Nokia Oyj (NOK) finansalları
HEL · Technology · Communication Equipment · Çalışan: 78.005 · CEO: Justin Hotard
- Fiyat
- €7,75 -%7,37
- Piyasa değeri
- €43,4 Mr
- Şirket değeri
- €42,7 Mr
- Son rapor
- Q3 '26 2026-09-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-01-28 EPS tahmini: €0,15
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- €43,4 Mr EV €42,7 Mr
- Gelir
- €20,6 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%4 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %3,7 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 55,6× İleriye dönük 21,3× (FY2026)
- P/S
- 2,1× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 14,5× TTM
- Serbest nakit akışı
- €6 Mn Son 12 ay
- Net kâr
- €772 Mn Son 12 ay
- Gelir tahmini
- €20,8 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2027-01-28 Gelir tahmini: €6,32 Mr
- Temettü
- €0,14 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-10-22): gelir %2,9 üzerinde, EPS %43,4 üzerindeGelir €5,2 Mr, beklenen €5,06 Mr (+%2,9); EPS €0,09, beklenen €0,06 (+%43,4).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %6,6Q3 '26 geliri: €5,15 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %5,6.
- Faaliyet marjı %10,2 (TTM), geçen yıla göre: +3,2 puanFaaliyet kârı büyümesi: %51,1, gelir büyümesi: %4,2.
- Vergi öncesi kârın %88,9 kadarını faaliyet dışı zararlar eritiyorVergi öncesi kâr €1,11 Mr, faaliyet kârı €2,09 Mr (TTM). İştirak zararları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi düşürür - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %3,0 kadarı (geçen yıl %3,1)Son 4 çeyrekte €624 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%1,3). Serbest nakit akışı: €6 Mn = net kârın %0,8 kadarı.
- Hissedarlara €779 Mn iade edildi = serbest nakit akışının %12.983,3 kadarıGeri alımlar: €0 (geçen yıl €1,01 Mr), temettüler: €779 Mn, hisse bazlı ödemeler: €136 Mn (TTM). Serbest nakit akışından fazla: nakitten veya borçtan ödendi.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %4,7Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 5,75 Mr, bir yıl önce: 5,49 Mr.
- Net nakit: €1,3 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: €4,67 Mr, kiralamalar dahil borç: €3,37 Mr; geçen yıl net nakit: €1,6 Mr.
Son çeyrek: Q3 '26
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | €5,15 Mr | €4,83 Mr | +%6,6 |
| Brüt marj | %43,7 | %44,2 | -0,5 puan |
| Faaliyet kârı | €851 Mn | €435 Mn | +%95,6 |
| Faaliyet marjı | %16,5 | %9,0 | +7,5 puan |
| Net kâr | €152 Mn | €323 Mn | -%52,9 |
| Seyreltilmiş EPS | €0,03 | €0,01 | +%86,6 |
| Faaliyet nakit akışı | €92 Mn | €597 Mn | -%84,6 |
| Capex | €193 Mn | €168 Mn | +%14,9 |
| Serbest nakit akışı | -€101 Mn | €429 Mn | -%123,5 |
| Ar-Ge | €1,11 Mr | €1,12 Mr | -%1,2 |
| Hisse bazlı ödemeler | €0 | €0 | – |
Açıklanan vs konsensüs
2026-10-22| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | €5,2 Mr | €5,06 Mr | +%2,9 |
| HBK (konsensüs bazı) | €0,09 | €0,06 | +%43,4 |
2026-10-22 tarihli Q3 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- €630 Mn
- Capex
- -€624 Mn
- Geri alımlar
- €0
- Temettüler
- -€779 Mn
- Satın almalar
- €29 Mn
- Net borçlanma
- -€579 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- €136 Mn
- Serbest nakit akışı
- €6 Mn
- Hissedarlara iade / FCF
- %12.983,3
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 55,6× | 23,1× | 5,7× – 46,4× |
| EV / EBITDA | 14,5× | 8,5× | 5,5× – 14,4× |
| EV / Satışlar | 2,1× | 1,1× | 0,7× – 1,5× |
| Fiyat / FCF | 7.227,9× | 20,1× | 11,6× – 27,8× |
| Fiyat / Defter değeri | 2,1× | 1,3× | 0,8× – 1,8× |
| FCF getirisi | %0,0 | %5,5 | %3,6 – %8,6 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %5,5 | %5,3 | %2,6 – %7,6 |
| Özkaynak getirisi | %3,7 | %8,3 | %3,0 – %19,9 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | €20,8 Mr | +%4,5 | €0,36 | +%230,6 | 21,3× | 16 |
| FY2027 | €22,5 Mr | +%8,5 | €0,42 | +%16,8 | 18,2× | 16 |
| FY2028 | €24,4 Mr | +%8,4 | €0,51 | +%20,0 | 15,2× | 11 |
| FY2029 | €26 Mr | +%6,3 | €0,55 | +%8,9 | 14,0× | 4 |
| FY2030 | €28,3 Mr | +%9,0 | €0,78 | +%40,6 | 9,9× | 4 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler: Financial Modeling Prep.
Veri tarihi: 2026-11-02