The Container Store Group, Inc. (TCS) finansalları
NYSE · Consumer Cyclical · Specialty Retail · Çalışan: 2.000 · CEO: Satish Malhotra
- Fiyat
- $2,65 +%22,69
- Piyasa değeri
- $9,15 Mn
- Şirket değeri
- $602 Mn
- Son rapor
- Q2 '24 2024-10-30 tarihinde sunuldu
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $9,15 Mn EV $602 Mn
- Gelir
- $799 Mn Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- -%8 FY2025 konsensüsü
- Kâr marjı
- -%12,3 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- -0,1× İleriye dönük -0,3× (FY2025)
- P/S
- 0,0× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- -10,0× TTM
- Serbest nakit akışı
- -$2,33 Mn Son 12 ay
- Net kâr
- -$98,6 Mn Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $778 Mn FY2025 konsensüsü
- Kâr
- –
- Temettü
- – Temettü yok
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2024-10-30): gelir %4,2 altında, EPS %219,1 altındaGelir $197 Mn, beklenen $205 Mn (-%4,2); EPS -$4,85, beklenen -$1,52 (-%219,1).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık -%10,5Q2 '24 geliri: $197 Mn, önceki dört çeyreğin ortalaması: -%16,8.
- Faaliyet marjı -%2,9 (TTM), geçen yıla göre: -2,8 puanFaaliyet kârı büyümesi: -%2.006,2, gelir büyümesi: -%14,9.
- Capex: gelirin %4,1 kadarı (geçen yıl %5,8)Son 4 çeyrekte $33,1 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre -%38,9). Serbest nakit akışı: -$2,33 Mn.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %0,8Q2 '24 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 3,32 Mn, bir yıl önce: 3,3 Mn.
- Net borç: $602 MnNakit + kısa vadeli yatırımlar: $66,1 Mn, kiralamalar dahil borç: $669 Mn; geçen yıl net borç: $548 Mn.
Son çeyrek: Q2 '24
2024-09-28 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '24 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $197 Mn | $220 Mn | -%10,5 |
| Brüt marj | %55,5 | %57,6 | -2,2 puan |
| Faaliyet kârı | -$14,5 Mn | -$17,8 Mn | +%18,9 |
| Faaliyet marjı | -%7,4 | -%8,1 | +0,8 puan |
| Net kâr | -$16,1 Mn | -$23,7 Mn | +%31,9 |
| Seyreltilmiş EPS | -$4,85 | -$7,20 | +%32,6 |
| Faaliyet nakit akışı | $12,8 Mn | $23,7 Mn | -%45,9 |
| Capex | $6,67 Mn | $13,1 Mn | -%49,2 |
| Serbest nakit akışı | $6,14 Mn | $10,5 Mn | -%41,7 |
| Ar-Ge | $0 | $0 | – |
| Hisse bazlı ödemeler | $196 B | $615 B | -%68,1 |
Açıklanan vs konsensüs
2024-10-30| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $197 Mn | $205 Mn | -%4,2 |
| HBK (konsensüs bazı) | -$4,85 | -$1,52 | -%219,1 |
2024-10-30 tarihli Q2 '24 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q2 '24 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TCS | $187 Mn | -%10,4 | %94,4 | $965 Mn | +%8,6 | |
| Elfa | $11,1 Mn | -%1,3 | %5,6 | $73,5 Mn | +%17,7 |
Marjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- $30,8 Mn
- Capex
- -$33,1 Mn
- Geri alımlar
- $100 B
- Temettüler
- $0
- Satın almalar
- $257 B
- Net borçlanma
- $59,6 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- $1,3 Mn
- Serbest nakit akışı
- -$2,33 Mn
- Hissedarlara iade / FCF
- %4,3
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -0,1× | 9,7× 5 yılın 3'i | 4,9× – 13,7× |
| EV / EBITDA | -10,0× | 8,4× 5 yılın 3'i | 5,8× – 9,8× |
| EV / Satışlar | 0,7× | 0,9× | 0,7× – 1,3× |
| Fiyat / FCF | 1,3× | 10,6× 5 yılın 3'i | 6,6× – 17,0× |
| Fiyat / Defter değeri | 0,1× | 1,0× | 0,4× – 2,3× |
| FCF getirisi | %75,4 | %5,7 | -%2,9 – %15,2 |
| Yatırılan sermaye getirisi | -%10,7 | %3,2 | -%10,7 – %8,5 |
| Özkaynak getirisi | -%49,0 | -%16,9 | -%64,7 – %19,1 |
Analistler
Konsensüs hedefi $1,00 (-%62,3)
aralık $1,00 – $1,00 · tavsiye Hold
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | $778 Mn | -%8,2 | -$8,88 | +%71,6 | -0,3× | 1 |
| FY2026 | $797 Mn | +%2,4 | -$4,19 | +%52,8 | -0,6× | 1 |
| FY2027 | $823 Mn | +%3,3 | -$0,71 | +%83,1 | -3,7× | 1 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır. Segment kârları ve raporlanan tüm kalemler: SEC EDGAR (XBRL). İncelenen raporlar: 10-Q 2024-09-28, 10-Q 2024-06-29, 10-K 2024-03-30, 10-Q 2023-12-30, 10-Q 2023-09-30, 10-Q 2023-07-01, 10-K 2023-04-01, 10-Q 2022-12-31, 10-Q 2022-10-01
Veri tarihi: 2026-11-05