SK Square Co., Ltd. (SKSQUARE) finansalları
KSC · Technology · Semiconductors · Çalışan: 84 · CEO: Joongsuk Oh
- Fiyat
- ₩950.000,00 +%5,91
- Piyasa değeri
- ₩125 Tn
- Şirket değeri
- ₩124 Tn
- Son rapor
- Q2 '26 2026-06-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-11-12 EPS tahmini: ₩84.663,23
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- ₩125 Tn EV ₩124 Tn
- Gelir
- -₩1,97 Tn Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- -%1 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- -%1.669,5 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 3,8× İleriye dönük 2,6× (FY2026)
- P/S
- -63,7× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 16,6× TTM
- Serbest nakit akışı
- ₩390 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- ₩32,8 Tn Son 12 ay
- Gelir tahmini
- ₩1,4 Tn FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2026-11-12 Gelir tahmini: ₩315 Mr
- Temettü
- ₩1.550,00 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-08-14): gelir %2,2 üzerinde, EPS %91,3 üzerindeGelir ₩329 Mr, beklenen ₩322 Mr (+%2,2); EPS ₩135.569,42, beklenen ₩70.884,30 (+%91,3).
- Gelir büyümesi yavaşlıyor: yıllık -%82,6Q2 '26 geliri: ₩329 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: -%24,0.
- Faaliyet marjı %165,6 (TTM), geçen yıla göre: +90,8 puanFaaliyet kârı büyümesi: -%155,5, gelir büyümesi: -%125,1.
- Vergi öncesi kârın %109,3 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr ₩34,9 Tn, faaliyet kârı -₩3,26 Tn (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Hissedarlara ₩445 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %114,2 kadarıGeri alımlar: ₩241 Mr (geçen yıl ₩101 Mr), temettüler: ₩204 Mr, hisse bazlı ödemeler: -₩21,1 Mr (TTM). Serbest nakit akışından fazla: nakitten veya borçtan ödendi.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %0,8Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 132 Mn, bir yıl önce: 133 Mn.
- Net nakit: ₩1,31 TnNakit + kısa vadeli yatırımlar: ₩1,4 Tn, kiralamalar dahil borç: ₩92,2 Mr; geçen yıl net nakit: ₩2,05 Tn.
Son çeyrek: Q2 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ₩329 Mr | ₩1,89 Tn | -%82,6 |
| Brüt marj | %73,2 | %99,1 | -25,9 puan |
| Faaliyet kârı | -₩32,4 Mr | ₩1,4 Tn | -%102,3 |
| Faaliyet marjı | -%9,9 | %74,2 | -84,1 puan |
| Net kâr | ₩18,7 Tn | ₩1,44 Tn | +%1.196,7 |
| Seyreltilmiş EPS | ₩141.392,00 | ₩10.813,00 | +%1.207,6 |
| Faaliyet nakit akışı | ₩310 Mr | ₩307 Mr | +%0,9 |
| Capex | ₩8,28 Mr | ₩7,98 Mr | +%3,8 |
| Serbest nakit akışı | ₩302 Mr | ₩299 Mr | +%0,8 |
| Ar-Ge | ₩8,02 Mr | ₩9,55 Mr | -%16,0 |
| Hisse bazlı ödemeler | ₩0 | ₩21,1 Mr | -%100,0 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-08-14| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ₩329 Mr | ₩322 Mr | +%2,2 |
| HBK (konsensüs bazı) | ₩135.569,42 | ₩70.884,30 | +%91,3 |
2026-08-14 tarihli Q2 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- ₩414 Mr
- Capex
- -₩24,4 Mr
- Geri alımlar
- -₩241 Mr
- Temettüler
- -₩204 Mr
- Satın almalar
- -₩391 Mr
- Net borçlanma
- -₩9,14 Mr
- Hisse bazlı ödemeler
- -₩21,1 Mr
- Serbest nakit akışı
- ₩390 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %114,2
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 3,8× | 12,8× 5 yılın 4'i | 2,8× – 25,0× |
| EV / EBITDA | 16,6× | 14,1× 5 yılın 3'i | 2,3× – 24,9× |
| EV / Satışlar | -63,1× | 14,9× | 1,5× – 33,6× |
| Fiyat / FCF | 321,3× | 400,0× 5 yılın 4'i | 81,7× – 1.103,8× |
| Fiyat / Defter değeri | 2,3× | 0,7× | 0,3× – 1,8× |
| FCF getirisi | %0,3 | %0,3 | -%0,7 – %1,2 |
| Yatırılan sermaye getirisi | -%5,3 | %1,6 | -%12,5 – %18,1 |
| Özkaynak getirisi | %91,9 | %9,3 | -%8,5 – %31,9 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | ₩1,4 Tn | -%0,9 | ₩365.020,04 | +%446,7 | 2,6× | 7 |
| FY2027 | ₩1,41 Tn | +%0,7 | ₩431.721,61 | +%18,3 | 2,2× | 10 |
| FY2028 | ₩1,49 Tn | +%5,8 | ₩469.800,93 | +%8,8 | 2,0× | 5 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02