Finanse Zscaler, Inc. (ZS)
NASDAQ · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 8700 · CEO: Jagtar Singh Chaudhry
- Cena
- 237,83 $ -4,03%
- Kapitalizacja
- 38,8 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 39,7 mld $
- Ostatni raport
- Q4 '26 złożony 2026-09-03
- Następny raport
- 2026-11-24 Prognoza EPS: 1,16 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 38,8 mld $ EV 39,7 mld $
- Przychody
- 3,35 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +17% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -1,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -609,8× Prognozowany 48,7× (FY2027)
- P/S
- 11,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 212,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 852 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -63,2 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,93 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-24 Prognoza przychodów: 938 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-03): przychody powyżej o 2,4%, EPS powyżej o 9,2%Przychody 898 mln $ wobec oczekiwanych 877 mln $ (+2,4%); EPS 1,19 $ wobec 1,09 $ (+9,2%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 24,9%Przychody za Q4 '26: 898 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 24,5%.
- Marża operacyjna -4,0% (TTM), zmiana r/r: +0,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -7,9%, przychody: wzrost 25,4%.
- Capex: 8,3% przychodów (rok temu 9,2%)Zainwestowano 277 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+12,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 852 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,4%Akcji rozwodnionych w Q4 '26: 160 mln, rok wcześniej: 156 mln.
- Gotówka netto: 1,62 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,47 mld $, dług z leasingiem: 1,86 mld $; rok temu gotówka netto: 1,78 mld $.
Ostatni kwartał: Q4 '26
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q4 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 898 mln $ | 719 mln $ | +24,9% |
| Marża brutto | 76,7% | 76,1% | +0,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -15,5 mln $ | -32,2 mln $ | +52,0% |
| Marża operacyjna | -1,7% | -4,5% | +2,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -3,37 mln $ | -17,6 mln $ | +80,8% |
| Rozwodniony EPS | -0,02 $ | -0,11 $ | +81,8% |
| Przepływy operacyjne | 279 mln $ | 251 mln $ | +11,4% |
| Capex | 215 mln $ | 78,7 mln $ | +173,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | 64 mln $ | 172 mln $ | -62,7% |
| R&D | 241 mln $ | 178 mln $ | +36,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 212 mln $ | 173 mln $ | +22,6% |
Raport vs konsensus
2026-09-03| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 898 mln $ | 877 mln $ | +2,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,19 $ | 1,09 $ | +9,2% |
Z raportu z 2026-09-03 za Q4 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 1,69 mld $ | – | 100,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 45,9 mln $ | +54,1% | 49,1% | 165 mln $ | – | |
| EMEA | 38,3 mln $ | +39,8% | 40,9% | 135 mln $ | – | |
| Asia Pacific | 7,82 mln $ | +63,3% | 8,4% | 26,9 mln $ | – | |
| Other | 1,54 mln $ | +17,5% | 1,6% | 5,98 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,13 mld $
- Capex
- -277 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -918 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 822 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 852 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -609,8× | – | – |
| EV / EBITDA | 212,8× | 311,0× 3 z 5 lat | 134,8× – 411,2× |
| EV / przychody | 11,8× | 14,1× | 7,5× – 19,9× |
| Cena / FCF | 45,5× | 59,6× | 28,4× – 93,5× |
| Cena / wartość księgowa | 14,7× | 24,9× | 9,3× – 37,7× |
| Rentowność FCF | 2,2% | 2,0% | 1,1% – 3,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -2,7% | -7,9% | -19,0% – -2,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | -2,8% | -21,0% | -68,1% – -2,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 222,58 $ (-6,4%)
zakres 150,00 $ – 298,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 3,93 mld $ | +17,1% | 4,88 $ | +1350,9% | 48,7× | 26 |
| FY2028 | 4,57 mld $ | +16,3% | 5,60 $ | +14,8% | 42,5× | 25 |
| FY2029 | 5,31 mld $ | +16,2% | 6,55 $ | +17,0% | 36,3× | 7 |
| FY2030 | 6,18 mld $ | +16,5% | 7,43 $ | +13,4% | 32,0× | 2 |
| FY2031 | 7,15 mld $ | +15,6% | 11,17 $ | +50,3% | 21,3× | 6 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (271), które Zscaler, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | -77 tys. $ | – | – | |
| – | – | – | 0,4% | – | – | |
| – | – | – | -3,23 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 3,66 mln $ | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 48 mln $ | 46,9 mln $ | +2,3% | 48 mln $ | 46,9 mln $ | +2,3% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,15 mld $ | 992 mln $ | +15,8% | 1,15 mld $ | 992 mln $ | +15,8% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 87 tys. $ | 2,06 mln $ | -95,8% | 4,66 mln $ | 15,9 mln $ | -70,8% |
| Accrued Bonuses, Current | 69,3 mln $ | 51,6 mln $ | +34,4% | 69,3 mln $ | 51,6 mln $ | +34,4% |
| Accrued Employee Benefits, Current | 8,02 mln $ | 9,41 mln $ | -14,8% | 8,02 mln $ | 9,41 mln $ | -14,8% |
| Accrued Salaries, Current | 61,7 mln $ | 61,4 mln $ | +0,6% | 61,7 mln $ | 61,4 mln $ | +0,6% |
| Accrued Sales Commission, Current | 95,6 mln $ | 59,4 mln $ | +60,8% | 95,6 mln $ | 59,4 mln $ | +60,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 542 mln $ | 372 mln $ | +45,9% | 542 mln $ | 372 mln $ | +45,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -23,5 mln $ | 8,08 mln $ | -391,4% | -23,5 mln $ | 8,08 mln $ | -391,4% |
