Finanse Lululemon Athletica Inc. (LULU)
NASDAQ · Consumer Cyclical · Apparel - Retail · Pracownicy: 39 000 · CEO: Heidi O'Neill
- Cena
- 107,24 $ -2,35%
- Kapitalizacja
- 12,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 13,2 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-09-03
- Następny raport
- 2026-12-10 Prognoza EPS: 0,97 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 12,4 mld $ EV 13,2 mld $
- Przychody
- 11,1 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -6% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 12,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 8,8× Prognozowany 11,2× (FY2027)
- P/S
- 1,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 5,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,35 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,42 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 10,5 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-10 Prognoza przychodów: 2,32 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-03): przychody poniżej o 1,7%, EPS powyżej o 63,1%Przychody 2,42 mld $ wobec oczekiwanych 2,46 mld $ (-1,7%); EPS 2,92 $ wobec 1,79 $ (+63,1%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -4,3%Przychody za Q2 '26: 2,42 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 4,7%.
- Marża operacyjna 17,8% (TTM), zmiana r/r: -5,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -21,1%, przychody: wzrost 1,7%.
- Capex: 5,7% przychodów (rok temu 6,8%)Zainwestowano 628 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-15,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,35 mld $ = 95,5% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,17 mld $ = 86,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 1,17 mld $ (rok temu 1,46 mld $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 45,7 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 5,6%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 113 mln, rok wcześniej: 120 mln.
- Dług netto: 751 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,39 mld $, dług z leasingiem: 2,14 mld $; rok temu dług netto: 607 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-08-02. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,42 mld $ | 2,53 mld $ | -4,3% |
| Marża brutto | 60,5% | 58,5% | +2,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 454 mln $ | 524 mln $ | -13,4% |
| Marża operacyjna | 18,8% | 20,7% | -2,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 329 mln $ | 371 mln $ | -11,2% |
| Rozwodniony EPS | 2,92 $ | 3,10 $ | -5,8% |
| Przepływy operacyjne | 375 mln $ | 329 mln $ | +14,0% |
| Capex | 150 mln $ | 178 mln $ | -15,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | 225 mln $ | 151 mln $ | +49,3% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | -1,84 mln $ | +100,0% |
Raport vs konsensus
2026-09-03| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,42 mld $ | 2,46 mld $ | -1,7% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,92 $ | 1,79 $ | +63,1% |
Z raportu z 2026-09-03 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Women's Product | 1,49 mld $ | -3,8% | 61,6% | 7 mld $ | +2,0% | |
| Men's Product | 621 mln $ | -0,5% | 25,7% | 2,7 mld $ | +2,4% | |
| Other Segments | 306 mln $ | -13,4% | 12,7% | 1,39 mld $ | -1,0% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 1,3 mld $ | -8,0% | 45,3% | 6,17 mld $ | -5,1% | |
| CHINA | 866 mln $ | +3,9% | 30,1% | 3,97 mld $ | – | |
| CANADA | 286 mln $ | -11,0% | 9,9% | 1,38 mld $ | -3,2% | |
| Outside Of North America | 340 mln $ | +4,3% | 11,8% | 1,35 mld $ | +11,3% | |
| Hong Kong SAR, Taiwan, and Macau SAR | 51,4 mln $ | +7,9% | 1,8% | 210 mln $ | – | |
| MEXICO | 28,9 mln $ | +31,8% | 1,0% | 108 mln $ | +45,0% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas Segment | – | – | 594 mln $ | -4,0% | – | – | 2,35 mld $ |
| China Mainland Segment | – | – | 151 mln $ | -0,8% | – | – | 749 mln $ |
| Other Country Segment | – | – | 75 mln $ | -7,7% | – | – | 336 mln $ |
