Sungrow Power Supply Co., Ltd. (SUNGROW) finansalları
SHZ · Industrials · Electrical Equipment & Parts · Çalışan: 19.006 · CEO: Ren Xian Cao
- Fiyat
- CN¥71,54 +%9,57
- Piyasa değeri
- CN¥148 Mr
- Şirket değeri
- CN¥151 Mr
- Son rapor
- Q3 '26 2026-09-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-04-27
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- CN¥148 Mr EV CN¥151 Mr
- Gelir
- CN¥71,6 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- -%3 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %11,4 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 18,0× İleriye dönük 12,0× (FY2026)
- P/S
- 2,1× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 15,8× TTM
- Serbest nakit akışı
- CN¥7,87 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- CN¥8,18 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- CN¥86,8 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2027-04-27
- Temettü
- CN¥1,59 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Gelir büyümesi yavaşlıyor: yıllık -%21,5Q3 '26 geliri: CN¥18 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: -%13,3.
- Faaliyet marjı %12,6 (TTM), geçen yıla göre: -7,4 puanFaaliyet kârı büyümesi: -%52,1, gelir büyümesi: -%24,0.
- Capex: gelirin %4,2 kadarı (geçen yıl %3,0)Son 4 çeyrekte CN¥2,99 Mr yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%6,3). Serbest nakit akışı: CN¥7,87 Mr = net kârın %96,2 kadarı.
- Hissedarlara CN¥3,48 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %44,3 kadarıGeri alımlar: CN¥0 (geçen yıl CN¥818 Mn), temettüler: CN¥3,48 Mr, hisse bazlı ödemeler: CN¥0 (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %0,2Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 2,06 Mr, bir yıl önce: 2,05 Mr.
- Net nakit: CN¥1,98 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: CN¥31,9 Mr, kiralamalar dahil borç: CN¥29,9 Mr; geçen yıl net nakit: CN¥3,1 Mr.
Son çeyrek: Q3 '26
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | CN¥18 Mr | CN¥22,9 Mr | -%21,5 |
| Brüt marj | %29,4 | %35,9 | -6,4 puan |
| Faaliyet kârı | CN¥1,92 Mr | CN¥4,96 Mr | -%61,4 |
| Faaliyet marjı | %10,7 | %21,7 | -11,0 puan |
| Net kâr | CN¥1,34 Mr | CN¥4,15 Mr | -%67,7 |
| Seyreltilmiş EPS | CN¥0,65 | CN¥2,02 | -%67,8 |
| Faaliyet nakit akışı | -CN¥16 Mn | CN¥6,48 Mr | -%100,2 |
| Capex | CN¥863 Mn | CN¥597 Mn | +%44,4 |
| Serbest nakit akışı | -CN¥879 Mn | CN¥5,88 Mr | -%114,9 |
| Ar-Ge | CN¥1,17 Mr | CN¥1,1 Mr | +%6,1 |
| Hisse bazlı ödemeler | CN¥0 | -CN¥198 Mn | +%100,0 |
Gelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- CN¥10,9 Mr
- Capex
- -CN¥2,99 Mr
- Geri alımlar
- CN¥0
- Temettüler
- -CN¥3,48 Mr
- Satın almalar
- CN¥342 Mn
- Net borçlanma
- -CN¥1,55 Mr
- Hisse bazlı ödemeler
- CN¥0
- Serbest nakit akışı
- CN¥7,87 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %44,3
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 18,0× | 39,2× | 13,4× – 96,4× |
| EV / EBITDA | 15,8× | 27,5× | 6,6× – 74,0× |
| EV / Satışlar | 2,1× | 3,1× | 1,1× – 6,2× |
| Fiyat / FCF | 18,9× | 21,0× 5 yılın 3'i | 16,5× – 25,3× |
| Fiyat / Defter değeri | 3,0× | 6,2× | 3,3× – 9,7× |
| FCF getirisi | %5,3 | %2,5 | -%2,2 – %6,1 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %8,5 | %17,2 | %8,2 – %24,2 |
| Özkaynak getirisi | %16,8 | %24,4 | %10,1 – %34,1 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | CN¥86,8 Mr | -%2,7 | CN¥5,96 | -%8,7 | 12,0× | 1 |
| FY2027 | CN¥107 Mr | +%23,3 | CN¥7,55 | +%26,6 | 9,5× | 13 |
| FY2028 | CN¥126 Mr | +%17,4 | CN¥9,03 | +%19,6 | 7,9× | 16 |
| FY2029 | CN¥139 Mr | +%11,0 | CN¥10,43 | +%15,6 | 6,9× | 13 |
| FY2030 | CN¥152 Mr | +%9,0 | CN¥11,52 | +%10,5 | 6,2× | 13 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02