Finanse Generac Holdings Inc. (GNRC)
NYSE · Industrials · Industrial - Machinery · Pracownicy: 9400 · CEO: Aaron Jagdfeld
- Cena
- 197,93 $ -2,67%
- Kapitalizacja
- 11,7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 12,6 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-28
- Następny raport
- 2027-02-10 Prognoza EPS: 2,59 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 11,7 mld $ EV 12,6 mld $
- Przychody
- 4,62 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +17% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 6,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 38,6× Prognozowany 20,2× (FY2026)
- P/S
- 2,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 18,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 414 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 301 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,93 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-10 Prognoza przychodów: 1,39 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-28): przychody poniżej o 2,3%, EPS powyżej o 5,8%Przychody 1,29 mld $ wobec oczekiwanych 1,32 mld $ (-2,3%); EPS 2,54 $ wobec 2,40 $ (+5,8%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 16,2%Przychody za Q3 '26: 1,29 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 1,6%.
- Marża operacyjna 10,4% (TTM), zmiana r/r: -1,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -3,5%, przychody: wzrost 6,1%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 19,2% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 402 mln $, zysk operacyjny 479 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 4,0% przychodów (rok temu 3,8%)Zainwestowano 186 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+13,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 414 mln $ = 137,6% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,7%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 59,6 mln, rok wcześniej: 59,1 mln.
- Dług netto: 940 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 394 mln $, dług z leasingiem: 1,33 mld $; rok temu dług netto: 1,12 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,29 mld $ | 1,11 mld $ | +16,2% |
| Marża brutto | 39,9% | 38,3% | +1,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 161 mln $ | 103 mln $ | +55,8% |
| Marża operacyjna | 12,4% | 9,3% | +3,2 pkt proc. |
| Zysk netto | 109 mln $ | 66,2 mln $ | +65,1% |
| Rozwodniony EPS | 1,83 $ | 1,12 $ | +63,4% |
| Przepływy operacyjne | 171 mln $ | 118 mln $ | +44,4% |
| Capex | 39,3 mln $ | 21,9 mln $ | +79,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | 132 mln $ | 96,5 mln $ | +36,5% |
| R&D | 63,8 mln $ | 60,1 mln $ | +6,3% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 13 mln $ | 12,8 mln $ | +2,3% |
Raport vs konsensus
2026-10-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,29 mld $ | 1,32 mld $ | -2,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,54 $ | 2,40 $ | +5,8% |
Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Residential Power Products | – | – | – | – | – | |
| Commercial and Industrial Power Products | – | – | – | – | – | |
| Extended Warranties | 233 mln $ | – | 100,0% | – | – | |
| Other Products and Services | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Domestic | 938 mln $ | – | 83,5% | – | – | |
| International | 185 mln $ | – | 16,5% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 601 mln $
- Capex
- -186 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -209 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -106 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 51,3 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 414 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 38,6× | 35,4× | 18,1× – 50,0× |
| EV / EBITDA | 18,3× | 18,2× | 10,9× – 28,5× |
| EV / przychody | 2,7× | 3,0× | 1,7× – 6,2× |
| Cena / FCF | 28,2× | 34,6× 4 z 5 lat | 15,3× – 73,3× |
| Cena / wartość księgowa | 3,9× | 4,6× | 2,8× – 10,0× |
| Rentowność FCF | 3,5% | 3,2% | -0,4% – 6,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 7,5% | 9,6% | 5,3% – 15,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 10,8% | 13,5% | 6,1% – 24,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 301,93 $ (+52,5%)
zakres 250,00 $ – 375,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,93 mld $ | +17,0% | 9,82 $ | +264,9% | 20,2× | 13 |
| FY2027 | 6,86 mld $ | +39,3% | 13,93 $ | +41,9% | 14,2× | 15 |
| FY2028 | 8,01 mld $ | +16,8% | 17,15 $ | +23,1% | 11,5× | 13 |
| FY2029 | 8,24 mld $ | +2,8% | 18,23 $ | +6,3% | 10,9× | 10 |
| FY2030 | 8,65 mld $ | +5,0% | 19,46 $ | +6,8% | 10,2× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (306), które Generac Holdings Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 58,3 mln $ | 57,7 mln $ | +1,0% | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 556 mln $ | 596 mln $ | -6,7% | 437 mln $ | 459 mln $ | -4,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 669 mln $ | 649 mln $ | +3,2% | 603 mln $ | 612 mln $ | -1,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 34,5 mln $2025-12-31 | 35,5 tys. $ | +97 190,3% | 34,5 mln $ | 35,5 tys. $ | +97 190,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 33,8 mln $ | 36,2 mln $ | -6,8% | 34,5 mln $ | 35,5 mln $ | -2,7% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss | 637 mln $2025-12-31 | 648 tys. $ | +98 305,0% | 637 mln $ | 648 tys. $ | +98 305,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 517 mln $ | 438 mln $ | +18,1% | 470 mln $ | 391 mln $ | +20,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -17,6 mln $ | 3,11 mln $ | -665,4% | 874 tys. $ | -85,4 mln $ | +101,0% |
