Finanse Illumina, Inc. (ILMN)
NASDAQ · Healthcare · Medical - Diagnostics & Research · Pracownicy: 8600 · CEO: Jacob Thaysen
- Cena
- 235,99 $ -18,64%
- Kapitalizacja
- 35,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 36,6 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-30
- Następny raport
- 2027-02-04
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 35,6 mld $ EV 36,6 mld $
- Przychody
- 4,54 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +7% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 19,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 40,1× Prognozowany 43,7× (FY2026)
- P/S
- 7,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 26,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,06 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 895 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,63 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-04
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 4,2%Przychody za Q3 '26: 1,13 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 5,0%.
- Marża operacyjna 22,4% (TTM), zmiana r/r: +2,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 21,1%, przychody: wzrost 5,9%.
- Capex: 3,8% przychodów (rok temu 2,7%)Zainwestowano 173 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+50,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,06 mld $ = 118,1% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 51 mln $ = 4,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 51 mln $ (rok temu 717 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 0 $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 154 mln, rok wcześniej: 154 mln.
- Dług netto: 891 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,34 mld $, dług z leasingiem: 2,23 mld $; rok temu dług netto: 1,3 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-27. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,13 mld $ | 1,08 mld $ | +4,2% |
| Marża brutto | 73,5% | 67,6% | +5,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 305 mln $ | 231 mln $ | +32,0% |
| Marża operacyjna | 27,0% | 21,3% | +5,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 220 mln $ | 150 mln $ | +46,7% |
| Rozwodniony EPS | 1,43 $ | 0,97 $ | +47,4% |
| Przepływy operacyjne | 419 mln $ | 284 mln $ | +47,5% |
| Capex | 41 mln $ | 24 mln $ | +70,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 378 mln $ | 260 mln $ | +45,4% |
| R&D | 244 mln $ | 228 mln $ | +7,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 70 mln $ | -100,0% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sequencing | 1,02 mld $ | +2,0% | 90,4% | 4,14 mld $ | – | |
| Microarray | 108 mln $ | +30,1% | 9,6% | 403 mln $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | – | – | – | – | – | |
| EMEA | 347 mln $ | +12,3% | 70,5% | 1,42 mld $ | +14,9% | |
| Asia Pacific | 86 mln $ | -22,5% | 17,5% | 374 mln $ | -12,2% | |
| CHINA | 59 mln $ | +13,5% | 12,0% | 223 mln $ | -16,5% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Core Illumina | – | – | 305 mln $ | – | – | – | – |
| GRAIL Inc. | – | – | – | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,23 mld $
- Capex
- -173 mln $
- Skup akcji
- -51 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -208 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,06 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 4,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 40,1× | 48,7× 2 z 5 lat | 24,5× – 72,9× |
| EV / EBITDA | 26,4× | 31,3× 2 z 5 lat | 15,1× – 47,5× |
| EV / przychody | 8,1× | 7,0× | 5,0× – 12,6× |
| Cena / FCF | 33,7× | 116,8× | 22,4× – 291,0× |
| Cena / wartość księgowa | 11,3× | 6,0× | 3,7× – 8,9× |
| Rentowność FCF | 3,0% | 2,0% | 0,3% – 4,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 15,0% | -11,1% | -38,7% – 12,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 31,5% | -20,0% | -66,7% – 31,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 252,73 $ (+7,1%)
zakres 155,00 $ – 305,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,63 mld $ | +6,7% | 5,40 $ | -0,9% | 43,7× | 11 |
| FY2027 | 4,94 mld $ | +6,6% | 6,14 $ | +13,6% | 38,5× | 12 |
| FY2028 | 5,3 mld $ | +7,4% | 7,03 $ | +14,5% | 33,6× | 7 |
| FY2029 | 5,79 mld $ | +9,3% | 8,03 $ | +14,2% | 29,4× | 4 |
| FY2030 | 6,14 mld $ | +6,0% | 8,95 $ | +11,5% | 26,4× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (251), które Illumina, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 241 mln $ | 218 mln $ | +10,6% | 240 mln $ | 221 mln $ | +8,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 738 mln $ | 729 mln $ | +1,2% | 854 mln $ | 735 mln $ | +16,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 8 mln $ | 9 mln $ | -11,1% | 7 mln $ | 9 mln $ | -22,2% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 746 mln $ | 738 mln $ | +1,1% | 861 mln $ | 744 mln $ | +15,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 915 mln $ | 746 mln $ | +22,7% | 846 mln $ | 827 mln $ | +2,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,36 mld $2025-12-28 | 1,25 mld $ | +8,7% | 1,36 mld $ | 1,25 mld $ | +8,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 8 mln $ | -12 mln $ | +166,7% | -10 mln $ | 22 mln $ | -145,5% |
| Additional Paid in Capital | 8,03 mld $ | 7,76 mld $ | +3,5% | 7,82 mld $ | 7,53 mld $ | +3,9% |
