Finanse BigBear.ai Holdings, Inc. (BBAI)
NYSE · Technology · Information Technology Services · Pracownicy: 579 · CEO: Kevin McAleenan
- Cena
- 2,60 $ -2,62%
- Kapitalizacja
- 1,25 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,19 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-28
- Następny raport
- 2027-03-01 Prognoza EPS: -0,04 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,25 mld $ EV 1,19 mld $
- Przychody
- 142 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +22% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -126,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -7,0× Prognozowany -6,4× (FY2026)
- P/S
- 8,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -7,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -72,7 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -180 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 155 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-03-01 Prognoza przychodów: 40,4 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-27): przychody powyżej o 45,6%, EPS poniżej o 280,0%Przychody 43,6 mln $ wobec oczekiwanych 29,9 mln $ (+45,6%); EPS -0,19 $ wobec -0,05 $ (-280,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 31,5%Przychody za Q3 '26: 43,6 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -11,4%.
- Marża operacyjna -122,9% (TTM), zmiana r/r: -76,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -162,1%, przychody: wzrost -1,5%.
- Capex: 0,8% przychodów (rok temu 5,2%)Zainwestowano 1,13 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-85,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -72,7 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 7,2%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 480 mln, rok wcześniej: 448 mln.
- Gotówka netto: 263 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 286 mln $, dług z leasingiem: 22,5 mln $; rok temu gotówka netto: 474 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 43,6 mln $ | 33,1 mln $ | +31,5% |
| Marża brutto | 31,2% | 22,4% | +8,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -100 mln $ | -21,2 mln $ | -371,5% |
| Marża operacyjna | -229,4% | -64,0% | -165,4 pkt proc. |
| Zysk netto | -91,9 mln $ | 2,52 mln $ | -3743,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,19 $ | -0,03 $ | -533,3% |
| Przepływy operacyjne | -9,55 mln $ | -9,59 mln $ | +0,4% |
| Capex | 244 tys. $ | 1,33 mln $ | -81,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -9,79 mln $ | -10,9 mln $ | +10,3% |
| R&D | 5,39 mln $ | 3,38 mln $ | +59,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 4,62 mln $ | 5,32 mln $ | -13,1% |
Raport vs konsensus
2026-10-27| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 43,6 mln $ | 29,9 mln $ | +45,6% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,19 $ | -0,05 $ | -280,0% |
Z raportu z 2026-10-27 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | – | – | – | – | – | |
| Fixed-Price Contract | 26,4 mln $ | – | 60,5% | – | – | |
| Analytics | – | – | – | – | – | |
| Time-and-Materials Contract | 17,2 mln $ | – | 39,5% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -71,6 mln $
- Capex
- -1,13 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -239 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 19,1 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -72,7 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -7,0× | – | – |
| EV / EBITDA | -7,9× | – | – |
| EV / przychody | 8,4× | 6,4× | 1,8× – 14,7× |
| Cena / FCF | -17,1× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 1,8× | 4,1× 2 z 5 lat | 3,2× – 4,9× |
| Rentowność FCF | -5,8% | -15,0% | -57,7% – -2,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -24,7% | -45,2% | -93,4% – -10,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | -25,3% | 1641,5% | -101,0% – 7957,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 3,00 $ (+15,4%)
zakres 3,00 $ – 3,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 155 mln $ | +21,5% | -0,41 $ | +50,4% | -6,4× | 2 |
| FY2027 | 175 mln $ | +12,5% | -0,22 $ | +45,1% | -11,6× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (299), które BigBear.ai Holdings, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 8,22 mln $ | 5,58 mln $ | +47,5% | 6,09 mln $ | 8,46 mln $ | -28,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 4,5 mln $2026-06-30 | – | – | 3,4 mln $ | – | – |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 40,5 mln $ | 24,4 mln $ | +66,1% | 22,7 mln $ | 39 mln $ | -41,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 131 tys. $ | 438 tys. $ | -70,1% | 438 tys. $ | 127 tys. $ | +244,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 131 tys. $ | 438 tys. $ | -70,1% | 438 tys. $ | 127 tys. $ | +244,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Period Increase (Decrease) | 0 $ | 0 $ | – | 351 tys. $ | 125 tys. $ | +180,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Recovery | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 0 $ | 0 $ | – | 40 tys. $ | 228 tys. $ | -82,5% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 0 $ | 0 $ | – | 351 tys. $ | 228 tys. $ | +53,9% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 179 tys. $ | 125 tys. $ | +43,2% | 966 tys. $ | 0 $ | – |
