Finanse Celestica Inc. (CLS)
NYSE · Technology · Hardware, Equipment & Parts · Pracownicy: 23 803 · CEO: Robert Andrew Mionis
- Cena
- 265,53 $ -6,09%
- Kapitalizacja
- 33,5 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 30,2 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-26
- Następny raport
- 2027-01-27 Prognoza EPS: 3,53 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 33,5 mld $ EV 30,2 mld $
- Przychody
- 18,2 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +70% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 6,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 24,6× Prognozowany 23,0× (FY2026)
- P/S
- 1,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 17,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 545 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,25 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 21 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-01-27 Prognoza przychodów: 6,47 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-26): przychody powyżej o 6,5%, EPS powyżej o 9,3%Przychody 5,75 mld $ wobec oczekiwanych 5,39 mld $ (+6,5%); EPS 3,30 $ wobec 3,02 $ (+9,3%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 82,5%Przychody za Q3 '26: 5,83 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 46,6%.
- Marża operacyjna 8,3% (TTM), zmiana r/r: +0,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 63,2%, przychody: wzrost 61,6%.
- Capex: 4,7% przychodów (rok temu 1,4%)Zainwestowano 862 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+459,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 545 mln $ = 43,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 96 mln $ = 17,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 96 mln $ (rok temu 143 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 84,1 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 5,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 122 mln, rok wcześniej: 116 mln.
- Gotówka netto: 3,14 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,96 mld $, dług z leasingiem: 819 mln $; rok temu dług netto: 615 mln $.
- CCS Segment: przychody +101,9%, marża 8,9% (było 8,3%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q3 '26: zysk operacyjny 433 mln $ przy przychodach 4,87 mld $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,83 mld $ | 3,19 mld $ | +82,5% |
| Marża brutto | 11,0% | 13,0% | -2,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 460 mln $ | 330 mln $ | +39,4% |
| Marża operacyjna | 7,9% | 10,3% | -2,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 397 mln $ | 268 mln $ | +48,3% |
| Rozwodniony EPS | 3,26 $ | 2,28 $ | +43,0% |
| Przepływy operacyjne | 390 mln $ | 126 mln $ | +208,8% |
| Capex | 274 mln $ | 37,3 mln $ | +634,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | 116 mln $ | 88,9 mln $ | +30,0% |
| R&D | 51,2 mln $ | 36,4 mln $ | +40,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 21,3 mln $ | 15,6 mln $ | +36,5% |
Raport vs konsensus
2026-10-26| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,75 mld $ | 5,39 mld $ | +6,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 3,30 $ | 3,02 $ | +9,3% |
Z raportu z 2026-10-26 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CCS | – | – | – | – | – | |
| ATS Segment | 957 mln $ | +22,6% | 100,0% | – | – | |
| ATS | – | – | – | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CCS Segment | 4,87 mld $ | +101,9% | 433 mln $ | +117,3% | 8,9% | 8,3% | 1,28 mld $ |
| ATS Segment | 957 mln $ | +22,6% | 62,9 mln $ | +47,0% | 6,6% | 5,5% | 209 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,41 mld $
- Capex
- -862 mln $
- Skup akcji
- -96 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 48,8 tys. $
- Dług netto zaciągnięty
- -3,7 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 84,1 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 545 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 17,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 24,6× | 20,3× | 7,7× – 40,2× |