| Corporate (unallocated) | – | – | -367 mln $ | -11,4% | – | – | -1,46 mld $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,98 mld $
- Capex
- -628 mln $
- Skup akcji
- -1,17 mld $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 45,7 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,35 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 86,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 8,8× | 34,1× | 13,5× – 45,2× |
| EV / EBITDA | 5,1× | 18,7× | 7,8× – 26,9× |
| EV / przychody | 1,2× | 4,9× | 1,9× – 6,9× |
| Cena / FCF | 9,2× | 50,7× | 23,1× – 117,8× |
| Cena / wartość księgowa | 2,5× | 11,7× | 4,3× – 15,8× |
| Rentowność FCF | 10,9% | 2,7% | 0,8% – 4,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 19,7% | 24,9% | 19,7% – 29,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | 29,7% | 34,6% | 27,1% – 42,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 97,67 $ (-8,9%)
zakres 70,00 $ – 115,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 10,5 mld $ | -5,7% | 9,59 $ | -27,6% | 11,2× | 19 |
| FY2028 | 10,3 mld $ | -1,5% | 8,40 $ | -12,4% | 12,8× | 21 |
| FY2029 | 10,5 mld $ | +2,0% | 8,54 $ | +1,6% | 12,6× | 13 |
| FY2030 | 11,2 mld $ | +6,6% | 8,77 $ | +2,6% | 12,2× | 6 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (213), które Lululemon Athletica Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 347 mln $ | 373 mln $ | -7,1% | 331 mln $ | 271 mln $ | +22,1% |
| Accrued Income Taxes, Current | 67,4 mln $ | 26,7 mln $ | +151,9% | 43,9 mln $ | 183 mln $ | -76,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 585 mln $ | 424 mln $ | +38,0% | 663 mln $ | 559 mln $ | +18,5% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 27,9 mln $ | – | – | 71,2 mln $ | 45,4 mln $ | +56,9% |
| Accrued Rent, Current | 17,3 mln $ | 28,1 mln $ | -38,3% | 20,7 mln $ | 18 mln $ | +15,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 2,02 mld $ | 1,66 mld $ | +22,0% | 1,86 mld $ | 1,46 mld $ | +27,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -268 mln $ | -331 mln $ | +19,0% | -231 mln $ | -424 mln $ | +45,6% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 695 mln $ | 632 mln $ | +9,9% | 669 mln $ | 638 mln $ | +4,9% |
| Advertising Expense | – | – | – | 618 mln $ | 541 mln $ | +14,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 1,89 mln $ | 1,73 mln $ | +9,4% | 6,96 mln $ | 2,74 mln $ | +154,5% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 0 | -100 tys. | +100,0% | 128 tys. | 64,2 tys. | +98,9% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 21,1 mln $ | -1,84 mln $ | +1243,7% | 62,2 mln $ | 90 mln $ | -30,9% |
| Assets | 8,48 mld $ | 7,52 mld $ | +12,8% | 8,46 mld $ | 7,6 mld $ | +11,2% |
| Assets, Current | 3,95 mld $ | 3,53 mld $ | +11,8% | 4,26 mld $ | 3,98 mld $ | +7,1% |
| Buildings and Improvements, Gross | 28,3 mln $ | 28,6 mln $ | -1,1% | 32,2 mln $2017-01-29 | 30,9 mln $ | +4,2% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Liabilities | – | – | – | 15,7 mln $2024-09-10 | – | – |
| Capitalized Computer Software, Accumulated Amortization | 322 mln $2026-02-01 | 224 mln $ | +43,8% | 322 mln $ | 224 mln $ | +43,8% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 1,67 mld $ | 1,42 mld $ | +17,9% | 67,9 mln $2023-01-29 | 35,8 mln $ | +89,7% |
| Capitalized Computer Software, Net | 192 mln $2026-02-01 | 162 mln $ | +18,7% | 192 mln $ | 162 mln $ | +18,7% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 217 mln $ | 176 mln $ | +22,8% | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,39 mld $ | 1,16 mld $ | +20,2% | 1,81 mld $ | 1,98 mld $ | -8,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -125 mln $ | -169 mln $ | +26,2% | -177 mln $ | -260 mln $ | +31,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 400 mln | 400 mln | 0,0% | 400 mln | 400 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 107 mln | 114 mln | -6,4% | 111 mln | 116 mln | -4,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 107 mln | 114 mln | -6,4% | 111 mln | 116 mln | -4,1% |
