Finanse Celsius Holdings, Inc. (CELH)
NASDAQ · Consumer Defensive · Beverages - Non-Alcoholic · Pracownicy: 1497 · CEO: John Fieldly
- Cena
- 29,12 $ +3,41%
- Kapitalizacja
- 7,37 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 7,4 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 0,34 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7,37 mld $ EV 7,4 mld $
- Przychody
- 3,05 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +26% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 3,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 138,7× Prognozowany 20,3× (FY2026)
- P/S
- 2,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 31,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 463 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 110 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,16 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 801 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody poniżej o 6,0%, EPS poniżej o 13,0%Przychody 818 mln $ wobec oczekiwanych 870 mln $ (-6,0%); EPS 0,36 $ wobec 0,41 $ (-13,0%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 10,6%Przychody za Q2 '26: 818 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 127,9%.
- Marża operacyjna 7,9% (TTM), zmiana r/r: -2,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 39,1%, przychody: wzrost 82,9%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 70,2% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 142 mln $, zysk operacyjny 241 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 1,5% przychodów (rok temu 1,5%)Zainwestowano 45,9 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+84,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 463 mln $ = 419,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 161 mln $ = 34,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 161 mln $ (rok temu 3,41 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 34,8 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 8,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 257 mln, rok wcześniej: 237 mln.
- Dług netto: 36,6 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 631 mln $, dług z leasingiem: 668 mln $; rok temu dług netto: 248 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 818 mln $ | 739 mln $ | +10,6% |
| Marża brutto | 48,1% | 51,5% | -3,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 75,3 mln $ | 143 mln $ | -47,4% |
| Marża operacyjna | 9,2% | 19,3% | -10,1 pkt proc. |
| Zysk netto | 36,4 mln $ | 99,9 mln $ | -63,5% |
| Rozwodniony EPS | 0,14 $ | 0,33 $ | -57,6% |
| Przepływy operacyjne | 223 mln $ | 43,7 mln $ | +409,1% |
| Capex | 17,1 mln $ | 8,25 mln $ | +106,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | 205 mln $ | 35,5 mln $ | +479,4% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 10,6 mln $ | 6,43 mln $ | +64,2% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 818 mln $ | 870 mln $ | -6,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,36 $ | 0,41 $ | -13,0% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 818 mln $ | +10,6% | 100,0% | 3,05 mld $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North America | 791 mln $ | +10,7% | 96,7% | 2,94 mld $ | +86,0% | |
| Europe | 24,9 mln $ | +35,8% | 3,0% | 85,8 mln $ | +26,5% | |
| Asia | 969 tys. $ | -77,9% | 0,1% | 14,3 mln $ | +33,1% | |
| Other | 1,4 mln $ | -33,7% | 0,2% | 7,66 mln $ | -2,8% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 509 mln $
- Capex
- -45,9 mln $
- Skup akcji
- -161 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -22,4 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -206 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 34,8 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 463 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 34,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 138,7× | 388,1× 4 z 5 lat | 57,3× – 1243,0× |
| EV / EBITDA | 31,8× | 40,1× 3 z 5 lat | 26,1× – 54,2× |
| EV / przychody | 2,4× | 9,2× | 3,9× – 17,5× |
| Cena / FCF | 15,9× | 59,8× 4 z 5 lat | 25,7× – 101,6× |
| Cena / wartość księgowa | 2,5× | 10,9× | 3,7× – 25,4× |
| Rentowność FCF | 6,3% | 1,5% | -1,8% – 3,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 5,3% | 2,9% | -14,9% – 16,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 4,4% | 3,3% | -21,7% – 20,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 41,38 $ (+42,1%)
zakres 26,00 $ – 57,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,16 mld $ | +25,8% | 1,44 $ | +474,2% | 20,3× | 15 |
| FY2027 | 3,43 mld $ | +8,5% | 1,70 $ | +18,2% | 17,2× | 16 |
| FY2028 | 3,7 mld $ | +7,6% | 1,94 $ | +14,1% | 15,0× | 8 |
| FY2029 | 3,79 mld $ | +2,7% | 2,30 $ | +18,6% | 12,7× | 5 |
| FY2030 | 4,07 mld $ | +7,3% | 2,62 $ | +14,2% | 11,1× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (242), które Celsius Holdings, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 202 mln $ | 121 mln $ | +67,1% | 138 mln $ | 41,3 mln $ | +234,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 735 mln $ | 490 mln $ | +49,9% | 755 mln $ | 270 mln $ | +179,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 15,4 mln $2025-12-31 | 5,28 mln $ | +191,9% | 15,4 mln $ | 5,28 mln $ | +191,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Period Increase (Decrease) | 7,38 mln $2025-12-31 | 3,75 mln $ | +96,7% | 10,1 mln $ | 8 mln $ | +26,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 5,86 mln $2024-12-31 | – | – |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | -2,69 mln $ | 3,45 mln $ | -177,8% | 10,6 mln $ | 3,29 mln $ | +221,8% |
| Accrued Income Taxes, Current | 40,8 mln $ | 21,8 mln $ | +87,6% | 49,6 mln $ | 10,8 mln $ | +357,9% |
