PerpEquities

ANTA Sports Products Limited (ANTASPORTS) finansalları

HKSE · Consumer Cyclical · Leisure · Çalışan: 67.400 · CEO: Yonghua Wu

Fiyat
HK$75,50 +%1,55
Piyasa değeri
HK$209 Mr
Şirket değeri
CN¥193 Mr
Son rapor
Q2 '26 2026-06-30 tarihinde sunuldu
Sonraki rapor
2027-03-24
Gelir (TTM)CN¥85,2 Mr+%12,6 geçen yıla göreSon 2 yarıyıl; çubuklar = her yarıyıl
Faaliyet marjı (TTM)%24,3+0,4 puan geçen yıla göreFaaliyet kârı: CN¥20,7 Mr
Net kâr (TTM)CN¥16 Mr+%7,6 geçen yıla göreVergi sonrası, faaliyet dışı kazançlar dahil
Serbest nakit akışı (TTM)CN¥20 Mr+%30,2 geçen yıla göreCapex: CN¥2,93 Mr
Seyreltilmiş EPS (TTM)CN¥5,58+%6,7 geçen yıla göreSon 2 yarıyılın toplamı
Net nakitCN¥11,1 Mr+%2.610,7 geçen yıla göreNakit + kısa vadeli yatırımlar - borç

Değerleme ve temel rakamlar

Piyasa değeri
HK$209 Mr
EV CN¥193 Mr
Gelir
CN¥85,2 Mr
Son 12 ay
Gelir büyümesi
+%12
FY2026 konsensüsü
Kâr marjı
%18,8
Net kâr / gelir, TTM
P/E
11,2×
P/S
2,1×
Fiyat / satışlar, TTM
EV / EBITDA
7,0×
TTM
Serbest nakit akışı
CN¥20 Mr
Son 12 ay
Net kâr
CN¥16 Mr
Son 12 ay
Gelir tahmini
CN¥89,6 Mr
FY2026 konsensüsü
Kâr
2027-03-24
Temettü
HK$2,45
Hisse başına, son 12 ay

Öne çıkanlar

Raporlanan rakamlardan hesaplanır - her tespit dayandığı rakamı gösterir.

  • Gelir büyümesi sabit: yıllık %12,9Q2 '26 geliri CN¥43,5 Mr; önceki dört yarıyılın ortalaması %13,5.
  • Faaliyet marjı %24,3 (TTM), geçen yıla göre: +0,4 puanFaaliyet kârı büyümesi: %14,7, gelir büyümesi: %12,6.
  • Vergi öncesi kârın %16,5 kadarı faaliyet dışıVergi öncesi kâr CN¥24,8 Mr, faaliyet kârı CN¥20,7 Mr (TTM). İştirak kazançları ve diğer tek seferlik kalemler net kârı ve EPS'yi yükseltir - işin daha net ölçüsü faaliyet kârıdır.
  • Capex: gelirin %3,4 kadarı (geçen yıl %5,0)Son 2 yarıyılda CN¥2,93 Mr yatırım yapıldı (bir yıl öncesine göre -%22,8). Serbest nakit akışı CN¥20 Mr = net kârın %124,8'i.
  • Hissedarlara CN¥7,05 Mr iade edildi = serbest nakit akışının %35,2 kadarıGeri alımlar: CN¥917 Mn (geçen yıl CN¥1,82 Mr), temettüler: CN¥6,13 Mr, hisse bazlı ödemeler: CN¥319 Mn (TTM).
  • Seyreltilmiş hisse sayısı bir yılda düştü: %0,4Q2 '26 döneminde seyreltilmiş hisse sayısı: 2,89 Mr, bir yıl önce: 2,9 Mr.
  • Net nakit: CN¥11,1 MrNakit + kısa vadeli yatırımlar: CN¥44,1 Mr, kiralamalar dahil borç: CN¥33 Mr; geçen yıl net borç: CN¥441 Mn.

Son çeyrek: Q2 '26

2026-06-30 tarihinde biten çeyrek. Bir yıl önceki aynı çeyrek ve rapor öncesi analist konsensüsü ile karşılaştırıldı.