| Common Stock, Value, Issued | 533 tys. $ | 570 tys. $ | -6,5% | 557 tys. $ | 581 tys. $ | -4,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 278 mln $ | 376 mln $ | -26,1% | 1,77 mld $ | 1,65 mld $ | +7,2% |
| Construction in Progress, Gross | 170 mln $ | 290 mln $ | -41,4% | – | – | – |
| Contract with Customer, Refund Liability, Current | 52 mln $ | 4,9 mln $ | +961,3% | 70,6 mln $ | 73,9 mln $ | -4,4% |
| Cost of Goods and Services Sold | 954 mln $ | 1,05 mld $ | -9,0% | 4,82 mld $ | 4,32 mld $ | +11,6% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 177 mln $ | 86,9 mln $ | +104,2% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 495 mln $ | 584 mln $ | -15,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 709 mln $ | 703 mln $ | +0,8% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 36,8 mln $ | 32 mln $ | +15,0% |
| Deferred Compensation Liability, Current | 123 mln $ | 149 mln $ | -17,6% | 188 mln $ | 205 mln $ | -8,1% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -41,4 mln $ | 61,4 mln $ | -167,5% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,09 mln $ | -17,1 mln $ | +112,3% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 24,5 mln $ | 21,4 mln $ | +14,6% | 24 mln $ | 17,1 mln $ | +40,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -49,1 mln $ | 58,4 mln $ | -184,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 57 mln $ | 62,4 mln $ | -8,7% | 52,3 mln $ | 98,2 mln $ | -46,8% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -9,73 mln $ | 14 mln $ | -169,3% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 594 mln $2026-02-01 | 488 mln $ | +21,8% | 594 mln $ | 488 mln $ | +21,8% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 77,9 mln $2026-02-01 | 71,6 mln $ | +8,8% | 77,9 mln $ | 71,6 mln $ | +8,8% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 32,6 mln $2026-02-01 | 33,8 mln $ | -3,5% | 32,6 mln $ | 33,8 mln $ | -3,5% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 577 mln $2026-02-01 | 480 mln $ | +20,1% | 577 mln $ | 480 mln $ | +20,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 2,27 mln $2026-02-01 | 2,17 mln $ | +4,3% | 2,27 mln $ | 2,17 mln $ | +4,3% |
| Deferred Tax Assets, Other | 30,7 mln $2026-02-01 | 26 mln $ | +17,9% | 30,7 mln $ | 26 mln $ | +17,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Foreign | 15,3 mln $2026-02-01 | 5,77 mln $ | +164,9% | 15,3 mln $ | 5,77 mln $ | +164,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 14,7 mln $2026-02-01 | 20,9 mln $ | -29,4% | 14,7 mln $ | 20,9 mln $ | -29,4% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 17,5 mln $2026-02-01 | 7,9 mln $ | +121,7% | 17,5 mln $ | 7,9 mln $ | +121,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 605 mln $2026-02-01 | 561 mln $ | +7,8% | 605 mln $ | 561 mln $ | +7,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 28,2 mln $2026-02-01 | 81,1 mln $ | -65,2% | 28,2 mln $ | 81,1 mln $ | -65,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 4,16 mln $2026-02-01 | 4,44 mln $ | -6,4% | 4,16 mln $ | 4,44 mln $ | -6,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 205 mln $2026-02-01 | 181 mln $ | +13,5% | 205 mln $ | 181 mln $ | +13,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Undistributed Foreign Earnings | 80,7 mln $2026-02-01 | 107 mln $ | -24,6% | 80,7 mln $ | 107 mln $ | -24,6% |
| Defined Contribution Plan, Cost | 6,2 mln $ | 6 mln $ | +3,3% | 23,7 mln $ | 22,2 mln $ | +6,8% |
| Depreciation | – | – | – | 490 mln $ | 443 mln $ | +10,5% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 142 mln $ | 120 mln $ | +18,9% | 496 mln $ | 447 mln $ | +11,1% |
| Derivative Asset | 6,28 mln $ | 714 tys. $ | +778,9% | 31 mln $ | 76,8 mln $ | -59,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-08-02, 10-Q 2026-05-03, 10-K 2026-02-01, 10-Q 2025-11-02, 10-Q 2025-08-03, 10-Q 2025-05-04, 10-K 2025-02-02, 10-Q 2024-10-27, 10-Q 2024-07-28
Dane na 2026-11-02