Tyler Technologies, Inc. (TYL) finansalları
NYSE · Technology · Software - Application · Çalışan: 7.879 · CEO: H. Lynn Moore Jr.
- Fiyat
- $430,37 +%1,69
- Piyasa değeri
- $17,1 Mr
- Şirket değeri
- $17,8 Mr
- Son rapor
- Q3 '26 2026-10-28 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-02-10 EPS tahmini: $3,41
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $17,1 Mr EV $17,8 Mr
- Gelir
- $2,48 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%9 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %13,5 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 53,7× İleriye dönük 32,9× (FY2026)
- P/S
- 6,9× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 30,6× TTM
- Serbest nakit akışı
- $740 Mn Son 12 ay
- Net kâr
- $335 Mn Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $2,55 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2027-02-10 Gelir tahmini: $645 Mn
- Temettü
- – Temettü yok
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-10-28): gelir %0,6 altında, EPS %1,1 üzerindeGelir $648 Mn, beklenen $651 Mn (-%0,6); EPS $3,52, beklenen $3,48 (+%1,1).
- Gelir büyümesi sabit: yıllık %8,7Q3 '26 geliri: $648 Mn, önceki dört çeyreğin ortalaması: %8,2.
- Faaliyet marjı %15,6 (TTM), geçen yıla göre: +0,2 puanFaaliyet kârı büyümesi: %9,2, gelir büyümesi: %8,0.
- Vergi öncesi kârın %10,7 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr $433 Mn, faaliyet kârı $387 Mn (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %0,7 kadarı (geçen yıl %0,7)Son 4 çeyrekte $18,1 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%16,8). Serbest nakit akışı: $740 Mn = net kârın %220,7 kadarı.
- Hissedarlara $1,12 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %151,9 kadarıGeri alımlar: $1,12 Mr (geçen yıl $0), temettüler: $0, hisse bazlı ödemeler: $159 Mn (TTM). Serbest nakit akışından fazla: nakitten veya borçtan ödendi.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %6,9Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 40,7 Mn, bir yıl önce: 43,7 Mn.
- Net borç: $576 MnNakit + kısa vadeli yatırımlar: $879 Mn, kiralamalar dahil borç: $1,46 Mr; geçen yıl net nakit: $307 Mn.
Son çeyrek: Q3 '26
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $648 Mn | $596 Mn | +%8,7 |
| Brüt marj | %49,1 | %47,2 | +1,9 puan |
| Faaliyet kârı | $117 Mn | $97,9 Mn | +%19,5 |
| Faaliyet marjı | %18,1 | %16,4 | +1,6 puan |
| Net kâr | $95,1 Mn | $84,4 Mn | +%12,7 |
| Seyreltilmiş EPS | $2,33 | $1,93 | +%20,7 |
| Faaliyet nakit akışı | $282 Mn | $255 Mn | +%10,7 |
| Capex | $5,5 Mn | $3,88 Mn | +%41,8 |
| Serbest nakit akışı | $277 Mn | $251 Mn | +%10,2 |
| Ar-Ge | $63,3 Mn | $51,8 Mn | +%22,3 |
| Hisse bazlı ödemeler | $39,2 Mn | $36,7 Mn | +%6,9 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-10-28| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $648 Mn | $651 Mn | -%0,6 |
| HBK (konsensüs bazı) | $3,52 | $3,48 | +%1,1 |
2026-10-28 tarihli Q3 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q3 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Saas Arrangements | $242 Mn | – | %38,3 | – | – | |
| Transaction Based Fees | $220 Mn | – | %34,9 | – | – | |
| Maintenance | $106 Mn | -%4,6 | %16,8 | $430 Mn | -%4,6 | |
| Professional Services | $63 Mn | -%2,7 | %10,0 | $242 Mn | -%3,2 | |
| Hardware and Other | – | – | – | – | – | |
| Software Licenses And Royalties | – | – | – | – | – |
Segment kârları
Raporlanan segment başına faaliyet kârı, her 10-Q / 10-K'nın segment notundan okunur (çoğu veri akışının sunmadığı kâr dağılımı).