| Additional Paid in Capital | 1,21 mld $ | 1,16 mld $ | +4,3% | 1,19 mld $ | 1,13 mld $ | +4,7% |
| Advertising Expense | – | – | – | 123 mln $ | 117 mln $ | +5,7% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 546 tys. $ | 642 tys. $ | -15,0% | 2,38 mln $ | 3,24 mln $ | -26,6% |
| Amortization of Intangible Assets | 30,8 mln $ | 25,7 mln $ | +20,0% | 102 mln $ | 97,7 mln $ | +3,9% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 124 mln | 779 mln | -84,1% | 300 tys. | 428 tys. | -29,9% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 14 mln $ | 14,8 mln $ | -5,1% | 49,9 mln $ | 49,2 mln $ | +1,4% |
| Assets | 5,77 mld $ | 5,39 mld $ | +7,1% | 5,57 mld $ | 5,11 mld $ | +9,1% |
| Assets, Current | 2,43 mld $ | 2,25 mld $ | +8,4% | 2,46 mld $ | 2,03 mld $ | +21,2% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 122 mln $ | – | – | 38,9 mln $2023-12-31 | 81,5 mln $ | -52,2% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 106 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 16 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | – | – | – | 3,82 mln $ | 2,96 mln $ | +29,3% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 24,3 mln $2025-12-31 | 17,1 mln $ | +41,8% | 24,3 mln $ | 17,1 mln $ | +41,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 265 mln $ | 224 mln $ | +18,5% | 341 mln $ | 281 mln $ | +21,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 265 mln $ | 224 mln $ | +18,5% | 341 mln $ | 281 mln $ | +21,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -609 tys. $ | 36,1 mln $ | -101,7% | 60,1 mln $ | 80,3 mln $ | -25,1% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 500 mln | 500 mln | 0,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 74,2 mln | 74 mln | +0,3% | 74,1 mln | 73,8 mln | +0,4% |
| Common Stock, Value, Issued | 742 tys. $ | 740 tys. $ | +0,3% | 741 tys. $ | 738 tys. $ | +0,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | – | – | – | 2,48 mln $ | 405 tys. $ | +512,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 143 mln $ | 138 mln $ | +4,1% | 246 mln $ | 246 mln $ | -0,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | – | – | – | 248 mln $ | 246 mln $ | +0,7% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 78,7 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability | 118 mln $ | 23,8 mln $ | +395,9% | 26,9 mln $2024-12-31 | 19,2 mln $ | +40,1% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 228 mln $ | 200 mln $ | +13,6% | 233 mln $ | 193 mln $ | +20,5% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 43,5 mln $ | 7,2 mln $ | +504,3% | 61,3 mln $ | 19,2 mln $ | +219,7% |
| Cost of Goods and Services Sold | 652 mln $ | 644 mln $ | +1,1% | 2,6 mld $ | 2,63 mld $ | -1,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 10 mln $ | 118 mln $ | -91,5% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 15,4 mln $ | 14,4 mln $ | +7,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 22,6 mln $ | 153 mln $ | -85,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,83 mln $ | 21 mln $ | -113,5% |
| Debt and Lease Obligation | 1,28 mld $ | 1,37 mld $ | -6,4% | 1,28 mld $ | 1,28 mld $ | +0,3% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 5,14 mln $ | 6,93 mln $ | -25,7% | 5,67 mln $ | 8,2 mln $ | -30,8% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 17,9 mln $ | -46,5 mln $ | +138,5% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -7,26 mln $ | -5,57 mln $ | -30,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 8,11 mln $ | 42,2 mln $ | -80,8% | 41,9 mln $ | 24,1 mln $ | +73,8% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 22,7 mln $ | -14,5 mln $ | +256,7% | 15,1 mln $ | -60,6 mln $ | +124,9% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 54,3 mln $ | 34,7 mln $ | +56,3% | 60,9 mln $ | 33,2 mln $ | +83,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,11 mln $ | -8,61 mln $ | +136,1% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 39,7 mln $2025-12-31 | 43,3 mln $ | -8,3% | 39,7 mln $ | 43,3 mln $ | -8,3% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 30,6 mln $2025-12-31 | 98,3 mln $ | -68,9% | 30,6 mln $ | 98,3 mln $ | -68,9% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 17,9 mln $2025-12-31 | 14,1 mln $ | +26,6% | 17,9 mln $ | 14,1 mln $ | +26,6% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 216 mln $2025-12-31 | 285 mln $ | -24,1% | 216 mln $ | 285 mln $ | -24,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 55,6 mln $2025-12-31 | 50,3 mln $ | +10,4% | 55,6 mln $ | 50,3 mln $ | +10,4% |
| Deferred Tax Assets, Other | 12,8 mln $2025-12-31 | 13 mln $ | -1,6% | 12,8 mln $ | 13 mln $ | -1,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 8,63 mln $2025-12-31 | 17 mln $ | -49,1% | 8,63 mln $ | 17 mln $ | -49,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 54,7 mln $2025-12-31 | 52,4 mln $ | +4,5% | 54,7 mln $ | 52,4 mln $ | +4,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Allowance for Doubtful Accounts | 1,22 mln $2025-12-31 | 1,8 mln $ | -32,4% | 1,22 mln $ | 1,8 mln $ | -32,4% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 6,54 mln $2025-12-31 | 5,23 mln $ | +25,1% | 6,54 mln $ | 5,23 mln $ | +25,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Derivatives | 166 tys. $2025-12-31 | 6,5 mln $ | -97,4% | 166 tys. $ | 6,5 mln $ | -97,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill and Intangible Assets | 183 mln $2025-12-31 | 234 mln $ | -21,8% | 183 mln $ | 234 mln $ | -21,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02