| Accrued Liabilities, Current | 265 mln $ | 226 mln $ | +17,1% | 231 mln $ | 149 mln $ | +55,1% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 61,6 mln $ | 54,3 mln $ | +13,3% | 72,8 mln $ | 34,8 mln $ | +109,3% |
| Accrued Professional Fees | 89,6 mln $ | 62,7 mln $ | +42,9% | 64,1 mln $ | 63,3 mln $ | +1,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 29,1 mln $ | 16,1 mln $ | +81,0% | 22,1 mln $ | 10,8 mln $ | +105,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 335 tys. $ | 2,18 mln $ | -84,6% | 3,16 mln $ | -3,25 mln $ | +197,3% |
| Additional Paid in Capital | 1,07 mld $ | 1,03 mld $ | +4,0% | 1,05 mld $ | 300 mln $ | +250,0% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Dividends in Excess of Retained Earnings | – | – | – | 27,5 mln $2024-12-31 | 27,5 mln $ | +0,1% |
| Amortization of Intangible Assets | 5,9 mln $ | 5,8 mln $ | +1,7% | 17,7 mln $ | 600 tys. $ | +2850,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 33,4 mln | 22 mln | +51,8% | 26 mln | 22 mln | +18,2% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 10,6 mln $ | 6,43 mln $ | +64,2% | 28,1 mln $ | 19,6 mln $ | +43,2% |
| Assets | 5,17 mld $ | 3,8 mld $ | +36,2% | 5,12 mld $ | 1,77 mld $ | +189,8% |
| Assets, Current | 1,88 mld $ | 1,39 mld $ | +34,8% | 1,81 mld $ | 1,32 mld $ | +36,7% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 11,2 mln $ | 0 $ | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 0 $ | 25 mln $ | -100,0% | 25 mln $ | 0 $ | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 631 mln $ | 615 mln $ | +2,6% | 399 mln $ | 890 mln $ | -55,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 633 mln $ | 615 mln $ | +2,9% | 540 mln $ | 890 mln $ | -39,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 83,9 mln $ | -362 mln $ | +123,2% | -350 mln $ | 134 mln $ | -360,9% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 400 mln | 400 mln | 0,0% | 400 mln | 400 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 259 mln | 258 mln | +0,4% | 258 mln | 235 mln | +9,8% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 253 mln | 258 mln | -1,7% | 257 mln | 235 mln | +9,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 101 tys. $ | 101 tys. $ | 0,0% | 101 tys. $ | 79 tys. $ | +27,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 35,1 mln $ | 88,9 mln $ | -60,5% | 70,2 mln $ | 105 mln $ | -33,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 31,5 mln $ | 16,1 mln $ | +95,8% | 27 mln $ | 9,51 mln $ | +183,7% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 464 mln $ | 156 mln $ | +197,1% | 401 mln $ | 158 mln $ | +154,4% |
| Contractual Obligation | 16,5 mln $2025-12-31 | 27,5 mln $ | -40,0% | 16,5 mln $ | 27,5 mln $ | -40,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 424 mln $ | 358 mln $ | +18,4% | 1,25 mld $ | 675 mln $ | +84,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 37,2 mln $ | 43,3 mln $ | -14,1% |
| Current Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 74,4 mln $ | 59,2 mln $ | +25,7% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 18,8 mln $ | 294 tys. $ | +6284,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 18,4 mln $ | 15,5 mln $ | +18,4% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 19,9 mln $ | 28,1 mln $ | -29,1% | 21,3 mln $ | – | – |
| Deferred Compensation Plan Assets | 4,01 mln $2025-12-31 | 2,73 mln $ | +46,8% | 4,01 mln $ | 2,73 mln $ | +46,8% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -54,3 mln $ | 1 mln $ | -5526,7% |
| Deferred Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -57,3 mln $ | -9,18 mln $ | -524,9% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,28 mln $ | -10 mln $ | +182,8% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 93,3 mln $ | 43,2 mln $ | +116,1% | 96 mln $ | 38,7 mln $ | +148,1% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -6,82 mln $ | -4,43 mln $ | -54,0% | -57,3 mln $ | -9,73 mln $ | -489,3% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -11,4 mln $ | -178 tys. $ | -6277,0% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 836 tys. $2025-12-31 | 739 tys. $ | +13,1% | 836 tys. $ | 739 tys. $ | +13,1% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 40,1 mln $2025-12-31 | 43,3 mln $ | -7,3% | 40,1 mln $ | 43,3 mln $ | -7,3% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 11,4 mln $2025-12-31 | 6,03 mln $ | +88,8% | 11,4 mln $ | 6,03 mln $ | +88,8% |
| Deferred Tax Assets, Net | 93,7 mln $2025-12-31 | 36,4 mln $ | +157,6% | 93,7 mln $ | 36,4 mln $ | +157,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 2,35 mln $2025-12-31 | 10,9 mln $ | -78,4% | 2,35 mln $ | 10,9 mln $ | -78,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 1,1 mln $2025-12-31 | 1,5 mln $ | -26,7% | 1,1 mln $ | 1,5 mln $ | -26,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 12,6 mln $2025-12-31 | 80,6 mln $ | -84,4% | 12,6 mln $ | 80,6 mln $ | -84,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 1,1 mln $2025-12-31 | 1,5 mln $ | -26,7% | 1,1 mln $ | 1,5 mln $ | -26,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Legal Settlements | 15,3 mln $2025-12-31 | 14,6 mln $ | +5,3% | 15,3 mln $ | 14,6 mln $ | +5,3% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 905 tys. $2025-12-31 | 927 tys. $ | -2,4% | 905 tys. $ | 927 tys. $ | -2,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Other Finite-Lived Assets | 15,7 mln $2025-12-31 | 1,83 mln $ | +759,5% | 15,7 mln $ | 1,83 mln $ | +759,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 12,7 mln $2025-12-31 | 7,74 mln $ | +63,6% | 12,7 mln $ | 7,74 mln $ | +63,6% |
| Depreciation | 4,2 mln $ | 2,8 mln $ | +50,0% | 11,7 mln $ | 6,5 mln $ | +80,0% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 10,1 mln $ | 9,12 mln $ | +10,8% | 29,5 mln $ | 7,27 mln $ | +304,9% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02