| EV / EBITDA | 17,6× | 12,4× | 4,4× – 28,4× |
| EV / przychody | 1,7× | 1,0× | 0,2× – 2,8× |
| Cena / FCF | 61,1× | 29,9× | 8,1× – 74,4× |
| Cena / wartość księgowa | 5,1× | 5,0× | 0,8× – 15,4× |
| Rentowność FCF | 1,6% | 5,9% | 1,3% – 12,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 17,5% | 13,4% | 5,2% – 27,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 38,3% | 18,4% | 7,1% – 37,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 449,90 $ (+69,4%)
zakres 375,00 $ – 520,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 21 mld $ | +69,5% | 11,55 $ | +58,4% | 23,0× | 10 |
| FY2027 | 39,6 mld $ | +88,7% | 21,98 $ | +90,3% | 12,1× | 6 |
| FY2028 | 57,3 mld $ | +44,5% | 32,00 $ | +45,6% | 8,3× | 6 |
| FY2029 | 70,1 mld $ | +22,4% | 39,51 $ | +23,5% | 6,7× | 3 |
| FY2030 | 84,2 mld $ | +20,1% | 47,79 $ | +21,0% | 5,6× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (226), które Celestica Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts and Other Receivables, Net, Current | 3,76 mld $ | 2,44 mld $ | +54,3% | 2,64 mld $ | 2,07 mld $ | +27,5% |
| Accounts Payable, Current | 5,04 mld $ | 1,68 mld $ | +200,1% | 1,87 mld $ | 1,29 mld $ | +44,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 35,9 mln $ | 29,5 mln $ | +21,7% | 30,5 mln $ | 10,1 mln $ | +202,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 18,2 mln $ | 2,8 mln $ | +550,0% |
| Accrued Income Taxes, Current | 143 mln $ | 122 mln $ | +17,1% | 151 mln $ | 93,5 mln $ | +61,2% |
| Accrued Liabilities, Current | 1,51 mld $ | – | – | – | – | – |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Defined Benefit Plan, Gain (Loss), after Tax | -28,2 mln $2025-12-31 | -25,9 mln $ | -8,9% | -28,2 mln $ | -25,9 mln $ | -8,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -1,7 mln $2025-12-31 | -17,6 mln $ | +90,3% | -1,7 mln $ | -17,6 mln $ | +90,3% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 343 mln $2025-12-31 | 798 mln $ | -57,0% | 343 mln $ | 798 mln $ | -57,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 10,5 mln $ | 11,4 mln $ | -7,9% | 45,6 mln $ | 43,5 mln $ | +4,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | -25,4 mln $ | 15,5 mln $ | -263,9% | -154 mln $ | -25,3 mln $ | -506,7% |
| Assets | 15,1 mld $ | 6,61 mld $ | +129,1% | 7,21 mld $ | 5,99 mld $ | +20,5% |
| Assets for Plan Benefits, Defined Benefit Plan | 9,7 mln $2025-12-31 | 10 mln $ | -3,0% | 9,7 mln $ | 10 mln $ | -3,0% |
| Assets, Current | 12,5 mld $ | 5,14 mld $ | +143,9% | 5,67 mld $ | 4,51 mld $ | +25,7% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 0 $ | 300 tys. $ | -100,0% | 1,6 mln $ | 2,5 mln $ | -36,0% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 238 mln $ | 24,4 mln $ | +876,6% | 59,4 mln $ | 29,7 mln $ | +100,0% |
| Cash | 574 mln $2025-12-31 | 415 mln $ | +38,2% | 574 mln $ | 415 mln $ | +38,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 3,96 mld $ | 306 mln $ | +1195,0% | 596 mln $ | 423 mln $ | +40,7% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 21,4 mln $2025-12-31 | 7,9 mln $ | +170,9% | 21,4 mln $ | 7,9 mln $ | +170,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 3,96 mld $ | 306 mln $ | +1195,0% | 596 mln $ | 423 mln $ | +40,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | 3,43 mld $ | -7,9 mln $ | +43 462,0% | 172 mln $ | 52,9 mln $ | +225,7% |
| Common Stock, Shares, Issued | 115 mln2025-12-31 | 116 mln | -1,0% | 115 mln | 116 mln | -1,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 115 mln2025-12-31 | 116 mln | -1,0% | 115 mln | 116 mln | -1,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 1,62 mld $2025-12-31 | 1,63 mld $ | -0,8% | 1,62 mld $ | 1,63 mld $ | -0,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 406 mln $ | 255 mln $ | +59,1% | 848 mln $ | 411 mln $ | +106,6% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 417 mln $ | 304 mln $ | +37,4% | 296 mln $ | 238 mln $ | +24,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 481 mln $2026-06-30 | 397 mln $ | +21,4% | 407 mln $ | 512 mln $ | -20,4% |
