Cameco Corporation (CCJ) finansalları
NYSE · Energy · Uranium · Çalışan: 3.082 · CEO: Timothy S. Gitzel
- Fiyat
- $76,91 -%7,88
- Piyasa değeri
- $33,5 Mr
- Şirket değeri
- CA$47 Mr
- Son rapor
- Q3 '26 2026-10-30 tarihinde sunuldu
- Sonraki rapor
- 2027-02-12
Değerleme ve temel rakamlar
- Piyasa değeri
- $33,5 Mr EV CA$47 Mr
- Gelir
- CA$3,46 Mr Son 12 ay
- Gelir büyümesi
- +%2 FY2026 konsensüsü
- Kâr marjı
- %11,5 Net kâr / gelir, TTM
- P/E
- 117,5×
- P/S
- 13,5× Fiyat / satışlar, TTM
- EV / EBITDA
- 53,9× TTM
- Serbest nakit akışı
- CA$338 Mn Son 12 ay
- Net kâr
- CA$397 Mn Son 12 ay
- Gelir tahmini
- CA$3,54 Mr FY2026 konsensüsü
- Kâr
- 2027-02-12
- Temettü
- $0,17 Hisse başına, son 12 ay
Öne çıkanlar
Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.
- Gelir büyümesi hızlanıyor: yıllık -%1,9Q3 '26 geliri: CA$603 Mn, önceki dört çeyreğin ortalaması: -%3,3.
- Faaliyet marjı %12,6 (TTM), geçen yıla göre: -5,4 puanFaaliyet kârı büyümesi: -%30,1, gelir büyümesi: -%0,1.
- Vergi öncesi kârın %13,9 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr CA$508 Mn, faaliyet kârı CA$438 Mn (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
- Capex: gelirin %12,3 kadarı (geçen yıl %8,3)Son 4 çeyrekte CA$427 Mn yatırım yapıldı (geçen yıla göre +%48,1). Serbest nakit akışı: CA$338 Mn = net kârın %85,1 kadarı.
- Hissedarlara CA$104 Mn iade edildi = serbest nakit akışının %31,0 kadarıGeri alımlar: CA$0 (geçen yıl CA$0), temettüler: CA$104 Mn, hisse bazlı ödemeler: CA$5,61 Mn (TTM).
- Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda arttı: %0,0Q3 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 436 Mn, bir yıl önce: 435 Mn.
- Net borç: CA$150 MnNakit + kısa vadeli yatırımlar: CA$863 Mn, kiralamalar dahil borç: CA$1,01 Mr; geçen yıl net borç: CA$229 Mn.
Son çeyrek: Q3 '26
2026-09-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.
Çeyrek ve geçen yıl
| Q3 '26 | Geçen yıl | Değişim | |
|---|---|---|---|
| Gelir | CA$603 Mn | CA$615 Mn | -%1,9 |
| Brüt marj | %16,1 | %37,3 | -21,3 puan |
| Faaliyet kârı | CA$25,1 Mn | CA$93 Mn | -%73,0 |
| Faaliyet marjı | %4,2 | %15,1 | -11,0 puan |
| Net kâr | CA$41,6 Mn | -CA$141 B | +%29.604,2 |
| Seyreltilmiş EPS | CA$0,10 | -CA$0,00 | +%31.933,3 |
| Faaliyet nakit akışı | -CA$52,6 B | CA$156 Mn | -%100,0 |
| Capex | CA$134 Mn | CA$92,5 Mn | +%44,5 |
| Serbest nakit akışı | -CA$134 Mn | CA$63,2 Mn | -%311,6 |
| Ar-Ge | CA$12,5 Mn | CA$10,3 Mn | +%21,8 |
| Hisse bazlı ödemeler | CA$0 | CA$2,45 Mn | -%100,0 |
Gelir
Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.
Gelir, faaliyet kârı ve büyüme
çeyreklikMarjlar ve maliyet yapısı
Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.
Marjlar
çeyreklikGelirin yüzdesi olarak maliyetler
çeyreklikNakit akışı ve sermaye tahsisi
Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.
Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı
çeyreklikNakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı
mali yıllarSon 4 çeyrek
nakit akış tablosu- Faaliyet nakit akışı
- CA$765 Mn
- Capex
- -CA$427 Mn
- Geri alımlar
- CA$0
- Temettüler
- -CA$104 Mn
- Satın almalar
- CA$179 B
- Net borçlanma
- -CA$2,28 Mn
- Hisse bazlı ödemeler
- CA$5,61 Mn
- Serbest nakit akışı
- CA$338 Mn
- Hissedarlara iade / FCF
- %31,0
Hisse sayısı ve EPS
çeyreklik, seyreltilmişBilanço
Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.
Nakit, yatırımlar ve borç
çeyrek sonlarıDeğerleme ve getiriler
Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.
Çarpanlar ve getiriler
TTM ve 5 mali yıl| Şimdi | 5 yıl ort. | Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 117,5× | 121,5× 5 yılın 4'i | 68,7× – 184,8× |
| EV / EBITDA | 53,9× | 46,7× | 32,5× – 72,7× |
| EV / Satışlar | 13,5× | 10,0× | 6,6× – 15,7× |
| Fiyat / FCF | 152,4× | 50,2× | 30,5× – 77,2× |
| Fiyat / Defter değeri | 6,5× | 4,3× | 2,1× – 7,9× |
| FCF getirisi | %0,7 | %2,2 | %1,3 – %3,3 |
| Yatırılan sermaye getirisi | %3,5 | %1,8 | -%1,9 – %4,8 |
| Özkaynak getirisi | %5,6 | %3,3 | -%2,1 – %8,5 |
Analistler
Konsensüs hedefi $133,60 (+%73,7)
aralık $95,00 – $175,00 · tavsiye Buy
Görünüm
Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.
Konsensüs tahminleri
| Mali yıl | Gelir | Büyüme | EPS | Büyüme | Bugünkü fiyatla P/E | Analistler (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | CA$3,54 Mr | +%1,8 | CA$1,40 | +%3,8 | – | 6 |
| FY2027 | CA$4 Mr | +%13,1 | CA$2,55 | +%81,8 | – | 12 |
| FY2028 | CA$4,35 Mr | +%8,7 | CA$3,30 | +%29,4 | – | 6 |
| FY2029 | CA$4,58 Mr | +%5,2 | CA$3,99 | +%20,9 | – | 9 |
| FY2030 | CA$4,82 Mr | +%5,3 | CA$5,19 | +%30,1 | – | 5 |
Finansal tablolar
Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.
Kaynaklar
Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.
Veri tarihi: 2026-11-02 · Tutarlar raporlandığı gibi CAD cinsinden; fiyat ve piyasa değeri USD cinsinden.