Finanse Zeta Global Holdings Corp. (ZETA)
NYSE · Technology · Software - Application · Pracownicy: 3300 · CEO: David A. Steinberg
- Cena
- 31,17 $ -4,80%
- Kapitalizacja
- 7,79 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 7,68 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-09 Prognoza EPS: 0,28 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7,79 mld $ EV 7,68 mld $
- Przychody
- 1,57 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +39% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -0,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -3542,0× Prognozowany 32,1× (FY2026)
- P/S
- 5,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 102,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 224 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -2,17 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,82 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-09 Prognoza przychodów: 471 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody powyżej o 5,3%, EPS powyżej o 5,3%Przychody 443 mln $ wobec oczekiwanych 421 mln $ (+5,3%); EPS 0,21 $ wobec 0,20 $ (+5,3%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 43,5%Przychody za Q2 '26: 443 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 34,1%.
- Marża operacyjna 1,9% (TTM), zmiana r/r: +3,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 295,8%, przychody: wzrost 35,9%.
- Capex: 1,1% przychodów (rok temu 1,2%)Zainwestowano 16,6 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+18,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 224 mln $.
- Akcjonariuszom zwrócono 119 mln $ = 52,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 119 mln $ (rok temu 91,8 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 195 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 6,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 222 mln, rok wcześniej: 237 mln.
- Gotówka netto: 112 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 310 mln $, dług z leasingiem: 197 mln $; rok temu gotówka netto: 169 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 443 mln $ | 308 mln $ | +43,5% |
| Marża brutto | 59,1% | 62,1% | -3,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 16,9 mln $ | -5,11 mln $ | +431,5% |
| Marża operacyjna | 3,8% | -1,7% | +5,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 8,17 mln $ | -12,8 mln $ | +163,8% |
| Rozwodniony EPS | 0,04 $ | -0,05 $ | +168,0% |
| Przepływy operacyjne | 69,2 mln $ | 42 mln $ | +64,5% |
| Capex | 4,82 mln $ | 2,35 mln $ | +105,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | 64,4 mln $ | 39,7 mln $ | +62,1% |
| R&D | 42,2 mln $ | 30,6 mln $ | +38,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 52,1 mln $ | 46,5 mln $ | +12,1% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 443 mln $ | 421 mln $ | +5,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,21 $ | 0,20 $ | +5,3% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '25 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Operating Segments | 337 mln $ | – | 100,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '25 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 403 mln $ | +34,9% | 90,9% | 1,46 mld $ | +30,2% | |
| Non-US | 40,2 mln $ | +303,8% | 9,1% | 116 mln $ | +203,5% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 241 mln $
- Capex
- -16,6 mln $
- Skup akcji
- -119 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -140 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 195 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 224 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 52,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -3542,0× | – | – |
| EV / EBITDA | 102,0× | 124,4× 1 z 5 lat | 124,4× – 124,4× |
| EV / przychody | 4,9× | 2,9× | 2,2× – 3,8× |
| Cena / FCF | 34,7× | 35,3× | 24,5× – 61,3× |
| Cena / wartość księgowa | 7,5× | 7,8× | 4,9× – 11,9× |
| Rentowność FCF | 2,9% | 3,2% | 1,6% – 4,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 0,6% | -40,8% | -82,7% – 0,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | -0,3% | -122,4% | -275,8% – -3,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 38,64 $ (+24,0%)
zakres 27,00 $ – 55,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,82 mld $ | +39,5% | 0,97 $ | +793,2% | 32,1× | 8 |
| FY2027 | 2,11 mld $ | +16,1% | 1,20 $ | +23,3% | 26,1× | 8 |
| FY2028 | 2,44 mld $ | +15,6% | 1,46 $ | +22,0% | 21,4× | 2 |
| FY2029 | 2,69 mld $ | +10,2% | 1,42 $ | -2,7% | 22,0× | 1 |
| FY2030 | 2,82 mld $ | +4,6% | 1,56 $ | +9,9% | 20,0× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (233), które Zeta Global Holdings Corp. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 32,4 mln $ | 48 mln $ | -32,6% | 40,1 mln $ | 43,7 mln $ | -8,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 327 mln $ | 251 mln $ | +30,3% | 322 mln $ | 235 mln $ | +37,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 4,6 mln $ | 4,69 mln $ | -1,9% | 3,83 mln $ | 4,29 mln $ | -10,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 3,16 mln $ | 999 tys. $ | +216,6% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 2,7 mln $ | 1,73 mln $ | +56,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 165 mln $ | 116 mln $ | +42,5% | 179 mln $ | 121 mln $ | +47,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 30,5 mln $2025-12-31 | 25,7 mln $ | +18,4% | 30,5 mln $ | 25,7 mln $ | +18,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -6,36 mln $ | -2,1 mln $ | -202,8% | 466 tys. $ | -2,01 mln $ | +123,1% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 2 mld $ | 1,74 mld $ | +14,9% | 1,86 mld $ | 1,71 mld $ | +9,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 15,4 mln $ | 11,2 mln $ | +38,0% | 46,6 mln $ | 29,6 mln $ | +57,2% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 53 mln $ | 47,2 mln $ | +12,5% | 181 mln $ | 198 mln $ | -8,7% |
