Rachunek przepływów pieniężnych Vista Energy, S.A.B. de C.V. (VIST)
NYSE · Energy · Oil & Gas Exploration & Production · Pracownicy: 584 · CEO: Miguel Matias Galuccio
- Cena
- 70,45 $ -1,58%
- Kapitalizacja
- 7,35 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 11,3 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-28
- Następny raport
- 2027-02-24 Prognoza EPS: 3,69 $
W Q3 '26 Vista Energy, S.A.B. de C.V. (VIST): przepływy operacyjne 792 mln $, nakłady inwestycyjne 449 mln $, wolne przepływy pieniężne 342 mln $. W ostatnich czterech kwartałach wolne przepływy pieniężne wyniosły 511 mln $.
Przepływy pieniężne
| Przepływy pieniężne | Trend | Q4 '23 | Q1 '24 | Q2 '24 | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 | Q3 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Działalność operacyjna | |||||||||||||
| Zysk netto | 133 mln $ | 78,7 mln $ | 140 mln $ | 165 mln $ | 93,8 mln $ | 82,8 mln $ | 235 mln $ | 315 mln $ | 88 mln $ | 108 mln $ | 333 mln $ | 298 mln $ | |
| Amortyzacja | 79 mln $ | 82,4 mln $ | 101 mln $ | 115 mln $ | 140 mln $ | 126 mln $ | 177 mln $ | 211 mln $ | 225 mln $ | 230 mln $ | 273 mln $ | 293 mln $ | |
| Wynagrodzenie w akcjach | 5,86 mln $ | 6,64 mln $ | 9,78 mln $ | 12,2 mln $ | 6,29 mln $ | 10,2 mln $ | 9,3 mln $ | 18,4 mln $ | -37,9 mln $ | 18,8 mln $ | 19,1 mln $ | 21 mln $ | |
| Odroczony podatek dochodowy | 34,5 mln $ | 23,4 mln $ | 29,9 mln $ | 29,1 mln $ | 30,9 mln $ | 52,2 mln $ | 58,5 mln $ | 122 mln $ | -189 mln $ | 35,8 mln $ | 120 mln $ | 222 mln $ | |
| Zmiana kapitału obrotowego | 59,5 mln $ | -165 mln $ | -9,81 mln $ | -61,3 mln $ | 96 mln $ | -215 mln $ | -185 mln $ | -3,11 mln $ | 4,12 mln $ | -323 mln $ | 205 mln $ | -64,7 mln $ | |
| Pozostałe pozycje niepieniężne | 34,9 mln $ | 27,5 mln $ | 10,9 mln $ | -5,79 mln $ | 2,85 mln $ | 10,7 mln $ | -305 mln $ | -360 mln $ | 187 mln $ | 16,6 mln $ | 36,7 mln $ | 22 mln $ | |
| Przepływy z działalności operacyjnej | 347 mln $ | 53,2 mln $ | 281 mln $ | 255 mln $ | 369 mln $ | 66,4 mln $ | -9,4 mln $ | 304 mln $ | 278 mln $ | 85,7 mln $ | 987 mln $ | 792 mln $ | |
| Działalność inwestycyjna | |||||||||||||
| Nakłady inwestycyjne | -231 mln $ | -148 mln $ | -272 mln $ | -326 mln $ | -306 mln $ | -286 mln $ | -496 mln $ | -334 mln $ | -356 mln $ | -338 mln $ | -499 mln $ | -449 mln $ | |
| Przejęcia | -1,54 mln $ | 128 tys. $ | -594 tys. $ | -1,75 mln $ | -1,08 mln $ | -28,7 mln $ | -851 mln $ | -4,88 mln $ | 45,6 mln $ | -92 mln $ | -391 mln $ | -10,9 mln $ | |
| Zakup inwestycji | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -1,75 mln $ | -1,08 mln $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -56,9 mln $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | |
| Pozostała działalność inwestycyjna | -7,69 mln $ | 10,5 mln $ | -360 tys. $ | 395 tys. $ | -3,74 mln $ | 4,92 mln $ | -327 tys. $ | 6,32 mln $ | -10,9 mln $ | 3,18 mln $ | 1,9 mln $ | 11,9 mln $ | |
