Sony Group Corporation (TSE shares) (JPSONY) finansalları
JPX · Technology · Consumer Electronics · Çalışan: 94.900 · CEO: Hiroki Totoki
- Fiyat
- ¥3.966,00 +%0,20
- Piyasa değeri
- ¥23,3 Tn
- Şirket değeri
- ¥23 Tn
- Son rapor
- Q1 '26 2026-06-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-11-10 EPS tahmini: ¥63,67
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- ¥23,3 Tn EV ¥23 Tn
- Gelir
- ¥12,7 Tn Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%4 FY2027 konsensüsü
- Kâr marjı
- -%1,7 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- -107,9× İleriye dönük 17,9× (FY2027)
- P/S
- 1,8× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 8,1× TTM
- Serbest nakit akışı
- ¥1,57 Tn Son 12 ay
- Net kâr
- -¥222 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- ¥13 Tn FY2027 konsensüsü
- Kâr
- 2026-11-10 Gelir tahmini: ¥3,19 Tn
- Temettü
- ¥25,00 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-07-31): gelir %3,9 üzerinde, EPS %29,9 üzerindeGelir ¥2,84 Tn, beklenen ¥2,73 Tn (+%3,9); EPS ¥58,07, beklenen ¥44,71 (+%29,9).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %8,2Q1 '26 geliri: ¥2,84 Tn, önceki dört çeyreğin ortalaması: %3,9.
- Faaliyet marjı %13,3 (TTM), geçen yıla göre: +2,0 puanFaaliyet kârı büyümesi: %23,4, gelir büyümesi: %5,0.
- Capex: gelirin %3,7 kadarı (geçen yıl %4,6)Son 4 çeyrekte ¥475 Mr yatırım yapıldı (geçen yıla göre -%14,5). Serbest nakit akışı: ¥1,57 Tn.
- Hissedarlara ¥705 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %44,9 kadarıGeri alımlar: ¥556 Mr (geçen yıl ¥328 Mr), temettüler: ¥149 Mr, hisse bazlı ödemeler: ¥0 (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %3,2Q1 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 5,92 Mr, bir yıl önce: 6,11 Mr.
- Net nakit: ¥299 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: ¥2,17 Tn, kiralamalar dahil borç: ¥1,87 Tn; geçen yıl net nakit: ¥15,9 Mr.
Son çeyrek: Q1 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q1 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ¥2,84 Tn | ¥2,62 Tn | +%8,2 |
| Brüt marj | %36,7 | %32,3 | +4,4 puan |
| Faaliyet kârı | ¥473 Mr | ¥332 Mr | +%42,6 |
| Faaliyet marjı | %16,7 | %12,7 | +4,0 puan |
| Net kâr | ¥342 Mr | ¥237 Mr | +%44,4 |
| Seyreltilmiş EPS | ¥57,82 | ¥39,18 | +%47,6 |
| Faaliyet nakit akışı | ¥240 Mr | ¥77,3 Mr | +%210,9 |
| Capex | ¥138 Mr | ¥120 Mr | +%14,8 |
| Serbest nakit akışı | ¥103 Mr | -¥42,8 Mr | +%339,9 |
| Ar-Ge | ¥0 | ¥0 | – |
| Hisse bazlı ödemeler | ¥0 | ¥0 | – |
Açıklanan vs konsensüs
2026-07-31| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ¥2,84 Tn | ¥2,73 Tn | +%3,9 |
| HBK (konsensüs bazı) | ¥58,07 | ¥44,71 | +%29,9 |
2026-07-31 tarihli Q1 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- ¥2,04 Tn
- Capex
- -¥475 Mr
- Geri alımlar
- -¥556 Mr
- Temettüler
- -¥149 Mr
- Satın almalar
- -¥122 Mr
- Net borçlanma
- ¥71,5 Mr
- Hisse bazlı ödemeler
- ¥0
- Serbest nakit akışı
- ¥1,57 Tn
- Hissedarlara iade / FCF
- %44,9
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -107,9× | 17,3× 5 yılın 4'i | 14,7× – 20,0× |
| EV / EBITDA | 8,1× | 8,0× | 7,0× – 9,6× |
| EV / Satışlar | 1,8× | 1,6× | 1,4× – 2,0× |
| Fiyat / FCF | 14,9× | 17,0× 5 yılın 4'i | 12,9× – 21,5× |
| Fiyat / Defter değeri | 2,8× | 2,5× | 2,1× – 2,8× |
| FCF getirisi | %6,7 | %4,5 | -%2,0 – %7,8 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %10,9 | %5,2 | %3,5 – %10,5 |
| Özkaynak getirisi | -%2,7 | %10,7 | -%4,0 – %15,6 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | ¥13 Tn | +%3,9 | ¥221,85 | +%505,6 | 17,9× | 23 |
| FY2028 | ¥12,8 Tn | -%1,4 | ¥230,62 | +%4,0 | 17,2× | 23 |
| FY2029 | ¥13,5 Tn | +%5,6 | ¥243,78 | +%5,7 | 16,3× | 20 |
| FY2030 | ¥14,7 Tn | +%8,5 | ¥294,40 | +%20,8 | 13,5× | 9 |
| FY2031 | ¥16 Tn | +%9,2 | ¥337,15 | +%14,5 | 11,8× | 10 |
| FY2031 | ¥15,6 Tn | -%2,7 | ¥330,10 | -%2,1 | 12,0× | 10 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02