| Additional Paid in Capital | 3,87 mld $ | 2,98 mld $ | +30,0% | 3,87 mld $ | 2,98 mld $ | +30,0% |
| Advertising Expense | – | – | – | 29,5 mln $ | 29,9 mln $ | -1,3% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | – | – | – | 3,91 mln $2024-07-31 | 3,89 mln $ | +0,5% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 2,05 mln $ | 1,35 mln $ | +51,9% | 8,17 mln $ | 4,29 mln $ | +90,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 12,3 mln $ | 4,08 mln $ | +201,0% | 43,5 mln $ | 16,8 mln $ | +158,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 1,35 mln | -4,97 mln | +127,1% | 16,2 mln | 14,3 mln | +13,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 213 mln $ | 176 mln $ | +21,2% | 830 mln $ | 684 mln $ | +21,5% |
| Assets | 7,87 mld $ | 6,42 mld $ | +22,5% | 7,87 mld $ | 6,42 mld $ | +22,5% |
| Assets, Current | 5,03 mld $ | 4,89 mld $ | +2,8% | 5,03 mld $ | 4,89 mld $ | +2,8% |
| Capitalized Computer Software, Accumulated Amortization | 61,6 mln $2025-07-31 | 36,3 mln $ | +69,7% | 61,6 mln $2025-07-31 | 36,3 mln $ | +69,7% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 125 mln $2025-07-31 | 76,9 mln $ | +61,9% | 125 mln $2025-07-31 | 76,9 mln $ | +61,9% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 54 mln $ | 44,8 mln $ | +20,5% | 204 mln $ | 166 mln $ | +22,5% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 618 mln $ | 510 mln $ | +21,3% | 618 mln $ | 510 mln $ | +21,3% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 216 mln $ | 181 mln $ | +19,2% | 216 mln $ | 181 mln $ | +19,2% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 402 mln $ | 329 mln $ | +22,4% | 402 mln $ | 329 mln $ | +22,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 928 mln $ | 2,39 mld $ | -61,1% | 928 mln $ | 2,39 mld $ | -61,1% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 760 mln $ | 1,54 mld $ | -50,8% | 760 mln $ | 1,54 mld $ | -50,8% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 760 mln $ | 1,54 mld $ | -50,8% | 760 mln $ | 1,54 mld $ | -50,8% |
| Cash Flow Hedge Gain (Loss) to be Reclassified within Twelve Months | 5 mln $2026-01-31 | -18,7 mln $ | +126,7% | 6,9 mln $ | -6,1 mln $ | +213,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 928 mln $ | 2,39 mld $ | -61,1% | 928 mln $ | 2,39 mld $ | -61,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -53,8 mln $ | 398 mln $ | -113,5% | -1,46 mld $ | 966 mln $ | -251,2% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 62,4 mln | 57,2 mln | +9,2% | 62,4 mln | 57,2 mln | +9,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 1,00 $ | 1,00 $ | 0,0% | 1,00 $ | 1,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 163 mln | 158 mln | +3,0% | 163 mln | 158 mln | +3,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 163 mln | 158 mln | +3,0% | 163 mln | 158 mln | +3,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 163 tys. $ | 159 tys. $ | +2,5% | 163 tys. $ | 159 tys. $ | +2,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -19,2 mln $ | -25,7 mln $ | +25,4% | -94,8 mln $ | -28,6 mln $ | -231,4% |
| Contract with Customer, Liability | 2,48 mld $2026-04-30 | 1,99 mld $ | +24,8% | 2,47 mld $2025-07-31 | 1,9 mld $ | +30,2% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 2,48 mld $ | 2,05 mld $ | +20,7% | 2,48 mld $ | 2,05 mld $ | +20,7% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 445 mln $ | 414 mln $ | +7,7% | 445 mln $ | 414 mln $ | +7,7% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 277 mln $ | 211 mln $ | +31,2% | 2,05 mld $ | 1,64 mld $ | +25,0% |
| Convertible Notes Payable, Current | 0 $2025-07-31 | 1,14 mld $ | -100,0% | 0 $2025-07-31 | 1,14 mld $ | -100,0% |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 1,7 mld $ | 1,7 mld $ | -0,3% | 1,7 mld $ | 1,7 mld $ | -0,3% |
| Cost of Revenue | 209 mln $ | 172 mln $ | +21,3% | 778 mln $ | 618 mln $ | +25,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 140 tys. $ | -331 tys. $ | +142,3% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 61,9 mln $ | 32,7 mln $ | +89,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 67 mln $ | 36,7 mln $ | +82,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,91 mln $ | 4,27 mln $ | +15,0% |
| Debt Instrument, Convertible, Number of Equity Instruments | – | – | – | 3 900 000 segment2025-07-31 | 7 600 000 segment | -48,7% |
| Debt Instrument, Convertible, Number of Equity Instruments | -3,7 mln2025-07-31 | 0 | – | 3,9 mln | 3,9 mln | 0,0% |
| Debt Issuance Costs Incurred During Noncash or Partial Noncash Transaction | – | – | – | 0 $ | 999 tys. $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 398 tys. $ | 1,89 mln $ | -79,0% | 398 tys. $ | 1,89 mln $ | -79,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 15,5 mln $ | 1,04 mln $ | +1396,7% | 15,5 mln $ | 1,04 mln $ | +1396,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 375 mln $ | 458 mln $ | -18,1% | 375 mln $ | 458 mln $ | -18,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 0 $2026-04-30 | 0 $ | – | 0 $2025-07-31 | 248 mln $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 0 $2026-04-30 | 0 $ | – | 0 $2025-07-31 | 1,75 mln $ | -100,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-K 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-Q 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-K 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-Q 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-K 2024-07-31
Dane na 2026-11-02