FANUC Corporation (FANUC) finansalları
JPX · Industrials · Industrial - Machinery · Çalışan: 10.040 · CEO: Kenji Yamaguchi
- Fiyat
- ¥5.668,00 -%0,63
- Piyasa değeri
- ¥5,24 Tn
- Şirket değeri
- ¥4,5 Tn
- Son rapor
- Q2 '27 2026-09-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-01-27 EPS tahmini: ¥59,63
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- ¥5,24 Tn EV ¥4,5 Tn
- Gelir
- ¥924 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%16 FY2027 konsensüsü
- Kâr marjı
- %21,6 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 26,5× İleriye dönük 23,8× (FY2027)
- P/S
- 5,7× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 15,8× TTM
- Serbest nakit akışı
- ¥0 Son 12 ay
- Net kâr
- ¥199 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- ¥999 Mr FY2027 konsensüsü
- Kâr
- 2027-01-27 Gelir tahmini: ¥251 Mr
- Temettü
- ¥115,58 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-10-23): gelir %1,3 üzerinde, EPS %22,8 üzerindeGelir ¥243 Mr, beklenen ¥240 Mr (+%1,3); EPS ¥66,32, beklenen ¥53,99 (+%22,8).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %14,9Q2 '27 geliri: ¥243 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %11,8.
- Faaliyet marjı %23,2 (TTM), geçen yıla göre: +2,5 puanFaaliyet kârı büyümesi: %26,7, gelir büyümesi: %13,1.
- Vergi öncesi kârın %20,2 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr ¥269 Mr, faaliyet kârı ¥214 Mr (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %0,0 kadarı (geçen yıl %0,0)Son 4 çeyrekte ¥0 yatırım yapıldı (geçen yıla göre –). Serbest nakit akışı: ¥0 = net kârın %0,0 kadarı.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %0,4Q2 '27 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 929 Mn, bir yıl önce: 933 Mn.
- Net nakit: ¥787 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: ¥787 Mr, kiralamalar dahil borç: ¥0; geçen yıl net nakit: ¥654 Mr.
Son çeyrek: Q2 '27
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '27 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ¥243 Mr | ¥211 Mr | +%14,9 |
| Brüt marj | %42,3 | %37,4 | +4,9 puan |
| Faaliyet kârı | ¥63,2 Mr | ¥43,5 Mr | +%45,1 |
| Faaliyet marjı | %26,0 | %20,6 | +5,4 puan |
| Net kâr | ¥61,6 Mr | ¥42 Mr | +%46,7 |
| Seyreltilmiş EPS | ¥66,27 | ¥44,98 | +%47,3 |
| Faaliyet nakit akışı | ¥0 | ¥0 | – |
| Capex | ¥0 | ¥0 | – |
| Serbest nakit akışı | ¥0 | ¥0 | – |
| Ar-Ge | ¥0 | ¥0 | – |
| Hisse bazlı ödemeler | ¥0 | ¥0 | – |
Açıklanan vs konsensüs
2026-10-23| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ¥243 Mr | ¥240 Mr | +%1,3 |
| HBK (konsensüs bazı) | ¥66,32 | ¥53,99 | +%22,8 |
2026-10-23 tarihli Q2 '27 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- ¥0
- Capex
- ¥0
- Geri alımlar
- ¥0
- Temettüler
- ¥0
- Satın almalar
- ¥0
- Net borçlanma
- ¥0
- Hisse bazlı ödemeler
- ¥0
- Serbest nakit akışı
- ¥0
- Hissedarlara iade / FCF
- –
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 26,5× | 27,9× | 25,8× – 30,7× |
| EV / EBITDA | 15,8× | 14,5× | 13,6× – 15,5× |
| EV / Satışlar | 4,9× | 4,6× | 4,2× – 4,9× |
| Fiyat / FCF | 0,0× | 41,1× | 17,8× – 86,5× |
| Fiyat / Defter değeri | 2,8× | 2,6× | 2,2× – 2,8× |
| FCF getirisi | %0,0 | %3,3 | %1,2 – %5,6 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %8,4 | %7,4 | %6,0 – %8,6 |
| Özkaynak getirisi | %10,7 | %9,2 | %7,8 – %10,6 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | ¥999 Mr | +%16,5 | ¥238,47 | +%33,6 | 23,8× | 17 |
| FY2028 | ¥1,08 Tn | +%8,1 | ¥257,13 | +%7,8 | 22,0× | 20 |
| FY2029 | ¥1,1 Tn | +%2,1 | ¥264,90 | +%3,0 | 21,4× | 18 |
| FY2030 | ¥1,13 Tn | +%2,2 | ¥254,66 | -%3,9 | 22,3× | 8 |
| FY2031 | ¥1,24 Tn | +%9,5 | ¥279,21 | +%9,6 | 20,3× | 12 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02