Finanse Plug Power Inc. (PLUG)
NASDAQ · Industrials · Electrical Equipment & Parts · Pracownicy: 2344 · CEO: Jose Luis Crespo
- Cena
- 1,37 $ -3,87%
- Kapitalizacja
- 1,91 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 2,57 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-10
- Następny raport
- 2026-11-09 Prognoza EPS: -0,07 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,91 mld $ EV 2,57 mld $
- Przychody
- 744 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +16% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -220,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -1,0× Prognozowany -3,3× (FY2026)
- P/S
- 2,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -1,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -536 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -1,64 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 821 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-09 Prognoza przychodów: 198 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-10): przychody powyżej o 5,4%, EPS poniżej o 80,1%Przychody 178 mln $ wobec oczekiwanych 169 mln $ (+5,4%); EPS -0,14 $ wobec -0,08 $ (-80,1%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 2,5%Przychody za Q2 '26: 178 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 15,8%.
- Marża operacyjna -70,2% (TTM), zmiana r/r: +203,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 71,7%, przychody: wzrost 10,6%.
- Capex: 7,2% przychodów (rok temu 31,0%)Zainwestowano 53,6 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-74,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -536 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 23,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 1,39 mld, rok wcześniej: 1,13 mld.
- Dług netto: 661 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 162 mln $, dług z leasingiem: 823 mln $; rok temu dług netto: 851 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 178 mln $ | 174 mln $ | +2,5% |
| Marża brutto | -0,9% | -30,7% | +29,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -64,1 mln $ | -154 mln $ | +58,2% |
| Marża operacyjna | -36,0% | -88,3% | +52,3 pkt proc. |
| Zysk netto | -188 mln $ | -227 mln $ | +17,1% |
| Rozwodniony EPS | -0,14 $ | -0,20 $ | +30,0% |
| Przepływy operacyjne | -94,1 mln $ | -192 mln $ | +51,0% |
| Capex | 6,3 mln $ | 38,6 mln $ | -83,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -100 mln $ | -230 mln $ | +56,4% |
| R&D | 13,4 mln $ | 12,2 mln $ | +10,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 13 mln $ | 13,1 mln $ | -1,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-10| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 178 mln $ | 169 mln $ | +5,4% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,14 $ | -0,08 $ | -80,1% |
Z raportu z 2026-08-10 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sale Of Electrolyzers | 13,2 mln $ | -70,5% | 7,4% | 188 mln $ | +8,4% | |
| Sales Of Fuel Cell Systems | 31,9 mln $ | +105,2% | 17,9% | 65,5 mln $ | – | |
| Services Performed On Fuel Cell Systems And Related Infrastructure | 29,8 mln $ | +82,3% | 16,7% | 113 mln $ | +90,4% | |
| Fuel Delivered To Customers | 39,5 mln $ | +14,7% | 22,1% | 145 mln $ | – | |
| Sale Of Hydrogen Infrastructure | 8,22 mln $ | -29,1% | 4,6% | 30,3 mln $ | -50,1% | |
| Power Purchase Agreements | 26,9 mln $ | +14,0% | 15,1% | 114 mln $ | +31,4% | |
| Sale of cryogenic equipment | 26,7 mln $ | -0,5% | 15,0% | 77,6 mln $ | – | |
| Sale Of Engineered Equipment | 1,84 mln $ | +510,0% | 1,0% | 8,08 mln $ | -47,2% | |
| Other Product And Services | 153 tys. $ | -61,6% | 0,1% | 2,96 mln $ | -44,1% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 415 mln $ | – | 71,9% | – | – | |
| North America | – | – | – | – | – | |
| Non-US | 162 mln $ | – | 28,1% | – | – | |
| Europe | – | – | – | – | – | |
| Asia | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -483 mln $
- Capex
- -53,6 mln $
- Skup akcji
