DISCO Corporation (DISCO) finansalları
JPX · Technology · Semiconductors · Çalışan: 5.547 · CEO: Kazuma Sekiya
- Fiyat
- ¥50.400,00 +%1,74
- Piyasa değeri
- ¥5,47 Tn
- Şirket değeri
- ¥5,13 Tn
- Son rapor
- Q2 '27 2026-09-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-01-28 EPS tahmini: ¥464,36
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- ¥5,47 Tn EV ¥5,13 Tn
- Gelir
- ¥499 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- – Gelecek mali yıl
- Kâr marjı
- %32,0 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 34,2×
- P/S
- 11,0× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 21,6× TTM
- Serbest nakit akışı
- ¥98,8 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- ¥160 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- – Gelecek mali yıl
- Kâr
- 2027-01-28 Gelir tahmini: ¥147 Mr
- Temettü
- ¥505,00 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Son rapor (2026-10-22): gelir %20,5 üzerinde, EPS %7,5 altındaGelir ¥143 Mr, beklenen ¥119 Mr (+%20,5); EPS ¥425,31, beklenen ¥459,97 (-%7,5).
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %36,4Q2 '27 geliri: ¥143 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %15,7.
- Faaliyet marjı %44,4 (TTM), geçen yıla göre: +3,0 puanFaaliyet kârı büyümesi: %30,9, gelir büyümesi: %22,2.
- Capex: gelirin %2,6 kadarı (geçen yıl %0,0)Son 4 çeyrekte ¥12,9 Mr yatırım yapıldı (geçen yıla göre –). Serbest nakit akışı: ¥98,8 Mr = net kârın %61,8 kadarı.
- Hissedarlara ¥40,8 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %41,3 kadarıGeri alımlar: ¥0 (geçen yıl ¥0), temettüler: ¥40,8 Mr, hisse bazlı ödemeler: ¥0 (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %0,0Q2 '27 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 109 Mn, bir yıl önce: 109 Mn.
- Net nakit: ¥342 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: ¥342 Mr, kiralamalar dahil borç: ¥0; geçen yıl net nakit: ¥223 Mr.
Son çeyrek: Q2 '27
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '27 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ¥143 Mr | ¥105 Mr | +%36,4 |
| Brüt marj | %71,5 | %69,3 | +2,2 puan |
| Faaliyet kârı | ¥67,4 Mr | ¥44,1 Mr | +%52,6 |
| Faaliyet marjı | %47,2 | %42,2 | +5,0 puan |
| Net kâr | ¥46,1 Mr | ¥32,1 Mr | +%43,5 |
| Seyreltilmiş EPS | ¥424,15 | ¥295,53 | +%43,5 |
| Faaliyet nakit akışı | ¥55,9 Mr | ¥0 | – |
| Capex | ¥6,45 Mr | ¥0 | – |
| Serbest nakit akışı | ¥49,4 Mr | ¥0 | – |
| Ar-Ge | ¥0 | ¥0 | – |
| Hisse bazlı ödemeler | ¥0 | ¥0 | – |
Açıklanan vs konsensüs
2026-10-22| Gerçekleşen | Konsensüs | konsensüse göre | |
|---|---|---|---|
| Gelir | ¥143 Mr | ¥119 Mr | +%20,5 |
| HBK (konsensüs bazı) | ¥425,31 | ¥459,97 | -%7,5 |
2026-10-22 tarihli Q2 '27 raporundan: gelir ve analistlerin tahmin ettiği HBK (çoğu zaman düzeltilmiş); bu nedenle yukarıdaki tablolardaki HBK'den farklı olabilir.
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- ¥112 Mr
- Capex
- -¥12,9 Mr
- Geri alımlar
- ¥0
- Temettüler
- -¥40,8 Mr
- Satın almalar
- ¥0
- Net borçlanma
- ¥0
- Hisse bazlı ödemeler
- ¥0
- Serbest nakit akışı
- ¥98,8 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %41,3
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 34,2× | 37,2× | 18,7× – 72,1× |
| EV / EBITDA | 21,6× | 23,7× | 11,1× – 46,4× |
| EV / Satışlar | 10,3× | 10,2× | 4,4× – 19,0× |
| Fiyat / FCF | 55,3× | 51,9× | 24,5× – 74,4× |
| Fiyat / Defter değeri | 8,7× | 8,4× | 4,2× – 14,9× |
| FCF getirisi | %1,8 | %2,3 | %1,3 – %4,1 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %25,7 | %23,0 | %21,7 – %24,9 |
| Özkaynak getirisi | %27,3 | %23,1 | %20,7 – %25,2 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02