CIG Shanghai Co., Ltd. (CIGSHANGHAI) finansalları
SHH · Technology · Communication Equipment · Çalışan: 1.354 · CEO: Gerald G. Wong
- Fiyat
- CN¥126,67 +%1,17
- Piyasa değeri
- CN¥34,9 Mr
- Şirket değeri
- CN¥33,1 Mr
- Son rapor
- Q2 '26 2026-06-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-04-22
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- CN¥34,9 Mr EV CN¥33,1 Mr
- Gelir
- CN¥5,49 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%117 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %8,6 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 87,7× İleriye dönük 24,8× (FY2026)
- P/S
- 6,4× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 40,5× TTM
- Serbest nakit akışı
- -CN¥2,71 Mr Son 12 ay
- Net kâr
- CN¥470 Mn Son 12 ay
- Gelir tahmini
- CN¥10,5 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2027-04-22
- Temettü
- CN¥0,33 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Gelir büyümesi yavaşlıyor: yıllık %24,3Q2 '26 geliri: CN¥1,42 Mr, önceki dört çeyreğin ortalaması: %41,5.
- Faaliyet marjı %9,8 (TTM), geçen yıla göre: +4,8 puanFaaliyet kârı büyümesi: %175,2, gelir büyümesi: %40,0.
- Vergi öncesi kârın %51,6 kadarını faaliyet dışı zararlar eritiyorVergi öncesi kâr CN¥356 Mn, faaliyet kârı CN¥539 Mn (TTM). İştirak zararları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi düşürür - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %24,0 kadarı (geçen yıl %13,2)Son 4 çeyrekte CN¥1,32 Mr yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%153,5). Serbest nakit akışı: -CN¥2,71 Mr = net kârın -%576,3 kadarı.
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %40,6Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 368 Mn, bir yıl önce: 262 Mn.
- Net nakit: CN¥1,84 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: CN¥3,45 Mr, kiralamalar dahil borç: CN¥1,62 Mr; geçen yıl net borç: CN¥1,2 Mr.
Son çeyrek: Q2 '26
2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q2 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | CN¥1,42 Mr | CN¥1,14 Mr | +%24,3 |
| Brüt marj | %28,9 | %22,9 | +6,0 puan |
| Faaliyet kârı | CN¥242 Mn | CN¥89,5 Mn | +%170,9 |
| Faaliyet marjı | %17,1 | %7,8 | +9,3 puan |
| Net kâr | CN¥209 Mn | CN¥89,5 Mn | +%134,1 |
| Seyreltilmiş EPS | CN¥0,57 | CN¥0,34 | +%67,6 |
| Faaliyet nakit akışı | -CN¥894 Mn | -CN¥47,7 Mn | -%1.774,8 |
| Capex | CN¥258 Mn | CN¥137 Mn | +%87,9 |
| Serbest nakit akışı | -CN¥1,15 Mr | -CN¥185 Mn | -%523,2 |
| Ar-Ge | CN¥73,5 Mn | CN¥83,2 Mn | -%11,7 |
| Hisse bazlı ödemeler | CN¥0 | CN¥0 | – |
EPS ve konsensüs
son 8 raporGelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- -CN¥1,39 Mr
- Capex
- -CN¥1,32 Mr
- Geri alımlar
- CN¥0
- Temettüler
- -CN¥140 Mn
- Satın almalar
- CN¥1,12 Mn
- Net borçlanma
- -CN¥377 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- CN¥0
- Serbest nakit akışı
- -CN¥2,71 Mr
- Hissedarlara iade / FCF
- -%5,2
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 87,7× | 75,5× | 16,8× – 143,0× |
| EV / EBITDA | 40,5× | 26,7× | 7,6× – 64,5× |
| EV / Satışlar | 6,0× | 3,2× | 1,0× – 7,2× |
| Fiyat / FCF | -12,9× | 42,1× 5 yılın 1'i | 42,1× – 42,1× |
| Fiyat / Defter değeri | 5,0× | 3,5× | 1,5× – 5,1× |
| FCF getirisi | -%7,8 | -%2,2 | -%4,6 – %2,4 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %4,9 | %3,4 | %2,1 – %5,7 |
| Özkaynak getirisi | %7,0 | %5,6 | %3,5 – %8,9 |
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | CN¥10,5 Mr | +%116,8 | CN¥5,11 | +%443,3 | 24,8× | 1 |
| FY2027 | CN¥23,8 Mr | +%127,8 | CN¥16,77 | +%228,3 | 7,6× | 1 |
| FY2028 | CN¥34,3 Mr | +%43,9 | CN¥26,16 | +%56,0 | 4,8× | 1 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02