Montage Technology Co., Ltd. (MONTAGE) finansalları
SHH · Technology · Semiconductors · Çalışan: 784 · CEO: Chonghe Yang
- Fiyat
- CN¥164,58 +%3,97
- Piyasa değeri
- CN¥188 Mr
- Şirket değeri
- CN¥173 Mr
- Son rapor
- Q3 '26 2026-09-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-04-23 EPS tahmini: CN¥0,95
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- CN¥188 Mr EV CN¥173 Mr
- Gelir
- CN¥6,81 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%43 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %56,4 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 50,8× İleriye dönük 48,8× (FY2026)
- P/S
- 27,7× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 56,5× TTM
- Serbest nakit akışı
- CN¥2,91 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- CN¥3,84 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- CN¥7,81 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2027-04-23 Gelir tahmini: CN¥2,42 Mr
- Temettü
- CN¥0,59 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-10-29): gelir beklentiye paralel, EPS %12,6 üzerindeGelir CN¥2,06 Mr, beklenen CN¥2,06 Mr (%0,0); EPS CN¥1,00, beklenen CN¥0,89 (+%12,6).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %46,0Q3 '26 geliri: CN¥2,08 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %35,1.
- Faaliyet marjı %43,7 (TTM), geçen yıla göre: +3,4 puanFaaliyet kârı büyümesi: %44,1, gelir büyümesi: %32,9.
- Vergi öncesi kârın %25,6 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr CN¥4 Mr, faaliyet kârı CN¥2,98 Mr (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %6,5 kadarı (geçen yıl %5,9)Son 4 çeyrekte CN¥440 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%44,8). Serbest nakit akışı: CN¥2,91 Mr = net kârın %75,7 kadarı.
- Hissedarlara CN¥227 Mn iade edildi = serbest nakit akışının %7,8 kadarıGeri alımlar: CN¥0 (geçen yıl CN¥409 Mn), temettüler: CN¥227 Mn, hisse bazlı ödemeler: -CN¥532 Mn (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %6,6Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 1,23 Mr, bir yıl önce: 1,15 Mr.
- Net nakit: CN¥18,7 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: CN¥18,9 Mr, kiralamalar dahil borç: CN¥136 Mn; geçen yıl net nakit: CN¥9,41 Mr.
Son çeyrek: Q3 '26
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | CN¥2,08 Mr | CN¥1,42 Mr | +%46,0 |
| Brüt marj | %67,6 | %61,0 | +6,6 puan |
| Faaliyet kârı | CN¥995 Mn | CN¥507 Mn | +%96,4 |
| Faaliyet marjı | %47,9 | %35,6 | +12,3 puan |
| Net kâr | CN¥1,24 Mr | CN¥473 Mn | +%162,0 |
| Seyreltilmiş EPS | CN¥1,01 | CN¥0,41 | +%146,3 |
| Faaliyet nakit akışı | CN¥1,59 Mr | CN¥547 Mn | +%191,3 |
| Capex | CN¥147 Mn | CN¥116 Mn | +%27,0 |
| Serbest nakit akışı | CN¥1,44 Mr | CN¥431 Mn | +%235,5 |
| Ar-Ge | CN¥186 Mn | CN¥176 Mn | +%5,7 |
| Hisse bazlı ödemeler | CN¥0 | CN¥440 Mn | -%100,0 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-10-29| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | CN¥2,06 Mr | CN¥2,06 Mr | %0,0 |
| HBK (konsensüs bazı) | CN¥1,00 | CN¥0,89 | +%12,6 |
2026-10-29 tarihli Q3 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- CN¥3,35 Mr
- Capex
- -CN¥440 Mn
- Geri alımlar
- CN¥0
- Temettüler
- -CN¥227 Mn
- Satın almalar
- CN¥280 Mn
- Net borçlanma
- CN¥51,4 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- -CN¥532 Mn
- Serbest nakit akışı
- CN¥2,91 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %7,8
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 50,8× | 85,5× | 54,3× – 144,0× |
| EV / EBITDA | 56,5× | 66,8× | 44,2× – 102,4× |
| EV / Satışlar | 25,4× | 24,2× | 17,7× – 35,2× |
| Fiyat / FCF | 64,8× | 136,0× | 58,4× – 211,4× |
| Fiyat / Defter değeri | 9,0× | 8,4× | 6,4× – 11,4× |
| FCF getirisi | %1,5 | %0,9 | %0,5 – %1,7 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %12,6 | %11,2 | %4,4 – %17,2 |
| Özkaynak getirisi | %19,8 | %11,4 | %4,4 – %17,3 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | CN¥7,81 Mr | +%43,2 | CN¥3,37 | +%71,3 | 48,8× | 3 |
| FY2027 | CN¥11,8 Mr | +%51,7 | CN¥4,92 | +%45,9 | 33,4× | 8 |
| FY2028 | CN¥16,8 Mr | +%41,6 | CN¥7,23 | +%46,9 | 22,8× | 12 |
| FY2029 | CN¥47,8 Mr | +%185,1 | CN¥20,50 | +%183,6 | 8,0× | 9 |
| FY2030 | CN¥69,6 Mr | +%45,5 | CN¥28,96 | +%41,3 | 5,7× | 5 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02