Finanse Navitas Semiconductor Corp (NVTS)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 190 · CEO: Chris Allexandre
- Cena
- 8,48 $ -7,83%
- Kapitalizacja
- 2,21 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,66 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-07-27
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: -0,04 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 2,21 mld $ EV 1,66 mld $
- Przychody
- 36,5 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +4% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -856,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -6,4× Prognozowany -56,4× (FY2026)
- P/S
- 60,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -18,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -67,8 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -313 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 47,7 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 13,5 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-07-27): przychody powyżej o 5,6%, EPS powyżej o 5,9%Przychody 10,5 mln $ wobec oczekiwanych 9,97 mln $ (+5,6%); EPS -0,04 $ wobec -0,04 $ (+5,9%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r -27,3%Przychody za Q2 '26: 10,5 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -45,2%.
- Marża operacyjna -270,2% (TTM), zmiana r/r: -103,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 13,2%, przychody: wzrost -46,4%.
- Capex: 3,8% przychodów (rok temu 2,7%)Zainwestowano 1,37 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-25,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -67,8 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 18,6%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 236 mln, rok wcześniej: 199 mln.
- Gotówka netto: 552 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 557 mln $, dług z leasingiem: 5,14 mln $; rok temu gotówka netto: 154 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 10,5 mln $ | 14,5 mln $ | -27,3% |
| Marża brutto | -9,5% | 16,1% | -25,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -27,2 mln $ | -21,7 mln $ | -25,6% |
| Marża operacyjna | -258,2% | -149,4% | -108,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -228 mln $ | -49,1 mln $ | -365,0% |
| Rozwodniony EPS | -0,95 $ | -0,25 $ | -280,0% |
| Przepływy operacyjne | -32 mln $ | -11,2 mln $ | -184,8% |
| Capex | 227 tys. $ | 679 tys. $ | -66,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | -32,2 mln $ | -11,9 mln $ | -170,4% |
| R&D | 13,2 mln $ | 11,5 mln $ | +14,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 8,39 mln $ | -913 tys. $ | +1018,5% |
Raport vs konsensus
2026-07-27| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 10,5 mln $ | 9,97 mln $ | +5,6% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,04 $ | -0,04 $ | +5,9% |
Z raportu z 2026-07-27 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -66,5 mln $
- Capex
- -1,37 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 46 tys. $
- Dług netto zaciągnięty
- -234 tys. $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 16,8 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -67,8 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -6,4× | 6,3× 1 z 5 lat | 6,3× – 6,3× |
| EV / EBITDA | -18,7× | 6,3× 1 z 5 lat | 6,3× – 6,3× |
| EV / przychody | 45,5× | 15,2× | 6,9× – 26,9× |
| Cena / FCF | -32,6× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 2,5× | 4,0× | 1,2× – 10,2× |
| Rentowność FCF | -3,1% | -6,7% | -10,5% – -3,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -12,2% | -27,1% | -35,1% – -19,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | -61,5% | -60,5% | -233,0% – 19,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 16,65 $ (+96,3%)
zakres 12,60 $ – 21,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 47,7 mln $ | +3,9% | -0,15 $ | +73,6% | -56,4× | 4 |
| FY2027 | 72,7 mln $ | +52,5% | -0,12 $ | +17,9% | -68,8× | 5 |
| FY2028 | 116 mln $ | +59,8% | -0,07 $ | +44,8% | -124,6× | 5 |
| FY2029 | 200 mln $ | +72,1% | -0,08 $ | -17,5% | -106,0× | 1 |
| FY2030 | 500 mln $ | +150,0% | 0,35 $ | +537,5% | 24,2× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (202), które Navitas Semiconductor Corp oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable and Other Accrued Liabilities, Current | 19,5 mln $ | 16,9 mln $ | +15,2% | 22,4 mln $ | 10,8 mln $ | +107,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 4,77 mln $ | 12,5 mln $ | -61,8% | 3,62 mln $ | 14 mln $ | -74,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 4,77 mln $ | 12,5 mln $ | -61,8% | 3,62 mln $ | 14 mln $ | -74,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 670 tys. $2025-09-30 | 5,21 mln $ | -87,1% | – | – | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 251 tys. $ | 885 tys. $ | -71,6% | 468 tys. $ | 135 tys. $ | +246,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 251 tys. $ | 885 tys. $ | -71,6% | 468 tys. $ | 135 tys. $ | +246,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 216 tys. $ | 0 $ | – | 511 tys. $ | 7,48 mln $ | -93,2% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | -216 tys. $ | 404 tys. $ | -153,5% | 844 tys. $ | 7,69 mln $ | -89,0% |
