Finanse MACOM Technology Solutions Holdings, Inc. (MTSI)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 2000 · CEO: Stephen G. Daly
- Cena
- 234,39 $ -7,14%
- Kapitalizacja
- 17,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 18,2 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 2,00 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 17,9 mld $ EV 18,2 mld $
- Przychody
- 1,16 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +37% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 20,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 73,2× Prognozowany 42,5× (FY2026)
- P/S
- 15,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 50,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 119 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 241 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,32 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 420 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 1,8%, EPS powyżej o 3,7%Przychody 342 mln $ wobec oczekiwanych 336 mln $ (+1,8%); EPS 1,40 $ wobec 1,35 $ (+3,7%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 35,8%Przychody za Q3 '26: 342 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 27,4%.
- Marża operacyjna 18,1% (TTM), zmiana r/r: +4,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 69,0%, przychody: wzrost 28,4%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 26,3%Zysk przed opodatkowaniem 286 mln $, zysk operacyjny 211 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 6,7% przychodów (rok temu 6,2%)Zainwestowano 78 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+38,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 119 mln $ = 49,3% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 3,4%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 78,4 mln, rok wcześniej: 75,9 mln.
- Gotówka netto: 292 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 663 mln $, dług z leasingiem: 371 mln $; rok temu gotówka netto: 204 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-07-03. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 342 mln $ | 252 mln $ | +35,8% |
| Marża brutto | 58,3% | 53,7% | +4,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 77,1 mln $ | 37,7 mln $ | +104,8% |
| Marża operacyjna | 22,5% | 14,9% | +7,6 pkt proc. |
| Zysk netto | 101 mln $ | 36,5 mln $ | +175,7% |
| Rozwodniony EPS | 1,28 $ | 0,48 $ | +166,7% |
| Przepływy operacyjne | 5,64 mln $ | 60,4 mln $ | -90,7% |
| Capex | 16,4 mln $ | 37,6 mln $ | -56,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | -10,8 mln $ | 22,8 mln $ | -147,3% |
| R&D | 74,3 mln $ | 61,1 mln $ | +21,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 21,1 mln $ | 17,3 mln $ | +21,9% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 342 mln $ | 336 mln $ | +1,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,40 $ | 1,35 $ | +3,7% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 342 mln $ | – | 100,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| China and Hong Kong | 134 mln $ | – | 39,1% | – | – | |
| United States | 121 mln $ | – | 35,4% | – | – | |
| Other Countries | 47,1 mln $ | – | 13,8% | – | – | |
| Asia Pacific, excluding China | 40,2 mln $ | – | 11,8% | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 342 mln $ | – | 77,1 mln $ | – | 22,5% | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 197 mln $
- Capex
- -78 mln $
- Skup akcji
- 80 tys. $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -192 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 83,6 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 119 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 73,2× | 73,6× 4 z 5 lat | 8,2× – 118,8× |
| EV / EBITDA | 50,9× | 76,5× | 13,4× – 247,6× |
| EV / przychody | 15,6× | 9,0× | 6,1× – 11,5× |
| Cena / FCF | 150,6× | 43,5× | 24,0× – 61,5× |
| Cena / wartość księgowa | 11,6× | 6,8× | 4,3× – 9,5× |
| Rentowność FCF | 0,7% | 2,6% | 1,6% – 4,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 8,9% | 6,6% | 4,3% – 9,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 17,1% | 14,5% | -4,1% – 52,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 401,25 $ (+71,2%)
zakres 300,00 $ – 475,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,32 mld $ | +36,9% | 5,51 $ | +855,3% | 42,5× | 11 |
| FY2027 | 1,81 mld $ | +36,3% | 8,54 $ | +54,8% | 27,5× | 11 |
| FY2028 | 2,09 mld $ | +15,9% | 10,11 $ | +18,4% | 23,2× | 7 |
| FY2029 | 2,47 mld $ | +17,9% | 12,48 $ | +23,5% | 18,8× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (250), które MACOM Technology Solutions Holdings, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 72,8 mln $ | 60,6 mln $ | +20,1% | 67,6 mln $ | 43,2 mln $ | +56,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 179 mln $ | 129 mln $ | +38,3% | 149 mln $ | 106 mln $ | +40,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 886 tys. $2025-10-03 | 2,66 mln $ | -66,7% | 886 tys. $ | 2,66 mln $ | -66,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 3,73 mln $ | 4,75 mln $ | -21,4% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 1,95 mln $ | 5,4 mln $ | -63,8% |
| Accrued Liabilities, Current | 87,5 mln $ | 72,5 mln $ | +20,8% | 96 mln $ | 64,3 mln $ | +49,2% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 8,2 mln $2025-10-03 | 7,49 mln $ | +9,4% | 8,2 mln $ | 7,49 mln $ | +9,4% |
| Accrued Professional Fees, Current | 1,04 mln $2025-10-03 | 1,34 mln $ | -22,0% | 1,04 mln $ | 1,34 mln $ | -22,0% |