Q3 '24 segmentleri
| Segment | Gelir | Y/Y | Faaliyet kârı | Y/Y | Marj | Geçen yılki marj | TTM faaliyet kârı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Enterprise Software Segment | – | – | $140 Mn | – | – | – | – |
| Platform Technologies Segment | – | – | $32,9 Mn | – | – | – | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | -$66,8 Mn | – | – | – | – |
| Operating Segments And Corporate Non Segment | – | – | $106 Mn | – | – | – | – |
Segmente göre faaliyet kârı
çeyreklikSegment faaliyet marjı
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- $758 Mn
- Capex
- -$18,1 Mn
- Geri alımlar
- -$1,12 Mr
- Temettüler
- $0
- Satın almalar
- -$288 Mn
- Net borçlanma
- $769 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- $159 Mn
- Serbest nakit akışı
- $740 Mn
- Hissedarlara iade / FCF
- %151,9
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 53,7× | 95,8× | 62,0× – 136,2× |
| EV / EBITDA | 30,6× | 48,2× | 35,3× – 70,3× |
| EV / Satışlar | 7,2× | 10,2× | 7,7× – 14,5× |
| Fiyat / FCF | 23,1× | 47,0× | 30,7× – 69,5× |
| Fiyat / Defter değeri | 6,2× | 6,6× | 5,1× – 9,5× |
| FCF getirisi | %4,3 | %2,3 | %1,4 – %3,3 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %6,8 | %5,5 | %4,9 – %6,4 |
| Özkaynak getirisi | %10,2 | %7,0 | %5,6 – %8,5 |
Analistler
Konsensüs hedefi $410,56 (-%4,6)
aralık $340,00 – $500,00 · tavsiye Buy
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | $2,55 Mr | +%9,4 | $13,09 | +%81,9 | 32,9× | 14 |
| FY2027 | $2,8 Mr | +%9,9 | $15,57 | +%18,9 | 27,6× | 14 |
| FY2028 | $3,08 Mr | +%9,8 | $17,76 | +%14,1 | 24,2× | 8 |
| FY2029 | $3,41 Mr | +%10,8 | $20,44 | +%15,1 | 21,1× | 5 |
| FY2030 | $3,75 Mr | +%9,9 | $23,55 | +%15,2 | 18,3× | 5 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Raporlanan tüm kalemler
Tyler Technologies, Inc. şirketinin son 10-Q / 10-K raporlarında etiketlediği tüm kalemler (284), resmi SEC etiketi ve tanımıyla - notlar dahil (kiralama, vergiler, geri alımlar, çalışanlar, ...).
| Kalem (SEC etiketi) | Son çeyrek | Geçen yıl | Y/Y | Son FY | Önceki FY | Y/Y |
|---|---|---|---|---|---|---|
| $1 Mr2026-02-03 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | $179 Mn | $148 Mn | +%20,7 | $175 Mn | $157 Mn | +%11,4 |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | $701 Mn | $669 Mn | +%4,8 | $645 Mn | $595 Mn | +%8,4 |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | $684 Mn | $662 Mn | +%3,4 | $639 Mn | $588 Mn | +%8,7 |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | $16,6 Mn | $6,86 Mn | +%141,7 | $5,97 Mn | $7,15 Mn | -%16,6 |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | $25,2 Mn | $23 Mn | +%9,6 | $32 Mn | $17,3 Mn | +%84,5 |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | $14,6 Mn | -$5,5 Mn | +%366,1 |
| Accrued Liabilities, Current | $212 Mn | $173 Mn | +%22,2 | $191 Mn | $198 Mn | -%3,5 |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | $171 Mn2025-12-31 | $174 Mn | -%2,2 | $171 Mn | $174 Mn | -%2,2 |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -$578 B | -$54 B | -%970,4 | -$11 B | -$157 B | +%93,0 |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | $1,48 Mr | $1,65 Mr | -%10,1 | $1,62 Mr | $1,54 Mr | +%5,0 |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | $1,66 Mn | $648 B | +%155,6 | $2,53 Mn | $2,75 Mn | -%8,0 |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | $94,2 Mn | $96,9 Mn | -%2,8 |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | $31 Mn | $36,7 Mn | -%15,4 | $151 Mn | $123 Mn | +%23,2 |
| Assets | $5,65 Mr | $5,46 Mr | +%3,4 | $5,64 Mr | $5,18 Mr | +%8,9 |
| Assets, Current | $1,66 Mr | $1,74 Mr | -%4,4 | $1,84 Mr | $1,44 Mr | +%28,0 |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | $500 B | – | – | $714 B | $29 B | +%2.362,1 |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | $782 B | $50 B | +%1.464,0 | $312 B | $254 B | +%22,8 |
| Capitalized Computer Software, Accumulated Amortization | $68,2 Mn2025-12-31 | $42,6 Mn | +%60,2 | $68,2 Mn | $42,6 Mn | +%60,2 |
| Capitalized Computer Software, Additions | $1,06 Mn | $3,74 Mn | -%71,6 | $16,8 Mn | $29,4 Mn | -%42,9 |
| Capitalized Computer Software, Amortization | – | – | – | $24,5 Mn | $20,4 Mn | +%20,2 |
