Finanse Vistra Corp. (VST)
NYSE · Utilities · Independent Power Producers · Pracownicy: 6390 · CEO: James A. Burke
- Cena
- 138,37 $ -1,83%
- Kapitalizacja
- 46,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 65,9 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-10
- Następny raport
- 2026-11-06 Prognoza EPS: 2,98 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 46,4 mld $ EV 65,9 mld $
- Przychody
- 19,2 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +23% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 11,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 23,1× Prognozowany 16,1× (FY2026)
- P/S
- 2,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 10,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,38 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 2,22 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 21,9 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-06 Prognoza przychodów: 6,03 mld $
- Dywidenda
- 0,91 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-07): przychody poniżej o 26,5%, EPS poniżej o 52,2%Przychody 4,02 mld $ wobec oczekiwanych 5,46 mld $ (-26,5%); EPS 0,77 $ wobec 1,61 $ (-52,2%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -5,5%Przychody za Q2 '26: 4,02 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 11,6%.
- Marża operacyjna 18,6% (TTM), zmiana r/r: -1,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -2,2%, przychody: wzrost 3,8%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 27,3% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 2,8 mld $, zysk operacyjny 3,57 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 19,5% przychodów (rok temu 13,9%)Zainwestowano 3,75 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+45,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,38 mld $ = 62,0% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 428 mln $ = 31,1% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 120 mln $ (rok temu 1,23 mld $), dywidendy: 308 mln $, wynagrodzenie w akcjach: -115 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 339 mln, rok wcześniej: 339 mln.
- Dług netto: 19,5 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 435 mln $, dług z leasingiem: 19,9 mld $; rok temu dług netto: 17,6 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 4,02 mld $ | 4,25 mld $ | -5,5% |
| Marża brutto | 34,6% | 36,3% | -1,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 553 mln $ | 583 mln $ | -5,1% |
| Marża operacyjna | 13,8% | 13,7% | 0,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 305 mln $ | 327 mln $ | -6,7% |
| Rozwodniony EPS | 0,76 $ | 0,83 $ | -8,4% |
| Przepływy operacyjne | 1,02 mld $ | 572 mln $ | +78,8% |
| Capex | 890 mln $ | 690 mln $ | +29,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 133 mln $ | -118 mln $ | +212,7% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | -101 mln $ | 25 mln $ | -504,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-07| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 4,02 mld $ | 5,46 mld $ | -26,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,77 $ | 1,61 $ | -52,2% |
Z raportu z 2026-08-07 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Retail Segment | 2,25 mld $ | +2,1% | 51,2% | 8,92 mld $ | +4,8% | |
| Texas Segment | 620 mln $ | +30,8% | 14,1% | 3,84 mld $ | -29,6% | |
| East Segment | 1,09 mld $ | +37,6% | 24,8% | 4,58 mld $ | +21,3% | |
| Revenue From Other Wholesale Contracts | 437 mln $ | +56,1% | 9,9% | 1,65 mld $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| East Segment | 954 mln $ | -35,5% | 92,4% | 6,53 mld $ | -2,4% | |
| West Segment | 79 mln $ | +16,2% | 7,6% | 333 mln $ | -45,9% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '24
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Retail Segment | – | – | -1,21 mld $ | – | – | – | – |
| Texas Segment | – | – | 3,22 mld $ | – | – | – | – |
| East Segment | – | – | 362 mln $ | – | – | – | – |
| West Segment | – | – | 151 mln $ | – | – | – | – |
