Finanse C3.ai, Inc. (AI)
NYSE · Technology · Software - Application · Pracownicy: 764 · CEO: Thomas Siebel
- Cena
- 11,85 $ -2,59%
- Kapitalizacja
- 1,84 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,71 mld $
- Ostatni raport
- Q1 '27 złożony 2026-09-09
- Następny raport
- 2026-12-09 Prognoza EPS: -0,22 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,84 mld $ EV 1,71 mld $
- Przychody
- 232 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -11% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -192,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -3,8× Prognozowany -15,6× (FY2027)
- P/S
- 7,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -3,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -154 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -446 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 222 mln $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-09 Prognoza przychodów: 53,1 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-02): przychody powyżej o 0,6%, EPS powyżej o 23,2%Przychody 52,4 mln $ wobec oczekiwanych 52,1 mln $ (+0,6%); EPS -0,20 $ wobec -0,26 $ (+23,2%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r -25,5%Przychody za Q1 '27: 52,4 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -34,6%.
- Marża operacyjna -198,4% (TTM), zmiana r/r: -97,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -22,4%, przychody: wzrost -37,5%.
- Capex: 0,5% przychodów (rok temu 0,8%)Zainwestowano 1,16 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-59,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -154 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 14,5%Akcji rozwodnionych w Q1 '27: 155 mln, rok wcześniej: 135 mln.
- Gotówka netto: 651 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 651 mln $, dług z leasingiem: 0 $; rok temu gotówka netto: 707 mln $.
Ostatni kwartał: Q1 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q1 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 52,4 mln $ | 70,3 mln $ | -25,5% |
| Marża brutto | 31,8% | 37,6% | -5,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -98,3 mln $ | -125 mln $ | +21,3% |
| Marża operacyjna | -187,6% | -177,7% | -10,0 pkt proc. |
| Zysk netto | -92,8 mln $ | -117 mln $ | +20,5% |
| Rozwodniony EPS | -0,60 $ | -0,86 $ | +30,2% |
| Przepływy operacyjne | 2,07 mln $ | -33,5 mln $ | +106,2% |
| Capex | 8 tys. $ | 760 tys. $ | -98,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | 2,06 mln $ | -34,3 mln $ | +106,0% |
| R&D | 46,5 mln $ | 64,7 mln $ | -28,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 59,2 mln $ | 64,8 mln $ | -8,6% |
Raport vs konsensus
2026-09-02| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 52,4 mln $ | 52,1 mln $ | +0,6% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,20 $ | -0,26 $ | +23,2% |
Z raportu z 2026-09-02 za Q1 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Professional Services | 3,21 mln $ | -67,8% | 50,0% | – | – | |
| Engineering Services | 1,76 mln $ | -79,7% | 27,4% | – | – | |
| Service Fees | 1,45 mln $ | +11,5% | 22,6% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North America | 42,6 mln $ | -33,8% | 81,4% | – | – | |
| EMEA | 8,98 mln $ | +59,9% | 17,2% | – | – | |
| Asia Pacific | 265 tys. $ | +1161,9% | 0,5% | – | – | |
| Rest Of World | 516 tys. $ | +142,3% | 1,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -153 mln $
- Capex
- -1,16 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -2,74 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 204 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -154 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -3,8× | – | – |
| EV / EBITDA | -3,9× | – | – |
| EV / przychody | 7,3× | 6,4× | 4,7× – 8,1× |
| Cena / FCF | -11,9× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 2,6× | 2,5× | 1,8× – 3,4× |
| Rentowność FCF | -8,4% | -6,9% | -15,4% – -1,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -61,5% | -37,5% | -68,2% – -19,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -62,9% | -37,3% | -71,9% – -19,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 11,25 $ (-5,1%)
zakres 7,00 $ – 16,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 222 mln $ | -11,4% | -0,76 $ | +77,3% | -15,6× | 8 |
| FY2028 | 246 mln $ | +10,8% | -0,47 $ | +38,1% | -25,2× | 7 |
| FY2029 | 269 mln $ | +9,6% | -0,32 $ | +33,0% | -37,6× | 2 |
| FY2030 | 1,68 mld $ | +524,6% | 0,40 $ | +226,9% | 29,6× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (217), które C3.ai, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 0 $ | – | – | |
| – | – | – | 629 tys. $ | – | – | |
| – | – | – | 209 tys. $ | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 8,74 mln $ | 12,1 mln $ | -27,7% | 5,51 mln $ | 15,2 mln $ | -63,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 94,6 mln $ | 114 mln $ | -17,0% | 101 mln $ | 137 mln $ | -26,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 1,1 mln $2026-04-30 | 900 tys. $ | +22,2% | 1,1 mln $ | 900 tys. $ | +22,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 1,1 mln $ | 877 tys. $ | +25,3% | 1,07 mln $ | 877 tys. $ | +21,4% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 1,31 mln $ | 2,81 mln $ | -53,6% | 8,48 mln $ | 13,5 mln $ | -37,0% |
| Accrued Bonuses, Current | 32,1 mln $ | 25,3 mln $ | +27,0% | 35,5 mln $ | 37,5 mln $ | -5,2% |
