Lattice Semiconductor Corporation (LSCC) finansalları
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Çalışan: 1.174 · CEO: Fouad G. Tamer
- Fiyat
- $105,92 +%10,98
- Piyasa değeri
- $15 Mr
- Şirket değeri
- $15,8 Mr
- Son rapor
- Q3 '26 2026-11-03 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-02-09 EPS tahmini: $0,64
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $15 Mr EV $15,8 Mr
- Gelir
- $809 Mn Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%91 FY2027 konsensüsü
- Kâr marjı
- %5,5 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 326,8× İleriye dönük 42,1× (FY2027)
- P/S
- 18,6× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 124,8× TTM
- Serbest nakit akışı
- $255 Mn Son 12 ay
- Net kâr
- $44,7 Mn Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $998 Mn FY2027 konsensüsü
- Kâr
- 2027-02-09 Gelir tahmini: $335 Mn
- Temettü
- – Temettü yok
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-11-02): gelir %13,7 üzerinde, EPS %30,0 üzerindeGelir $291 Mn, beklenen $256 Mn (+%13,7); EPS $0,72, beklenen $0,55 (+%30,0).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %118,3Q3 '26 geliri: $291 Mn, önceki dört çeyreğin ortalaması: %33,4.
- Faaliyet marjı %9,3 (TTM), geçen yıla göre: +9,7 puanFaaliyet kârı büyümesi: %3.744,5, gelir büyümesi: %63,4.
- Vergi öncesi kârın %26,2 kadarını faaliyet dışı zararlar eritiyorVergi öncesi kâr $59,6 Mn, faaliyet kârı $75,2 Mn (TTM). İştirak zararları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi düşürür - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %4,5 kadarı (geçen yıl %7,0)Son 4 çeyrekte $36,4 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%4,9). Serbest nakit akışı: $255 Mn = net kârın %569,6 kadarı.
- Hissedarlara $29,1 Mn iade edildi = serbest nakit akışının %11,4 kadarıGeri alımlar: $29,1 Mn (geçen yıl $106 Mn), temettüler: $0, hisse bazlı ödemeler: $158 Mn (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %4,1Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 144 Mn, bir yıl önce: 138 Mn.
- Net borç: $790 MnNakit + kısa vadeli yatırımlar: $128 Mn, kiralamalar dahil borç: $918 Mn; geçen yıl net nakit: $83 Mn.
Son çeyrek: Q3 '26
2026-10-03 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $291 Mn | $133 Mn | +%118,3 |
| Brüt marj | %67,4 | %67,9 | -0,5 puan |
| Faaliyet kârı | $24 Mn | -$1,53 Mn | +%1.662,5 |
| Faaliyet marjı | %8,2 | -%1,2 | +9,4 puan |
| Net kâr | $11,2 Mn | $2,79 Mn | +%301,1 |
| Seyreltilmiş EPS | $0,08 | $0,02 | +%296,0 |
| Faaliyet nakit akışı | $95 Mn | $47,1 Mn | +%101,8 |
| Capex | $17,4 Mn | $13,1 Mn | +%33,2 |
| Serbest nakit akışı | $77,6 Mn | $34 Mn | +%128,1 |
| Ar-Ge | $80,3 Mn | $49,6 Mn | +%61,8 |
| Hisse bazlı ödemeler | $50,3 Mn | $35,8 Mn | +%40,6 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-11-02| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $291 Mn | $256 Mn | +%13,7 |
| HBK (konsensüs bazı) | $0,72 | $0,55 | +%30,0 |
2026-11-02 tarihli Q3 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q4 '22 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| License and Service | $4,54 Mn | -%46,5 | %100,0 | $17,1 Mn | -%16,3 |
Bölgeye göre gelir
toplamdaki pay| Segment | Q4 '22 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Asia | $221 Mn | +%154,8 | %43,2 | $619 Mn | +%90,3 | |
| CHINA | $163 Mn | +%151,6 | %31,8 | $551 Mn | – | |
| Americas | $46,4 Mn | +%86,8 | %9,1 | $109 Mn | +%1,0 | |
| Europe | $23,7 Mn | +%8,7 | %4,6 | $80,3 Mn | +%30,9 | |
| MALAYSIA | $24,8 Mn | – | %4,8 | – | – | |
| Other Asia | $6,88 Mn | -%52,9 | %1,3 | $36,5 Mn | – | |
| TAIWAN | $17,8 Mn | – | %3,5 | – | – | |
| JAPAN | $8,46 Mn | +%15,9 | %1,7 | $32,2 Mn | – |
Segment kârları
Raporlanan segment başına faaliyet kârı, her 10-Q / 10-K'nın segment notundan okunur (çoğu veri akışının sunmadığı kâr dağılımı).
