Rumble Inc. (RUM) finansalları
NASDAQ · Communication Services · Internet Content & Information · Çalışan: 156 · CEO: Chris Pavlovski
- Fiyat
- $5,32 -%5,00
- Piyasa değeri
- $2,31 Mr
- Şirket değeri
- $2,61 Mr
- Son rapor
- Q2 '26 2026-08-10 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-11-11
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $2,31 Mr EV $2,61 Mr
- Gelir
- $118 Mn Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%145 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- -%134,6 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- -9,0× İleriye dönük -10,8× (FY2026)
- P/S
- 19,6× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- -27,2× TTM
- Serbest nakit akışı
- -$154 Mn Son 12 ay
- Net kâr
- -$158 Mn Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $247 Mn FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2026-11-11
- Temettü
- – Temettü yok
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-08-10): gelir %29,3 üzerinde, EPS %211,1 altındaGelir $40,4 Mn, beklenen $31,2 Mn (+%29,3); EPS -$0,28, beklenen -$0,09 (-%211,1).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %60,9Q2 '26 geliri: $40,4 Mn, önceki dört çeyreğin ortalaması: %1,9.
- Faaliyet marjı -%97,8 (TTM), geçen yıla göre: +17,6 puanFaaliyet kârı büyümesi: %4,2, gelir büyümesi: %13,0.
- Capex: gelirin %40,6 kadarı (geçen yıl %2,4)Son 4 çeyrekte $47,8 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%1.784,1). Serbest nakit akışı: -$154 Mn.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %9,1Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 284 Mn, bir yıl önce: 260 Mn.
- Net borç: $299 MnNakit + kısa vadeli yatırımlar: $203 Mn, kiralamalar dahil borç: $502 Mn; geçen yıl net nakit: $281 Mn.
- Single Operating Segment: gelir +%7,4, marj -%153,6 (önceden -%153,5)Q1 '26 döneminde en hızlı büyüyen raporlanan segment: gelir $25,5 Mn, faaliyet kârı -$39,1 Mn (raporun segment notundan).
Son çeyrek: Q2 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $40,4 Mn | $25,1 Mn | +%60,9 |
| Brüt marj | %20,8 | -%5,8 | +26,6 puan |
| Faaliyet kârı | -$70,8 Mn | -$26,6 Mn | -%165,7 |
| Faaliyet marjı | -%175,3 | -%106,2 | -69,2 puan |
| Net kâr | -$79,1 Mn | -$30,2 Mn | -%161,9 |
| Seyreltilmiş EPS | -$0,28 | -$0,12 | -%133,3 |
| Faaliyet nakit akışı | -$49,5 Mn | -$15,9 Mn | -%211,9 |
| Capex | $42,1 Mn | $906 B | +%4.546,8 |
| Serbest nakit akışı | -$91,6 Mn | -$16,8 Mn | -%445,7 |
| Ar-Ge | $7,97 Mn | $4,83 Mn | +%65,2 |
| Hisse bazlı ödemeler | $7,13 Mn | $5,38 Mn | +%32,5 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-08-10| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $40,4 Mn | $31,2 Mn | +%29,3 |
| HBK (konsensüs bazı) | -$0,28 | -$0,09 | -%211,1 |
2026-08-10 tarihli Q2 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q2 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Audience Monetization Member | $27,1 Mn | – | %67,0 | – | – | |
| Single Operating Segment Member | – | – | – | – | – | |
| Other Initiatives Member | $13,3 Mn | – | %33,0 | – | – |
Bölgeye göre gelir
toplamdaki pay| Segment | Q2 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | $28,6 Mn | +%29,8 | %70,9 | – | – | |
| Other Member | $6,05 Mn | +%124,3 | %15,0 | – | – | |
| El Salvador | $5,41 Mn | – | %13,4 | – | – | |
| CANADA | $288 B | -%16,7 | %0,7 | – | – |
Segment kârları
Raporlanan segment başına faaliyet kârı, her 10-Q / 10-K'nın segment notundan okunur (çoğu veri akışının sunmadığı kâr dağılımı).
Q1 '26 segmentleri
| Segment | Gelir | Y/Y | Faaliyet kârı | Y/Y | Marj | Geçen yılki marj | TTM faaliyet kârı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Single Operating Segment | $25,5 Mn | +%7,4 | -$39,1 Mn | -%7,5 | -%153,6 | -%153,5 | -$129 Mn |
Segmente göre faaliyet kârı
çeyreklikSegment faaliyet marjı
çeyreklikDördüncü çeyrekler hesaplanır: 10-K tüm yılı bildirir, 10-Q'lardaki üç çeyrek çıkarılır.
Marjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- -$106 Mn
- Capex
- -$47,8 Mn
- Geri alımlar
- -$1,52 Mn
- Temettüler
- $0
- Satın almalar
- $51 Mn
- Net borçlanma
- $0
- Hisse bazlı ödemeler
- $16,9 Mn
- Serbest nakit akışı
- -$154 Mn
- Hissedarlara iade / FCF
- -%1,0
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -9,0× | – | – |
| EV / EBITDA | -27,2× | – | – |
| EV / Satışlar | 22,2× | 54,1× | 8,5× – 193,7× |
| Fiyat / FCF | -15,0× | – | – |
| Fiyat / Defter değeri | 1,1× | 18,9× 5 yılın 4'i | 3,6× – 61,9× |
| FCF getirisi | -%6,7 | -%4,6 | -%11,9 – -%0,4 |
| Yatırılan sermaye getirisi | -%5,8 | %105,9 | -%50,1 – %636,9 |
| Özkaynak getirisi | -%29,3 | %82,5 | -%46,3 – %536,1 |
Analistler
Konsensüs hedefi $25,00 (+%369,9)
aralık $25,00 – $25,00 · tavsiye Hold
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | $247 Mn | +%145,2 | -$0,49 | -%53,9 | -10,8× | 1 |
| FY2027 | $684 Mn | +%177,1 | -$0,38 | +%22,8 | -14,0× | 1 |
| FY2028 | $1,99 Mr | +%191,7 | -$0,63 | -%64,9 | -8,5× | 1 |
| FY2029 | $1,96 Mr | -%1,8 | $0,13 | +%120,7 | 40,9× | 1 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Raporlanan tüm kalemler
Rumble Inc. şirketinin son 10-Q / 10-K raporlarında etiketlediği tüm kalemler (218), resmi SEC etiketi ve tanımıyla - notlar dahil (kiralama, vergiler, geri alımlar, çalışanlar, ...).
| Kalem (SEC etiketi) | Son çeyrek | Geçen yıl | Y/Y | Son FY | Önceki FY | Y/Y |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | $125 Mn | $20,7 Mn | +%506,0 | $27,9 Mn | $18,2 Mn | +%53,0 |
| Accounts Payable, Trade, Current | $28,8 Mn | – | – | $5,95 Mn | $1,94 Mn | +%206,9 |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | – | – | – | $5,44 Mn2024-01-01 | $4,75 Mn | +%14,6 |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | $50,8 Mn | $12,8 Mn | +%295,3 | $11,9 Mn | $9,78 Mn | +%21,3 |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | $897 B2025-12-31 | $117 B | +%666,0 | $897 B | $117 B | +%666,0 |
| Accrued Employee Benefits, Current | $12,8 Mn | – | – | $2,67 Mn | $2,35 Mn | +%13,8 |
| Accrued Professional Fees, Current | $35 Mn | – | – | $6,45 Mn | $2,23 Mn | +%189,0 |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | $26,8 Mn | $12,1 Mn | +%120,8 | $15,4 Mn | $9,58 Mn | +%60,7 |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -$17,9 Mn | – | – | – | – | – |
| Additional Paid in Capital | $2,03 Mr | $830 Mn | +%144,5 | $839 Mn | $420 Mn | +%100,0 |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Stock Issued, Issuance Costs | – | – | – | $40,5 B2023-12-31 | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | $755 Mn | – | – | $2,27 Mn2022-12-31 | – | – |
| Advertising Expense | – | – | – | $8,86 Mn | $5,31 Mn | +%66,7 |
| Amortization of Intangible Assets | $6,58 Mn | $2,18 Mn | +%201,3 | $8,74 Mn | $8,32 Mn | +%5,0 |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Option, Increase for Cost Recognition | $7,24 Mn | $5,52 Mn | +%31,1 | $24,4 Mn | $22,3 Mn | +%9,6 |
| AssetAcquisitionConsiderationTransferredContingentConsideration | – | – | – | $1,35 Mn2024-12-31 | -$1,92 Mn | +%170,5 |
| Assets | $2,12 Mr | $380 Mn | +%459,1 | $337 Mn | $195 Mn | +%72,5 |
| Assets, Current | $417 Mn | $301 Mn | +%38,2 | $265 Mn | $136 Mn | +%94,3 |
| Business Combination, Acquisition of Less than 100 Percent, Noncontrolling Interest, Fair Value | $93,3 Mn | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | $28,3 Mn | $2,39 Mn | +%1.085,7 | $13,3 Mn | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | – | – | – | $1,35 Mn2024-12-31 | -$1,92 Mn | +%170,5 |
| Business Combination, Separately Recognized Transactions, Additional Disclosures, Acquisition Costs | $150 Mn2026-03-31 | – | – | $150 Mn | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | $114 B | $145 B | -%21,3 | $566 B | $737 B | -%23,2 |
