Nebius Group N.V. (NBIS) finansalları
NASDAQ · Technology · Software - Application · Çalışan: 1.543 · CEO: Arkady Volozh
- Fiyat
- $154,14 -%10,38
- Piyasa değeri
- $37 Mr
- Şirket değeri
- $39 Mr
- Son rapor
- Q2 '26 2026-08-12 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-11-12 EPS tahmini: -$0,71
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $37 Mr EV $39 Mr
- Gelir
- $1,36 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%532 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %4,5 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 592,8× İleriye dönük -79,8× (FY2026)
- P/S
- 27,3× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 38,9× TTM
- Serbest nakit akışı
- -$5,88 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- $61,6 Mn Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $3,35 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2026-11-12 Gelir tahmini: $906 Mn
- Temettü
- – Temettü yok
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-08-12): gelir %2,2 üzerinde, EPS %83,3 üzerindeGelir $582 Mn, beklenen $570 Mn (+%2,2); EPS -$0,12, beklenen -$0,72 (+%83,3).
- Gelir büyümesi yavaşlıyor: yıllık %454,0Q2 '26 geliri: $582 Mn, önceki dört çeyreğin ortalaması: %532,4.
- Faaliyet marjı -%49,3 (TTM), geçen yıla göre: +148,1 puanFaaliyet kârı büyümesi: -%40,2, gelir büyümesi: %460,9.
- Vergi öncesi kârın %1.031,2 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr $71,8 Mn, faaliyet kârı -$669 Mn (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %822,2 kadarı (geçen yıl %244,1)Son 4 çeyrekte $11,1 Mr yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%1.789,1). Serbest nakit akışı: -$5,88 Mr = net kârın -%9.551,6 kadarı.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %16,8Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 280 Mn, bir yıl önce: 240 Mn.
- Net borç: $2,01 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: $8,04 Mr, kiralamalar dahil borç: $10,1 Mr; geçen yıl net nakit: $455 Mn.
Son çeyrek: Q2 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $582 Mn | $105 Mn | +%454,0 |
| Brüt marj | %77,1 | %71,4 | +5,7 puan |
| Faaliyet kârı | -$176 Mn | -$111 Mn | -%58,2 |
| Faaliyet marjı | -%30,2 | -%105,8 | +75,6 puan |
| Net kâr | -$190 Mn | $584 Mn | -%132,6 |
| Seyreltilmiş EPS | -$0,68 | $2,45 | -%127,8 |
| Faaliyet nakit akışı | $2,25 Mr | $0 | – |
| Capex | $5,66 Mr | $0 | – |
| Serbest nakit akışı | -$3,41 Mr | $0 | – |
| Ar-Ge | $191 Mn | $42,8 Mn | +%346,3 |
| Hisse bazlı ödemeler | $103 Mn | $0 | – |
Açıklanan vs konsensüs
2026-08-12| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $582 Mn | $570 Mn | +%2,2 |
| HBK (konsensüs bazı) | -$0,12 | -$0,72 | +%83,3 |
2026-08-12 tarihli Q2 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- $5,26 Mr
- Capex
- -$11,1 Mr
- Geri alımlar
- $0
- Temettüler
- $0
- Satın almalar
- -$252 Mn
- Net borçlanma
- $7,5 Mr
- Hisse bazlı ödemeler
- $180 Mn
- Serbest nakit akışı
- -$5,88 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %0,0
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 592,8× | 267,2× 5 yılın 3'i | 9,9× – 761,0× |
| EV / EBITDA | 38,9× | 40,2× 5 yılın 1'i | 40,2× – 40,2× |
| EV / Satışlar | 28,8× | 294,7× | 1,7× – 805,0× |
| Fiyat / FCF | -6,3× | 10,4× 5 yılın 2'i | 9,9× – 10,8× |
| Fiyat / Defter değeri | 4,2× | 2,6× | 1,7× – 4,6× |
| FCF getirisi | -%15,9 | -%2,4 | -%17,4 – %10,1 |
| Yatırılan sermaye getirisi | -%2,2 | -%5,7 | -%12,1 – -%2,5 |
| Özkaynak getirisi | %0,9 | %0,3 | -%19,7 – %17,6 |
Analistler
Konsensüs hedefi $284,33 (+%84,5)
aralık $144,00 – $410,00 · tavsiye Buy
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | $3,35 Mr | +%531,6 | -$1,93 | -%1.854,9 | -79,8× | 7 |
| FY2027 | $12,1 Mr | +%260,2 | -$3,26 | -%69,1 | -47,2× | 8 |
| FY2028 | $22,7 Mr | +%88,0 | -$0,19 | +%94,1 | -798,9× | 6 |
| FY2029 | $35,1 Mr | +%54,9 | $4,96 | +%2.673,0 | 31,0× | 5 |
| FY2030 | $52,5 Mr | +%49,6 | $12,24 | +%146,6 | 12,6× | 5 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02