Cenovus Energy Inc. (CVE) finansalları
NYSE · Energy · Oil & Gas Integrated · Çalışan: 7.211 · CEO: Jonathan McKenzie
- Fiyat
- $32,73 +%1,87
- Piyasa değeri
- $60,4 Mr
- Şirket değeri
- CA$92,9 Mr
- Son rapor
- Q2 '26 2026-07-29 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2026-11-04
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $60,4 Mr EV CA$92,9 Mr
- Gelir
- CA$53,9 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%31 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %12,4 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 12,7×
- P/S
- 1,6× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 6,2× TTM
- Serbest nakit akışı
- CA$7,56 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- CA$6,66 Mr Son 12 ay
- Gelir tahmini
- CA$65,1 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2026-11-04
- Temettü
- $0,61 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık %34,7Q2 '26 geliri: CA$17,4 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: -%16,2.
- Faaliyet marjı %19,4 (TTM), geçen yıla göre: +12,6 puanFaaliyet kârı büyümesi: %171,0, gelir büyümesi: -%4,8.
- Vergi öncesi kârın %24,7 kadarını faaliyet dışı zararlar eritiyorVergi öncesi kâr CA$8,36 Mr, faaliyet kârı CA$10,4 Mr (TTM). İştirak zararları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi düşürür - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %8,9 kadarı (geçen yıl %9,2)Son 4 çeyrekte CA$4,8 Mr yatırım yapıldı (geçen yıla göre -%8,0). Serbest nakit akışı: CA$7,56 Mr = net kârın %113,5 kadarı.
- Hissedarlara CA$5,02 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %66,4 kadarıGeri alımlar: CA$3,5 Mr (geçen yıl CA$1,37 Mr), temettüler: CA$1,52 Mr, hisse bazlı ödemeler: CA$75 Mn (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %2,2Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 1,87 Mr, bir yıl önce: 1,83 Mr.
- Net borç: CA$8,46 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: CA$3,17 Mr, kiralamalar dahil borç: CA$11,6 Mr; geçen yıl net borç: CA$7,92 Mr.
Son çeyrek: Q2 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | CA$17,4 Mr | CA$12,9 Mr | +%34,7 |
| Brüt marj | %25,4 | %20,0 | +5,4 puan |
| Faaliyet kârı | CA$4,22 Mr | CA$690 Mn | +%511,4 |
| Faaliyet marjı | %24,2 | %5,3 | +18,9 puan |
| Net kâr | CA$2,87 Mr | CA$851 Mn | +%237,4 |
| Seyreltilmiş EPS | CA$1,53 | CA$0,46 | +%232,6 |
| Faaliyet nakit akışı | CA$5,64 Mr | CA$2,37 Mr | +%137,5 |
| Capex | CA$1,22 Mr | CA$1,16 Mr | +%5,1 |
| Serbest nakit akışı | CA$4,41 Mr | CA$1,21 Mr | +%264,9 |
| Ar-Ge | CA$0 | CA$0 | – |
| Hisse bazlı ödemeler | CA$0 | CA$12 Mn | -%100,0 |
Gelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikİş koluna göre gelir
yığılmış, çeyreklik| Segment | Q4 '20 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Upstream | CA$17 Mn | – | %100,0 | – | – |
Bölgeye göre gelir
toplamdaki pay| Segment | Q4 '20 | Y/Y | Pay | TTM | TTM Y/Y | 12 çeyrek |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CANADA | CA$2,31 Mr | – | %67,4 | – | – | |
| United States | CA$1,12 Mr | – | %32,6 | – | – |
Marjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- CA$12,4 Mr
- Capex
- -CA$4,8 Mr
- Geri alımlar
- -CA$3,5 Mr
- Temettüler
- -CA$1,52 Mr
- Satın almalar
- -CA$2,15 Mr
- Net borçlanma
- CA$245 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- CA$75 Mn
- Serbest nakit akışı
- CA$7,56 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- %66,4
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 12,7× | 19,1× | 8,0× – 53,5× |
| EV / EBITDA | 6,2× | 5,2× | 4,2× – 6,6× |
| EV / Satışlar | 1,7× | 0,9× | 0,8× – 1,1× |
| Fiyat / FCF | 11,2× | 10,3× | 6,7× – 13,5× |
| Fiyat / Defter değeri | 2,5× | 1,5× | 1,3× – 1,9× |
| FCF getirisi | %9,0 | %10,3 | %7,4 – %14,9 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %14,3 | %8,6 | %3,3 – %15,8 |
| Özkaynak getirisi | %21,0 | %12,6 | %2,5 – %23,4 |
Analistler
Konsensüs hedefi $36,00 (+%10,0)
aralık $36,00 – $36,00 · tavsiye Hold
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | CA$65,1 Mr | +%31,1 | CA$5,79 | +%169,4 | – | 5 |
| FY2027 | CA$60,6 Mr | -%6,9 | CA$5,22 | -%9,8 | – | 5 |
| FY2028 | CA$58,3 Mr | -%3,8 | CA$4,57 | -%12,6 | – | 8 |
| FY2029 | CA$55 Mr | -%5,6 | CA$5,02 | +%10,0 | – | 5 |
| FY2030 | CA$55,4 Mr | +%0,7 | CA$5,42 | +%7,9 | – | 5 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler: Financial Modeling Prep.
Veri tarihi: 2026-11-02 · Tutarlar raporlandığı gibi CAD cinsinden; fiyat ve piyasa değeri USD cinsinden.