Lennar Corporation (LEN) finansalları
NYSE · Consumer Cyclical · Residential Construction · Çalışan: 12.532 · CEO: Stuart A. Miller
- Fiyat
- $86,94 +%1,73
- Piyasa değeri
- $20,7 Mr
- Şirket değeri
- $23,8 Mr
- Son rapor
- Q3 '26 2026-10-02 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-12-15 EPS tahmini: $1,47
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $20,7 Mr EV $23,8 Mr
- Gelir
- $32 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- -%8 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %4,1 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 16,4× İleriye dönük 18,0× (FY2026)
- P/S
- 0,6× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 11,9× TTM
- Serbest nakit akışı
- $908 Mn Son 12 ay
- Net kâr
- $1,31 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $31,5 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2026-12-15 Gelir tahmini: $8,73 Mr
- Temettü
- $2,00 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-09-16): gelir %3,8 altında, EPS %3,9 altındaGelir $8 Mr, beklenen $8,32 Mr (-%3,8); EPS $1,23, beklenen $1,28 (-%3,9).
- Gelir büyümesi sabit: yıllık -%8,7Q3 '26 geliri: $8,05 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: -%7,7.
- Faaliyet marjı %5,3 (TTM), geçen yıla göre: -4,6 puanFaaliyet kârı büyümesi: -%50,8, gelir büyümesi: -%8,0.
- Capex: gelirin %0,4 kadarı (geçen yıl %0,4)Son 4 çeyrekte $134 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre -%7,4). Serbest nakit akışı: $908 Mn = net kârın %69,2 kadarı.
- Hissedarlara $1,49 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %163,5 kadarıGeri alımlar: $993 Mn (geçen yıl $2,34 Mr), temettüler: $493 Mn, hisse bazlı ödemeler: $143 Mn (TTM). Serbest nakit akışından fazla: nakitten veya borçtan ödendi.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %7,0Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 238 Mn, bir yıl önce: 256 Mn.
- Net borç: $3,15 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: $1,15 Mr, kiralamalar dahil borç: $4,3 Mr; geçen yıl net borç: $3,94 Mr.
Son çeyrek: Q3 '26
2026-08-31 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $8,05 Mr | $8,81 Mr | -%8,7 |
| Brüt marj | %16,6 | %10,1 | +6,4 puan |
| Faaliyet kârı | $460 Mn | $721 Mn | -%36,2 |
| Faaliyet marjı | %5,7 | %8,2 | -2,5 puan |
| Net kâr | $284 Mn | $591 Mn | -%52,0 |
| Seyreltilmiş EPS | $1,19 | $2,29 | -%48,0 |
| Faaliyet nakit akışı | -$104 Mn | -$159 Mn | +%34,2 |
| Capex | $0 | $32,2 Mn | -%100,0 |
| Serbest nakit akışı | -$104 Mn | -$191 Mn | +%45,3 |
| Ar-Ge | $0 | $0 | – |
| Hisse bazlı ödemeler | $29,3 Mn | $25,5 Mn | +%14,7 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-09-16| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $8 Mr | $8,32 Mr | -%3,8 |
| HBK (konsensüs bazı) | $1,23 | $1,28 | -%3,9 |
2026-09-16 tarihli Q3 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q3 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lennar Homebuilding East, Central, West, Houston, and Other | $7,76 Mr | -%6,0 | %96,1 | $38,4 Mr | – | |
| Lennar Financial Services | $226 Mn | -%28,0 | %2,8 | $1,29 Mr | – | |
| Lennar Multifamily | $40,9 Mn | -%82,9 | %0,5 | $642 Mn | – | |
| Lennar - Other | $48,4 Mn | +%6,5 | %0,6 | $246 Mn | – |
Bölgeye göre gelir
toplamdaki pay| Segment | Q3 '26 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Homebuilding West | $2,59 Mr | -%12,5 | %40,6 | $13,7 Mr | – | |
| Homebuilding Central | $1,95 Mr | -%6,2 | %30,5 | $9,08 Mr | – | |
| Homebuilding East | $1,83 Mr | +%7,6 | %28,8 | $8,69 Mr | – | |
| Homebuilding Other Regions | $3,46 Mn | -%43,8 | %0,1 | $26,5 Mn | – |
Segment kârları
Raporlanan segment başına faaliyet kârı, her 10-Q / 10-K'nın segment notundan okunur (çoğu veri akışının sunmadığı kâr dağılımı).