| Cost of Goods and Services Sold | 5,19 mld $ | 2,78 mld $ | +86,8% | 10,9 mld $ | 8,61 mld $ | +26,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 200 tys. $ | – | – |
| Current Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 200 tys. $ | 1,5 mln $ | -86,7% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 219 mln $ | 135 mln $ | +62,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | 84,8 mln $ | 44,2 mln $ | +91,9% | 219 mln $ | 136 mln $ | +61,0% |
| Debt Issuance Costs, Noncurrent, Net | 2,3 mln $2025-12-31 | 3,3 mln $ | -30,3% | 2,3 mln $ | 3,3 mln $ | -30,3% |
| Deferred Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -68,4 mln $ | -31,9 mln $ | -114,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 233 mln $ | 99,5 mln $ | +133,7% | 156 mln $ | 87,7 mln $ | +78,3% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -26,2 mln $ | -1,1 mln $ | -2281,8% | -68,4 mln $ | -31,9 mln $ | -114,4% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 39,9 mln $ | 45,1 mln $ | -11,5% | 41,2 mln $ | 49,4 mln $ | -16,6% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | – | – | – | -68,4 mln $ | -31,9 mln $ | -114,4% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 490 mln $2025-12-31 | 491 mln $ | -0,1% | 490 mln $ | 491 mln $ | -0,1% |
| Deferred Tax Assets, Net | 115 mln $2025-12-31 | 38,3 mln $ | +200,8% | 115 mln $ | 38,3 mln $ | +200,8% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 137 mln $2025-12-31 | 105 mln $ | +30,7% | 137 mln $ | 105 mln $ | +30,7% |
| Deferred Tax Assets, Other | 77,8 mln $2025-12-31 | 60,8 mln $ | +28,0% | 77,8 mln $ | 60,8 mln $ | +28,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 22,3 mln $2025-12-31 | 7,6 mln $ | +193,4% | 22,3 mln $ | 7,6 mln $ | +193,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 136 mln $2025-12-31 | 65,1 mln $ | +108,4% | 136 mln $ | 65,1 mln $ | +108,4% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 354 mln $2025-12-31 | 386 mln $ | -8,4% | 354 mln $ | 386 mln $ | -8,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 21,6 mln $2025-12-31 | 66,4 mln $ | -67,5% | 21,6 mln $ | 66,4 mln $ | -67,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Unrealized Currency Transaction Gains | 21,6 mln $2025-12-31 | 16,4 mln $ | +31,7% | 21,6 mln $ | 16,4 mln $ | +31,7% |
| Defined Benefit Plan, Amounts for Asset (Liability) Recognized in Statement of Financial Position | -84,8 mln $2025-12-31 | -77,8 mln $ | -9,0% | -84,8 mln $ | -77,8 mln $ | -9,0% |
| Defined Benefit Plan, Plan Assets, Actual Allocation, Percentage | 100,0%2025-12-31 | 100,0% | 0,0% | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
| Defined Benefit Plan, Plan Assets, Amount | 203 mln $2025-12-31 | 191 mln $ | +6,2% | 203 mln $ | 191 mln $ | +6,2% |
| Depreciation | – | – | – | 130 mln $ | 108 mln $ | +20,1% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 48,5 mln $ | 40,3 mln $ | +20,3% | 176 mln $ | 152 mln $ | +15,7% |
| Derivative Asset, Noncurrent | 400 tys. $2025-12-31 | 0 $ | – | 400 tys. $ | 0 $ | – |
| Derivative, Gain (Loss) on Derivative, Net | -3,9 mln $ | 113 mln $ | -103,4% | 253 mln $ | 91 mln $ | +178,0% |
| Earnings Per Share, Basic | 3,30 $ | 2,33 $ | +41,6% | 7,22 $ | 3,62 $ | +99,4% |
| Earnings Per Share, Diluted | 3,26 $ | 2,31 $ | +41,1% | 7,16 $ | 3,61 $ | +98,3% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 141 mln $2024-12-31 | 81,1 mln $ | +73,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 245 800 000 CAD | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 25,0% | 26,5% | -5,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31
Dane na 2026-11-02