CN¥3,2 Mr | CN¥174 Mn | +%1.741,8 |
| Seyreltilmiş EPS | CN¥3,89 | CN¥0,23 | +%1.591,3 |
| Faaliyet nakit akışı | CN¥2,86 Mr | CN¥1,03 Mr | +%176,8 |
| Capex | CN¥730 Mn | CN¥329 Mn | +%121,9 |
| Serbest nakit akışı | CN¥2,13 Mr | CN¥703 Mn | +%202,3 |
| Ar-Ge | CN¥495 Mn | CN¥221 Mn | +%123,7 |
| Hisse bazlı ödemeler | CN¥0 | CN¥0 | – |
Gelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- CN¥6,63 Mr
- Capex
- -CN¥1,96 Mr
- Geri alımlar
- -CN¥193 Mn
- Temettüler
- -CN¥50,1 Mn
- Satın almalar
- -CN¥261 Mn
- Net borçlanma
- -CN¥1,93 Mr
- Hisse bazlı ödemeler
- CN¥0
- Serbest nakit akışı
- CN¥4,67 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %5,2
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 34,6× | 16,0× | 4,4× – 43,4× |
| EV / EBITDA | 25,5× | 9,2× | 4,5× – 16,5× |
| EV / Satışlar | 9,4× | 1,3× | 0,8× – 2,8× |
| Fiyat / FCF | 45,5× | 18,6× 5 yılın 2'i | 15,2× – 21,9× |
| Fiyat / Defter değeri | 12,0× | 1,1× | 0,5× – 2,6× |
| FCF getirisi | %2,2 | -%3,1 | -%13,1 – %6,6 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %18,7 | %3,8 | %1,6 – %5,2 |
| Özkaynak getirisi | %46,0 | %8,4 | %5,8 – %11,5 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | CN¥26,8 Mr | +%88,0 | CN¥9,72 | +%808,8 | – | 4 |
| FY2027 | CN¥36,2 Mr | +%35,1 | CN¥14,37 | +%47,8 | – | 7 |
| FY2028 | CN¥42,9 Mr | +%18,5 | CN¥16,31 | +%13,5 | – | 11 |
| FY2029 | CN¥23,1 Mr | -%46,2 | CN¥0,00 | -%100,0 | – | 4 |
| FY2030 | CN¥20,6 Mr | -%10,8 | CN¥0,00 | – | – | 4 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02 · Tutarlar raporlandığı gibi CNY cinsinden; fiyat ve piyasa değeri HKD cinsinden.