Q3 '26 segmentleri
| Segment | Gelir | Y/Y | Faaliyet kârı | Y/Y | Marj | Geçen yılki marj | TTM faaliyet kârı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lennar Homebuilding East Central West Houstonand Other | $7,76 Mr | -%6,0 | – | – | – | %9,2 | – |
| Homebuilding West | $2,59 Mr | -%12,5 | – | – | – | %9,1 | – |
| Homebuilding Central | $1,95 Mr | -%3,7 | – | – | – | %9,4 | – |
| Homebuilding East | $1,83 Mr | +%4,4 | – | – | – | %10,3 | – |
| Lennar Financial Services | $226 Mn | -%28,0 | – | – | – | %56,6 | – |
| Lennar Multifamily | $38,5 Mn | -%83,2 | – | – | – | -%7,2 | – |
| Lennar Other | $22 Mn | +%58,0 | – | – | – | %448,2 | – |
| Homebuilding Other Regions | $3,46 Mn | -%43,8 | – | – | – | -%191,2 | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | – | – | – | – | – |
| Operating Segments And Corporate Non Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Homebuilding Texas | – | – | – | – | – | – | – |
Segmente göre faaliyet kârı
çeyreklikSegment faaliyet marjı
çeyreklikDördüncü çeyrekler hesaplanır: 10-K tüm yılı bildirir, 10-Q'lardaki üç çeyrek çıkarılır.
Marjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- $1,04 Mr
- Capex
- -$134 Mn
- Geri alımlar
- -$993 Mn
- Temettüler
- -$493 Mn
- Satın almalar
- -$57,6 Mn
- Net borçlanma
- $355 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- $143 Mn
- Serbest nakit akışı
- $908 Mn
- Hissedarlara iade / FCF
- %163,5
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 16,4× | 10,2× | 5,6× – 16,3× |
| EV / EBITDA | 11,9× | 7,6× | 4,4× – 12,2× |
| EV / Satışlar | 0,7× | 1,1× | 0,8× – 1,3× |
| Fiyat / FCF | 22,8× | 248,1× | 7,1× – 1.191,0× |
| Fiyat / Defter değeri | 1,0× | 1,4× | 1,1× – 1,7× |
| FCF getirisi | %4,4 | %7,8 | %0,1 – %14,0 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %4,0 | %11,3 | %6,6 – %15,2 |
| Özkaynak getirisi | %6,0 | %15,8 | %9,5 – %21,3 |
Analistler
Konsensüs hedefi $77,38 (-%11,0)
aralık $63,00 – $108,00 · tavsiye Buy
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | $31,5 Mr | -%8,0 | $4,82 | -%39,6 | 18,0× | 10 |
| FY2027 | $31,9 Mr | +%1,3 | $5,11 | +%5,8 | 17,0× | 12 |
| FY2028 | $33,7 Mr | +%5,6 | $6,40 | +%25,4 | 13,6× | 10 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Raporlanan tüm kalemler
Lennar Corporation şirketinin son 10-Q / 10-K raporlarında etiketlediği tüm kalemler (164), resmi SEC etiketi ve tanımıyla - notlar dahil (kiralama, vergiler, geri alımlar, çalışanlar, ...).