Q3 '26 segmentleri
| Segment | Gelir | Y/Y | Faaliyet kârı | Y/Y | Marj | Geçen yılki marj | TTM faaliyet kârı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fpga | $252 Mn | – | $101 Mn | – | %40,2 | – | – |
| Ami | $39,1 Mn | – | $12,2 Mn | – | %31,1 | – | – |
| Unallocated | – | – | -$89,6 Mn | – | – | – | – |
Segmente göre faaliyet kârı
çeyreklikSegment faaliyet marjı
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- $291 Mn
- Capex
- -$36,4 Mn
- Geri alımlar
- -$29,1 Mn
- Temettüler
- $0
- Satın almalar
- -$971 Mn
- Net borçlanma
- $874 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- $158 Mn
- Serbest nakit akışı
- $255 Mn
- Hissedarlara iade / FCF
- %11,4
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 326,8× | 765,2× | 36,7× – 3.495,6× |
| EV / EBITDA | 124,8× | 84,3× | 36,8× – 191,7× |
| EV / Satışlar | 19,6× | 16,6× | 12,7× – 20,5× |
| Fiyat / FCF | 59,0× | 59,0× | 38,1× – 81,3× |
| Fiyat / Defter değeri | 10,7× | 16,8× | 11,4× – 25,6× |
| FCF getirisi | %1,7 | %1,9 | %1,2 – %2,6 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %2,4 | %15,2 | %0,5 – %28,3 |
| Özkaynak getirisi | %4,9 | %21,3 | %0,4 – %37,4 |
Analistler
Konsensüs hedefi $178,13 (+%68,2)
aralık $160,00 – $200,00 · tavsiye Buy
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | $998 Mn | +%90,8 | $2,51 | +%11.169,0 | 42,1× | 10 |
| FY2028 | $1,61 Mr | +%61,5 | $4,39 | +%74,6 | 24,1× | 10 |
| FY2029 | $2,03 Mr | +%25,8 | $5,89 | +%34,3 | 18,0× | 9 |
| FY2030 | $2,65 Mr | +%30,5 | $7,58 | +%28,7 | 14,0× | 7 |
| FY2031 | $3,23 Mr | +%22,1 | $9,42 | +%24,3 | 11,2× | 4 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Raporlanan tüm kalemler
Lattice Semiconductor Corporation şirketinin son 10-Q / 10-K raporlarında etiketlediği tüm kalemler (230), resmi SEC etiketi ve tanımıyla - notlar dahil (kiralama, vergiler, geri alımlar, çalışanlar, ...).
| Kalem (SEC etiketi) | Son çeyrek | Geçen yıl | Y/Y | Son FY | Önceki FY | Y/Y |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | $115 Mn | $47,7 Mn | +%141,7 | $56,5 Mn | $36,8 Mn | +%53,5 |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | $163 Mn | – | – | $102 Mn | $81,1 Mn | +%26,2 |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | $163 Mn | $95,5 Mn | +%70,3 | $102 Mn | $81,1 Mn | +%26,2 |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | $408 B | $0 | – | $0 | $0 | – |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | $163 Mn | $95,5 Mn | +%70,7 | $102 Mn | $81,1 Mn | +%26,2 |
| Accrued Liabilities, Current | $86,7 Mn | $32,1 Mn | +%170,3 | $30,6 Mn | $45,6 Mn | -%33,0 |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | $127 Mn | $132 Mn | -%4,3 | $124 Mn | $126 Mn | -%1,8 |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -$4,24 Mn | -$3,47 Mn | -%22,1 | -$3,14 Mn | -$3,84 Mn | +%18,2 |
| Additional Paid in Capital | $1,16 Mr | $489 Mn | +%136,5 | $504 Mn | $504 Mn | -%0,1 |
| Amortization of Debt Issuance Costs | $411 B | $67 B | +%513,4 | $264 B | $266 B | -%0,8 |
| Amortization of Intangible Assets | $13,9 Mn | $597 B | +%2.220,8 | $2,25 Mn | $4,7 Mn | -%52,2 |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 400 B | 700 B | -%42,9 | 700 B | 1 Mn | -%30,0 |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | $50,3 Mn | $35,8 Mn | +%40,6 | $116 Mn | $53 Mn | +%118,2 |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | $3,5 Mn | $13,9 Mn | -%74,9 |
| Assets | $2,61 Mr | $844 Mn | +%209,1 | $883 Mn | $844 Mn | +%4,6 |
| Assets, Current | $498 Mn | $342 Mn | +%45,4 | $364 Mn | $365 Mn | -%0,3 |
| Business Acquisition, Pro Forma Net Income (Loss) | $24,8 Mn | -$23,4 Mn | +%205,8 | – | – | – |
| Business Acquisition, Pro Forma Revenue | $310 Mn | $191 Mn | +%62,4 | – | – | – |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | $25,9 Mn | $0 | – | $02024-12-28 | $0 | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | $2,58 Mn | $1,37 Mn | +%89,2 | $6,77 Mn | $2,13 Mn | +%217,4 |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | $128 Mn | $118 Mn | +%8,8 | $134 Mn | $136 Mn | -%1,8 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | $128 Mn | $118 Mn | +%8,8 | $134 Mn | $136 Mn | -%1,8 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -$45 Mn | $10,8 Mn | -%518,7 | -$2,41 Mn | $7,97 Mn | -%130,2 |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | $0,01 | $0,01 | %0,0 | $0,01 | $0,01 | %0,0 |
