HPSP Co., Ltd. (HPSP) finansalları
KOE · Technology · Semiconductors · Çalışan: 94 · CEO: Choonheung Lee
- Fiyat
- ₩42.950,00 +%0,82
- Piyasa değeri
- ₩3,49 Tn
- Şirket değeri
- ₩3,43 Tn
- Son rapor
- Q2 '26 2026-06-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-11-18 EPS tahmini: ₩288,41
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- ₩3,49 Tn EV ₩3,43 Tn
- Gelir
- ₩163 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%43 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %52,7 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 40,6× İleriye dönük 28,4× (FY2026)
- P/S
- 21,5× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 36,5× TTM
- Serbest nakit akışı
- ₩92,3 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- ₩85,7 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- ₩248 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2026-11-18 Gelir tahmini: ₩59,5 Mr
- Temettü
- ₩600,00 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-08-14): gelir %1,4 üzerinde, EPS %21,3 üzerindeGelir ₩46,1 Mr, beklenen ₩45,5 Mr (+%1,4); EPS ₩296,00, beklenen ₩244,00 (+%21,3).
- Gelir büyümesi yavaşlıyor: yıllık -%10,2Q2 '26 geliri: ₩46,1 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %4,5.
- Faaliyet marjı %53,4 (TTM), geçen yıla göre: 0,0 puanFaaliyet kârı büyümesi: -%20,4, gelir büyümesi: -%20,4.
- Vergi öncesi kârın %10,8 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr ₩97,4 Mr, faaliyet kârı ₩86,9 Mr (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %1,4 kadarı (geçen yıl %18,2)Son 4 çeyrekte ₩2,25 Mr yatırım yapıldı (geçen yıla göre -%94,0). Serbest nakit akışı: ₩92,3 Mr = net kârın %107,6 kadarı.
- Hissedarlara ₩40,4 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %43,8 kadarıGeri alımlar: ₩0 (geçen yıl ₩65,8 Mr), temettüler: ₩40,4 Mr, hisse bazlı ödemeler: ₩1,38 Mr (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %0,1Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 81,5 Mn, bir yıl önce: 81,4 Mn.
- Net nakit: ₩211 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: ₩213 Mr, kiralamalar dahil borç: ₩2,03 Mr; geçen yıl net nakit: ₩169 Mr.
Son çeyrek: Q2 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ₩46,1 Mr | ₩51,3 Mr | -%10,2 |
| Brüt marj | %70,8 | %73,7 | -3,0 puan |
| Faaliyet kârı | ₩28,3 Mr | ₩28,6 Mr | -%1,3 |
| Faaliyet marjı | %61,3 | %55,8 | +5,5 puan |
| Net kâr | ₩24,1 Mr | ₩20,7 Mr | +%16,4 |
| Seyreltilmiş EPS | ₩295,89 | ₩254,26 | +%16,4 |
| Faaliyet nakit akışı | ₩13,5 Mr | -₩2,31 Mr | +%682,6 |
| Capex | ₩215 Mn | ₩466 Mn | -%53,9 |
| Serbest nakit akışı | ₩13,3 Mr | -₩2,78 Mr | +%577,2 |
| Ar-Ge | ₩826 Mn | ₩2,62 Mr | -%68,5 |
| Hisse bazlı ödemeler | ₩0 | ₩0 | – |
Açıklanan vs konsensüs
2026-08-14| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ₩46,1 Mr | ₩45,5 Mr | +%1,4 |
| HBK (konsensüs bazı) | ₩296,00 | ₩244,00 | +%21,3 |
2026-08-14 tarihli Q2 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- ₩94,5 Mr
- Capex
- -₩2,25 Mr
- Geri alımlar
- ₩0
- Temettüler
- -₩40,4 Mr
- Satın almalar
- ₩182
- Net borçlanma
- ₩0
- Hisse bazlı ödemeler
- ₩1,38 Mr
- Serbest nakit akışı
- ₩92,3 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %43,8
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 40,6× | 29,2× | 16,4× – 43,3× |
| EV / EBITDA | 36,5× | 21,1× | 10,9× – 32,6× |
| EV / Satışlar | 21,1× | 12,1× | 6,0× – 19,2× |
| Fiyat / FCF | 37,9× | 41,0× | 14,9× – 86,7× |
| Fiyat / Defter değeri | 11,1× | 10,2× | 5,6× – 16,2× |
| FCF getirisi | %2,6 | %3,6 | %1,2 – %6,7 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %24,2 | %33,5 | %22,4 – %61,2 |
| Özkaynak getirisi | %28,6 | %36,9 | %23,6 – %67,0 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | ₩248 Mr | +%43,2 | ₩1.512,18 | +%69,1 | 28,4× | 8 |
| FY2027 | ₩377 Mr | +%52,3 | ₩2.209,74 | +%46,1 | 19,4× | 8 |
| FY2028 | ₩478 Mr | +%26,7 | ₩2.843,07 | +%28,7 | 15,1× | 6 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02