| Kalem (SEC etiketi) | Son çeyrek | Geçen yıl | Y/Y | Son FY | Önceki FY | Y/Y |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | $1,47 Mr2025-11-30 | $1,65 Mr | -%11,0 | $1,47 Mr | $1,65 Mr | -%11,0 |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | $315 Mn2025-11-30 | $291 Mn | +%8,2 | $315 Mn | $291 Mn | +%8,2 |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | $5,76 Mn | $6,02 Mn | -%4,4 | $6,01 Mn | $7,53 Mn | -%20,2 |
| Additional Paid in Capital | $6,05 Mr | $5,88 Mr | +%2,8 | $5,91 Mr | $5,73 Mr | +%3,1 |
| Advertising Expense | – | – | – | $211 Mn | $191 Mn | +%10,4 |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | $1,18 Mn | $109 B | +%979,8 | $88 B | $148 B | -%40,5 |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 02025-08-31 | 0 | – | 02015-11-30 | 0 | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Restricted Stock Unit, Increase for Cost Recognition | $29,3 Mn | $25,5 Mn | +%14,7 | – | – | – |
| Assets | $33,7 Mr2026-05-31 | $34,4 Mr | -%2,0 | $34,4 Mr | $41,3 Mr | -%16,7 |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | $3,76 Mr2025-11-30 | $4,91 Mr | -%23,5 | $3,76 Mr | $4,91 Mr | -%23,5 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | $1,5 Mr | $1,76 Mr | -%14,7 | $3,83 Mr | $4,99 Mr | -%23,2 |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -$675 Mn | $278 Mn | -%342,8 | -$1,16 Mr | -$1,58 Mr | +%26,6 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | $3,36 Mn2026-05-31 | $4,37 Mn | -%23,2 | $30,1 Mn | $35,1 Mn | -%14,2 |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | $284 Mn | $591 Mn | -%52,0 | $2,08 Mr | $3,94 Mr | -%47,2 |
| Costs and Expenses | $7,59 Mr | $8,11 Mr | -%6,5 | $31,5 Mr | $30,7 Mr | +%2,8 |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $474 Mn | $864 Mn | -%45,1 |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $628 Mn | $1,16 Mr | -%45,7 |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $154 Mn | $293 Mn | -%47,3 |
| Debt Securities, Available-for-sale | $39,1 Mn2025-11-30 | $40,6 Mn | -%3,7 | $39,1 Mn | $40,6 Mn | -%3,7 |
| Debt Securities, Held-to-maturity | $133 Mn2025-11-30 | $136 Mn | -%2,0 | $133 Mn | $136 Mn | -%2,0 |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $61,9 Mn | $48,1 Mn | +%28,7 |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $77,3 Mn | $60,4 Mn | +%27,9 |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | $64,1 Mn | $39 Mn | +%64,7 | $77,3 Mn | $60,4 Mn | +%27,9 |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | $15,4 Mn | $12,3 Mn | +%24,8 |
| Deferred Tax Assets, Equity Method Investments | $47,5 Mn2025-11-30 | $62,4 Mn | -%23,9 | $47,5 Mn | $62,4 Mn | -%23,9 |
| Deferred Tax Assets, Gross | $586 Mn2025-11-30 | $661 Mn | -%11,3 | $586 Mn | $661 Mn | -%11,3 |
| Deferred Tax Assets, Inventory | $26,2 Mn2025-11-30 | $23 Mn | +%14,1 | $26,2 Mn | $23 Mn | +%14,1 |
| Deferred Tax Assets, Net | $135 Mn2025-11-30 | $272 Mn | -%50,5 | $135 Mn | $272 Mn | -%50,5 |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | $584 Mn2025-11-30 | $658 Mn | -%11,3 | $584 Mn | $658 Mn | -%11,3 |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | $38,2 Mn2025-11-30 | $43,9 Mn | -%12,9 | $38,2 Mn | $43,9 Mn | -%12,9 |
