Sumitomo Electric Industries (SUMIELEC) finansalları
JPX · Consumer Cyclical · Auto - Parts · Çalışan: 302.972 · CEO: Masayoshi Matsumoto
- Fiyat
- ¥1.660,00 -%6,21
- Piyasa değeri
- ¥5,18 Tn
- Şirket değeri
- ¥5,66 Tn
- Son rapor
- Q2 '27 2026-09-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-02-04 EPS tahmini: ¥28,97
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- ¥5,18 Tn EV ¥5,66 Tn
- Gelir
- ¥5,5 Tn Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%9 FY2027 konsensüsü
- Kâr marjı
- %7,8 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 12,0× İleriye dönük 14,1× (FY2027)
- P/S
- 0,9× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 7,1× TTM
- Serbest nakit akışı
- – Son 12 ay
- Net kâr
- ¥431 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- ¥5,58 Tn FY2027 konsensüsü
- Kâr
- 2027-02-04 Gelir tahmini: ¥1,38 Tn
- Temettü
- ¥38,50 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-10-30): gelir %7,8 üzerinde, EPS %15,3 üzerindeGelir ¥1,44 Tn, beklenen ¥1,33 Tn (+%7,8); EPS ¥29,80, beklenen ¥25,84 (+%15,3).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %17,1Q2 '27 geliri: ¥1,43 Tn, önceki dört çeyreğin ortalaması: %12,3.
- Faaliyet marjı %8,8 (TTM), geçen yıla göre: +1,4 puanFaaliyet kârı büyümesi: %36,8, gelir büyümesi: %14,5.
- Vergi öncesi kârın %16,9 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr ¥583 Mr, faaliyet kârı ¥485 Mr (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %0,0Q2 '27 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 3,12 Mr, bir yıl önce: 3,12 Mr.
- Net borç: ¥481 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: ¥223 Mr, kiralamalar dahil borç: ¥705 Mr; geçen yıl net borç: ¥329 Mr.
Son çeyrek: Q2 '27
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '27 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ¥1,43 Tn | ¥1,23 Tn | +%17,1 |
| Brüt marj | %20,2 | %19,8 | +0,4 puan |
| Faaliyet kârı | ¥123 Mr | ¥92,7 Mr | +%32,1 |
| Faaliyet marjı | %8,5 | %7,6 | +1,0 puan |
| Net kâr | ¥93 Mr | ¥62,8 Mr | +%48,0 |
| Seyreltilmiş EPS | ¥29,80 | ¥20,14 | +%48,0 |
| Faaliyet nakit akışı | – | ¥0 | – |
| Capex | – | ¥0 | – |
| Serbest nakit akışı | – | ¥0 | – |
| Ar-Ge | ¥0 | ¥0 | – |
| Hisse bazlı ödemeler | – | ¥0 | – |
Açıklanan vs konsensüs
2026-10-30| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ¥1,44 Tn | ¥1,33 Tn | +%7,8 |
| HBK (konsensüs bazı) | ¥29,80 | ¥25,84 | +%15,3 |
2026-10-30 tarihli Q2 '27 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Serbest nakit akışı
- –
- Hissedarlara iade / FCF
- –
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 12,0× | 12,6× | 9,9× – 17,7× |
| EV / EBITDA | 7,1× | 5,7× | 4,4× – 9,4× |
| EV / Satışlar | 1,0× | 0,7× | 0,5× – 1,4× |
| Fiyat / FCF | 0,0× | 16,6× 5 yılın 4'i | 8,3× – 32,2× |
| Fiyat / Defter değeri | 1,8× | 1,1× | 0,6× – 2,4× |
| FCF getirisi | %0,0 | %4,6 | -%8,6 – %12,1 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %9,4 | %5,3 | %2,7 – %8,7 |
| Özkaynak getirisi | %15,8 | %8,0 | %5,4 – %13,5 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | ¥5,58 Tn | +%9,3 | ¥117,64 | -%0,7 | 14,1× | 11 |
| FY2028 | ¥5,94 Tn | +%6,4 | ¥140,91 | +%19,8 | 11,8× | 11 |
| FY2029 | ¥6,37 Tn | +%7,3 | ¥168,60 | +%19,6 | 9,8× | 10 |
| FY2030 | ¥6,72 Tn | +%5,4 | ¥190,10 | +%12,8 | 8,7× | 4 |
| FY2031 | ¥6,8 Tn | +%1,2 | ¥197,60 | +%3,9 | 8,4× | 5 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02