Finanse Waystar Holding Corp. (WAY)
NASDAQ · Healthcare · Medical - Healthcare Information Services · Pracownicy: 1700 · CEO: Matthew J. Hawkins
- Cena
- 28,00 $ -0,74%
- Kapitalizacja
- 5,37 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 6,84 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-07-29
- Następny raport
- 2026-11-02 Prognoza EPS: 0,41 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 5,37 mld $ EV 6,84 mld $
- Przychody
- 1,21 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +17% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 11,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 38,9× Prognozowany 16,8× (FY2026)
- P/S
- 4,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 15,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 246 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 135 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,29 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-02 Prognoza przychodów: 323 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-07-29): przychody powyżej o 1,1%, EPS powyżej o 8,0%Przychody 320 mln $ wobec oczekiwanych 316 mln $ (+1,1%); EPS 0,43 $ wobec 0,40 $ (+8,0%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 18,1%Przychody za Q2 '26: 320 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 18,5%.
- Marża operacyjna 22,9% (TTM), zmiana r/r: +2,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 31,1%, przychody: wzrost 19,2%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 41,4% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 195 mln $, zysk operacyjny 276 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 3,9% przychodów (rok temu 2,6%)Zainwestowano 46,7 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+79,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 246 mln $ = 182,7% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 12,7 mln $ = 5,2% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 12,7 mln $ (rok temu -33 tys. $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 49 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 7,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 195 mln, rok wcześniej: 182 mln.
- Dług netto: 1,29 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 192 mln $, dług z leasingiem: 1,48 mld $; rok temu dług netto: 914 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 320 mln $ | 271 mln $ | +18,1% |
| Marża brutto | 69,4% | 67,8% | +1,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 76 mln $ | 64,8 mln $ | +17,3% |
| Marża operacyjna | 23,8% | 24,0% | -0,2 pkt proc. |
| Zysk netto | 40,9 mln $ | 32,2 mln $ | +27,0% |
| Rozwodniony EPS | 0,21 $ | 0,18 $ | +16,7% |
| Przepływy operacyjne | 59,4 mln $ | 96,8 mln $ | -38,6% |
| Capex | 16,1 mln $ | 5,77 mln $ | +179,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | 43,3 mln $ | 91 mln $ | -52,4% |
| R&D | 17,7 mln $ | 12,6 mln $ | +40,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 13,8 mln $ | 11,5 mln $ | +19,7% |
Raport vs konsensus
2026-07-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 320 mln $ | 316 mln $ | +1,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,43 $ | 0,40 $ | +8,0% |
Z raportu z 2026-07-29 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subscription and Circulation | 176 mln $ | +34,5% | 100,0% | 651 mln $ | +8,1% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 293 mln $
- Capex
- -46,7 mln $
- Skup akcji
- -12,7 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 224 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 49 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 246 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 5,2%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 38,9× | 52,0× 1 z 5 lat | 52,0× – 52,0× |
| EV / EBITDA | 15,8× | 20,5× | 17,8× – 24,1× |
| EV / przychody | 5,7× | 7,7× | 6,6× – 9,8× |
| Cena / FCF | 21,8× | 50,5× | 20,6× – 115,2× |
| Cena / wartość księgowa | 1,3× | 1,6× | 1,5× – 1,8× |
| Rentowność FCF | 4,6% | 2,7% | 0,9% – 4,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 3,4% | 2,0% | 0,9% – 2,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | 3,6% | -1,0% | -2,5% – 2,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 33,00 $ (+17,9%)
zakres 28,00 $ – 39,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,29 mld $ | +17,0% | 1,67 $ | +173,7% | 16,8× | 13 |
| FY2027 | 1,42 mld $ | +10,7% | 1,88 $ | +12,6% | 14,9× | 13 |
| FY2028 | 1,59 mld $ | +11,8% | 2,18 $ | +16,1% | 12,8× | 6 |
| FY2029 | 1,71 mld $ | +7,6% | 2,46 $ | +12,7% | 11,4× | 3 |
| FY2030 | 1,88 mld $ | +9,9% | 2,79 $ | +13,2% | 10,1× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (275), które Waystar Holding Corp. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 200 mln $2026-05-19 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 56,2 mln $ | 46,7 mln $ | +20,3% | 50,9 mln $ | 47,4 mln $ | +7,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 186 mln $ | 143 mln $ | +29,5% | 177 mln $ | 145 mln $ | +21,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 5,28 mln $ | 6,1 mln $ | -13,4% | 6,17 mln $ | 5,89 mln $ | +4,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Recovery | – | – | – | 966 tys. $ | 673 tys. $ | +43,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 4 mln $ | 2,79 mln $ | +43,3% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 782 tys. $ | 617 tys. $ | +26,7% | 3,32 mln $ | 2,67 mln $ | +24,4% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 1,95 mln $ | 4,18 mln $ | -53,4% | 2,88 mln $ | 3,92 mln $ | -26,4% |