| Deferred Tax Assets, Other | $23,3 Mn2025-11-30 | $39 Mn | -%40,2 | $23,3 Mn | $39 Mn | -%40,2 |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | $35,7 Mn2025-11-30 | $49,7 Mn | -%28,0 | $35,7 Mn | $49,7 Mn | -%28,0 |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | $189 Mn2025-11-30 | $199 Mn | -%4,9 | $189 Mn | $199 Mn | -%4,9 |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | $2,55 Mn2025-11-30 | $2,59 Mn | -%1,8 | $2,55 Mn | $2,59 Mn | -%1,8 |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense | $175 Mn2025-11-30 | $171 Mn | +%2,8 | $175 Mn | $171 Mn | +%2,8 |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | $449 Mn2025-11-30 | $386 Mn | +%16,3 | $449 Mn | $386 Mn | +%16,3 |
| Deferred Tax Liabilities, Other | $30,1 Mn2025-11-30 | $28,9 Mn | +%4,4 | $30,1 Mn | $28,9 Mn | +%4,4 |
| Deferred Tax Liabilities, Tax Deferred Income | $210 Mn2025-11-30 | $181 Mn | +%15,7 | $210 Mn | $181 Mn | +%15,7 |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | $78,5 Mn | $69,7 Mn | +%12,6 |
| Depreciation, Amortization and Accretion, Net | $35,9 Mn | $34,2 Mn | +%5,1 | $134 Mn | $116 Mn | +%16,3 |
| Disposal Group, Not Discontinued Operation, Gain (Loss) on Disposal | – | – | – | -$156 Mn | $0 | – |
| Dividends, Common Stock, Cash | $119 Mn | $129 Mn | -%7,5 | – | – | – |
| Earnings Per Share, Basic | $1,19 | $2,29 | -%48,0 | $7,98 | $14,31 | -%44,2 |
| Earnings Per Share, Diluted | $1,19 | $2,29 | -%48,0 | $14,312024-11-30 | $13,73 | +%4,2 |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | %21,0 | %21,0 | %0,0 |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | %0,0 | %0,0 | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Percent | – | – | – | %0,1 | -%0,2 | +%141,7 |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | %26,4 | %24,4 | +%8,2 | %25,4 | %23,6 | +%7,2 |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, State and Local Income Taxes, Percent | – | – | – | %4,9 | %4,7 | +%4,2 |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Credit, Percent | – | – | – | %1,9 | %1,9 | +%1,1 |
| Equity Method Investment, Other than Temporary Impairment | $02025-08-31 | – | – | $65 Mn2023-11-30 | – | – |
| Equity Method Investment, Realized Gain (Loss) on Disposal | $0 | $645 B | -%100,0 | $165 Mn2018-11-30 | $0 | – |
| Equity Method Investment, Underlying Equity in Net Assets | $1,79 Mr2025-11-30 | $1,64 Mr | +%9,4 | $1,79 Mr | $1,64 Mr | +%9,4 |
| Equity Method Investments | $2,42 Mr2025-11-30 | $2,23 Mr | +%8,7 | $2,42 Mr | $2,23 Mr | +%8,7 |
| Equity Securities without Readily Determinable Fair Value, Amount | $72,7 Mn | $118 Mn | -%38,5 | $114 Mn | $143 Mn | -%20,0 |
| Equity Securities, FV-NI | $347 Mn2025-11-30 | $348 Mn | -%0,3 | $347 Mn | $348 Mn | -%0,3 |
| Escrow Deposit | $575 Mn | $674 Mn | -%14,6 | $151 Mn | $266 Mn | -%43,3 |
| Financing Receivable, Held-for-Sale, Not Part of Disposal Group, after Valuation Allowance | $2,21 Mr2025-11-30 | $2,25 Mr | -%1,7 | $2,21 Mr | $2,25 Mr | -%1,7 |
| Gain (Loss) on Disposition of Property Plant Equipment | -$5,11 Mn | -$511 B | -%900,2 | $77,7 Mn | $38,8 Mn | +%100,2 |
| Gain (Loss) on Extinguishment of Debt | – | – | – | $0 | $825 B | -%100,0 |
Kaynak: SEC companyfacts (her 10-Q / 10-K'nın XBRL'i). Nakit akışı çeyrekleri, 10-Q'nun etiketlediği yıl başından itibaren rakamlardan hesaplanır. Segment dağılımları boyutlarla etiketlenir ve bunun yerine segment bölümünde gösterilir.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır. Segment kârları ve raporlanan tüm kalemler: SEC EDGAR (XBRL). İncelenen raporlar: 10-Q 2026-08-31, 10-Q 2026-05-31, 10-Q 2026-02-28, 10-K 2025-11-30, 10-Q 2025-08-31, 10-Q 2025-05-31, 10-Q 2025-02-28, 10-K 2024-11-30, 10-Q 2024-08-31
Veri tarihi: 2026-11-02