| Przepływy z działalności inwestycyjnej | -240 mln $ | -137 mln $ | -273 mln $ | -329 mln $ | -312 mln $ | -310 mln $ | -1,35 mld $ | -333 mln $ | -378 mln $ | -427 mln $ | -888 mln $ | -448 mln $ | |
| Działalność finansowa | |||||||||||||
| Dług netto zaciągnięty / spłacony | -47,9 mln $ | 39,9 mln $ | 224 mln $ | 57,7 mln $ | 472 mln $ | 220 mln $ | 841 mln $ | 295 mln $ | 296 mln $ | 441 mln $ | 20,1 mln $ | -72,4 mln $ | |
| Skup akcji własnych | 0 $ | 0 $ | -50 mln $ | -49,9 mln $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -50 mln $ | -161 tys. $ | 0 $ | 0 $ | -55,4 mln $ | |
| Pozostała działalność finansowa (w tym podatek od przyznanych akcji) | -22 mln $ | -6,97 mln $ | -11,4 mln $ | -9,71 mln $ | -24,7 mln $ | -7,9 mln $ | -71,7 mln $ | -40,5 mln $ | 21 mln $ | -32,2 mln $ | -104 mln $ | -35,3 mln $ | |
| Przepływy z działalności finansowej | -69,9 mln $ | 32,9 mln $ | 163 mln $ | -1,88 mln $ | 448 mln $ | 212 mln $ | 769 mln $ | 205 mln $ | 317 mln $ | 409 mln $ | -83,4 mln $ | -163 mln $ | |
| Podsumowanie | |||||||||||||
| Wpływ kursów walut na gotówkę | 1,99 mln $ | -13,8 mln $ | 6,01 mln $ | 3,78 mln $ | 1,78 mln $ | 9,5 mln $ | 767 tys. $ | -8,44 mln $ | -5,13 mln $ | -7,57 mln $ | -5,14 mln $ | 1,05 mln $ | |
| Zmiana netto gotówki | 38,7 mln $ | -64,8 mln $ | 177 mln $ | -72,5 mln $ | 507 mln $ | -22,2 mln $ | -586 mln $ | 168 mln $ | 211 mln $ | 60,1 mln $ | 10,7 mln $ | 182 mln $ | |
| Wolne przepływy pieniężne (OCF - capex) | 112 mln $ | -95,2 mln $ | 7,53 mln $ | -74 mln $ | 63 mln $ | -222 mln $ | -506 mln $ | -31,6 mln $ | -62,5 mln $ | -253 mln $ | 485 mln $ | 342 mln $ | |
| Zapłacone odsetki | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 33,2 mln $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | |
| Przepływy pieniężne | Trend | FY17 | FY18 | FY19 | FY20 | FY21 | FY22 | FY23 | FY24 | FY25 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Działalność operacyjna | ||||||||||
| Zysk netto | 13,9 mln $ | -29,9 mln $ | -32,7 mln $ | -103 mln $ | 50,7 mln $ | 270 mln $ | 397 mln $ | 478 mln $ | 721 mln $ | |
| Amortyzacja | 63,3 mln $ | 74,8 mln $ | 153 mln $ | 148 mln $ | 191 mln $ | 235 mln $ | 276 mln $ | 438 mln $ | 739 mln $ | |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 4,02 mln $ | 10,7 mln $ | 10,5 mln $ | 10,6 mln $ | 16,6 mln $ | 23,1 mln $ | 34,9 mln $ | 0 $ | |
| Odroczony podatek dochodowy | 6,36 mln $ | 47,4 mln $ | 16,2 mln $ | -10,1 mln $ | 102 mln $ | 164 mln $ | 148 mln $ | 113 mln $ | 44,1 mln $ | |
| Zmiana kapitału obrotowego | -15,6 mln $ | 5,66 mln $ | -19,1 mln $ | -2,87 mln $ | 19,3 mln $ | -13 mln $ | -89,3 mln $ | -140 mln $ | -399 mln $ | |