| Sunset Segment | – | – | 168 mln $ | – | – | – | – |
| Asset Closure Segment | – | – | -24 mln $ | – | – | – | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | -74 mln $ | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 5,12 mld $
- Capex
- -3,75 mld $
- Skup akcji
- -120 mln $
- Dywidendy
- -308 mln $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,4 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- -115 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,38 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 31,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 23,1× | 34,2× 3 z 5 lat | 10,6× – 72,7× |
| EV / EBITDA | 10,0× | 15,4× | 5,6× – 26,4× |
| EV / przychody | 3,4× | 2,6× | 1,7× – 4,2× |
| Cena / FCF | 33,8× | 149,0× 3 z 5 lat | 3,8× – 424,1× |
| Cena / wartość księgowa | 8,5× | 5,0× | 1,3× – 10,7× |
| Rentowność FCF | 3,0% | 2,5% | -11,3% – 26,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 8,3% | 3,0% | -4,6% – 10,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 41,5% | 10,8% | -25,0% – 47,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 197,94 $ (+43,1%)
zakres 169,00 $ – 255,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 21,9 mld $ | +23,3% | 8,58 $ | +293,7% | 16,1× | 8 |
| FY2027 | 23,6 mld $ | +8,0% | 10,06 $ | +17,2% | 13,8× | 9 |
| FY2028 | 24,8 mld $ | +4,8% | 11,44 $ | +13,7% | 12,1× | 8 |
| FY2029 | 25,3 mld $ | +2,1% | 13,54 $ | +18,4% | 10,2× | 5 |
| FY2030 | 26,2 mld $ | +3,4% | 16,02 $ | +18,3% | 8,6× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (307), które Vistra Corp. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 1,5 mld $ | 1,28 mld $ | +17,9% | 1,64 mld $ | 1,51 mld $ | +8,9% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 2,29 mld $ | 2,23 mld $ | +2,9% | 2,32 mld $ | 1,98 mld $ | +17,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 73 mln $ | 75 mln $ | -2,7% | 89 mln $ | 79 mln $ | +12,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Period Increase (Decrease) | 44 mln $ | 43 mln $ | +2,3% | 201 mln $ | 183 mln $ | +9,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 44 mln $ | 43 mln $ | +2,3% | 191 mln $ | 165 mln $ | +15,8% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 2,37 mld $ | 2,3 mld $ | +2,7% | 2,41 mld $ | 2,06 mld $ | +17,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 44 mln $ | 43 mln $ | +2,3% | 201 mln $ | 183 mln $ | +9,8% |
| Accretion Expense | 34 mln $ | 32 mln $ | +6,3% | 134 mln $ | 114 mln $ | +17,5% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 125 mln $ | 143 mln $ | -12,6% | 224 mln $ | 209 mln $ | +7,2% |
| Accrued Income Taxes, Current | 3 mln $ | – | – | 0 $2021-12-31 | 16 mln $ | -100,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant and Equipment, Period Increase (Decrease) | 534 mln $ | 621 mln $ | -14,0% | 2,31 mld $ | 2,06 mld $ | +12,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 9,98 mld $ | 8,54 mld $ | +16,9% | 9,27 mld $ | 8,02 mld $ | +15,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 16 mln $ | 19 mln $ | -15,8% | 17 mln $ | 20 mln $ | -15,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 9,54 mld $ | 9,45 mld $ | +0,9% | 9,54 mld $ | 9,44 mld $ | +1,1% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 12 mln $ | 11 mln $ | +9,1% | 46 mln $ | 34 mln $ | +35,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 379 tys. | 208 | +181 957,7% | 0 | 0 | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 35 mln $ | 43 mln $ | -18,6% | 102 mln $ | 140 mln $ | -27,1% |
| Asset Retirement Obligation | 4,27 mld $ | 4,1 mld $ | +4,1% | 4,22 mld $ | 4,08 mld $ | +3,4% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | 50 mln $ | 47 mln $ | +6,4% | 194 mln $ | 170 mln $ | +14,1% |
| Asset Retirement Obligation, Current | 197 mln $ | 146 mln $ | +34,9% | 181 mln $ | 142 mln $ | +27,5% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Settled | 21 mln $ | 23 mln $ | -8,7% | 96 mln $ | 88 mln $ | +9,1% |