| Accrued Liabilities, Current | 19,8 mln $ | 24,9 mln $ | -20,5% | 17,6 mln $ | 26,3 mln $ | -32,9% |
| Accrued Professional Fees, Current | 5,63 mln $ | 8,67 mln $ | -35,1% | 4,27 mln $ | 7,32 mln $ | -41,7% |
| Accrued Sales Commission, Current | 3,71 mln $ | 6,53 mln $ | -43,3% | 4,51 mln $ | 7,24 mln $ | -37,8% |
| Accrued Vacation, Current | 3,95 mln $ | 5,21 mln $ | -24,2% | 4,74 mln $ | 4,95 mln $ | -4,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 40,6 mln $ | 29,1 mln $ | +39,6% | 37,3 mln $ | 25,8 mln $ | +44,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -610 tys. $ | -74 tys. $ | -724,3% | -50 tys. $ | 521 tys. $ | -109,6% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 2,64 mld $ | 2,29 mld $ | +15,0% | 2,5 mld $ | 2,22 mld $ | +12,9% |
| Advertising Expense | – | – | – | 100 tys. $ | 18,3 mln $ | -99,5% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 42,4 mln $ | 54,6 mln $ | -22,2% | 218 mln $ | 189 mln $ | +15,5% |
| Assets | 875 mln $ | 969 mln $ | -9,7% | 816 mln $ | 1,03 mld $ | -20,4% |
| Assets, Current | 770 mln $ | 851 mln $ | -9,5% | 708 mln $ | 904 mln $ | -21,7% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 609 mln $ | 689 mln $ | -11,7% | – | – | – |
| Business Exit Costs | – | – | – | 5,64 mln $ | 0 $ | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 149 tys. $ | 201 tys. $ | -25,9% | 153 tys. $ | 311 tys. $ | -50,8% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | – | – | – | 200 tys. $ | 400 tys. $ | -50,0% |
| Capitalized Computer Software, Net | 600 tys. $2026-04-30 | 800 tys. $ | -25,0% | 600 tys. $ | 800 tys. $ | -25,0% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | – | – | – | 10,9 mln $ | 13,5 mln $ | -19,3% |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 136 mln $ | 80,9 mln $ | +68,6% | 66,2 mln $ | 164 mln $ | -59,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 149 mln $ | 93,5 mln $ | +59,3% | 78,8 mln $ | 177 mln $ | -55,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 70,2 mln $ | -83,4 mln $ | +184,2% | -98,2 mln $ | -2,79 mln $ | -3420,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -93,4 mln $ | -117 mln $ | +20,4% | -471 mln $ | -288 mln $ | -63,7% |
| Contract with Customer, Liability | 53,7 mln $ | 29,9 mln $ | +79,6% | 36,4 mln $ | 36,6 mln $ | -0,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 52,6 mln $ | 28,9 mln $ | +81,6% | 34,9 mln $ | 36,6 mln $ | -4,6% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 1,11 mln $ | 985 tys. $ | +12,3% | 1,56 mln $ | 0 $ | – |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 19,2 mln $ | 23,6 mln $ | -18,6% | 36,5 mln $ | 38,5 mln $ | -5,2% |
| Contract with Customer, Receivable, after Allowance for Credit Loss | 44,5 mln $ | 50,6 mln $ | -12,1% | 42,8 mln $ | 40,2 mln $ | +6,5% |
| Cost of Revenue | 35,7 mln $ | 43,8 mln $ | -18,5% | 173 mln $ | 153 mln $ | +12,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 792 tys. $ | 670 tys. $ | +18,2% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 822 tys. $ | 943 tys. $ | -12,8% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 30 tys. $ | 273 tys. $ | -89,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 58,4 mln $ | 0 $ | – | 32,6 mln $ | 9,85 mln $ | +230,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 137 tys. $ | 0 $ | – | 81 tys. $ | 2 tys. $ | +3950,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 174 mln $ | 184 mln $ | -5,5% | 97,4 mln $ | 75,2 mln $ | +29,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 527 tys. $ | 330 tys. $ | +59,7% | 211 tys. $ | 138 tys. $ | +52,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 232 mln $ | 184 mln $ | +26,2% | 130 mln $ | 85 mln $ | +52,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Accumulated Loss | 664 tys. $ | 330 tys. $ | +101,2% | 292 tys. $ | 140 tys. $ | +108,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Number of Positions | 125 investment2026-04-30 | 88 investment | +42,0% | 125 investment | 88 investment | +42,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Number of Positions | 228 marketable_security | 146 marketable_security | +56,2% | – | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 33 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 33 tys. $ | -100,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 3,37 mln $2026-04-30 | 1,35 mln $ | +148,7% | 3,37 mln $ | 1,35 mln $ | +148,7% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 416 mln $2026-04-30 | 336 mln $ | +24,0% | 416 mln $ | 336 mln $ | +24,0% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2026-04-30 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 15,9 mln $2026-04-30 | 14,8 mln $ | +7,5% | 15,9 mln $ | 14,8 mln $ | +7,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 244 mln $2026-04-30 | 180 mln $ | +35,7% | 244 mln $ | 180 mln $ | +35,7% |
| Deferred Tax Assets, Other | 361 tys. $2026-04-30 | 362 tys. $ | -0,3% | 361 tys. $ | 362 tys. $ | -0,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 24,2 mln $2026-04-30 | 20,4 mln $ | +18,4% | 24,2 mln $ | 20,4 mln $ | +18,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-K 2026-04-30, 10-Q 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-K 2025-04-30, 10-Q 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02