| Advertising Expense | – | – | – | 37 mln $ | 37 mln $ | 0,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 20 mln $ | 17 mln $ | +17,6% | 67 mln $ | 130 mln $ | -48,5% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 0 | 2 mln | -100,0% | 2 mln | 4 mln | -50,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 75 mln $ | 70 mln $ | +7,1% | 275 mln $ | 318 mln $ | -13,5% |
| Assets | 6,81 mld $ | 6,18 mld $ | +10,3% | 6,64 mld $ | 6,3 mld $ | +5,4% |
| Assets, Current | 3,04 mld $ | 2,8 mld $ | +8,5% | 3,29 mld $ | 2,75 mld $ | +19,8% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 1,13 mld $ | – | – | 1,5 mld $ | 1,11 mld $ | +34,9% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | -11 mln $ | 3 mln $ | -466,7% | -18 mln $ | -315 mln $ | +94,3% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 36 mln $ | – | – | 54 mln $ | 73 mln $ | -26,0% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 38 mln $2026-06-28 | – | – | 1 mln $2022-01-02 | 0 $ | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | – | – | – | 22 mln $ | 4 mln $ | +450,0% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 969 mln $ | – | – | 1,17 mld $ | 931 mln $ | +26,0% |
| Cash Flow Hedge Gain (Loss) to be Reclassified within Twelve Months | 1 mln $ | 7 mln $ | -85,7% | -15 mln $ | 27 mln $ | -155,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,29 mld $ | 1,05 mld $ | +22,8% | 1,42 mld $ | 1,13 mld $ | +25,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 249 mln $ | 116 mln $ | +114,7% | 291 mln $ | 79 mln $ | +268,4% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $2025-12-28 | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 320 mln2025-12-28 | 320 mln | 0,0% | 320 mln | 320 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 201 mln2025-12-28 | 200 mln | +0,5% | 201 mln | 200 mln | +0,5% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 153 mln2025-12-28 | 159 mln | -3,8% | 153 mln | 159 mln | -3,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 2 mln $ | 2 mln $ | 0,0% | 2 mln $ | 2 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 220 mln $ | 159 mln $ | +38,4% | 818 mln $ | -1,2 mld $ | +168,2% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 20 mln $ | 22 mln $ | -9,1% | 21 mln $ | 16 mln $ | +31,3% |
| Contract with Customer, Liability | 319 mln $ | 307 mln $ | +3,9% | 346 mln $ | 327 mln $ | +5,8% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 250 mln $ | 234 mln $ | +6,8% | 270 mln $ | 260 mln $ | +3,8% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 47 mln $ | 47 mln $ | 0,0% | 244 mln $ | – | – |
| Cost of Revenue | 299 mln $ | 351 mln $ | -14,8% | 1,47 mld $ | 1,51 mld $ | -2,5% |
| Cost, Amortization | 18 mln $ | 16 mln $ | +12,5% | 66 mln $ | 127 mln $ | -48,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 6 mln $ | -100,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 104 mln $ | 137 mln $ | -24,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 117 mln $ | 161 mln $ | -27,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 13 mln $ | 18 mln $ | -27,8% |
| Deferred Compensation Cash-based Arrangements, Liability, Current and Noncurrent | 72 mln $2025-12-28 | 65 mln $ | +10,8% | 72 mln $ | 65 mln $ | +10,8% |
| Deferred Compensation Liability, Current and Noncurrent | 69 mln $ | – | – | 72 mln $ | 65 mln $ | +10,8% |
| Deferred Compensation Plan Assets | 84 mln $ | – | – | 79 mln $ | 70 mln $ | +12,9% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 106 mln $ | -59 mln $ | +279,7% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -6 mln $ | -2 mln $ | -200,0% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 454 mln $ | 490 mln $ | -7,3% | 454 mln $ | 567 mln $ | -19,9% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 119 mln $ | -117 mln $ | +201,7% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 19 mln $ | -56 mln $ | +133,9% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 835 mln $2025-12-28 | 953 mln $ | -12,4% | 835 mln $ | 953 mln $ | -12,4% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 134 mln $2025-12-28 | 181 mln $ | -26,0% | 134 mln $ | 181 mln $ | -26,0% |
| Deferred Tax Assets, Investments | 0 $2025-12-28 | 23 mln $ | -100,0% | 0 $ | 23 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Net | 450 mln $2025-12-28 | 558 mln $ | -19,4% | 450 mln $ | 558 mln $ | -19,4% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 585 mln $2025-12-28 | 675 mln $ | -13,3% | 585 mln $ | 675 mln $ | -13,3% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 125 mln $2025-12-28 | 189 mln $ | -33,9% | 125 mln $ | 189 mln $ | -33,9% |
| Deferred Tax Assets, Other | 68 mln $2025-12-28 | 63 mln $ | +7,9% | 68 mln $ | 63 mln $ | +7,9% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 22 mln $2025-12-28 | 17 mln $ | +29,4% | 22 mln $ | 17 mln $ | +29,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 290 mln $2025-12-28 | 252 mln $ | +15,1% | 290 mln $ | 252 mln $ | +15,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 31 mln $2025-12-28 | 34 mln $ | -8,8% | 31 mln $ | 34 mln $ | -8,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Other | 36 mln $2025-12-28 | 42 mln $ | -14,3% | 36 mln $ | 42 mln $ | -14,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Other | 32 mln $2025-12-28 | 40 mln $ | -20,0% | 32 mln $ | 40 mln $ | -20,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 250 mln $2025-12-28 | 278 mln $ | -10,1% | 250 mln $ | 278 mln $ | -10,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-27, 10-Q 2026-06-28, 10-Q 2026-03-29, 10-K 2025-12-28, 10-Q 2025-09-28, 10-Q 2025-06-29, 10-Q 2025-03-30, 10-K 2024-12-29, 10-Q 2024-09-29
Dane na 2026-11-02