| Asset Retirement Obligations, Noncurrent | 4,07 mld $ | 3,95 mld $ | +3,0% | 4,04 mld $ | 3,94 mld $ | +2,5% |
| Assets | 42,6 mld $ | 38,1 mld $ | +11,7% | 41,6 mld $ | 37,8 mld $ | +10,0% |
| Assets for Plan Benefits, Defined Benefit Plan | 13 mln $2025-09-30 | 18 mln $ | -27,8% | – | – | – |
| Assets Held-for-sale, Not Part of Disposal Group | 97 mln $ | – | – | – | – | – |
| Assets, Current | 10,3 mld $ | 8,48 mld $ | +21,1% | 9,18 mld $ | 8,12 mld $ | +13,1% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 50 mln $ | – | – | 9 mln $ | 5 mln $ | +80,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 435 mln $ | 458 mln $ | -5,0% | 785 mln $ | 1,19 mld $ | -33,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 481 mln $ | 495 mln $ | -2,8% | 822 mln $ | 1,22 mld $ | -32,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -196 mln $ | -101 mln $ | -94,1% | -400 mln $ | -2,32 mld $ | +82,7% |
| Change in Unrealized Gain (Loss) on Fair Value Hedging Instruments | -530 mln $ | 50 mln $ | -1160,0% | -1,83 mld $ | 36 mln $ | -5183,3% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 0,23 $ | 0,23 $ | +1,8% | 0,90 $ | 0,87 $ | +3,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,8 mld | 1,8 mld | 0,0% | 1,8 mld | 1,8 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 336 mln | 339 mln | -0,9% | 338 mln | 340 mln | -0,5% |
| Common Stock, Value, Issued | 5 mln $ | 5 mln $ | 0,0% | 5 mln $ | 5 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 0 $2025-09-30 | -51 mln $ | +100,0% | – | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 653 mln $2025-09-30 | 1,89 mld $ | -65,4% | – | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 230 mln $2025-12-31 | 503 mln $ | -54,3% | 941 mln $ | 2,83 mld $ | -66,7% |
| Construction in Progress Expenditures Incurred but Not yet Paid | – | – | – | 108 mln $ | 258 mln $ | -58,1% |
| Construction in Progress, Gross | 1,84 mld $ | 1,56 mld $ | +18,2% | 1,92 mld $ | 1,06 mld $ | +80,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3 mln $ | 2 mln $ | -250,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 43 mln $ | 48 mln $ | -10,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 46 mln $ | 46 mln $ | 0,0% |
| Debt Instrument, Repurchase Amount | 613 mln $ | 1,3 mld $ | -52,7% | 632 mln $ | 1,34 mld $ | -52,7% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 169 mln $ | 151 mln $ | +11,9% | 153 mln $ | 171 mln $ | -10,5% |
| Decommissioning Fund Investments | 4,93 mld $2025-09-30 | 4,44 mld $ | +10,9% | 4,44 mld $2024-12-31 | 1,95 mld $ | +127,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 149 mln $ | 561 mln $ | -73,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 213 mln $ | 9 mln $ | +2266,7% | 239 mln $ | 9 mln $ | +2555,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 136 mln $ | 607 mln $ | -77,6% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 1,27 mld $ | 569 mln $ | +123,4% | 1,05 mld $ | 697 mln $ | +50,5% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 96 mln $ | 57 mln $ | +68,4% | 136 mln $ | 607 mln $ | -77,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -13 mln $ | 46 mln $ | -128,3% |
| Deferred Tax Assets, Derivative Instruments | 661 mln $2025-12-31 | 383 mln $ | +72,6% | 661 mln $ | 383 mln $ | +72,6% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 326 mln $2025-12-31 | 340 mln $ | -4,1% | 326 mln $ | 340 mln $ | -4,1% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 2,45 mld $2025-12-31 | 2,15 mld $ | +14,0% | 2,45 mld $ | 2,15 mld $ | +14,0% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 1,08 mld $2025-12-31 | 949 mln $ | +13,6% | 1,08 mld $ | 949 mln $ | +13,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 37 mln $2025-12-31 | 36 mln $ | +2,8% | 37 mln $ | 36 mln $ | +2,8% |
| Deferred Tax Assets, Other Comprehensive Loss | 0 $2025-12-31 | – | – | 0 $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Benefits | 133 mln $2025-12-31 | 133 mln $ | 0,0% | 133 mln $ | 133 mln $ | 0,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02