Guangdong Fenghua Advanced Technology (Holding) Co., Ltd. (FENGHUA) finansalları
SHZ · Technology · Hardware, Equipment & Parts · Çalışan: 9.396 · CEO: Xiao Ping Yang
- Fiyat
- CN¥32,80 +%1,67
- Piyasa değeri
- CN¥37,6 Mr
- Şirket değeri
- CN¥35,9 Mr
- Son rapor
- Q3 '26 2026-09-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-04-20 EPS tahmini: CN¥0,27
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- CN¥37,6 Mr EV CN¥35,9 Mr
- Gelir
- CN¥7,45 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%46 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %9,4 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 53,3× İleriye dönük 46,9× (FY2026)
- P/S
- 5,1× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 32,9× TTM
- Serbest nakit akışı
- CN¥654 Mn Son 12 ay
- Net kâr
- CN¥697 Mn Son 12 ay
- Gelir tahmini
- CN¥8,36 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2027-04-20 Gelir tahmini: CN¥2,35 Mr
- Temettü
- CN¥0,10 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %72,0Q3 '26 geliri: CN¥2,3 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %21,3.
- Faaliyet marjı %8,1 (TTM), geçen yıla göre: +2,5 puanFaaliyet kârı büyümesi: %96,9, gelir büyümesi: %36,0.
- Vergi öncesi kârın %23,9 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr CN¥792 Mn, faaliyet kârı CN¥603 Mn (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %2,7 kadarı (geçen yıl %8,0)Son 4 çeyrekte CN¥201 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre -%53,9). Serbest nakit akışı: CN¥654 Mn = net kârın %93,8 kadarı.
- Hissedarlara CN¥797 B iade edildi = serbest nakit akışının %0,1 kadarıGeri alımlar: CN¥0 (geçen yıl CN¥0), temettüler: CN¥797 B, hisse bazlı ödemeler: CN¥0 (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %4,6Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 1,15 Mr, bir yıl önce: 1,2 Mr.
- Net nakit: CN¥1,79 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: CN¥3,61 Mr, kiralamalar dahil borç: CN¥1,82 Mr; geçen yıl net nakit: CN¥2,56 Mr.
Son çeyrek: Q3 '26
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | CN¥2,3 Mr | CN¥1,34 Mr | +%72,0 |
| Brüt marj | %29,0 | %23,8 | +5,2 puan |
| Faaliyet kârı | CN¥376 Mn | CN¥64,9 Mn | +%478,3 |
| Faaliyet marjı | %16,3 | %4,9 | +11,5 puan |
| Net kâr | CN¥351 Mn | CN¥61,6 Mn | +%470,2 |
| Seyreltilmiş EPS | CN¥0,31 | CN¥0,05 | +%504,3 |
| Faaliyet nakit akışı | CN¥471 Mn | -CN¥93,3 Mn | +%604,9 |
| Capex | CN¥50,3 Mn | CN¥76,2 Mn | -%34,1 |
| Serbest nakit akışı | CN¥421 Mn | -CN¥170 Mn | +%348,3 |
| Ar-Ge | CN¥95,7 Mn | CN¥78,7 Mn | +%21,7 |
| Hisse bazlı ödemeler | CN¥0 | CN¥0 | – |
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- CN¥855 Mn
- Capex
- -CN¥201 Mn
- Geri alımlar
- CN¥0
- Temettüler
- -CN¥797 B
- Satın almalar
- CN¥29,4 Mn
- Net borçlanma
- -CN¥261 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- CN¥0
- Serbest nakit akışı
- CN¥654 Mn
- Hissedarlara iade / FCF
- %0,1
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 53,3× | 56,5× | 28,4× – 91,7× |
| EV / EBITDA | 32,9× | 15,5× | 12,5× – 18,7× |
| EV / Satışlar | 4,8× | 3,3× | 2,5× – 5,3× |
| Fiyat / FCF | 57,6× | 482,2× 5 yılın 3'i | 107,5× – 860,9× |
| Fiyat / Defter değeri | 2,9× | 1,9× | 1,3× – 3,9× |
| FCF getirisi | %1,7 | -%1,2 | -%5,9 – %0,9 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %3,5 | %3,8 | %1,1 – %10,9 |
| Özkaynak getirisi | %5,5 | %4,6 | %1,5 – %13,6 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | CN¥8,36 Mr | +%45,6 | CN¥0,70 | +%180,0 | 46,9× | 2 |
| FY2027 | CN¥10,8 Mr | +%29,5 | CN¥1,13 | +%61,4 | 29,0× | 2 |
| FY2028 | CN¥11,8 Mr | +%8,8 | CN¥1,25 | +%10,6 | 26,2× | 1 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02