| Accrued Income Taxes, Current | 27,1 mln $ | 17,6 mln $ | +54,2% | 4,96 mln $ | 4,11 mln $ | +20,6% |
| Accrued Insurance, Current | 2,66 mln $ | 2,45 mln $ | +8,2% | 1,16 mln $ | 1,06 mln $ | +9,0% |
| Accrued Rent, Current | 1,61 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 1,22 mln $ | -431 tys. $ | +382,8% | -632 tys. $ | 881 tys. $ | -171,7% |
| Additional Paid in Capital | 4,02 mld $ | 3,33 mld $ | +20,7% | 3,99 mld $ | 3,3 mld $ | +20,9% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Dividends in Excess of Retained Earnings | – | – | – | 99 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 14,7 mln $ | 12,5 mln $ | +17,6% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 668 tys. $ | 679 tys. $ | -1,6% | 2,7 mln $ | 3,95 mln $ | -31,7% |
| Amortization of Intangible Assets | 34,5 mln $ | 28,1 mln $ | +22,8% | 119 mln $ | 148 mln $ | -19,8% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 9,68 mln | 1,38 mln | +600,5% | 1,39 mln | 5,76 mln | -76,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 13,8 mln $ | 11,4 mln $ | +21,1% | 41,9 mln $ | 54,9 mln $ | -23,8% |
| Asset Impairment Charges | 0 $2026-03-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Assets | 5,87 mld $ | 4,68 mld $ | +25,5% | 5,79 mld $ | 4,58 mld $ | +26,4% |
| Assets, Current | 439 mln $ | 524 mln $ | -16,3% | 308 mln $ | 371 mln $ | -16,9% |
| Business Combination, Consideration Transferred, Equity Interests Issued and Issuable | – | – | – | 621 mln $ | 0 $ | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -962 tys. $ | 139 tys. $ | -792,1% | 280 tys. $ | 283 tys. $ | -1,1% |
| Capitalized Computer Software, Additions | 7,9 mln $2026-03-31 | 4,5 mln $ | +75,6% | 16,8 mln $ | 16,4 mln $ | +2,4% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | 4,7 mln $2026-03-31 | 3,4 mln $ | +38,2% | 10,6 mln $ | 10,2 mln $ | +3,9% |
| Capitalized Computer Software, Impairments | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Capitalized Computer Software, Net | 39 mln $2026-03-31 | 30,7 mln $ | +27,0% | 35,9 mln $ | 29,6 mln $ | +21,3% |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 12,6 mln $ | 290 mln $ | -95,6% | 61,4 mln $ | 182 mln $ | -66,3% |
| Cash Flow Hedge Gain (Loss) to be Reclassified within Twelve Months | 500 tys. $ | – | – | 300 tys. $ | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 45,4 mln $ | 311 mln $ | -85,4% | 76,8 mln $ | 205 mln $ | -62,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -17,3 mln $ | 61,8 mln $ | -128,0% | -128 mln $ | 159 mln $ | -180,3% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 2,5 mld | 2,5 mld | 0,0% | 2,5 mld | 2,5 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 193 mln | 174 mln | +10,6% | 192 mln | 172 mln | +11,3% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 192 mln | 174 mln | +10,2% | 192 mln | 172 mln | +11,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 1,93 mln $ | 1,74 mln $ | +10,6% | 1,92 mln $ | 1,72 mln $ | +11,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 41,2 mln $ | 31,4 mln $ | +31,2% | 111 mln $ | -34 mln $ | +424,8% |
| Contract with Customer, Liability | 73,4 mln $2025-12-31 | 16,3 mln $ | +350,9% | 73,4 mln $ | 16,3 mln $ | +350,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 60,9 mln $ | 9,54 mln $ | +538,1% | 67,9 mln $ | 10,5 mln $ | +544,6% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 6,75 mln $ | 5,55 mln $ | +21,8% | 5,5 mln $ | 5,74 mln $ | -4,2% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 36,5 mln $ | 900 tys. $ | +3955,6% | 10,9 mln $2024-12-31 | 9,9 mln $ | +10,3% |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | 97,7 mln $ | 87 mln $ | +12,2% | 348 mln $ | 316 mln $ | +10,3% |
| Costs and Expenses | 244 mln $ | 206 mln $ | +18,4% | 850 mln $ | 820 mln $ | +3,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,7 mln $ | 44,1 mln $ | -91,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 14,5 mln $ | 55,7 mln $ | -74,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 10,8 mln $ | 11,6 mln $ | -7,5% |
| Debt Issuance Costs, Net | 7,41 mln $ | 10,2 mln $ | -27,2% | 8,34 mln $ | 11,3 mln $ | -25,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $ | 0 $ | – | 1 tys. $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 294 tys. $ | 32 tys. $ | +818,8% | 4 tys. $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss, Current | 0 $ | – | – | 0 $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost, Current | 179 mln $ | 50,5 mln $ | +254,8% | 24,9 mln $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 179 mln $ | 50,5 mln $ | +254,4% | 24,9 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Gain (Loss) | 1,4 mln $ | 500 tys. $ | +180,0% | 2,1 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Costs, Noncurrent | 105 mln $ | 88,1 mln $ | +19,3% | 94 mln $ | 82,8 mln $ | +13,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 42,1 mln $ | -53 mln $ | +179,3% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -34,6 mln $ | 2,87 mln $ | -1305,6% | 45,2 mln $ | -59,1 mln $ | +176,5% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 175 mln $ | 108 mln $ | +63,0% | 211 mln $ | 101 mln $ | +110,2% |
| Deferred Offering Costs | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02