Finanse UiPath Inc. (PATH)
NYSE · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 3981 · CEO: Daniel Solomon Dines
- Cena
- 13,73 $ -0,36%
- Kapitalizacja
- 7,16 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 6,62 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-09-08
- Następny raport
- 2026-12-02 Prognoza EPS: 0,19 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7,16 mld $ EV 6,62 mld $
- Przychody
- 1,72 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +11% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 21,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 20,5× Prognozowany 17,4× (FY2027)
- P/S
- 4,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 27,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 363 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 362 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,79 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-02 Prognoza przychodów: 443 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-03): przychody powyżej o 3,1%, EPS powyżej o 1,0%Przychody 410 mln $ wobec oczekiwanych 398 mln $ (+3,1%); EPS 0,15 $ wobec 0,15 $ (+1,0%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 13,4%Przychody za Q2 '27: 410 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 15,3%.
- Marża operacyjna 9,0% (TTM), zmiana r/r: +12,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 435,2%, przychody: wzrost 15,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 26,3%Zysk przed opodatkowaniem 211 mln $, zysk operacyjny 155 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,6% przychodów (rok temu 1,7%)Zainwestowano 10,3 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-59,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 363 mln $ = 100,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 269 mln $ = 74,0% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 269 mln $ (rok temu 501 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 235 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 3,7%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 523 mln, rok wcześniej: 543 mln.
- Gotówka netto: 1,21 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,28 mld $, dług z leasingiem: 69,4 mln $; rok temu gotówka netto: 1,37 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 410 mln $ | 362 mln $ | +13,4% |
| Marża brutto | 80,4% | 82,2% | -1,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 31,6 mln $ | -20,2 mln $ | +256,6% |
| Marża operacyjna | 7,7% | -5,6% | +13,3 pkt proc. |
| Zysk netto | 36,1 mln $ | 1,58 mln $ | +2178,3% |
| Rozwodniony EPS | 0,07 $ | 0,00 $ | +2313,8% |
| Przepływy operacyjne | 30,7 mln $ | 41,6 mln $ | -26,2% |
| Capex | 1,39 mln $ | 0 $ | – |
| Wolne przepływy pieniężne | 29,3 mln $ | 41,6 mln $ | -29,5% |
| R&D | 83,4 mln $ | 98,3 mln $ | -15,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 45 mln $ | 78 mln $ | -42,4% |
Raport vs konsensus
2026-09-03| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 410 mln $ | 398 mln $ | +3,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,15 $ | 0,15 $ | +1,0% |
Z raportu z 2026-09-03 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subscription Services | 266 mln $ | +11,6% | 62,0% | 1,02 mld $ | +15,9% | |
| License | 124 mln $ | +10,4% | 28,8% | 639 mln $ | +11,1% | |
| Professional Services and Other | 39,4 mln $ | +58,1% | 9,2% | 130 mln $ | +50,0% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 205 mln $ | +13,2% | 50,0% | 861 mln $ | +17,3% | |
| EMEA | 136 mln $ | +20,4% | 33,2% | 564 mln $ | +14,8% | |
| Asia Pacific | 69,1 mln $ | +2,2% | 16,8% | 296 mln $ | +9,1% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 373 mln $
- Capex
- -10,3 mln $
- Skup akcji
- -269 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -149 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 235 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 363 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 74,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 20,5× | 24,2× 1 z 5 lat | 24,2× – 24,2× |
| EV / EBITDA | 27,9× | 50,9× 1 z 5 lat | 50,9× – 50,9× |
| EV / przychody | 3,8× | 9,0× | 3,7× – 20,2× |
| Cena / FCF | 19,7× | 29,9× 3 z 5 lat | 19,2× – 44,4× |
| Cena / wartość księgowa | 3,7× | 5,7× | 3,3× – 10,3× |
| Rentowność FCF | 5,1% | 2,1% | -0,4% – 5,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 7,4% | -10,6% | -24,5% – 2,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 18,4% | -7,9% | -27,3% – 13,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 15,13 $ (+10,2%)
zakres 10,00 $ – 22,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 1,79 mld $ | +11,3% | 0,79 $ | +51,4% | 17,4× | 11 |
| FY2028 | 1,94 mld $ | +8,3% | 0,92 $ | +16,9% | 14,9× | 11 |
| FY2029 | 2,09 mld $ | +7,9% | 1,05 $ | +13,8% | 13,1× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (280), które UiPath Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 16,8 mln $ | 19,7 mln $ | -14,7% | 10,2 mln $ | 33,2 mln $ | -69,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 307 mln $ | 270 mln $ | +13,8% | 488 mln $ | 451 mln $ | +8,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 6,4 mln $ | 2,49 mln $ | +157,3% | 5,22 mln $ | 1,64 mln $ | +218,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 1,14 mln $2026-01-31 | 214 tys. $ | +434,6% | 5,74 mln $ | 1,98 mln $ | +189,8% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 232 tys. $ | 3,33 mln $ | -93,0% | 10,2 mln $ | 31,8 mln $ | -67,8% |
| Accrued Income Taxes, Current | 9,78 mln $ | 2,17 mln $ | +351,4% | 14,8 mln $ | 1,63 mln $ | +805,9% |