- -122 tys. $
- Dywidendy
- -16,5 mln $
- Przejęcia
- -6,74 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -88,5 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 23 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -536 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -3,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -1,0× | – | – |
| EV / EBITDA | -1,6× | – | – |
| EV / przychody | 3,5× | 10,2× | 3,8× – 28,0× |
| Cena / FCF | -3,6× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 3,3× | 1,9× | 0,9× – 3,4× |
| Rentowność FCF | -28,1% | -34,6% | -67,3% – -3,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -29,6% | -29,8% | -65,5% – -7,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | -176,2% | -72,6% | -166,8% – -10,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 2,65 $ (+94,1%)
zakres 1,20 $ – 5,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 821 mln $ | +15,7% | -0,42 $ | +70,4% | -3,3× | 8 |
| FY2027 | 976 mln $ | +18,9% | -0,16 $ | +62,8% | -8,8× | 9 |
| FY2028 | 1,16 mld $ | +18,8% | -0,09 $ | +43,1% | -15,5× | 10 |
| FY2029 | 1,48 mld $ | +27,3% | -0,02 $ | +81,1% | -81,9× | 4 |
| FY2030 | 1,94 mld $ | +31,2% | 0,05 $ | +380,0% | 29,2× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (258), które Plug Power Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| -14,2 mln $ | -5,52 mln $ | -157,4% | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 144 mln $ | 152 mln $ | -5,1% | 169 mln $ | 181 mln $ | -6,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 126 mln $ | 139 mln $ | -9,3% | 135 mln $ | 157 mln $ | -14,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 39,3 mln $ | – | – | 46,8 mln $ | 37,7 mln $ | +24,1% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 0 $ | 4,63 mln $ | -100,0% | 28,5 mln $ | 28,9 mln $ | -1,6% |
| Accrued Liabilities, Current | 106 mln $ | 105 mln $ | +0,5% | 128 mln $ | 103 mln $ | +24,1% |
| Accrued Salaries, Current | 34,2 mln $2025-12-31 | 14,6 mln $ | +133,8% | 34,2 mln $ | 14,6 mln $ | +133,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 24,1 mln $2025-12-31 | 41,8 mln $ | -42,3% | 24,1 mln $ | 41,8 mln $ | -42,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 2,45 mln $ | 3,48 mln $ | -29,6% | 6,8 mln $ | -2,5 mln $ | +371,6% |
| Additional Paid in Capital | 9,23 mld $ | 8,79 mld $ | +5,0% | 9,19 mld $ | 8,43 mld $ | +9,0% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 1,08 mln $ | 106 tys. $ | +922,6% | 1,26 mln $ | -2,83 mln $ | +144,4% |
| Amortization of Intangible Assets | 900 tys. $ | 2 mln $ | -55,0% | 6,95 mln $ | 23,4 mln $ | -70,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 8,86 mln | -82,4 mln | +110,7% | 433 mln | 233 mln | +85,4% |
| Asset Impairment Charges | 19,4 mln $ | 20,6 mln $ | -6,0% | 785 mln $ | 949 mln $ | -17,3% |
| Assets | 2,19 mld $ | 3,35 mld $ | -34,6% | 2,59 mld $ | 3,6 mld $ | -28,0% |
| Assets, Current | 1,15 mld $ | 1,33 mld $ | -13,8% | 1,41 mld $ | 1,48 mld $ | -4,5% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 197 tys. $ | -168 tys. $ | +217,3% | -23,5 mln $ | -15,8 mln $ | -48,2% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 59,9 mln $ | – | – | 86,4 mln $ | 93,9 mln $ | -8,0% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 35,8 mln $ | – | – | 57,7 mln $ | 136 mln $ | -57,5% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -3,78 mln $ | -6,63 mln $ | +43,0% | 25,8 mln $ | 54,9 mln $ | -53,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 162 mln $ | 141 mln $ | +15,0% | 369 mln $ | 206 mln $ | +79,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 672 mln $ | 877 mln $ | -23,4% | 994 mln $ | 1,04 mld $ | -4,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -61,3 mln $ | -155 mln $ | +60,5% | 163 mln $ | 70,7 mln $ | +130,5% |