| Common Stock, Shares Authorized | 300 Mn | 300 Mn | %0,0 | 300 Mn | 300 Mn | %0,0 |
| Common Stock, Shares, Issued | 142 Mn | 137 Mn | +%3,9 | 137 Mn | 138 Mn | -%0,7 |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 142 Mn | 137 Mn | +%3,9 | 137 Mn | 138 Mn | -%0,7 |
| Common Stock, Value, Issued | $1,42 Mn | $1,37 Mn | +%3,9 | $1,37 Mn | $1,38 Mn | -%0,7 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | $11,3 Mn | $2,28 Mn | +%398,0 | $3,78 Mn | $60,2 Mn | -%93,7 |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | $21,2 Mn | $7,38 Mn | +%186,9 | $7,67 Mn | $17,9 Mn | -%57,1 |
| Contract with Customer, Asset, Increase (Decrease) for Contract Acquired in Business Combination | – | – | – | $11,6 Mn2018-12-29 | – | – |
| Contract with Customer, Asset, Reclassified to Receivable | $9,71 Mn | $4,33 Mn | +%124,4 | $36,1 Mn | $7,72 Mn | +%366,9 |
| Contract with Customer, Liability | $37,1 Mn | $6,01 Mn | +%517,1 | $4,01 Mn | $11,2 Mn | -%64,2 |
| Contract with Customer, Liability, Change in Timeframe, Performance Obligation Satisfied, Revenue Recognized | $02025-09-27 | – | – | $6,95 Mn | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Measure of Progress | -$1,41 Mn2025-09-27 | – | – | $6,95 Mn2024-12-28 | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | $35 Mn | $6,01 Mn | +%483,0 | $4,01 Mn | $11,2 Mn | -%64,2 |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | $2,05 Mn | – | – | – | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | $94,9 Mn | $42,8 Mn | +%121,7 | $166 Mn | $169 Mn | -%1,6 |
| Cost of Revenue | $94,9 Mn | $42,8 Mn | +%121,7 | – | – | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $2,32 Mn | -$15,9 Mn | +%114,6 |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $2,8 Mn | $2,57 Mn | +%8,8 |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $5,11 Mn | -$12,8 Mn | +%139,8 |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -$10 B | $460 B | -%102,2 |
| Debt Instrument, Interest Rate, Stated Percentage | %5,8 | – | – | – | – | – |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | $5,92 Mn | – | – | – | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $4,91 Mn | -$7,53 Mn | +%165,2 |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $275 B | -$4,54 Mn | +%106,1 |
| Deferred Income Tax Assets, Net | $4,76 Mn | $69 Mn | -%93,1 | $62,7 Mn | $67 Mn | -%6,4 |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -$2,94 Mn2026-07-04 | $314 B | -%1.036,3 | $5,19 Mn | -$12,1 Mn | +%143,0 |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $0 | $0 | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | $156 Mn2026-01-03 | $152 Mn | +%2,6 | $156 Mn | $152 Mn | +%2,6 |
| Deferred Tax Assets, Net | $59,4 Mn2026-01-03 | $64,6 Mn | -%8,1 | $59,4 Mn | $64,6 Mn | -%8,1 |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | $1,2 Mn | – | – | $70 Mn | $69,7 Mn | +%0,5 |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | $12,3 Mn2026-01-03 | $13,3 Mn | -%7,8 | $12,3 Mn | $13,3 Mn | -%7,8 |
| Deferred Tax Assets, Other | $3,47 Mn2026-01-03 | $5,48 Mn | -%36,8 | $3,47 Mn | $5,48 Mn | -%36,8 |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | $104 Mn2026-01-03 | $101 Mn | +%3,4 | $104 Mn | $101 Mn | +%3,4 |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | $3,11 Mn2026-01-03 | $2,24 Mn | +%38,8 | $3,11 Mn | $2,24 Mn | +%38,8 |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | $25,1 Mn2026-01-03 | $26,6 Mn | -%5,6 | $25,1 Mn | $26,6 Mn | -%5,6 |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | $86,3 Mn2026-01-03 | $82,7 Mn | +%4,3 | $86,3 Mn | $82,7 Mn | +%4,3 |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | $10,6 Mn2026-01-03 | $5,03 Mn | +%111,3 | $10,6 Mn | $5,03 Mn | +%111,3 |
Kaynak: SEC companyfacts (her 10-Q / 10-K'nın XBRL'i). Nakit akışı çeyrekleri, 10-Q'nun etiketlediği yıl başından itibaren rakamlardan hesaplanır. Segment dağılımları boyutlarla etiketlenir ve bunun yerine segment bölümünde gösterilir.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır. Segment kârları ve raporlanan tüm kalemler: SEC EDGAR (XBRL). İncelenen raporlar: 10-Q 2026-10-03, 10-Q 2026-07-04, 10-Q 2026-04-04, 10-K 2026-01-03, 10-Q 2025-09-27, 10-Q 2025-06-28, 10-Q 2025-03-29, 10-K 2024-12-28, 10-Q 2024-09-28
Veri tarihi: 2026-11-04