| Cash | – | – | – | $7,34 Mn2024-12-31 | $11,6 Mn | -%36,9 |
| Cash Acquired from Acquisition | – | – | – | $1 Mn2023-12-31 | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | $203 Mn | $284 Mn | -%28,4 | $238 Mn | $114 Mn | +%108,7 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | $203 Mn | $284 Mn | -%28,4 | $238 Mn | $114 Mn | +%108,7 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | -$18,9 Mn2026-03-31 | $187 Mn | -%110,1 | $124 Mn | -$104 Mn | +%218,8 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | – | – | – | -$119 Mn2023-12-31 | $290 Mn | -%140,9 |
| Commodity Contract Asset, Current | $23,8 Mn | – | – | – | – | – |
| Common Stock, Other Shares, Outstanding | 435 Mn2025-09-30 | 389 Mn | +%11,7 | 390 Mn2024-12-31 | 386 Mn | +%1,0 |
| Common Stock, Other Value, Outstanding | $779 B | – | – | – | – | – |
| Common Stock, Value, Issued | $779 B | $773 B | +%0,8 | $773 B | $769 B | +%0,6 |
| Common Stock, Value, Outstanding | $773 B2025-12-31 | $769 B | +%0,6 | $773 B | $769 B | +%0,6 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -$4,89 Mn | – | – | – | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -$97 Mn | -$30,2 Mn | -%220,9 | – | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -$102 Mn | -$30,2 Mn | -%237,1 | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | $31,3 Mn | $17,1 Mn | +%82,4 | $16,1 Mn | $12,8 Mn | +%25,7 |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | $5,54 Mn | $988 B | +%461,1 | $11 Mn | $6,72 Mn | +%63,9 |
| Contractual Obligation | $253 Mn | $41 Mn | +%517,1 | $52 Mn | $37 Mn | +%40,5 |
| Convertible Notes Payable | $367 Mn | – | – | – | – | – |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | $359 Mn | – | – | – | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | $7,39 Mn | $5,47 Mn | +%35,0 | $107 Mn | $138 Mn | -%22,5 |
| Costs and Expenses | $111 Mn | $51,7 Mn | +%114,9 | $227 Mn | $226 Mn | +%0,4 |
| Costs and Expenses, Related Party | $980 B | $826 B | +%18,8 | $3,3 Mn | $3,38 Mn | -%2,6 |
| CryptoAssetCost | $27,6 Mn | $19,1 Mn | +%44,8 | $19,1 Mn | – | – |
| CryptoAssetFairValueNoncurrent | $20,4 Mn | $22,6 Mn | -%9,9 | $18,5 Mn | – | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $67,2 B | -$2,01 Mn | +%103,3 |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $67,2 B | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$2,01 Mn2024-12-31 | – | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -$4 B | – | – | -$2,01 Mn2024-12-31 | – | – |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | $25 Mn | – | – | – | – | – |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | $1,15 Mn2025-12-31 | $2,78 Mn | -%58,7 | $1,15 Mn | $2,78 Mn | -%58,7 |
| Deferred Tax Assets, Gross | $94,5 Mn2025-12-31 | $71,4 Mn | +%32,4 | $94,5 Mn | $71,4 Mn | +%32,4 |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | $717 B2025-12-31 | – | – | $717 B | – | – |
| Deferred Tax Assets, Net | $32 Mn | – | – | – | – | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | $86,2 Mn2025-12-31 | $65,8 Mn | +%30,9 | $86,2 Mn | $65,8 Mn | +%30,9 |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | $169 Mn2025-12-31 | $105 Mn | +%61,8 | $169 Mn | $105 Mn | +%61,8 |
| Deferred Tax Assets, Other | $600 B2025-12-31 | $81,9 B | +%632,6 | $600 B | $81,9 B | +%632,6 |
| Deferred Tax Assets, Other Loss Carryforwards | $162 Mn2025-12-31 | $154 Mn | +%5,4 | $162 Mn | $154 Mn | +%5,4 |
Kaynak: SEC companyfacts (her 10-Q / 10-K'nın XBRL'i). Nakit akışı çeyrekleri, 10-Q'nun etiketlediği yıl başından itibaren rakamlardan hesaplanır. Segment dağılımları boyutlarla etiketlenir ve bunun yerine segment bölümünde gösterilir.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır. Segment kârları ve raporlanan tüm kalemler: SEC EDGAR (XBRL). İncelenen raporlar: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Veri tarihi: 2026-11-02