PerpEquities

Vista Energy, S.A.B. de C.V. (VIST) finansalları

NYSE · Energy · Oil & Gas Exploration & Production · Çalışan: 584 · CEO: Miguel Matias Galuccio

Fiyat
$70,45 -%1,58
Piyasa değeri
$7,35 Mr
Şirket değeri
$11,3 Mr
Son rapor
Q3 '26 2026-10-28 tarihinde sunuldu
Sonraki rapor
2027-02-24 EPS tahmini: $3,69
Gelir (TTM)$4,11 Mr+%84,8 geçen yıla göreSon 4 çeyrek; çubuklar = her çeyrek
Faaliyet marjı (TTM)%37,5-14,9 puan geçen yıla göreFaaliyet kârı: $1,54 Mr
Net kâr (TTM)$825 Mn+%13,4 geçen yıla göreVergi sonrası, faaliyet dışı kazançlar dahil
Serbest nakit akışı (TTM)$511 Mn+%173,4 geçen yıla göreCapex: $1,63 Mr
Seyreltilmiş EPS (TTM)$7,19+%5,9 geçen yıla göreSon 4 çeyreğin toplamı
Net nakit-$2,94 Mr-%9,9 geçen yıla göreNakit + kısa vadeli yatırımlar - borç

Değerleme ve temel rakamlar

Piyasa değeri
$7,35 Mr
EV $11,3 Mr
Gelir
$4,11 Mr
Son 12 ay
Gelir büyümesi
+%72
FY2026 konsensüsü
Kâr marjı
%20,0
Net kâr / gelir, TTM
P/E
9,5×
İleriye dönük 7,2× (FY2026)
P/S
1,9×
Fiyat / satışlar, TTM
EV / EBITDA
4,4×
TTM
Serbest nakit akışı
$511 Mn
Son 12 ay
Net kâr
$825 Mn
Son 12 ay
Gelir tahmini
$4,25 Mr
FY2026 konsensüsü
Kâr
2027-02-24
Gelir tahmini: $1,28 Mr
Temettü
–
Temettü yok

Öne çıkanlar

Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.

  • Son rapor (2026-10-28): gelir %13,9 üzerinde, EPS %22,6 altındaGelir $1,29 Mr, beklenen $1,14 Mr (+%13,9); EPS $2,16, beklenen $2,79 (-%22,6).
  • Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %83,4Q3 '26 geliri: $1,29 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %76,2.
  • Faaliyet marjı %37,5 (TTM), geçen yıla göre: -14,9 puanFaaliyet kârı büyümesi: %32,3, gelir büyümesi: %84,8.
  • Vergi öncesi kârın %23,3 kadarını faaliyet dışı zararlar eritiyorVergi öncesi kâr $1,25 Mr, faaliyet kârı $1,54 Mr (TTM). İştirak zararları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi düşürür - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
  • Capex: gelirin %39,6 kadarı (geçen yıl %64,1)Son 4 çeyrekte $1,63 Mr yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%14,3). Serbest nakit akışı: $511 Mn = net kârın %62,0 kadarı.
  • Hissedarlara $55,5 Mn iade edildi = serbest nakit akışının %10,9 kadarıGeri alımlar: $55,5 Mn (geçen yıl $50 Mn), temettüler: $0, hisse bazlı ödemeler: $21 Mn (TTM).
  • Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %7,3Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 117 Mn, bir yıl önce: 109 Mn.
  • Net borç: $2,94 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: $790 Mn, kiralamalar dahil borç: $3,73 Mr; geçen yıl net borç: $2,67 Mr.

Son çeyrek: Q3 '26

2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.

Çeyrek ve geçen yıl

Q3 '26Geçen yılDeğişim
Gelir$1,29 Mr$706 Mn+%83,4
Brüt marj%54,8%30,6+24,2 puan
Faaliyet kârı$568 Mn$535 Mn+%6,1
Faaliyet marjı%43,9%75,8-32,0 puan
Net kâr$298 Mn$315 Mn-%5,4
Seyreltilmiş EPS$2,52$2,90-%13,1
Faaliyet nakit akışı$792 Mn$304 Mn+%160,5
Capex$450 Mn$335 Mn+%34,2
Serbest nakit akışı$342 Mn-$31,6 Mn+%1.182,0
Ar-Ge$0$0–
Hisse bazlı ödemeler$21 Mn$18,4 Mn+%14,2

Açıklanan vs konsensüs

2026-10-28
GerçekleşenKonsensüskonsensüse göre
Gelir$1,29 Mr$1,14 Mr+%13,9
HBK (konsensüs bazı)$2,16$2,79-%22,6

2026-10-28 tarihli Q3 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.

EPS ve konsensüs

son 8 rapor

Gelir

Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.

Gelir, faaliyet kârı ve büyüme

çeyreklik

Marjlar ve maliyet yapısı

Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.

Marjlar

çeyreklik

Gelirin yüzdesi olarak maliyetler

çeyreklik

Nakit akışı ve sermaye tahsisi

Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.

Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı

çeyreklik

Nakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı

mali yıllar

Son 4 çeyrek

nakit akış tablosu
Faaliyet nakit akışı
$2,14 Mr
Capex
-$1,63 Mr
Geri alımlar
-$55,5 Mn
Temettüler
$0
Satın almalar
-$448 Mn
Net borçlanma
$685 Mn
Hisse bazlı ödemeler
$21 Mn
Serbest nakit akışı
$511 Mn
Hissedarlara iade / FCF
%10,9

Hisse sayısı ve EPS

çeyreklik, seyreltilmiş

Bilanço

Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.

Nakit, yatırımlar ve borç

çeyrek sonları

Değerleme ve getiriler

Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.

Çarpanlar ve getiriler

TTM ve 5 mali yıl
Şimdi5 yıl ort.Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri
P/E (TTM)9,5×7,8×5,1× – 10,9×
EV / EBITDA4,4×3,6×2,4× – 5,5×
EV / Satışlar2,7×2,5×1,5× – 3,6×
Fiyat / FCF12,0×60,8× 5 yılın 3'i6,0× – 169,6×
Fiyat / Defter değeri2,2×2,0×0,8× – 3,2×
FCF getirisi%8,3%2,7-%16,5 – %16,7
Yatırılan sermaye getirisi%11,9%13,6%4,8 – %19,7
Özkaynak getirisi%27,5%26,2%9,0 – %31,9

Analistler

Konsensüs hedefi $91,00 (+%29,2)
aralık $87,00 – $95,00 · tavsiye Buy

Güçlü al0
Al6
Tut0
Sat0
Güçlü sat0

Görünüm

Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.

Konsensüs tahminleri

Mali yılGelirBüyümeEPSBüyümeBugünkü fiyatla P/EAnalistler (EPS)
FY2026$4,25 Mr+%71,8$9,83+%46,57,2×3
FY2027$4,5 Mr+%5,8$10,40+%5,96,8×4
FY2028$4,55 Mr+%1,2$9,92-%4,67,1×2
FY2029$4,77 Mr+%4,8$9,23-%7,07,6×1
FY2030$5,1 Mr+%6,8$9,95+%7,87,1×1

Finansal tablolar

Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.

Kaynaklar

Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.

Veri tarihi: 2026-11-02