| Assets | 1,47 mld $ | 1,1 mld $ | +33,4% | 1,5 mld $ | 1,11 mld $ | +35,3% |
| Assets, Current | 678 mln $ | 630 mln $ | +7,5% | 686 mln $ | 617 mln $ | +11,2% |
| Assets, Noncurrent | 790 mln $ | 470 mln $ | +68,1% | 818 mln $ | 495 mln $ | +65,3% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 0 $ | 0 $ | – | 20,3 mln $ | 8,23 mln $ | +146,5% |
| Business Combination, Liabilities Arising from Contingencies, Amount Recognized | 50,9 mln $ | 39,2 mln $ | +30,0% | 188 mln $ | 41,9 mln $ | +350,2% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 930 tys. $ | 697 tys. $ | +33,4% | 2,92 mln $ | 2,89 mln $ | +0,9% |
| Capitalized Computer Software, Accumulated Amortization | 126 mln $2025-12-31 | 105 mln $ | +19,6% | 126 mln $ | 105 mln $ | +19,6% |
| Capitalized Computer Software, Additions | – | – | – | 23,1 mln $ | 19,1 mln $ | +21,1% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | – | – | – | 20,6 mln $ | 22,3 mln $ | -7,7% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 157 mln $2025-12-31 | 134 mln $ | +17,3% | 157 mln $ | 134 mln $ | +17,3% |
| Capitalized Computer Software, Net | 34,6 mln $ | 29,9 mln $ | +16,0% | 31,5 mln $ | 28,9 mln $ | +8,9% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 310 mln $ | 365 mln $ | -15,2% | 320 mln $ | 366 mln $ | -12,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 310 mln $ | 365 mln $ | -15,2% | 320 mln $ | 366 mln $ | -12,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 21,2 mln $ | 916 tys. $ | +2211,5% | -46,4 mln $ | 234 mln $ | -119,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 7,23 mln $ | -12,9 mln $ | +156,1% | -29 mln $ | -69,8 mln $ | +58,4% |
| Consideration Received for Beneficial Interest Obtained for Transferring Financial Asset | 370 tys. $ | 347 tys. $ | +6,6% | 1,14 mln $ | 1,01 mln $ | +13,1% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 23,6 mln $ | 14,4 mln $ | +64,7% | 12,9 mln $ | 11,1 mln $ | +16,4% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 12 mln $ | 6,73 mln $ | +78,5% | 24 mln $ | 13,4 mln $ | +79,3% |
| Cost of Revenue | 181 mln $ | 117 mln $ | +54,7% | 514 mln $ | 400 mln $ | +28,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,77 mln $ | 1,78 mln $ | +55,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,02 mln $ | 2,32 mln $ | +30,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 253 tys. $ | 543 tys. $ | -53,4% |
| Debt Issuance Cost, Gross, Noncurrent | 2,52 mln $ | 3,31 mln $ | -24,0% | 2,92 mln $ | 3,71 mln $ | -21,4% |
| Debt Issuance Costs, Noncurrent, Net | 3,4 mln $ | 3,4 mln $ | 0,0% | 3,4 mln $ | 3,4 mln $ | 0,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,5 mln $ | -5,41 mln $ | +53,8% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,36 mln $ | -119 tys. $ | -1041,2% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 1,13 mln $ | 960 tys. $ | +17,8% | 1,21 mln $ | 619 tys. $ | +95,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,6 mln $ | -7,5 mln $ | +38,7% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 17,1 mln $ | – | – | 17,3 mln $ | – | – |
| Deferred Revenue, Current | 33,9 mln $ | 3,86 mln $ | +778,1% | 35,4 mln $ | 10,3 mln $ | +242,1% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -738 tys. $ | -1,97 mln $ | +62,5% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 5,65 mln $2025-12-31 | 8,19 mln $ | -31,0% | 5,65 mln $ | 8,19 mln $ | -31,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 268 mln $2025-12-31 | 202 mln $ | +32,8% | 268 mln $ | 202 mln $ | +32,8% |
| Deferred Tax Assets, Net | – | – | – | 619 tys. $2024-12-31 | 728 tys. $ | -15,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 30,8 mln $2025-12-31 | 20,4 mln $ | +51,1% | 30,8 mln $ | 20,4 mln $ | +51,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 159 mln $2025-12-31 | 113 mln $ | +40,2% | 159 mln $ | 113 mln $ | +40,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, General Business | 11,7 mln $2025-12-31 | 6,73 mln $ | +74,4% | 11,7 mln $ | 6,73 mln $ | +74,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 44,3 mln $2025-12-31 | 44,5 mln $ | -0,5% | 44,3 mln $ | 44,5 mln $ | -0,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Compensation | 11 mln $2025-12-31 | 8,2 mln $ | +34,6% | 11 mln $ | 8,2 mln $ | +34,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 27,2 mln $2025-12-31 | 16,2 mln $ | +67,5% | 27,2 mln $ | 16,2 mln $ | +67,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Allowance for Doubtful Accounts | 1,39 mln $2025-12-31 | 1,18 mln $ | +18,2% | 1,39 mln $ | 1,18 mln $ | +18,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Other | 7,88 mln $2025-12-31 | 3,39 mln $ | +132,2% | 7,88 mln $ | 3,39 mln $ | +132,2% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 237 mln $2025-12-31 | 181 mln $ | +30,8% | 237 mln $ | 181 mln $ | +30,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill and Intangible Assets | 26,6 mln $2025-12-31 | 2,23 mln $ | +1091,3% | 26,6 mln $ | 2,23 mln $ | +1091,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 46,9 mln $2025-12-31 | 19,8 mln $ | +136,9% | 46,9 mln $ | 19,8 mln $ | +136,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 3,52 mln $2025-12-31 | 2,06 mln $ | +71,4% | 3,52 mln $ | 2,06 mln $ | +71,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 16,1 mln $2025-12-31 | – | – | 16,1 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 5,72 mln $2025-12-31 | 4,66 mln $ | +22,6% | 5,72 mln $ | 4,66 mln $ | +22,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02