Çeyrek ve geçen yıl

Q2 '26Geçen yılDeğişim
GelirCN¥43,5 MrCN¥38,5 Mr+%12,9
Brüt marj%63,9%63,4+0,5 puan
Faaliyet kârıCN¥11,8 MrCN¥10,1 Mr+%16,1
Faaliyet marjı%27,0%26,3+0,7 puan
Net kârCN¥9,49 MrCN¥7,03 Mr+%34,9
Seyreltilmiş EPSCN¥3,30CN¥2,48+%33,1
Faaliyet nakit akışıCN¥12,9 MrCN¥10,9 Mr+%17,9
CapexCN¥1,43 MrCN¥1,22 Mr+%17,2
Serbest nakit akışıCN¥11,5 MrCN¥9,71 Mr+%18,0
Ar-GeCN¥1,11 MrCN¥991 Mn+%11,6
Hisse bazlı ödemelerCN¥0CN¥5 Mn-%100,0

Gelir

Paranın nereden geldiği - iş kollarına ve bölgelere göre, çeyrek çeyrek.

Gelir, faaliyet kârı ve büyüme

çeyreklik

Marjlar ve maliyet yapısı

Gelirin her bir biriminden her düzeyde ne kadarı kalıyor - ve maliyetler nereye gidiyor.

Marjlar

çeyreklik

Gelirin yüzdesi olarak maliyetler

çeyreklik

Nakit akışı ve sermaye tahsisi

Üretilen nakit, nereye harcandığı ve hissedarlara ne ulaştığı.

Faaliyet nakit akışı, capex, serbest nakit akışı

çeyreklik

Nakit kullanımı ve faaliyet nakit akışı

mali yıllar

Son 2 yarıyıl

nakit akış tablosu
Faaliyet nakit akışı
CN¥23 Mr
Capex
-CN¥2,93 Mr
Geri alımlar
-CN¥917 Mn
Temettüler
-CN¥6,13 Mr
Satın almalar
CN¥106 Mn
Net borçlanma
CN¥4,56 Mr
Hisse bazlı ödemeler
CN¥319 Mn
Serbest nakit akışı
CN¥20 Mr
Hissedarlara iade / FCF
%35,2

Hisse sayısı ve EPS

çeyreklik, seyreltilmiş

Bilanço

Her çeyrek sonunda likidite, yatırımlar ve borç.

Nakit, yatırımlar ve borç

çeyrek sonları

Değerleme ve getiriler

Bugünkü çarpanlar, şirketin son beş mali yılıyla karşılaştırmalı; analist hedefleri ve tavsiyeleri.

Çarpanlar ve getiriler

TTM ve 5 mali yıl
Şimdi5 yıl ort.Bugünün 5 yıllık aralıktaki yeri
P/E (TTM)11,2×22,2×13,2× – 33,2×
EV / EBITDA7,0×12,5×8,9× – 18,0×
EV / Satışlar2,3×3,8×2,8× – 5,2×
Fiyat / FCF8,8×17,1×10,3× – 24,7×
Fiyat / Defter değeri2,5×5,2×3,2× – 8,9×
FCF getirisi%11,3%6,6%4,0 – %9,7
Yatırılan sermaye getirisi%13,6%14,1%13,1 – %15,8
Özkaynak getirisi%23,9%23,0%19,9 – %26,7

Görünüm

Önümüzdeki mali yıllar için analist konsensüsü ve bugünkü fiyatta ne ifade ettiği.

Konsensüs tahminleri

Mali yılGelirBüyümeEPSBüyümeBugünkü fiyatla P/EAnalistler (EPS)
FY2026CN¥89,6 Mr+%11,7CN¥5,52+%15,0–26
FY2027CN¥97,3 Mr+%8,6CN¥5,84+%5,7–26
FY2028CN¥105 Mr+%8,3CN¥6,46+%10,7–28
FY2029CN¥124 Mr+%17,8CN¥8,23+%27,3–21
FY2030CN¥138 Mr+%11,5CN¥9,47+%15,1–25

Finansal tablolar

Gelir tablosu, bilanço ve nakit akış tablosunun her kalemi - 12 çeyrek ve 10 mali yıl; değer, gelirin yüzdesi veya büyüme olarak.

Kaynaklar

Tablolar, segment geliri, metrikler ve tahminler şirket raporlarından standartlaştırılmıştır.

Veri tarihi: 2026-11-02 · Tutarlar raporlandığı gibi CNY cinsinden; fiyat ve piyasa değeri HKD cinsinden.