| Accrued Liabilities, Current | 16,9 mln $ | 18,3 mln $ | -7,7% | 19,6 mln $ | 19,5 mln $ | +0,8% |
| Accrued Professional Fees, Current | 275 tys. $ | 386 tys. $ | -28,8% | 275 tys. $ | 450 tys. $ | -38,9% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 2,42 mln $2025-12-31 | 1,89 mln $ | +28,3% | 2,42 mln $ | 1,89 mln $ | +28,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -2,01 mln $ | -194 tys. $ | -935,1% | -63 tys. $ | 121 tys. $ | -152,1% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,72 mld $ | 1,53 mld $ | +12,9% | 1,53 mld $ | 625 mln $ | +145,5% |
| Advertising Expense | – | – | – | 3,6 mln $ | 157 tys. $ | +2192,4% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 43 tys. $ | 2,16 mln $ | -98,0% | 9,06 mln $ | 13,4 mln $ | -32,6% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 43 tys. $ | 2,16 mln $ | -98,0% | 9,06 mln $ | 13,4 mln $ | -32,6% |
| Amortization of Intangible Assets | 6,45 mln $ | 3,95 mln $ | +63,1% | 14,7 mln $ | 11,3 mln $ | +30,2% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 32,4 mln | 33,4 mln | -3,0% | 69,7 mln | 89,4 mln | -22,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 4,62 mln $ | 5,32 mln $ | -13,1% | 23,3 mln $ | 21,1 mln $ | +10,4% |
| Assets | 758 mln $ | 920 mln $ | -17,6% | 895 mln $ | 344 mln $ | +160,2% |
| Assets, Current | 351 mln $ | 620 mln $ | -43,4% | 331 mln $ | 93,8 mln $ | +252,6% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 59 tys. $ | 0 $ | – | 2,08 mln $ | 1,45 mln $ | +43,6% |
| Business Combination, Consideration Transferred, Equity Interests Issued and Issuable | 0 $2025-12-31 | -6 tys. $ | +100,0% | 0 $ | 211 mln $ | -100,0% |
| Capitalized Computer Software, Accumulated Amortization | 9,82 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capitalized Computer Software, Amortization | 1,26 mln $ | 1,23 mln $ | +2,5% | 4,33 mln $ | 925 tys. $ | +368,2% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 18,4 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capitalized Computer Software, Net | 8,49 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 77,1 mln $ | 457 mln $ | -83,1% | 87,1 mln $ | 50,1 mln $ | +73,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value, Including Discontinued Operations | 92,6 mln $2025-12-31 | 50,1 mln $ | +84,8% | 92,6 mln $ | 50,1 mln $ | +84,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 78,8 mln $ | 457 mln $ | -82,7% | 92,6 mln $ | 50,1 mln $ | +84,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 40,7 mln $ | 65,7 mln $ | -38,0% | 42,5 mln $ | 17,6 mln $ | +141,7% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 500 mln | +100,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 480 mln | 436 mln | +10,2% | 437 mln | 252 mln | +73,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 480 mln | 436 mln | +10,2% | 437 mln | 252 mln | +73,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 49 tys. $ | 46 tys. $ | +6,5% | 46 tys. $ | 26 tys. $ | +76,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -92,9 mln $ | 2,48 mln $ | -3852,8% | -294 mln $ | -295 mln $ | +0,4% |
| Concentration Risk, Percentage | 100,0% | 100,0% | 0,0% | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,26 mln $ | 2,18 mln $ | -42,3% | 218 tys. $ | 895 tys. $ | -75,6% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 21,2 mln $ | 3,51 mln $ | +505,4% | 14,8 mln $ | 2,54 mln $ | +480,7% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | – | – | – | 13,9 mln $ | 2,3 mln $ | +504,3% |
| Cost of Revenue | 30 mln $ | 25,7 mln $ | +16,6% | 99,2 mln $ | 113 mln $ | -12,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -87 tys. $ | -235 tys. $ | +63,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -62 tys. $ | -219 tys. $ | +71,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 25 tys. $ | 16 tys. $ | +56,3% |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | 0 $ | 0 $ | – | 136 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Issuance Costs, Net | 983 tys. $ | 37,4 mln $ | -97,4% | 35,2 mln $ | 64,6 mln $ | -45,5% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Accrued Interest, after Allowance for Credit Loss | 4,13 mln $2025-12-31 | 129 tys. $ | +3097,7% | 4,13 mln $ | 129 tys. $ | +3097,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Accrued Interest, after Allowance for Credit Loss, Current | 3,5 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 3,5 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $ | – | – | 252 tys. $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 1,94 mln $ | – | – | 99 tys. $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Change in Present Value, Interest Income | 3,48 mln $2026-06-30 | 0 $ | – | 6 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 322 mln $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 1,94 mln $ | – | – | – | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02