| Accrued Bonuses, Current | 1,5 mln $2026-03-31 | – | – | – | – | – |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 12,2 mln $ | 9,39 mln $ | +30,2% | 10,6 mln $ | 7,81 mln $ | +35,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -7 tys. $ | -7 tys. $ | 0,0% | -7 tys. $ | -7 tys. $ | 0,0% |
| Additional Paid in Capital | 1,57 mld $ | 840 mln $ | +86,4% | 945 mln $ | 733 mln $ | +29,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 4,73 mln $ | 4,73 mln $ | 0,0% | 18,9 mln $ | 18,9 mln $ | +0,1% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | – | – | – | 4,07 mln | 3,17 mln | +28,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | -7,57 mln $ | 100 mln $ | -107,6% | 45 mln $2023-12-31 | 60,4 mln $ | -25,5% |
| Assets | 832 mln $ | 449 mln $ | +85,2% | 500 mln $ | 390 mln $ | +28,3% |
| Assets, Current | 602 mln $ | 193 mln $ | +212,3% | 260 mln $ | 122 mln $ | +113,4% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 111 tys. $ | -47 tys. $ | +336,2% | 148 tys. $ | 3,11 mln $ | -95,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 557 mln $ | 161 mln $ | +245,8% | 237 mln $ | 86,7 mln $ | +173,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 558 mln $ | 161 mln $ | +246,0% | 239 mln $ | 88,2 mln $ | +170,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 335 mln $ | 85,7 mln $ | +290,7% | 150 mln $ | -64,6 mln $ | +332,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $2025-12-31 | – | – | 0,00 $2023-12-31 | 0,00 $ | 0,0% |
| Conversion of Stock, Shares Issued | 02025-09-30 | -7,71 mln | +100,0% | – | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 6,45 mln $ | 12,2 mln $ | -47,0% | 31,7 mln $ | 55 mln $ | -42,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 67 tys. $ | 242 tys. $ | -72,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 89 tys. $ | 253 tys. $ | -64,8% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 22 tys. $ | 11 tys. $ | +100,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -49 tys. $ | -114 tys. $ | +57,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 13 tys. $ | -166 tys. $ | +107,8% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 0 $ | -22 tys. $ | +100,0% | -39 tys. $ | -595 tys. $ | +93,4% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 405 tys. $ | 406 tys. $ | -0,2% | 405 tys. $ | 441 tys. $ | -8,2% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | – | – | – | -36 tys. $ | -599 tys. $ | +94,0% |
| Deferred Revenue, Current | 22,6 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 22,6 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3 tys. $ | -315 tys. $ | +99,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 78,1 mln $2025-12-31 | 66,8 mln $ | +16,9% | 78,1 mln $ | 66,8 mln $ | +16,9% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 121 mln $2025-12-31 | 86,8 mln $ | +39,5% | 121 mln $ | 86,8 mln $ | +39,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 366 mln $2025-12-31 | 320 mln $ | +14,2% | 366 mln $ | 320 mln $ | +14,2% |
| Deferred Tax Assets, Other | 3,3 mln $2025-12-31 | 2,25 mln $ | +46,6% | 3,3 mln $ | 2,25 mln $ | +46,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 208 tys. $2025-12-31 | 208 tys. $ | 0,0% | 208 tys. $ | 208 tys. $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Compensation | 6,22 mln $2025-12-31 | 8,01 mln $ | -22,3% | 6,22 mln $ | 8,01 mln $ | -22,3% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 67,3 mln $2025-12-31 | 50,4 mln $ | +33,3% | 67,3 mln $ | 50,4 mln $ | +33,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 78,5 mln $2025-12-31 | 67,2 mln $ | +16,7% | 78,5 mln $ | 67,2 mln $ | +16,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 11,7 mln $2025-12-31 | 15,7 mln $ | -25,6% | 11,7 mln $ | 15,7 mln $ | -25,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 405 tys. $2025-12-31 | 441 tys. $ | -8,2% | 405 tys. $ | 441 tys. $ | -8,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 0 $2025-12-31 | 53 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 53 tys. $ | -100,0% |
| Defined Contribution Plan, Employer Discretionary Contribution Amount | – | – | – | 100 tys. $ | 700 tys. $ | -85,7% |
| Depreciation | 891 tys. $ | 900 tys. $ | -1,0% | 3,45 mln $ | 2,97 mln $ | +16,3% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,95 $ | -0,25 $ | -280,0% | -0,57 $ | -0,46 $ | -23,9% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,95 $ | -0,25 $ | -280,0% | -0,57 $ | -0,46 $ | -23,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -24,6 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Amount | – | – | – | -432 tys. $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Percent | – | – | – | 0,4% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | -0,0% | -0,1% | +72,7% | 0,0% | 0,4% | -100,0% |
| EffectiveIncomeTaxRateReconciliationCrossBorderOtherAmount | – | – | – | 19 tys. $ | – | – |
| EffectiveIncomeTaxRateReconciliationCrossBorderOtherPercent | – | – | – | 0,0% | – | – |
| EffectiveIncomeTaxRateReconciliationFdiiAmount | – | – | – | -14,6 mln $ | – | – |
| EffectiveIncomeTaxRateReconciliationFdiiPercent | – | – | – | 12,4% | – | – |
| EffectiveIncomeTaxRateReconciliationGiltiAmount | – | – | – | 87 tys. $ | – | – |
| EffectiveIncomeTaxRateReconciliationGiltiPercent | – | – | – | -0,1% | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02