Grab Holdings Limited (GRAB) finansalları
NASDAQ · Technology · Software - Application · Çalışan: 12.012 · CEO: Ping Yeow Tan
- Fiyat
- $2,71 -%1,81
- Piyasa değeri
- $10,8 Mr
- Şirket değeri
- $9,94 Mr
- Son rapor
- Q2 '26 2026-08-04 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-11-02 EPS tahmini: $0,05
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $10,8 Mr EV $9,94 Mr
- Gelir
- $3,73 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%24 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %16,0 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 18,6× İleriye dönük 18,9× (FY2026)
- P/S
- 2,9× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 11,9× TTM
- Serbest nakit akışı
- -$67 Mn Son 12 ay
- Net kâr
- $596 Mn Son 12 ay
- Gelir tahmini
- $4,17 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2026-11-02 Gelir tahmini: $1,05 Mr
- Temettü
- – Temettü yok
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-08-04): gelir beklentiye paralel, EPS %21,2 üzerindeGelir $997 Mn, beklenen $993 Mn (+%0,4); EPS $0,06, beklenen $0,05 (+%21,2).
- Gelir büyümesi sabit: yıllık %21,7Q2 '26 geliri: $997 Mn, önceki dört çeyreğin ortalaması: %21,9.
- Faaliyet marjı %6,9 (TTM), geçen yıla göre: +6,1 puanFaaliyet kârı büyümesi: %975,0, gelir büyümesi: %21,5.
- Vergi öncesi kârın %50,2 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr $518 Mn, faaliyet kârı $258 Mn (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %2,8 kadarı (geçen yıl %3,1)Son 4 çeyrekte $104 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%9,5). Serbest nakit akışı: -$67 Mn = net kârın -%11,2 kadarı.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %1,7Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 4,17 Mr, bir yıl önce: 4,24 Mr.
- Net nakit: $4,27 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: $6,3 Mr, kiralamalar dahil borç: $2,03 Mr; geçen yıl net nakit: $5,06 Mr.
Son çeyrek: Q2 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $997 Mn | $819 Mn | +%21,7 |
| Brüt marj | %43,6 | %43,2 | +0,4 puan |
| Faaliyet kârı | $19 Mn | $39 Mn | -%51,3 |
| Faaliyet marjı | %1,9 | %4,8 | -2,9 puan |
| Net kâr | $252 Mn | $35 Mn | +%620,0 |
| Seyreltilmiş EPS | $0,06 | $0,01 | +%628,9 |
| Faaliyet nakit akışı | $89 Mn | $64 Mn | +%39,1 |
| Capex | $17 Mn | $13 Mn | +%30,8 |
| Serbest nakit akışı | $72 Mn | $51 Mn | +%41,2 |
| Ar-Ge | $103 Mn | $114 Mn | -%9,6 |
| Hisse bazlı ödemeler | $0 | $60 Mn | -%100,0 |
Açıklanan vs konsensüs
2026-08-04| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | $997 Mn | $993 Mn | +%0,4 |
| HBK (konsensüs bazı) | $0,06 | $0,05 | +%21,2 |
2026-08-04 tarihli Q2 '26 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- $37 Mn
- Capex
- -$104 Mn
- Geri alımlar
- -$400 Mn
- Temettüler
- $0
- Satın almalar
- $47 Mn
- Net borçlanma
- -$120 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- $100 Mn
- Serbest nakit akışı
- -$67 Mn
- Hissedarlara iade / FCF
- -%597,0
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 18,6× | 76,2× 5 yılın 1'i | 76,2× – 76,2× |
| EV / EBITDA | 11,9× | 105,8× 5 yılın 2'i | 36,8× – 174,8× |
| EV / Satışlar | 2,7× | 12,0× | 4,6× – 35,6× |
| Fiyat / FCF | -160,7× | 350,6× 5 yılın 3'i | 24,3× – 875,0× |
| Fiyat / Defter değeri | 1,6× | 2,7× | 1,9× – 3,5× |
| FCF getirisi | -%0,6 | -%1,2 | -%7,0 – %4,1 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %2,7 | -%7,0 | -%15,8 – %1,8 |
| Özkaynak getirisi | %9,0 | -%14,9 | -%44,6 – %4,0 |
Analistler
Konsensüs hedefi $5,96 (+%119,9)
aralık $4,00 – $7,00 · tavsiye Buy
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | $4,17 Mr | +%23,7 | $0,14 | +%125,3 | 18,9× | 7 |
| FY2027 | $5,15 Mr | +%23,5 | $0,17 | +%16,4 | 16,2× | 7 |
| FY2028 | $6,08 Mr | +%18,2 | $0,22 | +%34,2 | 12,1× | 8 |
| FY2029 | $6,44 Mr | +%5,9 | $0,17 | -%22,0 | 15,5× | 5 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02