| Accrued Professional Fees, Current | 2,91 mln $ | 7,05 mln $ | -58,8% | 6,43 mln $ | 3,81 mln $ | +69,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 48,4 mln $ | 42,9 mln $ | +12,7% | 45,9 mln $ | 39,7 mln $ | +15,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 14,7 mln $ | 24,7 mln $ | -40,8% | 36,6 mln $ | -4,89 mln $ | +848,5% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 4,67 mld $ | 4,47 mld $ | +4,4% | 4,59 mld $ | 4,33 mld $ | +5,8% |
| Advertising Expense | – | – | – | 49,8 mln $ | 45,9 mln $ | +8,5% |
| Amortization of Intangible Assets | 6 mln $ | 2,3 mln $ | +160,9% | 8,2 mln $ | 6,7 mln $ | +22,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 17,1 mln | 13,2 mln | +29,7% | 11,6 mln | 41,4 mln | -72,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 45 mln $ | 78 mln $ | -42,4% | 291 mln $ | 358 mln $ | -18,9% |
| Assets | 2,91 mld $ | 2,59 mld $ | +12,2% | 3,18 mld $ | 2,87 mld $ | +11,0% |
| Assets, Current | 1,93 mld $ | 2,03 mld $ | -5,1% | 2,24 mld $ | 2,34 mld $ | -4,0% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 1,08 mld $ | – | – | 1,13 mld $ | 1,17 mld $ | -2,9% |
| Business Combination, Consideration Transferred, Liabilities Incurred | -433 tys. $ | 0 $ | – | 9,84 mln $ | 0 $ | – |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 825 tys. $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 30,4 mln $ | – | – | 1,53 mln $ | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 30,4 mln $ | 1,55 mln $ | +1867,1% | 1,53 mln $ | 0 $ | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 0 $ | -1 tys. $ | +100,0% | 58 tys. $ | 2,9 mln $ | -98,0% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 28,1 mln $ | 22,8 mln $ | +23,2% | 109 mln $ | 92,1 mln $ | +18,8% |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Capitalized Contract Cost, Net | 238 mln $2026-01-31 | 222 mln $ | +7,5% | 238 mln $ | 222 mln $ | +7,5% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 86,5 mln $ | 85,2 mln $ | +1,6% | 84,7 mln $ | 82,5 mln $ | +2,8% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 165 mln $ | 136 mln $ | +21,4% | 154 mln $ | 139 mln $ | +10,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 607 mln $ | 629 mln $ | -3,4% | 871 mln $ | 879 mln $ | -0,9% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 263 mln $ | – | – | 302 mln $ | 312 mln $ | -3,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 609 mln $ | 629 mln $ | -3,2% | 872 mln $ | 880 mln $ | -0,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -24,8 mln $ | -72 mln $ | +65,6% | -8,04 mln $ | -182 mln $ | +95,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 23,4 mln $ | -3,19 mln $ | +832,2% | 324 mln $ | -87,4 mln $ | +470,5% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 94,4 mln $2026-01-31 | 92,2 mln $ | +2,4% | 94,4 mln $ | 92,2 mln $ | +2,4% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 135 mln $ | 117 mln $ | +15,2% | 92,4 mln $ | 88,7 mln $ | +4,2% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 4,83 mln $ | 2,66 mln $ | +81,7% | 1,95 mln $ | 3,45 mln $ | -43,5% |
| Contract with Customer, Asset, Reclassified to Receivable | – | – | – | 88,7 mln $ | 84,2 mln $ | +5,4% |
| Contract with Customer, Liability | 707 mln $2026-01-31 | 705 mln $ | +0,3% | 707 mln $ | 705 mln $ | +0,3% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 544 mln $ | 507 mln $ | +7,2% | 604 mln $ | 569 mln $ | +6,0% |
| Contract with Customer, Liability, Increase (Decrease) for Contract Acquired in Business Combination | – | – | – | 3,33 mln $ | 0 $ | – |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 71,7 mln $ | 104 mln $ | -31,2% | 104 mln $ | 136 mln $ | -23,8% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 150 mln $ | 152 mln $ | -1,4% | 569 mln $ | 487 mln $ | +17,0% |
| Cost of Revenue | 80,6 mln $ | 64,4 mln $ | +25,2% | 271 mln $ | 247 mln $ | +9,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 70 tys. $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 20,6 mln $ | 14,8 mln $ | +38,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 21 mln $ | 15,4 mln $ | +36,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 344 tys. $ | 586 tys. $ | -41,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 798 mln $ | 894 mln $ | -10,8% | 818 mln $ | 844 mln $ | -3,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 1 tys. $ | 0 $ | – | 346 tys. $ | 56 tys. $ | +517,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 1,77 mln $ | 630 tys. $ | +181,0% | 2 tys. $ | 428 tys. $ | -99,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss | 0 $2026-01-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 799 mln $ | 895 mln $ | -10,6% | 818 mln $ | 845 mln $ | -3,2% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -182 mln $ | 593 tys. $ | -30 761,7% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,68 mln $ | -20,4 mln $ | +113,1% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 230 mln $ | 26 mln $ | +784,3% | 233 mln $ | 28 mln $ | +734,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 16,5 mln $ | -1 mln $ | +1753,8% | -203 mln $ | -19,8 mln $ | -924,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 9,7 mln $2026-01-31 | 3,8 mln $ | +155,4% | 9,7 mln $ | 3,8 mln $ | +155,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -23,5 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 14,5 mln $2026-01-31 | 29,4 mln $ | -50,8% | 14,5 mln $ | 29,4 mln $ | -50,8% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 432 mln $2026-01-31 | 472 mln $ | -8,5% | 432 mln $ | 472 mln $ | -8,5% |
| Deferred Tax Assets, Net | 224 mln $2026-01-31 | 24,2 mln $ | +825,7% | 224 mln $ | 24,2 mln $ | +825,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-K 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02