| Accumulated Capitalized Interest Costs | 7,5 mln $2025-10-03 | 8,2 mln $ | -8,5% | 7,5 mln $ | 8,2 mln $ | -8,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 299 mln $ | 268 mln $ | +11,7% | 273 mln $ | 250 mln $ | +9,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 1,07 mln $ | 3,81 mln $ | -72,0% | 5,03 mln $ | 2,51 mln $ | +101,0% |
| Additional Paid in Capital | 1,56 mld $2025-10-03 | 1,31 mld $ | +19,3% | 1,56 mld $ | 1,31 mld $ | +19,3% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,58 mld $ | 1,54 mld $ | +2,5% | – | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs | – | – | – | 1,45 mln $ | 1,15 mln $ | +26,4% |
| Amortization of Intangible Assets | 6,16 mln $ | 7,37 mln $ | -16,5% | 31,8 mln $ | 37,2 mln $ | -14,6% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 21,1 mln $ | 17,3 mln $ | +21,9% | 79,4 mln $ | 45,6 mln $ | +73,9% |
| Asset Retirement Obligation | 1,9 mln $2025-10-03 | 1,9 mln $ | 0,0% | 1,9 mln $ | 1,9 mln $ | 0,0% |
| Assets | 2,15 mld $ | 2 mld $ | +7,2% | 2,1 mld $ | 1,76 mld $ | +19,8% |
| Assets, Current | 1,17 mld $ | 1,13 mld $ | +4,0% | 1,21 mld $ | 903 mln $ | +33,4% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 699 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 1,26 mln $ | -2,39 mln $ | +152,6% | 2,22 mln $ | 311 tys. $ | +614,5% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 89,6 mln $ | 125 mln $ | -28,6% | 112 mln $ | 147 mln $ | -23,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 89,6 mln $ | 125 mln $ | -28,6% | 112 mln $ | 147 mln $ | -23,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -8,92 mln $ | 14,5 mln $ | -161,3% | -34,7 mln $ | -27,1 mln $ | -27,7% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 3,2 mln2025-10-03 | 3,9 mln | -17,9% | 3,2 mln | 3,9 mln | -17,9% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 300 mln | 300 mln | 0,0% | 300 mln | 300 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 74,5 mln2025-10-03 | 72,2 mln | +3,2% | 74,5 mln | 72,2 mln | +3,2% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 74,5 mln2025-10-03 | 72,2 mln | +3,2% | 74,5 mln | 72,2 mln | +3,2% |
| Common Stock, Value, Issued | 76 tys. $ | 74 tys. $ | +2,7% | 74 tys. $ | 72 tys. $ | +2,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 99,7 mln $ | 39,5 mln $ | +152,6% | -51,7 mln $ | 83 mln $ | -162,3% |
| Contract with Customer, Liability | 3,94 mln $ | 5,25 mln $ | -24,9% | 7,7 mln $ | 5,3 mln $ | +45,3% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 700 tys. $ | 300 tys. $ | +133,3% | 2,3 mln $ | 2,5 mln $ | -8,0% |
| Convertible Notes Payable | 15 000 000 GBP2026-05-28 | – | – | – | – | – |
| Convertible Notes Payable | 20,2 mln $2026-05-28 | – | – | – | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 143 mln $ | 113 mln $ | +26,7% | 438 mln $ | 336 mln $ | +30,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 15,4 mln $ | 4,53 mln $ | +239,3% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,52 mln $ | 3,71 mln $ | +21,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 20,7 mln $ | 9,83 mln $ | +110,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 794 tys. $ | 1,59 mln $ | -50,0% |
| Debt and Equity Securities, Unrealized Gain (Loss) | 41,5 mln $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | 0 $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Debt Instrument, Unamortized Discount | 3,85 mln $ | 5,27 mln $ | -27,0% | 4,89 mln $ | 1,72 mln $ | +184,5% |
| Debt Issuance Costs, Net | – | – | – | 6,9 mln $2023-09-29 | 3,7 mln $ | +86,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 573 mln $ | 610 mln $ | -6,0% | 674 mln $ | 435 mln $ | +54,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 396 tys. $ | 1,42 mln $ | -72,1% | 3,38 mln $ | 2,44 mln $ | +38,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 1,53 mln $ | 370 tys. $ | +313,5% | 87 tys. $ | 210 tys. $ | -58,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 575 mln $ | 609 mln $ | -5,6% | 671 mln $ | 433 mln $ | +54,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 153 mln $ | 193 mln $ | -20,9% | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Noncurrent | 421 mln $ | 417 mln $ | +0,9% | – | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -334 tys. $ | 11,2 mln $ | -103,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,6 mln $ | -1,29 mln $ | -23,9% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 182 mln $ | 211 mln $ | -13,9% | 208 mln $ | 212 mln $ | -2,1% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,5 mln $ | 4,84 mln $ | -7,1% |
| Deferred Revenue | 3,94 mln $ | – | – | 7,68 mln $ | 5,28 mln $ | +45,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,7 mln $ | -1,42 mln $ | -161,0% |
| Deferred Tax Assets, Equity Method Investments | 566 tys. $2025-10-03 | 576 tys. $ | -1,7% | 566 tys. $ | 576 tys. $ | -1,7% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 25,8 mln $2025-10-03 | 27 mln $ | -4,7% | 25,8 mln $ | 27 mln $ | -4,7% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 255 mln $2025-10-03 | 249 mln $ | +2,8% | 255 mln $ | 249 mln $ | +2,8% |
| Deferred Tax Assets, Net | 208 mln $2025-10-03 | 212 mln $ | -2,1% | 208 mln $ | 212 mln $ | -2,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-03, 10-Q 2026-04-03, 10-Q 2026-01-02, 10-K 2025-10-03, 10-Q 2025-07-04, 10-Q 2025-04-04, 10-Q 2025-01-03, 10-K 2024-09-27, 10-Q 2024-06-28
Dane na 2026-11-02