| Cash, FDIC Insured Amount | 250 tys. $2025-12-31 | 250 tys. $ | 0,0% | 250 tys. $ | 250 tys. $ | 0,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 3 mld | 1,5 mld | +100,0% | 1,5 mld | 1,5 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 1,4 mld | 1,17 mld | +19,9% | 1,39 mld | 934 mln | +49,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 14 mln $ | 11,7 mln $ | +19,9% | 13,9 mln $ | 9,34 mln $ | +49,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -1,9 mln $ | -1,63 mln $ | -16,4% | -62,1 mln $ | -204 tys. $ | -30 328,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -189 mln $ | -218 mln $ | +13,4% | -1,62 mld $ | -2,1 mld $ | +22,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -191 mln $ | -220 mln $ | +13,1% | -1,68 mld $ | -2,1 mld $ | +19,8% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 103 mln $ | 97,7 mln $ | +5,6% | 105 mln $ | 94,1 mln $ | +11,9% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 18,5 mln $ | 23,1 mln $ | -20,0% | 24,1 mln $ | 24 mln $ | +0,7% |
| Contract with Customer, Asset, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 28,1 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Asset, Reclassified to Receivable | 21 mln $ | – | – | 21,3 mln $ | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 21,7 mln $ | 29,4 mln $ | -26,1% | 128 mln $ | 161 mln $ | -20,5% |
| Contribution of Property | 492 tys. $2025-12-31 | – | – | 2,83 mln $ | 10,5 mln $ | -73,0% |
| Convertible Notes Payable, Current | 2,5 mln $2026-03-31 | 58,4 mln $ | -95,7% | 2,58 mln $ | 58,3 mln $ | -95,6% |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 578 mln $ | – | – | 431 mln $ | 321 mln $ | +34,2% |
| Cost of Revenue | 180 mln $ | 227 mln $ | -20,9% | 952 mln $ | 1,25 mld $ | -24,1% |
| Cost, Depreciation | – | – | – | 25,4 mln $ | 42,8 mln $ | -40,7% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 346 tys. $ | 469 tys. $ | -26,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss, Current | 48,7 mln $2025-09-30 | – | – | 0 $2023-12-31 | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Gain (Loss) | – | – | – | -12,8 mln $2023-12-31 | -1,4 mln $ | -818,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -165 mln $ | -215 mln $ | +23,4% |
| Deferred Income Taxes and Other Liabilities, Noncurrent | 13 tys. $2025-12-31 | 19 tys. $ | -31,6% | 13 tys. $ | 19 tys. $ | -31,6% |
| Deferred Revenue, Current | 60,3 mln $ | 107 mln $ | -43,7% | 66,7 mln $ | 144 mln $ | -53,7% |
| Deferred Revenue, Noncurrent | 26,1 mln $ | 40,6 mln $ | -35,6% | 34,2 mln $ | 58,5 mln $ | -41,6% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 14,6 mln $2025-12-31 | 2,65 mln $ | +451,9% | 14,6 mln $ | 2,65 mln $ | +451,9% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 16,9 mln $2025-12-31 | 23,1 mln $ | -26,7% | 16,9 mln $ | 23,1 mln $ | -26,7% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 4,65 mln $2025-12-31 | – | – | 4,65 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,49 mld $2025-12-31 | 1,17 mld $ | +27,3% | 1,49 mld $ | 1,17 mld $ | +27,3% |
| Deferred Tax Assets, Net | 13 tys. $2025-12-31 | 19 tys. $ | -31,6% | 13 tys. $ | 19 tys. $ | -31,6% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 42,7 mln $2025-12-31 | 61,1 mln $ | -30,2% | 42,7 mln $ | 61,1 mln $ | -30,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 846 mln $2025-12-31 | 672 mln $ | +25,9% | 846 mln $ | 672 mln $ | +25,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 26 mln $2025-12-31 | 24,8 mln $ | +5,1% | 26 mln $ | 24,8 mln $ | +5,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 43 mln $2025-12-31 | 42 mln $ | +2,5% | 43 mln $ | 42 mln $ | +2,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Other | 77,9 mln $2025-12-31 | 70,2 mln $ | +11,0% | 77,9 mln $ | 70,2 mln $ | +11,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 1,45 mld $2025-12-31 | 1,11 mld $ | +30,5% | 1,45 mld $ | 1,11 mld $ | +30,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 42,6 mln $2025-12-31 | 61,1 mln $ | -30,2% | 42,6 mln $ | 61,1 mln $ | -30,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02