| Capitalized Computer Software, Gross | $137 Mn2025-12-31 | $119 Mn | +%15,1 | $137 Mn | $119 Mn | +%15,1 |
| Capitalized Computer Software, Net | $48,6 Mn | $71,8 Mn | -%32,2 | $68,4 Mn | $76,1 Mn | -%10,2 |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | $6,43 Mn | $5,51 Mn | +%16,6 | $21,9 Mn | $19,9 Mn | +%9,9 |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | – | – | – | $0 | $0 | – |
| Capitalized Contract Cost, Net | $87,1 Mn | $68,7 Mn | +%26,8 | $78,6 Mn | $56,8 Mn | +%38,3 |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | $25,2 Mn | $20 Mn | +%26,2 | $24 Mn | $18 Mn | +%33,1 |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | $62 Mn | $48,8 Mn | +%27,0 | $54,6 Mn | $38,8 Mn | +%40,8 |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | $788 Mn | $834 Mn | -%5,5 | $1,02 Mr | $745 Mn | +%36,3 |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | $788 Mn | $834 Mn | -%5,5 | $1,02 Mr | $745 Mn | +%36,3 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | $788 Mn | $834 Mn | -%5,5 | $1,02 Mr | $745 Mn | +%36,3 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -$107 Mn | $46,7 Mn | -%329,6 | $271 Mn | $579 Mn | -%53,3 |
| Commitments and Contingencies | $0 | $0 | – | $0 | $0 | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | $0,01 | $0,01 | %0,0 | $0,01 | $0,01 | %0,0 |
| Common Stock, Shares Authorized | 100 Mn | 100 Mn | %0,0 | 100 Mn | 100 Mn | %0,0 |
| Common Stock, Shares, Issued | 48,1 Mn | 48,1 Mn | %0,0 | 48,1 Mn | 48,1 Mn | %0,0 |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 48,1 Mn | 48,1 Mn | %0,0 | – | – | – |
| Common Stock, Value, Issued | $481 B | $481 B | %0,0 | $481 B | $481 B | %0,0 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | $94,9 Mn | $84,5 Mn | +%12,4 | $316 Mn | $263 Mn | +%20,0 |
| Contract with Customer, Liability | $864 Mn | $783 Mn | +%10,3 | $802 Mn | $724 Mn | +%10,8 |
| Contract with Customer, Liability, Current | $846 Mn | $761 Mn | +%11,2 | $781 Mn | $701 Mn | +%11,3 |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | $18 Mn | $22,2 Mn | -%19,1 | $21 Mn | $22,4 Mn | -%6,2 |
| Convertible Debt | $1,41 Mr | – | – | – | – | – |
| Convertible Debt, Current | $0 | $599 Mn | -%100,0 | – | – | – |
| Convertible Debt, Noncurrent | $1,41 Mr | $0 | – | $0 | $598 Mn | -%100,0 |
| Cost of Goods and Services Sold | $329 Mn | $314 Mn | +%4,7 | $1,25 Mr | $1,2 Mr | +%3,9 |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $10,1 Mn | $60,6 Mn | -%83,4 |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $807 B | $385 B | +%109,6 |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $30,9 Mn | $75,8 Mn | -%59,3 |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $20 Mn | $14,8 Mn | +%35,1 |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | $27,4 Mn | $769 B | +%3.461,8 | $337 B | $2,07 Mn | -%83,7 |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | $0 | $72 B | -%100,0 | $127 B | $3 B | +%4.133,3 |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | $772 B | $146 B | +%428,8 | $144 B | $213 B | -%32,4 |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | $101 Mn | $23,1 Mn | +%335,9 | $8,9 Mn | $13,5 Mn | -%34,1 |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Number of Positions | 90 security | 27 security | +%233,3 | 11 security | 22 security | -%50,0 |
| Debt Securities, Available-for-sale, Gain (Loss) | $0 | $0 | – | $6 B | -$18 B | +%133,3 |
| Debt, Long-term and Short-term, Combined Amount | $1,41 Mr | – | – | – | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestBeforeAllowanceForCreditLoss | $117 Mn | $139 Mn | -%15,8 | $143 Mn | $34,2 Mn | +%316,4 |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | $116 Mn | $139 Mn | -%16,3 | $142 Mn | $34 Mn | +%318,9 |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | $91,2 Mn | $117 Mn | -%21,9 | $81,8 Mn | $23,3 Mn | +%251,1 |
Kaynak: SEC companyfacts (her 10-Q / 10-K'nın XBRL'i). Nakit akışı çeyrekleri, 10-Q'nun etiketlediği yıl başından itibaren rakamlardan hesaplanır. Segment dağılımları boyutlarla etiketlenir ve bunun yerine segment bölümünde gösterilir.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır. Segment kârları ve raporlanan tüm kalemler: SEC EDGAR (XBRL). İncelenen raporlar: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Veri tarihi: 2026-11-06