| Pozostałe pozycje niepieniężne | 649 tys. $ | 20,8 mln $ | 6,18 mln $ | 51,3 mln $ | 27,4 mln $ | 17,8 mln $ | -43,6 mln $ | 35,9 mln $ | -467 mln $ | |
| Przepływy z działalności operacyjnej | 45,9 mln $ | 123 mln $ | 134 mln $ | 93,8 mln $ | 401 mln $ | 690 mln $ | 712 mln $ | 959 mln $ | 638 mln $ | |
| Działalność inwestycyjna | ||||||||||
| Nakłady inwestycyjne | -31,7 mln $ | -149 mln $ | -240 mln $ | -157 mln $ | -323 mln $ | -485 mln $ | -688 mln $ | -1,05 mld $ | -1,47 mld $ | |
| Przejęcia | 239 tys. $ | -708 mln $ | 0 $ | 0 $ | 3,23 mln $ | -3,47 mln $ | -25 mln $ | -3,29 mln $ | -839 mln $ | |
| Zakup inwestycji | -20,8 mln $ | 31,5 mln $ | 0 $ | 0 $ | -2,98 mln $ | -3,47 mln $ | 0 $ | 0 $ | -56,9 mln $ | |
| Sprzedaż / wykup inwestycji | 4,01 mln $ | 16,7 mln $ | 5,76 mln $ | 0 $ | 2,98 mln $ | 336 tys. $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | |
| Pozostała działalność inwestycyjna | 1,61 mln $ | -29 mln $ | -455 tys. $ | 822 tys. $ | 24,2 mln $ | -90,7 mln $ | 14,1 mln $ | 3,94 mln $ | 0 $ | |
| Przepływy z działalności inwestycyjnej | -46,6 mln $ | -838 mln $ | -235 mln $ | -156 mln $ | -295 mln $ | -583 mln $ | -699 mln $ | -1,05 mld $ | -2,37 mld $ | |
| Działalność finansowa | ||||||||||
| Dług netto zaciągnięty / spłacony | 0 $ | 300 mln $ | 137 mln $ | 93,9 mln $ | 64,5 mln $ | -136 mln $ | 69,9 mln $ | 794 mln $ | 1,57 mld $ | |
| Skup akcji własnych | 0 $ | -205 mln $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -29,3 mln $ | 0 $ | -99,8 mln $ | -50,2 mln $ | |
| Dywidendy | -6,73 mln $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | |
| Pozostała działalność finansowa (w tym podatek od przyznanych akcji) | 0 $ | 46,2 mln $ | -16,7 mln $ | -63 mln $ | -58 mln $ | 22 mln $ | -50,3 mln $ | -52,8 mln $ | -20,9 mln $ | |
| Przepływy z działalności finansowej | -6,73 mln $ | 142 mln $ | 266 mln $ | 30,9 mln $ | 6,53 mln $ | -143 mln $ | 19,6 mln $ | 641 mln $ | 1,5 mld $ | |
| Podsumowanie | ||||||||||
| Wpływ kursów walut na gotówkę | 2,23 mln $ | -15,3 mln $ | 2,63 mln $ | -1,49 mln $ | -2,56 mln $ | -33,1 mln $ | -64,7 mln $ | -2,27 mln $ | -3,3 mln $ | |
| Zmiana netto gotówki | -5,21 mln $ | -589 mln $ | 168 mln $ | -32,9 mln $ | 110 mln $ | -69,3 mln $ | -32,4 mln $ | 546 mln $ | -229 mln $ | |
| Wolne przepływy pieniężne (OCF - capex) | 14,2 mln $ | -26,5 mln $ | -110 mln $ | -63,1 mln $ | 78,5 mln $ | 204 mln $ | 16,3 mln $ | -105 mln $ | -822 mln $ | |
| Zapłacone odsetki | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 53,9 mln $ | 0 $ | |
Ujednolicone na podstawie raportów spółki; wydatki i koszty zachowują znak podany przez dostawcę. Najedź na okres, aby zobaczyć datę zakończenia. Kwoty w USD.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweLiczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyPozostałe sprawozdania
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02